Šta je novo?

Mi 8 ili Mi 9 SE?

miltan

Cenjen
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruke
159
Poena
180
Razmisljam da kupim novi telefon do 350e pa mi se cini da ova dva nude najvise za taj novac.
Mi 8 je SD845 ali proslogodisnji flagship. Ne svidja mi se veliki notch.
Mi 9 SE ovogodisnji model ali sa SD712 sto je cipset nize klase.

Kod telefona su mi najbitnije performanse, storage memorija i kako lezi u ruci. Kamera ne toliko.
Treba mi da sve radi brzo i fluidno jer uvek drzim gomilu aplikacija otvorenih i cesto se prebacujem izmedju njih.
Igrice ne igram ili retko.

Ne volim velike telefone koji su danas standard (mislim na dimenzije tipa >6'')
Mi 8 sam drzao u ruci u prodavnici i manje vise je ok ali mislim da bi mi odgovarao ipak malo manji telefon.
Mi 9 SE nisam imao prilike da drzim.
Razlika u ceni na KP za Mi8 (128GB/6GB) i Mi9 SE (64gb/6gb, nisam video da ima 128gb) je oko 20e sto mi nije bitno.

Sta predlazete da uzmem?
Moze i neki treci predlog, ne robujem markama.
 
Vidi, jako je tesko pitanje. Slicnu sam dilemu imao i ja.
Ako gledas samo dizajn, mislim da ce je ma mi 9 se mnogo bolji, kao i sama ergonomija, veliki plus je sto je manji pa mu dodje nekako tamanica.
Ali ako gledamo podrsku, sirovu snagu, bas ono sto ti hoces, mi 8 je ipak bolja opcija.

Eh da su nekim cudom metnuli u mi 9 se, sd 855, bio bi savrsenstvo
 
Poslednja izmena:
Bolje uzmi Mi8. Mnogo jači čipset, bolja kamera, veći storage... A notch ćeš preživeti isto kao i ja kad sam sa S9 Plus prešao na P20 Pro. Ili se navikneš ili ga sakriješ (softverski). Ja na nesreću nisam znao za akciju u Mi Shopu u ušću gde je cena Mi 8 40k dinara, što mu dođe oko 340eu ali sa domaćom pisanom garancijom, pa sam malo pre toga pazario P20 Pro.
 
Poslednja izmena:
@Master Roshi, slicno razmisljamo :) Koriscenje telefona jednom rukom mi je najprijatnije i ergonomski najoptimalnije. Idealno bih voleo da palcem te ruke mogu da pokrijem vecinu povrsine ekrana bez mnogo gimnastike.
Cim moram da koristim i drugu ruku opada mi "user experience".

@blue, koliko je SD845 jaci od SD712 u nekom realnom radu? Benchmarci su jedno a svakodnevno koriscenje drugo. Inace nisam neki poznavalac tih stvari ali ova serija 7xx spada u "upper midrange" odmah ispod 8xx, plus je novija generacija po po toj nekoj logici razmisljam da mozda nije daleko po performansama. Ili mozda i gresim?

@mister_no, pogledao sam Mix 2s ali ne odgovara mi jer ima vecu debljinu i teleskop kamera mi je odbojna.
 
Dobar je taj se, jer je 70mm u širinu stvarno top za jednoručno korišćenje. Jedino što je sada malo skuplji. Ne znam koliko je tačno da je taj sd 712 ustvari samo downklokovani SD 845. Negde sam pročitao ranije, a ne sećam se gde tačno. Meni je takođe odlično što ima i ir koji zna da bude koristan.
 
Poslednja izmena:
Dobar je taj se, jer je 70mm u širinu stvarno top za jednoručno korišćenje. Jedino što je sada malo skuplji. Ne znam koliko je tačno da je taj sd 712 ustvari samo downklokovani SD 845. Negde sam pročitao ranije, a ne sećam se gde tačno. Meni je takođe odlično što ima i ir koji zna da bude koristan.
SD 712 je overklokovani SD 710, nema to veze sa SD 845.
 
Nazad
Vrh Dno