Šta je novo?

Jel moze na Ryzen Ocz Vendetta?

iwcham

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2005
Poruke
1,426
Poena
360
Pozz. Imam Am3 Phenom2 komplet koji ce na prodaju, pa me zanima da li moze moja verna Vendetta na Ryzen? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja sam imao Vendettu na starom Core2Quad-u, bio je to dobar coooler. Pošto se OCZ više ne bavi njihovom izradom, čisto sumnjam da ćeš moći da ga ubaciš na AM4 socket.
 
Ok. Sada je trenutnovna AM3 socketu, citaocdam da moze dosta coolera sa am3 na am4 ako ne idu sa backplate...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ok. Sada je trenutnovna AM3 socketu, citaocdam da moze dosta coolera sa am3 na am4 ako ne idu sa backplate...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Može svaki cooler koji se kači kao fabrički AM3 cooler.
vendeta.jpg
Ne ide na backplate, rupe su drugačije razmeštene. Ploča mora da ima ove držače.
vendeta21.jpg
 
Pa jel moze ili ne [emoji16]?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Koliko se sećam Vendetta ima svoj backplate, tako da ne.
 
Pa jel moze ili ne [emoji16]?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ako je to taj cooler sa slike i ako ploča ima the plastične držače onda može. Koliko vidim, nema i ne treba backplate.
 
Sada kada gledam slike, vidim da sam pogrešio, pomešao sam sa mojim trenutnim coolerom. Da, Vendetta nema backplate (na socket 775 mi se polomila jedna plastična nožica ne vendetti i nije držala baš najbolje), tako da ćeš verovatno moći da koristiš na Ryzen-u.
 
Može svaki cooler koji se kači kao fabrički AM3 cooler.

Ne ide na backplate, rupe su drugačije razmeštene. Ploča mora da ima ove držače.

Ovo mi se svidja;), to bi znacilo da i Xigmatek S1284 moze da se nabaci na Ryzen ?
 

Prilozi

  • sshot-2019-04-10-[2].png
    sshot-2019-04-10-[2].png
    364.9 KB · Pregleda: 68
  • sshot-2019-04-10-[3].png
    sshot-2019-04-10-[3].png
    547.6 KB · Pregleda: 67
Ovo mi se svidja;), to bi znacilo da i Xigmatek S1284 moze da se nabaci na Ryzen ?

Bilo koji cooler koji ima isto kačenje kao AMD fabrički kuleri za AM2 do AM3+ mogu. Ja sam stavljao kuler od FX 8350 na 1600x (koji ne dolazi sa kulerom), čak je bio prilično dobar, moglo i nešto OC na njemu.
 
Super cool :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Fino. Ako Xigmatek moze da oladi Phenom-a sigurno ce i Ryzen-a..
 
Kupite LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120 za 2600 din i rešen problem i ne rizikujete da nešto polomite. Slično jeste ali ima razlike.

am3 am4.jpg

Treba malo modifikovati da bi lepo naleglo:
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da se bacaju pare. Kao što je napisao CountMike ako je standardno am2-am3 kačenje sve paše.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno