Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

Razumem da ljudima treba srpski jezik na telefonu, ali ja ne bih mogao da koristim na našem jeziku telefon, nema šanse iako nisam preterano vešt sa engleskim [emoji1]. Ma samo da stigne 11, smorila je malo desetka [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 Pro
Ja sam odličan sa Engleskim, ali isto tako srpski ne bih mogao nema šanse, ni na jednoj tehnologiji da tako kažem.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ako kome treba guide kako fleshati custom ROM bez TWRP, uploadovao sam guide:
https://youtu.be/46NiTcMv_FE

Vidjet ćemo kakav je ovaj zadnji PE kao daily driver, za sada je baterija fantastična, gcam daje odlicne slike, bugove jos nisam primjetio. Novi OOS 11 mi se nimalo ne svidja, vise sam za pixel look nego za samsung ui :)

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
 
Svaka čast za objašnjenje. Skidam PE pa ću probati.
Jel beše Face unlock ne radi na custom romovima?
Google Pay, bankarske aplikacije?

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Na PE rade bank aplikacije, google pay ne koristim ali ne vidim razloga zasto ne bi radio. Na YAAP romu recimo bank aplikacije izbace poruku da je telefon rootan i da koristim custom rom. Ovde nema tog problema.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
 
Na brzinu sam malo cackao, deluje zanimljivo, ali nekako mi ipak nedovrseno (ne ocekujem totalni stable, da se razumemo). Nisam nijednu GCam verziju uspeo da instaliram da radi kako treba (prilikom slikanja izbaci na desktop). Cesto isto uradi iz neke druge app ili npr tokom podesavanja sistema. Opet, nisam ga ni 2h cackao, ali deluje obecavajuce.
Posle sam se hebavao 2h da vratim stock, ubio sam mu recovery :D
 
Sta si imao prije PE, na kojoj si verziji bio? Nesto tu ne stima. Ja evo nemam niti jedan bug a GCam radi bez greske.

Return to stock je 2 klika ako imas sve sto treba :D


Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
 
Sta si imao prije PE, na kojoj si verziji bio? Nesto tu ne stima. Ja evo nemam niti jedan bug a GCam radi bez greske.

Return to stock je 2 klika ako imas sve sto treba :D


Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Šta koristis kao backup za prelazak sa roma na rom, pošto mene iskreno smara žešće kada prelazim sa bete na stable...

Sent from my HD1900 using Tapatalk
 
Sta si imao prije PE, na kojoj si verziji bio? Nesto tu ne stima. Ja evo nemam niti jedan bug a GCam radi bez greske.

Return to stock je 2 klika ako imas sve sto treba :D


Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk

Bio na poslednjem stable-u, na A10 (10.0.15 cini mi se).
I meni je cudno bilo, jer mi je instalacija prosla bez problema (za prvi put).
A za stock, nista nisam imao :D sve skidaj, a internet usporio, posao zove :D
 
Šta koristis kao backup za prelazak sa roma na rom, pošto mene iskreno smara žešće kada prelazim sa bete na stable...

Sent from my HD1900 using Tapatalk
USB kabal i PC :D
ne koristim nista, kopiram podatke na PC (slike, video, ostali sadrzaj)

Svaki ROM radim clean install, bez restore from backup ili tome slicno. Nije mi mrsko :D
Apps s jednim klikom instaliram iz play store library, nova launcher layout povucem iz backupa sa google drive, whatsapp i viber su isto syncani daily sa gdrive.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
 
USB kabal i PC :D
ne koristim nista, kopiram podatke na PC (slike, video, ostali sadrzaj)

Svaki ROM radim clean install, bez restore from backup ili tome slicno. Nije mi mrsko :D
Apps s jednim klikom instaliram iz play store library, nova launcher layout povucem iz backupa sa google drive, whatsapp i viber su isto syncani daily sa gdrive.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Ista stvar, samo sto su mi slike & video backupovani na Google Photos.
Jedino svaku app instaliram, jer imam gomilu na listi koju nikako da sredim..

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Ja sam probao backup, i posle sat vremena batalio, presporo kopira(usb 3.0 je na pc). Imam 1tb OneDrive, ali iz nekog razloga ne može odjednom po više desetina gigabajta, zabode posle par gb, mora malo po malo, al' je to čist mazohizam. [emoji53]

Sent from my GM1910 using Tapatalk
daade296845020ac46b610d6c827d70d.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20210126-110812.jpg
    Screenshot_20210126-110812.jpg
    19.2 KB · Pregleda: 38
Jel mogu na Oneplusu da se koriste dual aplikacije?
Viber, facebook, messenger...
 
Može.
a816bd207cb9aae959a1a3c3695cb4db.jpg


Sent from my HD1900 using Tapatalk
 
Prešao bih za p30 pro na 7 pro? Koje ste telefone imali pre njega, interesuje me baterija? P30pro me baš razmazio po tome.. Pretpostavljam da je i kamera dosta bolja na p30 pro

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Prešao bih za p30 pro na 7 pro? Koje ste telefone imali pre njega, interesuje me baterija? P30pro me baš razmazio po tome.. Pretpostavljam da je i kamera dosta bolja na p30 pro

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Ne isplati ti se nikako preci,juri 8pro ako ces vec da menjas.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kačio sam ja prošle godine u ovo vreme u temi ovde P30Pro i OP 7 običan test kamere, tada nije bilo neke razlike, tu su negde, ako te ne mrzi traži, ne znam kako se razvijala situacija sa update-ima i kakvo je sada stanje. Generalno na OP dobijaš ekran bez izreza, 90Hz osveženje, stereo zvuk, Oxygen OS, i generalno lepši telefon, sada ako ti to znači pređi, a možeš i juriti 8 Pro ako te ne mrzi da čekaš, naleti sa vremena na vreme po koji zanimljiv oglas na KP. Još jedna činjenica u vezi baterije, ja koristim 7Pro vec 2 meseca konstantno, izgura bar 5h sot-a, ne znam kakvo je stanje na P30 Pro što se toga tiče.

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
Pa ja na p30p mogu siguran da budem u 6h sot ali na 4g, bt, always on, malo igranja društvene mreže, muzika na slušalicama bar 2h dnevno. Znači baš heavy usage. Prelazim čisto zbog dosadnog interfejsa, da ima npr Samsung interfejs ne bih ni razmišljao.. Razmisliću verovatno da sačekam p50pro mada će njemu cena biti do sunca ali videćemo

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Izgubićeš pola sata do sat sot-a, imamo sličan usage. Dual sim, uvek je 4G aktivan, bt sluške. Android 11 podseća na one ui 2/3. Baci par pogleda na yt.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Pa i nije baš tako, osim onih velikih naslova i sličnog setting-a nema neke preterane sličnosti, ali svakako lepo izgleda [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
Je l dobio a11, i da li će i a12?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Stigla beta 1 za 11tku na sve iz 7 serije pre par dana.
Trebala bi i 12tka kad joj vreme bude.
Op6 će navodno dobiti 11tku sredinom godine

Sent from my HD1913 using Tapatalk
Mislio sam nešto da na oneplus stiže ono čim izađe novi android?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Uzimam sutra za 360e, neću da prodajem moj dok ne vidim kako će ovaj da mi legne.

Koju gcam koristite

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
U odnosu na p30 pro

Baš bolji ekran, svetliji dosta je lepše u 90hz
Kamere su tu negde inače, kad se uveliča slika Huawei ima malo više detalja, ali sam skroz zadovoljan oko kamere (stock)
Prednja mi bolja na oneplus
Napunio sam ga do 90% oko 3pm i uveče oko 10pm imao je 18% i nešto manje od 3 sot. Najveći potrošač je bila ona dodatna wear Samsung aplikacija, izbrisao sam je pa ćemo da vidimo.
Na veličinu još pokušavam da se naviknem..
Zvučnici jesu glasniji sigurno ali mislim da je na Huaweiu kvalitetniji. S10 što sam imao ima bolji od oba definitivno.
Interfejs mnogo mnogo bolji i lepši na oneplus
Ušo sam u zen mod na 1h da vidim da l stvarno ne može da se isključi pa sad ovo kucam sa p30.....

Edit: otisak prsta bolji na oneplus

Koristiću ga nedelju dana pa ću da odlučim


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno