Šta je novo?

Mobilni telefon do 500 eura? Prioritet - kamere i baterija.

s5p

Poštovan
Učlanjen(a)
09.04.2019
Poruke
414
Poena
80
Pozdrav svima, pratim već neko vreme ovaj forum, čitam dosta toga korisnog, i rešio sam da se registrujem, dakle nov sam član na forumu.

Gledaću da budem što kraći i jasniji.

Koristim godinama samsung s5, još uvek me perfektno služi, ali želim sebe da počastim nekim novijim modelom. Hobi mi je fotografija, posedujem i dslr, ali bih voleo da imam uvek pri ruci i neki mobilni telefon sa dobrom kamerom.

Dakle kod telefona su mi najprioritenije sledeće stvari:
-Prednja kamera (portret-dobra oštrina isfokusiranog sa dobrim prelazom i bokehom)
-Baterija
-Zadnja kamera (portret, HDR za pejzaže(nije panorama))
*** Da podržava ispeglanu verziju Gcam-a (oduševljen sam gledajući na YT kako funkcioniše ova apk)***


Između ostalog po navici još od samsunga s5, bitno mi je da ima FP (da nije ispod displeja), led notif. lampicu (poželjno da je u boji), 3.5mm priključak sa solidnim izlaznim zvukom (muziku 90% slušam preko slušalica), dobru i jasnu slušalicu za razgovor (takođe i MIC), i to je to, ostalo manje-više, ne mogu sada da se setim, ali eto vi možete npr. da mi navedete koja je dodatna prednost nekog modela naspram tog i tog.


Razmatrao sam par modela, pa ne znam koji da odaberem:
-OnePlus 6
-LG G7 ThinQ
-Xiaomi Pocophone F1
-Xiaomi Mi 8
-Samsung s9+ (ehh nažalost nema gcam)
ili možda neki sasvim drugi koji će ispuniti moje uslove ?


Sigurno ima puno onih, koji razmatraju ove modele, pa eto, tema će sa ličnim iskustvima i savetima poslužiti i meni i njima.

Srdačan pozdrav :)
 
Ako je covek bio zadovoljan sa s5, a hoce tel za 500e otp, neka uzme onda note 9. Ovo jedino pisem jer znam dosta ljudi kad naviknu na samsung, sve drugo im je cudno. Cak i s9+ je ok za njega.
Da ja uzimam tel do 500e, mi 9 odma sad , eventualno mix 3 (samo zbog keramike, a i celog dojma, ostavlja utisak bas bas premijum uredjaja )
 
@DusanMilosevic
Ovo ce mozda biti potpuni sok za tebe: Ne kupuje svako telefon sa strahom da ce mu se snobovi smejati ili rugati!

I, pitao si zasto pojedinci ovde stede tudje pare, kada je receno do 500 evra, i evo mog razmisljanja o tome:

- naveo je nekoliko modela koji su znatno ispod maksimuma od 500e, ukljucujuci tu i pocophone koji je skoro pa dvostruko jeftiniji. Znaci potrosice do 500 evra, ako je to najbolje resenje, ali radije ne bi, ako nije o glavu

- hoce gcam jer voli da napravi da nesto bude bolje nego sto je platio

- koristi s5, i verovatno planira da i naredni telefon arci godinama ALI ovde postoji jedna znacajna specificnost ovog puta: sd845 generacija (i drugari) ce po mom misljenju ostati upamceni kao najveca tehnoloska strasila od trenutka kada se omasove telefoni koji su prakticno celi u ekranu, jer pretpostavljam da ce se nakon toga dizajn znacajno sporije menjati nego sto smo navikli, a sve sto ne lici na njih ce izgledati kao nakaza, ili jos gore ip8. Dakle, ulazimo u nesto sto lici na finalnu fazu u dizajnu ovog koncepta mobilnih telefona (uslovno receno), a prethodni telefon smo cuvali 5 generacija (s5-s10). Meni deluje da nikada nije imalo vise smisla uzeti nesto iz donjeg nivoa prihvatljivih uredjaja, a ostatak para iskoristiti za brzi naredni prelazak.

- najznacajnije prednosti n9 nisu na listi navedenih prioriteta

- samsung pod istim imenom u Evropi prodaje losiju stvar i ako nisu neophodni, treba ih kazniti...
 
Uppravo to, postavljac teme nije napisao da striktno hoce telefon od 500 evra, vec do 500, i vecina telefona koji su mu opcija, su ispod 500evra.
Jos jedna stvar, meni nije jasna, a to je navika da se nesto koristi. Ok koristi se samsung telefon, ima takav skin, takve opcije, meni,... i sad je velika stvar preci na nesto drugacije, jer navika je cudo :). Pa kako ste se navikli na android telefon kad ste prelazili sa symbian? ili sa WP? to sve traje par sati, navika. Isto kao i ovi sto preferiraju cist android, jer je kao "tesko" ako je neki skin, cccc.
Sto se tice notifikacija oko raznih social aplikacija, mislim da je to problem generalno do PIE, jer sam bas sinoc nesto citao, tj juce, na temi o pixel 2 tel, da su notifikacije lose sa novim aprilskim updejtom. Tako da to nije problem do xiaomi, samsung,.. vec je do googla :)
 
@DusanMilosevic
Ovo ce mozda biti potpuni sok za tebe: Ne kupuje svako telefon sa strahom da ce mu se snobovi smejati ili rugati!

I, pitao si zasto pojedinci ovde stede tudje pare, kada je receno do 500 evra, i evo mog razmisljanja o tome:

- naveo je nekoliko modela koji su znatno ispod maksimuma od 500e, ukljucujuci tu i pocophone koji je skoro pa dvostruko jeftiniji. Znaci potrosice do 500 evra, ako je to najbolje resenje, ali radije ne bi, ako nije o glavu

- hoce gcam jer voli da napravi da nesto bude bolje nego sto je platio

- koristi s5, i verovatno planira da i naredni telefon arci godinama ALI ovde postoji jedna znacajna specificnost ovog puta: sd845 generacija (i drugari) ce po mom misljenju ostati upamceni kao najveca tehnoloska strasila od trenutka kada se omasove telefoni koji su prakticno celi u ekranu, jer pretpostavljam da ce se nakon toga dizajn znacajno sporije menjati nego sto smo navikli, a sve sto ne lici na njih ce izgledati kao nakaza, ili jos gore ip8. Dakle, ulazimo u nesto sto lici na finalnu fazu u dizajnu ovog koncepta mobilnih telefona (uslovno receno), a prethodni telefon smo cuvali 5 generacija (s5-s10). Meni deluje da nikada nije imalo vise smisla uzeti nesto iz donjeg nivoa prihvatljivih uredjaja, a ostatak para iskoristiti za brzi naredni prelazak.

- najznacajnije prednosti n9 nisu na listi navedenih prioriteta

- samsung pod istim imenom u Evropi prodaje losiju stvar i ako nisu neophodni, treba ih kazniti...

TOP, apsolutno si shvatio moju poentu kupovine, kao i vecina clanova koji ovo citaju i odgovaraju na ovoj temi...

evo vracam se na moj prethodni post, dosta kasni post, jer sam verovatno nov na forumu, pa dok administratori odobre...


" Hvala svima koji se trudite da mi olaksate izbor oko kupovine.
Ajde da i ja vama olaksam, pa da se malo osvrnemo na moj prioritet koji stoji u prvom postu, dakle prednja kamera, zadnja kamera ... bateriju cemo naknadno kasnije, u igru dodajemo note 9
Ako ste imali prilike da testirate ili koristite neki od ovih telefona, znacio bi mi vas komentar za detaljnim utiskom.
Kvaliteti kamere se racunaju sa gcamom. Nije mi bitno da ima IP sertifikat ili slicno, svakako se necu kupati sa njim. Zbog toga sam naveo i pocophone koji je 250e, ali i s9+ koji je 500e, nije mi bitna marka, ako je poco sa gcamom bolji od s9+ sa stockom (posto nema ovde SD, i nema ispreglan gcam, bar tako mislim), uzeo bih komotno poco. Nadam se da shvatate moje razmisljanje i poentu oko kupovine, trazim kvalitet, a ne ono sto je "in", iphone svi furaju, imam novac za njega, ali mi licno ne odgovara, ne nudi taj kvalitet koji ja zelim za te pare... uzecu nesta i od 100e ako mi vise odgovara naspram tog od 1000e, plus stavicu visak kinte u dzep, takav sam tip...

P.S.
Mi 8 sam dodao svesno iako nema 3.5mm port, zato sto se dobija uz njega taj dongle i zato sto hvale njegov gcam... inace nikad istovremeno ne punim mob i da slusam muziku, ali eto pretpostavljam da ce se taj C-konektor brzo pokvariti zbog cesceg koriscenja (punjenje+sluske), pa zbog toga gledam da ima zaseban ulaz za sluske

+jedno laicko pitanje
posto mi9 nema cipset kao pixel 3xl, a mi8 ima, da li to znaci da mi9 nece imati podrsku za gcam kao mi8 ? Kako se to gleda, i kako to ide...? "
 
U pravu ste.
Znate na sta me ovo podseca? kad se ode na buvljak pa te svako vuce na svoju tezgu :D :D :D
Cinjenica je da mu je najbolji (hardverski) mi8 za 350e. ili mi 9 za 460e koliko neko rece. Nego eto ja ne delim misljenje bas to sa vama da se samo spec gledaju, isto je kao da mi pricate da mozete da jedete samo Hleb i vodu jer je to REALNO dovoljno da covek ne bude gladan i prezivi. A sta je sa ukusima i uzivanjem? u percepciji ? uzivanje u necemu? ne poredim telefone i osnovne zivotne potrebe daleko od toga, samo nije sve u zivotu crno-belo. Ljudi imaju emocija i prema tehnickim stvarima. Ja nikada ne bih uzeo bilo sta da ga emotivno ne dozivim pre toga. O cemu god da se radi. ali postoje ljudi koji iste te emocije nemaju ni prema cemu pa je sve samo surovo TEHNICKA roba koja je nebitna i samo sluzi svrsi!
slazem se sa vama za NAJBOLJI telefon do 300-500e!!!! uzmi Xiaomi mi 8 ili mi 9. imace podrsku itekako samo jos malo vremena da prodje za GCAM.
Super su ti teleofni, ja sam licno cackao po uscu i od drugara mi8 i mix 3 itd odlicni su, samo meni nemaju onaj xXx FLOSSY FACTOR xXx :DD


Nemoj poco ako vec imas lovu kupi bar telefon koji ima staklena ledja i amoled jer su mnogo lepsi, i imaju premium osecaj u ruci ( bez napada da nije prakticno :D )
 
Poslednja izmena:
Bio sam siguran da je Nevis nenadmasiv sa svojom tvrdnjom da su svi uredjaji jednog brenda kvalitetni i pouzdani jer flagship telefon tog brenda ima najbolji hardver kamere, ali si me razuverio ovom izjavom :D
 
Sta sam sad rekao bezveze?! :)
Ako se neko pita kakve emocije spominjem, nije to ljubav prema tehnickoj robi vec Emocije koje svaki pojedinac gaji prema odredjenom brendu ili vise njih... Naprimer ja koristim Colgate pastu za zube i necu drugu, zeva wc papir kako se vec zove... Fairy za sudove itd itd... ima alternativa u odredjenim kategorijama koje takodje volim i mogu ih uzeti ako nema taj koji je n.1 ili je ovaj drugi na akciji nekoj.
Mogu da se kladim da 90% ljudi kod sebe u kuci imaju Gorenje, LG, HP, Toshiba uredjaje(tv, sporeti, frizideri, pc racuinari,lapovi... itd itd ) a ne CIUAOA ( neki kineski ) Zasto?!? e pa zato sto znaju da je kvalitetan i da ce uvek raditi 100% kad treba a pored toga imaju i neke emocije prema tim brandovima, koji garantuju sigurnost, kvalitet, prepoznatljivost i sve sto ide uz POJAM BRAND-a
otisao sam iz teme necu da remetim ovu temu : KOJI XIAOMI TELEFON DA KUPIM DO 500e :D
nisam pogresno uporedio vec imam siru sliku. salim se ja malo ali OPET kazem upravu ste za telefone te, samo ako covek nema tu emociju prema brandu sve je ok. cinjenica je da su najbolji telefoni u tom segmentu!
pozdrav ;)
 
Poslednja izmena:
Koristis Colgate pored Blend-a-Meda koji je daleko bolji a nije skuplji? Eto gde su te "emocije" dovele.

Gorenje su kupili Kinezi, HP laptopovi za nase trziste su po kvalitetu ekvivalentni Aceru, barem oni jeftiniji modeli, od LG-ja samo monitor/TV.

"Emocije" prema brendu ne postoje, apsolutno je nebitno sta pise na kutiji, kada se kupuje tehnicki uredjaj (a i bilo sta drugo) iskljucivo se objektivno gleda na isti.

Pozdrav.
 
Koristis Colgate pored Blend-a-Meda koji je daleko bolji a nije skuplji? Eto gde su te "emocije" dovele.

Gorenje su kupili Kinezi, HP laptopovi za nase trziste su po kvalitetu ekvivalentni Aceru, barem oni jeftiniji modeli, od LG-ja samo monitor/TV.

"Emocije" prema brendu ne postoje, apsolutno je nebitno sta pise na kutiji, kada se kupuje tehnicki uredjaj (a i bilo sta drugo) iskljucivo se objektivno gleda na isti.

Pozdrav.

Zato sto ti od onih koji prave guzvu u prodavnici citajuci sve deklaracije i trazeci mane u svemu i nesto jeftinije pod izgovorom da je bolje tako pricas. Pusti ti mene sta ja koristim.
Imam Gorenje ugradnu rernu i plocu ind. frizider i evo prezadovoljan sam. HP pc i HP lat top evo prezadovoljan! Koristim Colgate i Zewa i Fairy! Jer su top!
A se sunjaj po lidlu i kupuj njihove proizvode jer ja ne zelim, ili premia ili 365 jer pise da je made in germany, enjoy


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio sam siguran da je Nevis nenadmasiv sa svojom tvrdnjom da su svi uredjaji jednog brenda kvalitetni i pouzdani jer flagship telefon tog brenda ima najbolji hardver kamere, ali si me razuverio ovom izjavom :D
Ja se potpuno slažem sa čovekom. Nismo svi isti, imamo drugačije prioritete i zadovoljavaju nas različite stvari. Ja volim pouzdane brendove, a Huawei je u poslednje dve godine to itekako postao, Xiaomi to još uvek nije. Gluposti koje se njima dešavaju (prox senzori, notifikacija na Pocou i novom MiUI) ne postoje kod proverenih proizvođača. Kako uvek kupujem sa dve godine garancije, a koristim barem 3-4, bitna mi je i generalna pouzdanost i podrška. Za mene razlike izmedju SD855 i SD450 praktično i ne postoje jer sam minimalno zahtevan korisnik ali zahtevam da sve radi, od prvog dana, kako treba. To nude ovi skuplji brendovi a u velikoj meri i Xiaomi, ali ne u potpunosti.

Postojimo i mi, obični korisnici, koji smo spremni da platimo više za manje ali bolje, ako razumete sta hoću da kažem.
 
Zato sto ti od onih koji prave guzvu u prodavnici citajuci sve deklaracije i trazeci mane u svemu i nesto jeftinije pod izgovorom da je bolje tako pricas. Pusti ti mene sta ja koristim.
Imam Gorenje ugradnu rernu i plocu ind. frizider i evo prezadovoljan sam. HP pc i HP lat top evo prezadovoljan! Koristim Colgate i Zewa i Fairy! Jer su top!
A se sunjaj po lidlu i kupuj njihove proizvode jer ja ne zelim, ili premia ili 365 jer pise da je made in germany, enjoy


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako mozes da koristis Gorenje proizvode pored Samsungovih? [emoji23]
Otisla je tema u totalni off. Predlozite coveku ako imate jos nesto, ako ne to je to, odlucice sam sta mu najvise bude odgovaralo.
 
Gluposti koje se njima dešavaju (prox senzori, notifikacija na Pocou i novom MiUI) ne postoje kod proverenih proizvođača.
Svaki proizvodjač ima dugu istoriju ovih i onih grešaka, većih i manjih. Baterije koje eksplodiraju na Samsungu, telefoni koji se brikuju prilikom updatea kod Pixela, antennagate na iPhone-u, "Hulk" zeleni ekrani kod Huawei i desetine drugih primera kod raznih proizvodjača koje nema potrebe nabrajati.
 
Svaki proizvodjač ima dugu istoriju ovih i onih grešaka, većih i manjih. Baterije koje eksplodiraju na Samsungu, telefoni koji se brikuju prilikom updatea kod Pixela, antennagate na iPhone-u, "Hulk" zeleni ekrani kod Huawei i desetine drugih primera kod raznih proizvodjača koje nema potrebe nabrajati.
Jeste, to je na pojedinim modelima i to su fabričke greške - uređaj se povuče (Note7) ili se reklamira (Mate20 Pro).

Šta se dešava u slučaju A1/2 modela kojima ne radi proxy? Šta se dešava sa Pocom kojem ne rade notifikacije kako treba? Ništa! Osuđen si da ga koristiš takvog kakav jeste i da čekaš Update koji problem neće rešiti.
 
Rade notifikacije onako kako su zamišljene, ako misliš da se pojavljuju na kratko gore levo ? Kao što je oduvek na iphonu zamišljeno kako će sve da radi pa uzmi ili ostavi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koliko para toliko muzike, oduvek bilo i bice.
Ljudi previse ocekuju od parceta hardvera koje kosta 200$.
Jedva cekam da Xiaomi digne cene, iz vise razloga. [emoji4]
 
@NevisStarShine
Što se bagova tiče bagova svih vrsta ima u svakom telefonu svakog proizvodjača, na primer android pie kad je zvanično izašao Pixeli nisu mogli držati više od par aplikacija u ramu. A tek da se ne spominje činjenica da Samsung namerno ubija bateriju i performanse starijim modelima kad izadju novi modeli? U Italiji pošle godine presudjeno da plate kaznu za takvu praksu...
https://www.google.com/amp/s/www.th...e-samsung-italy-phone-slowdown-fine-antitrust
 
Zato sto ti od onih koji prave guzvu u prodavnici citajuci sve deklaracije i trazeci mane u svemu i nesto jeftinije pod izgovorom da je bolje tako pricas. Pusti ti mene sta ja koristim.
Imam Gorenje ugradnu rernu i plocu ind. frizider i evo prezadovoljan sam. HP pc i HP lat top evo prezadovoljan! Koristim Colgate i Zewa i Fairy! Jer su top!
A se sunjaj po lidlu i kupuj njihove proizvode jer ja ne zelim, ili premia ili 365 jer pise da je made in germany, enjoy


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znas gde bijes, bukvalno :D

Jel si emotivno vezan za sporet, frizider i ostatak proizvoda kao i za telefone? [emoji23] [emoji23] [emoji23]
 
Poslednja izmena:
TOP, apsolutno si shvatio moju poentu kupovine, kao i vecina clanova koji ovo citaju i odgovaraju na ovoj temi...

evo vracam se na moj prethodni post, dosta kasni post, jer sam verovatno nov na forumu, pa dok administratori odobre...


" Hvala svima koji se trudite da mi olaksate izbor oko kupovine.
Ajde da i ja vama olaksam, pa da se malo osvrnemo na moj prioritet koji stoji u prvom postu, dakle prednja kamera, zadnja kamera ... bateriju cemo naknadno kasnije, u igru dodajemo note 9
Ako ste imali prilike da testirate ili koristite neki od ovih telefona, znacio bi mi vas komentar za detaljnim utiskom.
Kvaliteti kamere se racunaju sa gcamom. Nije mi bitno da ima IP sertifikat ili slicno, svakako se necu kupati sa njim. Zbog toga sam naveo i pocophone koji je 250e, ali i s9+ koji je 500e, nije mi bitna marka, ako je poco sa gcamom bolji od s9+ sa stockom (posto nema ovde SD, i nema ispreglan gcam, bar tako mislim), uzeo bih komotno poco. Nadam se da shvatate moje razmisljanje i poentu oko kupovine, trazim kvalitet, a ne ono sto je "in", iphone svi furaju, imam novac za njega, ali mi licno ne odgovara, ne nudi taj kvalitet koji ja zelim za te pare... uzecu nesta i od 100e ako mi vise odgovara naspram tog od 1000e, plus stavicu visak kinte u dzep, takav sam tip...

P.S.
Mi 8 sam dodao svesno iako nema 3.5mm port, zato sto se dobija uz njega taj dongle i zato sto hvale njegov gcam... inace nikad istovremeno ne punim mob i da slusam muziku, ali eto pretpostavljam da ce se taj C-konektor brzo pokvariti zbog cesceg koriscenja (punjenje+sluske), pa zbog toga gledam da ima zaseban ulaz za sluske

+jedno laicko pitanje
posto mi9 nema cipset kao pixel 3xl, a mi8 ima, da li to znaci da mi9 nece imati podrsku za gcam kao mi8 ? Kako se to gleda, i kako to ide...? "

Postoje vec neke GCam verzije za mi9, samo ne znam kakve su.
Moje misljenje je da pored oneplus 6 i mi8 pogledas i mix2s. Jedino ima losiji ekran IPS vs AMOLED na mi8. Svi imaju notification lights, jedino na mi8/mix2s je samo bela boja. Pored toga na mi8 kad stigne neka notifikacija, ekran zasvetli sa strane ( za viber ljubicasta, za whatsapp zelena, a za ostale notifikacije je onako sareno :) ) nije lose kao opcija.
Za mene izostanak 3.5mm jacka za slusalice nije mana, ne predstavlja mi neku manu. Imam slusalice audio-technica sa 3.5mm konektorom, i imam usb-c slusalice xiaomi, odlican je zvuk kako sa adapterom, tako i bez adaptera. USB-C se nece rasklimati jer nema sta da se rasklima jer je ujedno sa okvirom telefona ( pisem za mi8/mix2s) . Imao sam mix2s a sada mi8, i vise mi se svidja mix2s. Jedino sto nema 128GB verzija mix2s kod nas. Ako ti je bitna memorija, onda idi na mi8 128 ili oneplus6.
Fotografije sa GCam su stvarno odlicne.

Edit: Pored ovih, zaboravio sam na mix3, koji ima sve kao i ostali, nema notch, ali je slajder. on isto dolazi sa 128gb interne memorije. I ako ti ne smeta sto je slajder ( koristi se samo za selfi kameru) .
 
Poslednja izmena:
Ma ne valja samsung uopste. Nemoj dzaba da pokusavas, izgleda da ce se covek uclaniti u xiaomi partiju. Koga zgrabe ne pustaju, gbozdje se kuje dok je vruce[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
OnePlus 6 ili Xiaomi mi 8? Iskljucivo neka iskustva ko ima bolje kamere (naravno sa gcamom), mislim i na prednju i na zadnju.

Note9 i s9+ - imaju istu prednju, ali ova gore dva modela sa gcamom ga siju po tome na YT testovima, pa zbog toga samsunzi ispadaju iz igre.
Xiaomi Pocophone F1 - nema OIS, a op6 i mi8 to imaju, pa po testovima vidim da je i prednja i zadnja bolja na ta dva modela, naspram F1.
LG G7 ThinQ - niko ga ne spominje, mozda se nije dobro pakazao, ili nema dobru gcam podrsku, ili verovatno nije za mene, dakle i on ispada iz igre...

Prvo da rezimiramo kamere koje su mi prioritet, a kasnije mozemo diskutovati i o ostalom sto mi nije prioritet... :)

P.S.
Bas ste upropastili temu sa nekim suvisnim komentarima... Vratimo se temi, koja ce garantovano mnogima pomoci...
 
Ma ne valja samsung uopste. Nemoj dzaba da pokusavas, izgleda da ce se covek uclaniti u xiaomi partiju. Koga zgrabe ne pustaju, gbozdje se kuje dok je vruce[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Niko nije rekao da ne valja. Samo je inferiorniji u odnosu na kineske proizvodjace, da ne kazem bas brendove jer su to samo Samsung i Apple. [emoji4]
OnePlus 6 ili Xiaomi mi 8? Iskljucivo neka iskustva ko ima bolje kamere (naravno sa gcamom), mislim i na prednju i na zadnju.

Note9 i s9+ - imaju istu prednju, ali ova gore dva modela sa gcamom ga siju po tome na YT testovima, pa zbog toga samsunzi ispadaju iz igre.
Xiaomi Pocophone F1 - nema OIS, a op6 i mi8 to imaju, pa po testovima vidim da je i prednja i zadnja bolja na ta dva modela, naspram F1.
LG G7 ThinQ - niko ga ne spominje, mozda se nije dobro pakazao, ili nema dobru gcam podrsku, ili verovatno nije za mene, dakle i on ispada iz igre...

Prvo da rezimiramo kamere koje su mi prioritet, a kasnije mozemo diskutovati i o ostalom sto mi nije prioritet... :)

P.S.
Bas ste upropastili temu sa nekim suvisnim komentarima... Vratimo se temi, koja ce garantovano mnogima pomoci...
Ja sam ti svoje misljenje izneo. [emoji4]
 
Ja se isto dosta bavim fotografijom, imao sam laboratoriju pa SLR, pa DSLR, pa S5 kao ti, i pre dva meseca sam kupio P20 Pro, bas zbog kamere i baterije. Dvoumio sam se izmedju njega i mi9, ali mi je bila bitna IP sertifikacija jer gde zivim maltene uvek pada kisa, a kvalitet kamere pri slabom svetlu mi je najbitniji u tom segmentu. FP mi je bilo bitno da nije na ekranu.

Mogu da ti kazem da me je stock kamera potpuno odusevila, a uglavnom koristim tele mod za porodicu, zajedno sa portret modom kida.

Baterija je super, izdrzi ceo dan akanja sa telefonom i kamerom.

Od Mi9 me je odbilo i to sto nema (bar nije inao) notifikacije u gornjem delu ekrana. Verujem da je tel. odlican (kupuje ga sestra sada), mozda mi 11 za par godiba bude :)

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
OnePlus 6 ili Xiaomi mi 8? Iskljucivo neka iskustva ko ima bolje kamere (naravno sa gcamom), mislim i na prednju i na zadnju.

Note9 i s9+ - imaju istu prednju, ali ova gore dva modela sa gcamom ga siju po tome na YT testovima, pa zbog toga samsunzi ispadaju iz igre.
Xiaomi Pocophone F1 - nema OIS, a op6 i mi8 to imaju, pa po testovima vidim da je i prednja i zadnja bolja na ta dva modela, naspram F1.
LG G7 ThinQ - niko ga ne spominje, mozda se nije dobro pakazao, ili nema dobru gcam podrsku, ili verovatno nije za mene, dakle i on ispada iz igre...

Prvo da rezimiramo kamere koje su mi prioritet, a kasnije mozemo diskutovati i o ostalom sto mi nije prioritet... :)

P.S.
Bas ste upropastili temu sa nekim suvisnim komentarima... Vratimo se temi, koja ce garantovano mnogima pomoci...

Bilo oP6 ili mi8 neces pogresiti ni sa jednim. Oba imaju odlicne kamere (prednja i zadnja) uz GCam, cak mogu i iste da se koriste tj od op6 GCam u mi8. Gcam je odlicna u LL uslovima, sa night sight isto odlicno.
 
Vidim na KP da je OP6 oko 370e, ja za te pare ne bih dalje gledao kad telefon zadovoljava sve što se traži, Oxygen je upeglan i radi bez greške, gcam se instalira na klik i radi odlično (ja koristim na 6T, računam da je na 6 ista priča).

Emoc'je, Zewa, Samsung i Colgate mi uveseliše jutro. :d
 
Nazad
Vrh Dno