Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

Da, semplovi veličine 1.5" su veoma dobar reper za poređenje. Pogledaj full size i videćeš da je kvalitet rang ispod ovih. Uostalom, svi redom su to istakli osim ovog men*ola.
Jeste da je DxO odavno prso i korumpiran ali imas i tamo poredjenje foto semplova, kamera deluje dosta bolje nego u GSMA testu.
Da li je do verzije softvera sa kojom je testiran uredjaj ili do loseg fabrickog HDR moda koji automatika forsira, pre ce biti da je taj los OP HDR mod dosta pokvario utisak u bugarskom testu.
 
To mi nije normalno, svi se slažemo da i dalje pixel 3a/xl daje najbolje fotke u auto modu. Znači uzmemo sve telefone u obzir, danju auto i noću noćni režim. 10/10 na Pixelu najviše detalja i objektivno najbolji rezultat.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Popravice aoftverski sigurno,nije ni ovo lose ali je losije od konkurencije
 
Slažem se, bilo bi glupo da ima i najbolju kameru a ovi ostali(samsung i huawei) ističu to kao glavni adut. Ima isti senzor kao i mi9, koji ima gcam, al' nije ni blizu dobar port kao na mi8/mix3/poco i ostalim imx 363.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Senzor na Mi9 nema OIS, velika razlika.
 
Ne brinem se da ce se kamera softverski ispeglati. Ono sto me brine je trajanje baterije u kombinaciji sa 90hZ.
 
Da li na kraju imamo potvrdu da Oneplus 7 i 7 PRO imaju identicnu MAIN kameru?
 
Običan ima manji otvor , umesto 1.6 ima 1.7.

Taj običan na kraju ne ispada loša kupovina, makar kada se uporedi sa Pro :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Manji mu otprilike dodje nesto kao 6T na steroidima.
Toliko sam cekao tu wide angle kameru tako da bih, u slucaju kupovine, ipak isao na Pro verziju. [emoji4]
 
Mislim da će poput Samsunga i Huaweija Oneplus na standardnoj verziji izbaciti telephoto, a ne wide. Znaju da korisnici to mnogo više koriste, a kao kompanija koja je okrenuta potrošačima, ne bi smela to da zanemari. To bi bio veoma jaja*ski potez.

Očekujem UFS 2.1, običnu selfi kameru (da li kapljica ili rupa), FullHD displej (ali i dalje LED) manjih dimenzija (6.2-6.4) i eto taj manjak jednog (telephoto) senzora kamere.
Ostalo sve manje više isto uključujući RAM, CPU, ovaj novi FP senzor, vibramotor novi.
 
Šta ocekujes kada je telefon već izašao ? :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To da su okrenuti potrosacima je prica za malu decu. Da stvarno slusaju kupce prvo ne bi nikada izbacili 3.5mm i led not, o nekim drugim stvarima i da ne pisem. [emoji4]
 
Ne moze se porediti cena moba koji je vec neko vreme na trzistu i onog koji se tek pojavio. Kada prodje odredjeno vreme i cena se unormali, onda poredite. [emoji4]
 
Ne moze se porediti cena moba koji je vec neko vreme na trzistu i onog koji se tek pojavio. Kada prodje odredjeno vreme i cena se unormali, onda poredite. [emoji4]
A što ne može da se poredi? Ko kupuje sada telefon naravno da će porediti trenutnu cenu a ne za 3-4 meseca. Ko kaže i da mi9 neće gubiti na vrednosti u tom periodu? [emoji846]
 
Ima i ois i verovatno bolji senzor za otisak prsta.

Ima i dalje valjda 6t ali su mu nešto bedno smanjili cenu

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
UFS 3 , stereo

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
^^^ Moze sve, ali nije realno poredjenje.
Zasto nisi uzeo Mi9 cim je izasao nego cekas neko vreme da mu padne cena (ne mislim licno ti, vec generalno).
Tako i ovde, pocetna cena na KP bas i nece imati dodirnih tacaka sa cenom koja ce biti za npr 3 meseca. [emoji4]
 
Opet se vraćamo na onu staru priču , op ne pada cena na oglasima kao ostalim android telefonima :)

Op7 je dosta bolji telefon od mi9 , ali da li je bolji za 150,200e... ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
OP7 nije bolji od Mi9, Pro verzija mozda jeste. [emoji4]
Slazem se za cene ali ta situacija je vazila do sada, pitanje je kakva ce prica biti od sada, nikada nismo imali 2 predstavljena modela u isto vreme. Moraju se nekako pozicionirati sa cenama u odnosu na ostale sa KP.
 
Inače , op7 u Indiji košta 420e. Čekam samo sutra cenu u Kini , pakao su postali bezobrazni sa tim diferenciranjem cena

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa to je normalna i ocekivana stvar. Doduse nije bas normalno da je tolika razlika u ceni ali dobro. [emoji3]
 
Ma uvek OnePlus drži cenu. I ona cena koja je na sajtu za toliko se i prodavao na oglasima. Evo danas možeš u kombinaciji vip i mi shop sa popustom i kuponom iz vip-a da uzmeš mi 9 za 380e uz pretplatu od 1500 dinara. Kada će neko tako nešto moći da iskombinuje za Oneplus? [emoji846]
 
Vise od 100evra jeftiniji u Indiji. Stvarno su bezobrazni.
Slazem se s tobom da OP jako slabo pada cena na KP, a i u globalu. Verovatno jer cim izidje novi telefon, povlace onaj stariji.
Stvarno ne znam da li je OIS toliko bitan, mozda za video, za fotke je dovoljan i EIS
 
^ Obrnuto, za video je EIS dovoljan a za fotke, posebno u LL uslovima, OIS je neophodan. [emoji4]
Ma uvek OnePlus drži cenu. I ona cena koja je na sajtu za toliko se i prodavao na oglasima. Evo danas možeš u kombinaciji vip i mi shop sa popustom i kuponom iz vip-a da uzmeš mi 9 za 380e uz pretplatu od 1500 dinara. Kada će neko tako nešto moći da iskombinuje za Oneplus? [emoji846]
To je sada neko drugo pitanje, sta je bolji izbor. Moji postovi su se odnosili iskljucivo na samu vrednost moba, da li OP7/Pro vredi toliko koliko se trazi za njega, naspram drugih proizvodjaca.
Naravno da ne vredi, ni jedan mob, ne odnosi se samo na OP.
Lepo je Loznica u vise navrata govorio, mob vredi onoliko koliko si ti spreman da ga platis. [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno