Šta je novo?

Mobilni telefon do 500 eura? Prioritet - kamere i baterija.

s5p

Poštovan
Učlanjen(a)
09.04.2019
Poruke
414
Poena
80
Pozdrav svima, pratim već neko vreme ovaj forum, čitam dosta toga korisnog, i rešio sam da se registrujem, dakle nov sam član na forumu.

Gledaću da budem što kraći i jasniji.

Koristim godinama samsung s5, još uvek me perfektno služi, ali želim sebe da počastim nekim novijim modelom. Hobi mi je fotografija, posedujem i dslr, ali bih voleo da imam uvek pri ruci i neki mobilni telefon sa dobrom kamerom.

Dakle kod telefona su mi najprioritenije sledeće stvari:
-Prednja kamera (portret-dobra oštrina isfokusiranog sa dobrim prelazom i bokehom)
-Baterija
-Zadnja kamera (portret, HDR za pejzaže(nije panorama))
*** Da podržava ispeglanu verziju Gcam-a (oduševljen sam gledajući na YT kako funkcioniše ova apk)***


Između ostalog po navici još od samsunga s5, bitno mi je da ima FP (da nije ispod displeja), led notif. lampicu (poželjno da je u boji), 3.5mm priključak sa solidnim izlaznim zvukom (muziku 90% slušam preko slušalica), dobru i jasnu slušalicu za razgovor (takođe i MIC), i to je to, ostalo manje-više, ne mogu sada da se setim, ali eto vi možete npr. da mi navedete koja je dodatna prednost nekog modela naspram tog i tog.


Razmatrao sam par modela, pa ne znam koji da odaberem:
-OnePlus 6
-LG G7 ThinQ
-Xiaomi Pocophone F1
-Xiaomi Mi 8
-Samsung s9+ (ehh nažalost nema gcam)
ili možda neki sasvim drugi koji će ispuniti moje uslove ?


Sigurno ima puno onih, koji razmatraju ove modele, pa eto, tema će sa ličnim iskustvima i savetima poslužiti i meni i njima.

Srdačan pozdrav :)
 
Evo sad ima za 500e i Huawei P30. Cena mu extremno brzo pada, a uskoro ce tu biti i S10e ako volis Samsung. Xiaomi zaobidji ako ces menjati telefon kroz 2 godine jer taj koji ces kupiti em neces moci nikom da prodas, em ces ga dati u bescenje i ozbiljno ces kalirati. Na stranu to da li je dobar ili ne, cena mu pada kao iz aviona da leti. Mi8 polovni se mesecima vuku po oglasima. Smatram da je i ovo vazna tacka pri kupovini telefona.
 
^^ To apsolutno nema veze sa istinom.
Govorim iz licnog iskustva. S8 mi se vukao vise meseci po oglasima i to znacajno ispod cene ali ne vredi jednostavno, ogromna je ponuda.
Mi8 prodat posle par dana od stavljanja na oglase. Takodje svojevremeno i Mi Max.
Onaj ko uzima mob na duze staze, njega posebno ne treba da zanima kretanje cena jer svakako da mob "nista" nece vredeti kroz taj period.
Mada meni takvi ljudi svakako nisu jasni. Cuvaju mob i vode racuna o njemu zbog buduceg vlasnika i kako bi sto vise izvukli prilikom prodaje. Valjda kupujes mob da trenutno uzivas u njemu a ne da odmah mislis o tome kako ces ga i za koliko prodati. Ne ulazes u akcije neke kompanije nego kupujes parce hardvera.
 
To je jako vazno, ako ne i najvaznije bas zbog toga sto ne ulazes u akcije vec u sebe. Novac nikome ne pada s marsa "cast izuzecima" i zasto bi zbog 3sec posla da stavim masku i foliju izgubio 100-200e? Ako ga razbijes mozda i sve?? Uzmes sad mi9 das za njega 500e za 2 godine ces ga prodati jedva za 200e, a S10e,P30 za 300-350e.

Zaboravio sam totalno , ali moja najbolja preporuka bi ti bila Iphone XR koji se sad isto par dana star moze naci za 500e. Zaobilazis Gcam, smaranje, i peripetije sa istom, a dobijas zaista vrhunsku kameru. Ono sta ca ti dati XR , a nece ni jedan od pre pomenutih Androida to je predobar Video snjimak, Note 9 je tu negde , ali je losija stabilizacija na Note. Baterija mu je fenomenalna, i gura 2-3 dana lagano. Krenuce znam mnogi sad da spekulisu o rezuluciji ali ako budes u prilici stavi neki od tih Xiaomija pored XR-a i pogledaj da li ces videti razliku, i u ciju korist ces je videti. I na kraju, ako budes nosio XR i 3-4 godine, prodaces ga posle za 250e, a ove ostale neces moci posle toliko godina da prodas nikom, ili mooozda nekom ali za 50-80e.
 
Ja taj gubitak u vrednosti gledam kao cenu koju mesečno placas da koristiš taj uređaj. Većina njih gubi 20,30e mesečno, samo se pomiris sa time.. ista stvar je sa gotovo svim stvarima u životu, pa pogledajte samo automobile ? Svake godine se pomiris da "gubiš" 1000+ evra

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To je jako vazno, ako ne i najvaznije bas zbog toga sto ne ulazes u akcije vec u sebe. Novac nikome ne pada s marsa "cast izuzecima" i zasto bi zbog 3sec posla da stavim masku i foliju izgubio 100-200e? Ako ga razbijes mozda i sve?? Uzmes sad mi9 das za njega 500e za 2 godine ces ga prodati jedva za 200e, a S10e,P30 za 300-350e.

Zaboravio sam totalno , ali moja najbolja preporuka bi ti bila Iphone XR koji se sad isto par dana star moze naci za 500e. Zaobilazis Gcam, smaranje, i peripetije sa istom, a dobijas zaista vrhunsku kameru. Ono sta ca ti dati XR , a nece ni jedan od pre pomenutih Androida to je predobar Video snjimak, Note 9 je tu negde , ali je losija stabilizacija na Note. Baterija mu je fenomenalna, i gura 2-3 dana lagano. Krenuce znam mnogi sad da spekulisu o rezuluciji ali ako budes u prilici stavi neki od tih Xiaomija pored XR-a i pogledaj da li ces videti razliku, i u ciju korist ces je videti. I na kraju, ako budes nosio XR i 3-4 godine, prodaces ga posle za 250e, a ove ostale neces moci posle toliko godina da prodas nikom, ili mooozda nekom ali za 50-80e.
Covek pise da mu ne odgovara iP a ti mu predlazes XR. [emoji3]
Ljudi, citajte malo temu i ne predlazite svasta, drzite se zacrtanih kriterijuma koje je kreator teme postavio.
I dajte da pomognemo coveku da izabere mob koji njemu najvise odgovara. Mozemo sad redom nabrajati modele do prekosutra, ali to ne vodi nikuda.
Licno sam koristio Mi8 i OP6, izneo sam svoje misljenje. Koji god da uzmes neces pogresiti sigurno. Nijanse su u pitanju. [emoji4]
 
Zasto bi se iskljucivao? Sigurno je dobrodoslo svacije misljenje.
Ne moras da citas celu temu, procitaj samo postove kreatora teme i na osnovu toga probaj da das neki predlog. [emoji4]
 
Nov Note 9 je 600 eura,vakuum,i mislim da za te pare bolje nema.Tu je negde i Pixel XL 3.
 
Ima i za 550 note 9...
Ali ne moze to da se takmici sa mi8 za 350 koji sve ima sto trazi kreator.. jer mu nije bitno dal je samsung ili xiaomi. Shvatio sam a to je i on rekao da bi uzeo telefon i od 100 e ako mu zavrsava posao. Dzabe sve ostalo posle tog komentara. Znaci ili Pocophone ili mi8..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde kad si rekao OP6 da ti dam neko moje viđenje pošto ga supruga koristi. Poredicu sporadično sa mojim s8.

Kamere: 9/10 sasvim korektne kamere i zadnja i prednja, uz gcam se mogu stvarno izvući sjajne fotke ali mogu i bez njega, samo mislim da tu ima i boljih, čini mi se da nema neke razlike sa s8.
Baterija: odlicna, mnogo bolja od s8, dok ja max navučem 5h sot na wifi op6 lagano ide do 6-7h, po meni 9/10.
Sistem: e ovo je prava stvar, leti kao avion, bez ikakvog laga i štucanja, šta god da mu prirediš završava sjajno, skoro cist android, 10/10 naspram s8 čudo.

Za tu neku lovu od oko 400e mislim da ti je ok opcija, nisam imao kontakt sa xiaomi telefonima mada je to ovde trend ali za ovaj tvrdim da je dosta bolji od s8 u nekim stvarima, ja sam na njemu prosto jer moram imati ip 68 i iskreno nisam zahtevan i me smeta mi to štucanje, mada i to kad neki pričaju deluje kao da se samsung raspada a daleko od toga.

Sto se mene tiče uzmi op6 i miran si sigurno 2 god.[emoji4]


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Mi 8 za 40k i dve godine je bez konkurencije.
 
Da, mi8 je 40k jos uvek, mada mislim da im je to vec regularna cena a ne "akcija".
Sacekacu da vidim jos neko vreme kakvu ce podrsku za gcam da ima novi model mi9 (dal ce davati bolje rezultate od op6 i mi8), a izmedju ostalog cu da jurim da ikako dodju telefoni mi8 i op6 u moje ruke, da vidim koji mi vise odgovara i lezi u ruci... svraticu do win win-a, ako ih jos uvek imaju na lageru...
I naravno, mozda se jos neko javi sa utiscima izmedju op6 i mi8, pa je dobrodoslo... :)
 
Pixel 2XL ako ne želiš notch ili Pixel 3XL (preko 500e).
Ja sam na 2xl i ovo je ubedljivo najbolji telefon koji sam ikada koristio. Baterija posle godinu dana i dalje drži kao nova. Kačio sam nedavno screenshot sa 9 sati sot. Kamera je vrhunska i tu nema šta da se priča.
Meni lično smetaju modifikacije androida koje rade proizvođači. Baš te modifikacije su razlog zbog kog updejti Androida i prelazak na novu verziju kasne mesecima pa često flagship koji je izašao mesec dana pre novog androida neće dobiti novu verziju androida bar 6-9 meseci.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Baterija sigurno nije bolja u odnosu na Mi8. Kako si izvukao tih 9h SOT, na koju foru?
Nema sumnje da je Pixel 2 XL odlican mob ali on nije odgovarajuci iz vise razloga. Slabija baterija u odnosu na Mi8 (S835, 2k rezolucija vs S845, FHD+), nema ni 3.5 mm jack a ni led not. [emoji4]
 
Da se nakratko ukljucim u temu :) Ja kao okoreli korisnik iPhona i iOS-a sam zbog prirode posla i nekih aplikacija kojih nema na iOS-u primoran da koristim i android. Menjao sam razne telefone da bi nasao nesto slicno iOS iskustvu (fluidnost pre svega). Po meni jedini telefoni u svetu androida koji mogu parirati iOS-u su ONE PLUS (ja imam OP6) telefoni. Ovde ne kazem da je OP6 najbolji, nego da je generalno telefon utegnut do maksimuma, ispeglan i sa pregršt korisnih stvari na njemu, uključujući najbolji dual sim i dve wifi antene koje nenormalno dobro hvataju signal. Ne može ni google da napravi sistem na svojim telefonima bolji od ovoga. Sa njim imaš uvek novu verziju androida a kamere su sasvim dovoljne i odlične čak i za zahtevnije korisnike. 4k je perfektan. Ukoliko uzimas OP6 ili 6T obavezno minimum nek ti bude 128gb/8gb rama. 8gb već polako postaje standardni minimum za flagship androide.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da se nakratko ukljucim u temu :) Ja kao okoreli korisnik iPhona i iOS-a sam zbog prirode posla i nekih aplikacija kojih nema na iOS-u primoran da koristim i android. Menjao sam razne telefone da bi nasao nesto slicno iOS iskustvu (fluidnost pre svega). Po meni jedini telefoni u svetu androida koji mogu parirati iOS-u su ONE PLUS (ja imam OP6) telefoni. Ovde ne kazem da je OP6 najbolji, nego da je generalno telefon utegnut do maksimuma, ispeglan i sa pregršt korisnih stvari na njemu, uključujući najbolji dual sim i dve wifi antene koje nenormalno dobro hvataju signal. Ne može ni google da napravi sistem na svojim telefonima bolji od ovoga. Sa njim imaš uvek novu verziju androida a kamere su sasvim dovoljne i odlične čak i za zahtevnije korisnike. 4k je perfektan. Ukoliko uzimas OP6 ili 6T obavezno minimum nek ti bude 128gb/8gb rama. 8gb već polako postaje standardni minimum za flagship androide.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Da li moze da uporedo budu dve kartice aktivne? Npr. da na jednoj sim karici bude pusten 4g net, a na drugoj da obavljam razgovore? :)
 
Poslednja izmena:
Samo na kartici koju odabereš, tj. primarnoj kartici možeš koristiti 4g. Na drugoj samo 3g. Naravno da možeš pričati iako ti je uključen 4g.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Baterija sigurno nije bolja u odnosu na Mi8. Kako si izvukao tih 9h SOT, na koju foru?
Nema sumnje da je Pixel 2 XL odlican mob ali on nije odgovarajuci iz vise razloga. Slabija baterija u odnosu na Mi8 (S835, 2k rezolucija vs S845, FHD+), nema ni 3.5 mm jack a ni led not. [emoji4]

Ima pixel led notifikacije...
I nije slabija baterija...
 
Poslednja izmena:
^ Tacno, moja greska. Bio sam ubedjen da Pixel 2 XL nema led not. Izgleda da su ga omogucili tek na Pie. Po meni van svake pameti ako je tako, imas led not a stoji neiskoriscen.
A sto se tice baterije sigurno je losija u odnosu na Mi8. Dovoljno je logicki sagledati stvari. A moze i pitati kolegu Sretena, on je promenio u poslednje vreme brdo modela. Pixel 2 XL mu je negde najslabiji sa autonomijom ako se dobro secam. Mi8, Mix 3, Pixel 3 XL, svi su imali bolju autonomiju. [emoji4]

Edit: Upravo iskopah njegovu poruku. Sto se tice autonomije i njegovog koriscenja on ih je rangirao na sledeci nacin: Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 2 XL.
U medjuvremenu je promenio jos modela, ne verujem da je neki dobio Mi8 po pitanju autonomije. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Nisu omogućili na Pie bilo je od početka. Pixel ima više mAh tako da mi 8 nema šanse da ima drastično bolju bateriju. Neka je 845 štedljiviji malo tako da mu dođu na isto.
 
Ja sam bio ubedjen da Pixel 2 XL nema led not. Nesto sam ocigledno pomesao. [emoji23]
Ima vise mAh i od Pixela 3 XL, ali nema bolju autonomiju.
Nigde ja nisam pomenuo drasticnu razliku u autonomiji, samo sam naveo da je baterija losija u odnosu na Mi8 i to stoji.
S845 je stedljiviji od S835, ali nije to sve, glavna je razlika u rezoluciji, 2k vs FHD+. Na kraju krajeva i u samom ekranu u smislu proizvodjaca, Samsungov Amoled je sigurno stedljiviji u odnosu na onaj iz Pixela 2 XL. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Sve je to slično. Zanemarljivo. Opet bih ja pre išao na mi 8 jer kontam da su ovi pixel 2 xl na oglasima refurbished.
Mi 8 za 40k u radnji tako da nisu nikako za poređenje...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno