Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

Meni je sve jasno kao dan za te pare ogromne su razlike izmedju kamere a male da dodas za mnogo bolju
Svaka cast na svemu ostalom al ko jednom proba samsung huawei ili google kameru nema nazad realno.
Zato me zanima koga ciljaju ja sam pokusao sa mi mix 3 samo je bilo navratilova.
Te fore gcam itd najbolje cu dam 700 eur i sad instaliram kao nesto.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Flossy je u avom videu rekao da je pricao sa ljudima iz OnePlus-a i covek mu je rekao da nisu uradili sertifikat zbog cene a da telefon jeste vodootporan! Rekli su mu da ako mu upadne u wc solju, lavabo, bude na kisi itd, sve je to pokriveno. Za rating 8 ili 7, tj 1 ili 2 metra od po 30 min nisu spominjali... ovo je oci u oci covek iz kompanije rekao Flossy-ju koji za takve stvari ne laze 100% jer je on prvi koji voli sve da bude toop


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Smehotres od telefona stvarno ne znam koga su gadjali sa ovom cenom a glavna stvar opet losa-kamera.
Sacekas da padne neki ubica imas kameru cao zdravo

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Kad pogledas sta samsung prodaje u Evropi, ovaj telefon je odlican, hw + sw. Ajde jos malo da sacekamo da ne bude nekih serijskih felera.Svako ko je i malo naprednije koristio telefon, programirao, instalirao modfikacije, itd zna da je qualcomm soc miljama ispred exynos. Za ljude koji samo kupe telefon, izvade ga iz kutije i skljocaju kamerom, slusaju muziku i ovakav eu samsung je “najbolji”.OPO mogu koristiti kako zelim, modovati, vratiti na stock kad pozelim, a mogu ga koristiti i kao prosecan korisnik samsunga.Nikad ne bih platio exynos koji je veoma blaga modifkacija ARM.Cim malo zagrebete ispod Samsung haube, vidite da je samsung los proizvod, spram novca kojim ga platite. Mali GPU u exynosu je ARM referentni GPU. SD je poprilicno izmenjen, kryo jezgra, qualcomm gpu, modem koji je najbolji na svetu narocito bitno sto se tice rada mobilne mreze, volte, itd. Na kraju i apple se vraca qualcommu.
Btw. 7pro je narocito dobra kupovina u usa.
 
Meni je ovo standardna Oneplus priča samo mnogo skuplja nego pre. Najbolji procesor, gomila rama, puno prostora za podatke i odličan OS. Kamera lošija od konkurencije ponovo, bez sd slota, ip rejtinga, 3,5mm ulaza za sluške, bežičnog punjenja. Sve isto kao prethodni modeli samo po znacajno većoj ceni. Ok, ekran je napredak i stereo zvucnici, mada izgleda da i nisu nešto specijalno kvalitetni.

Kod nas će biti duže vremena skuplji od S10+ ili P30 pro tako da mislim da je on ovde neisplativa kupovina. Sada je na oglasima s10+ sa dve godine garancije 700€, a op7 pro, osnovna verzija, kad stigne biće isto toliko na oglasima bez garancije, a u legalnim prodavnicama verovatno bliže 900€. 6t je u ww sad 80.000 i to verzija od 6gb.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Te fore gcam itd najbolje cu dam 700 eur i sad instaliram kao nesto.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Pa ne treba ni za njih dati 700e jer imaju leševe od procesora i nisu bas fluidni. Huawei je i ekrane degradirao u zadnjoj seriji, zato je i cena sad 650e na oglasima a preporucena po izlasku 900-1000e.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne treba dati ni za snap 800e. Ne treba ni za jedan telefon. Ako je soc toliko bitan bolje je da se uzme jabuka.
O čemu mi pričamo oni sustigli skoro sa cenom jabuku. Ccc...

Edit: Ne treba zaboraviti da ove druge derikože daju kao poklon sat, tablet itd. OnePlus ništa ne poklanja ili sam taj deo prevideo?
 
Poslednja izmena:
Meni je sve jasno kao dan za te pare ogromne su razlike izmedju kamere a male da dodas za mnogo bolju
Svaka cast na svemu ostalom al ko jednom proba samsung huawei ili google kameru nema nazad realno.
Zato me zanima koga ciljaju ja sam pokusao sa mi mix 3 samo je bilo navratilova.
Te fore gcam itd najbolje cu dam 700 eur i sad instaliram kao nesto.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Nisi realan ako kazes da Samsung ima dobru kameru.
Proslogodisnji OP6 sa stockom je bolji (sa Gcamom vec da ne govorim) spram S9+, note 9, s10/e/+... za 6T, 7 i 7 pro ne znam, al verujem da su jos bolji. Prednju su na OP6 zaista lepo softverski ispeglali, jos plus kada se doda Gcam... ne vidim nijedan sLJamsung koji ce mu parirati.
Huawei, zadnja jedino moze da parira, u LL uslovima je definitivno bolja...
Google je prica za sebe, niko ne moze da mu parira.

Ne zaboravite da dobijate u OP modelu i najbrzi android softver, kazu da je cak brzi i od iphona, to je velika prednost svih njihovih modela, spram Samsunga, Huawei, LG, itd...

P.S. Zao mi je sto je i OP jos od modela 6T izbacio 3.5mm, led not. lampicu, fizicki FP koji je daleko brzi spram tog ispod displeja...
 
Poslednja izmena:
A jesi ti video ekran od huawei telefona? Ili mozda google i zanima me sta to nije fluidno? One oplus je brzi za nanosekundu? Vau to mi je bas neophodno. Ugasim u developeru animacije cao zdravo poz

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Nisi realan ako kazes da Samsung ima dobru kameru.
Proslogodisnji OP6 sa stockom je bolji (sa Gcamom vec da ne govorim) spram S9+, note 9, s10/e/+... za 6T, 7 i 7 pro ne znam, al verujem da su jos bolji. Prednju su na OP6 zaista lepo softverski ispeglali, jos plus kada se doda Gcam... ne vidim nijedan sLJamsung koji ce mu parirati.
Huawei, zadnja jedino moze da parira, u LL uslovima je definitivno bolja...
Google je prica za sebe, niko ne moze da mu parira.

Ne zaboravite da dobijate u OP modelu i najbrzi android softver, kazu da je cak brzi i od iphona, to je velika prednost svih njihovih modela, spram Samsunga, Huawei, LG, itd...

P.S. Zao mi je sto je i OP jos od modela 6T izbacio 3.5mm, led not. lampicu, fizicki FP koji je daleko brzi spram tog ispod displeja...

Ne zaboravite da dobijate u OP modelu i najbrzi android softver, to je velika prednost svih njihovih modela, spram brand modela.
Koristio note 9 i mate 20 pro kamere kidaju malo se igrao sa s10+, isto kida. Slazem se za google i meni se najvise svidja kako obradjuje fotke imao sam dugo 6p nexus
Inace poenta je da op7 opet nije ni blizu sa cam


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Mislim da bi moderatori mogli malo da srede temu. [emoji4]
Najmanje se ovde pise o OP, izgleda da su zanimljiviji neki drugi modeli.
 
Flossy je u avom videu rekao da je pricao sa ljudima iz OnePlus-a i covek mu je rekao da nisu uradili sertifikat zbog cene a da telefon jeste vodootporan! Rekli su mu da ako mu upadne u wc solju, lavabo, bude na kisi itd, sve je to pokriveno. Za rating 8 ili 7, tj 1 ili 2 metra od po 30 min nisu spominjali... ovo je oci u oci covek iz kompanije rekao Flossy-ju koji za takve stvari ne laze 100% jer je on prvi koji voli sve da bude toop


Sent from my iPhone using Tapatalk
https://youtu.be/z8AdxtkkQDo

15 minuta u vodi i radi normalno :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ubica od telefona, ali realno mi9 je mnogo bolja kupovina, I da uzimam novi telefon to bi bio mi9.

OnePlus 6T
 
A jesi ti video ekran od huawei telefona? Ili mozda google i zanima me sta to nije fluidno? One oplus je brzi za nanosekundu? Vau to mi je bas neophodno. Ugasim u developeru animacije cao zdravo poz

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Dap, ima drugar P30 Pro. Ekran stvarno ništa posebno Jednostavno ne radi kao OP6 npr. Kamera je brutalna noću, danju svaki telefon od 200e+ daje manje-više isti rezultat

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
To za ekran na p30 pro, i ja imam takav utisak, meni ovaj na 6t deluje bolje.

OnePlus 6T
 
Dap, ima drugar P30 Pro. Ekran stvarno ništa posebno Jednostavno ne radi kao OP6 npr. Kamera je brutalna noću, danju svaki telefon od 200e+ daje manje-više isti rezultat

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Evo ja te izazivam da dodjes sa svakim tel od 200eur pa nagore i da slikamo. Ja cu sa mate 20 pro i note 9 a ti donesi te od 200 pa nagore
Okacimo lepo slike uporedimo, mozemo samo doprinesemo forumu.
Rokamo preko dana kad su idealni uslovi pa da vidimo to vise manje isto.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Može, al' da ubacim gcam na rn7 i Poko(polovan oko 250e) uz malo korigovanja u Snapseed-u. Mogu uporediti ta dva sa S10+ i P30 Pro u dnevnim uslovima. Okačiću semplove kroz par dana u F1 podforum.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
754a7cb5f6c831c2d6ff10e10f10e9d7.jpg
 
Poslednja izmena:
Haha hteo sam da kazem bez gcamova al ajde moze, cak vadim 6p iz ormana da usije te tvoje u portret modu [emoji4]

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ako nije up'o u bootloop, može [emoji23]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
OnePlus 7

Kad će neki post o OnePlus 7??
Ako hocete bilo sta da poredite onda otvorite temu o poredjenju!!! Kako vam nije dosadno da se ubedjujete po ceo dan umesto da pisete o vrlinama u manama ovog telefona??

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mora svaki pErIca da dokaze cija je kamera na izvlacenje..veca.
 
Toliko o tome da je loša kamera :)
https://youtu.be/auj71eUGTg8

Samo gcam kroz par meseci, i to je to.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Toliko o tome da je loša kamera :)
https://youtu.be/auj71eUGTg8

Samo gcam kroz par meseci, i to je to.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Samo da se neko seti da instalira, očekujem da već sad radi. Mi9 sa istim čipsetom i senzorom ima već port. I još može da se koristi na sve tri zadnje kamere u svim modovima (video, portret, night sight) :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najbitnija stvar je da će kamera biti odlicna, siguran sam i da ce se u nocnim uslovima pokazati super, i još bolja ce biti sa svakim novim update-om. Sudeći po tome da je bila odlična i na 6 i na 6t nema dileme da ce kamerom svi biti zadovoljni. Jedina mana na šesticama je bilo 4k snimanje u 60fps-a, jednostavno nije bilo to to kad poredim sa recimo iPhonima koje imam (Xr i 8 plus), mada to nije usporedivo ni u jednom smislu. Ako sam ja bio zadovoljan šesticom, kao neko ko je foto freak, onda ce definitivno svi biti zadovoljni i sedmicom. Poenta je u tome da uzmeš telefon, slikaš i uživas u uspomenama, zadovoljan si slikama i ne uporedjuješ sa svojim drugarima da li je više crvene boje na njegovom ili tvom telefonu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ti verujes ovom liku???? Njega odavno ne gledam
Slažem se, težak de*Il lik.

Nikada fabrički Oneplus nije imao kameru u rangu Apple, Samsung, Huawei, pa tako ni sad. Svakako će biti odlična podrška zajednice, dosta portova i biće izvučeno maksimalno iz kamere. Da li će i kome to biti prihvatljivo, druga tema.

Uglavnom, Oneplus fura kao i do sada. Nudi sve osim top kamere. Sada eto i 1440p displej, all-screen, novi vibramotor, bolje zvučnike, UFS 3, 90Hz rr, najbrži FP u/ispod displeja.. ALI i fina cena. Pogotovo kada se uzme u obzir da Samsung i Huawei redovno daju poklone uz svoje flagship modele, čijom prodajom se cena spušta. Uostalom, kod nas Oneplus nikada i nije bio značajno jeftiniji od tih brendova, tako da...
 
Onda ne treba nikom verovati jer ih kompanije plaćaju da idu svuda po svetu na predstavljanja. Dovoljno su mi semplovi da vidim da su tu negde kamere, i snimanje kako izgleda sa stabilizacijom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da, semplovi veličine 1.5" su veoma dobar reper za poređenje. Pogledaj full size i videćeš da je kvalitet rang ispod ovih. Uostalom, svi redom su to istakli osim ovog men*ola.
 
Slažem se, bilo bi glupo da ima i najbolju kameru a ovi ostali(samsung i huawei) ističu to kao glavni adut. Ima isti senzor kao i mi9, koji ima gcam, al' nije ni blizu dobar port kao na mi8/mix3/poco i ostalim imx 363.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno