Šta je novo?

Mobilni telefon do 500 eura? Prioritet - kamere i baterija.

s5p

Poštovan
Učlanjen(a)
09.04.2019
Poruke
414
Poena
80
Pozdrav svima, pratim već neko vreme ovaj forum, čitam dosta toga korisnog, i rešio sam da se registrujem, dakle nov sam član na forumu.

Gledaću da budem što kraći i jasniji.

Koristim godinama samsung s5, još uvek me perfektno služi, ali želim sebe da počastim nekim novijim modelom. Hobi mi je fotografija, posedujem i dslr, ali bih voleo da imam uvek pri ruci i neki mobilni telefon sa dobrom kamerom.

Dakle kod telefona su mi najprioritenije sledeće stvari:
-Prednja kamera (portret-dobra oštrina isfokusiranog sa dobrim prelazom i bokehom)
-Baterija
-Zadnja kamera (portret, HDR za pejzaže(nije panorama))
*** Da podržava ispeglanu verziju Gcam-a (oduševljen sam gledajući na YT kako funkcioniše ova apk)***


Između ostalog po navici još od samsunga s5, bitno mi je da ima FP (da nije ispod displeja), led notif. lampicu (poželjno da je u boji), 3.5mm priključak sa solidnim izlaznim zvukom (muziku 90% slušam preko slušalica), dobru i jasnu slušalicu za razgovor (takođe i MIC), i to je to, ostalo manje-više, ne mogu sada da se setim, ali eto vi možete npr. da mi navedete koja je dodatna prednost nekog modela naspram tog i tog.


Razmatrao sam par modela, pa ne znam koji da odaberem:
-OnePlus 6
-LG G7 ThinQ
-Xiaomi Pocophone F1
-Xiaomi Mi 8
-Samsung s9+ (ehh nažalost nema gcam)
ili možda neki sasvim drugi koji će ispuniti moje uslove ?


Sigurno ima puno onih, koji razmatraju ove modele, pa eto, tema će sa ličnim iskustvima i savetima poslužiti i meni i njima.

Srdačan pozdrav :)
 
A kome smeta update na Samsungu (kao recimo meni) lepo se to disable-uje iz Package disabler pro ili Ad Hell i nema nikakvih problema.
 
Sem što je fizički veći ekran, ni po čemu nije bolji od ekrana na s10e. To što nema rupu je plus, ali ima zakrivljene ivice eto je minus. Baterija je možda fizički manja, ali drži kao na n9, na 4g je s10e bolji, ovaj novi SoC mnogo manje troši u odnosu na prošlu generaciju koju ima note. Olovka većini skuplja prašinu samo, tako da ne vidim to kao neku prednost. Dimenzije su presudne ovde, čovek treba da vidi šta njemu više odgovara.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Ja sam naveo sta je za mene bolji izbor. Ni ja nisam ljubitelj edge ekrana ali uvek biram vecu dijagonalu, makar i po cenu toga.
Njemu je bolji S10e, meni Note 9 i to je to. Subjektivna stvar. Ali da S10e kosta isto ili vise od poslednjeg Note je u najmanju ruku nerealno.
 
Svejedno, i regularna cena je visoka. Po mom misljenju ima boljih mobova za taj novac. [emoji4]
Mada tacno je da S10e nije lite verzija S10 vec samo umanjena, i tu skidam kapu Samsungu, kao i Soniju svojevremeno sa Compact serijom. Dakle poenta kompaktnih mobova nije osakatiti ih, smanjiti dimenzije i cenu i zavrsiti posao. Verujem da ljudima cena i nije toliko bitna koliko im je bitno da imaju dobar (prakticno flagship) kompaktan mob.
S druge strane mozda sam po malo i razocaran u Samsung pa zbog toga pisem sve ovo. Da postoji neki S10e+, identican S10e samo sa 6.5'+ ravnim ekranom, ne bih imao dilemu za sledeci mob. [emoji4]
 
Nazalost tesko da ce se Note serija vratiti na ravne ekrane. Iako bi to bio izvanredan potez, da odluce da ponude 2 verzije. Bilo bi zanimljivo stvarno da vidimo neki Note 10e. [emoji3]
Dobri su i ovi novi modeli iz A serije, pre svega A70 i A80. SD cipsetovi, ogromne baterije, lep dizajn... [emoji4]
 
Nema ni Mi9 OIS pa si ga svrstao u potencijalne modele za kupovinu. [emoji6]
A i ovo se nije odnosilo na tebe, bila je samo konstatacija. Racunam da si ti vec odlucio sta uzimas jer u suprotnom ova tema vise nema smisla, ispisasmo postova vise nego za pojedine modele u njihovim temama, a rezultat nikakav. [emoji3]
 
Nema ni Mi9 OIS pa si ga svrstao u potencijalne modele za kupovinu. [emoji6]
A i ovo se nije odnosilo na tebe, bila je samo konstatacija. Racunam da si ti vec odlucio sta uzimas jer u suprotnom ova tema vise nema smisla, ispisasmo postova vise nego za pojedine modele u njihovim temama, a rezultat nikakav. [emoji3]

Hahahaha ostajem pri 1+6. :D :D :D
 
Nazad
Vrh Dno