Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

Računam sada u Americi kada se konvertuje usd, ova verzija od 256/8 izlazi oko 625e, a u Evropi 750e. Lol. [emoji16] To je taman i ušteda samsung-a što trpa exynos u Evropu a ne snap. [emoji28]
 
Meni se bas svidja kako ovo izgleda, ali me brine ta baterija.
 
Pa kada se nista ne proizvodi u Evropi a ocigledno da im je USA trziste bitnije, to je ocekivan sled dogadjaja. [emoji3]
 
Računam sada u Americi kada se konvertuje usd, ova verzija od 256/8 izlazi oko 625e, a u Evropi 750e. Lol. [emoji16] To je taman i ušteda samsung-a što trpa exynos u Evropu a ne snap. [emoji28]
U Americi ide taksa na tu cenu nažalost. Zavisi od države do države.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zaboravio sam na takse. Ima i država bez taksi. Mada to nije ni bitno. Da ne širimo off. [emoji846]
 
Kaže drugar ~$745 8/256gb sa taksama, u Čikagu(Ilinois). Od petka će moči da se naruči online.
Edit: Izgleda da nema taksi za OP, nije bilo ni za 6T.
I nije neki Off(za razliku moj sammy/uvavei ima veću(kameru)).
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
7500 kr (850 USD) u Norveškoj, otprilike koliko je razlika između američkih taksi i evropskog pdv. Dosta iznad meni prihvatljive cene za telefon, a i 6T radi toliko dobro da nema nikakve poente da ga menjam.
 
^ +1
Sa 6/6T na obicnu sedmicu mislim da nema poente ici. 7 Pro je vec druga prica. [emoji4]
 
On je bas objektivan u pm... S10 je napljuvao jer nije dobio pare, ali sada je očigledno legla uplata. [emoji4]


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Nesto ne verujem u taj scenario, da ga je OP platio a Samsung, koji to tradicionalno cini, nije. [emoji1787]
Mislim da je prerano donositi bilo kakve zakljucke, telefon je tek predstavljen.
Napisasmo toliko postova u prazno. Koji mob je bolji, koji ima bolju kameru itd, a postove o OP7/Pro mozemo nabrojati na prste jedne ruke. [emoji4]
 
Za 2-4 nedelje će mi biti u rukama, 8/256gb Nebula Blue.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
OnePlus 7

Nesto ne verujem u taj scenario, da ga je OP platio a Samsung, koji to tradicionalno cini, nije. [emoji1787]
Mislim da je prerano donositi bilo kakve zakljucke, telefon je tek predstavljen.
Napisasmo toliko postova u prazno. Koji mob je bolji, koji ima bolju kameru itd, a postove o OP7/Pro mozemo nabrojati na prste jedne ruke. [emoji4]

Ne mozes da posmatras telefon izolovano, naravno da ce se porediti s ostalima. Meni ovaj Pro deluje kao najkompletniji Android trenutno, kamera mi je ionako bila savrsena i na S8. Ekran, fluidnost i dizajn su savrseni, baterija dovoljno dobra (uvece ce svakako na punjac), imace vrhunsku softversku podrsku, nema notch/punch hole i ima dobar FP reader, i tu su stereo zvucnici. Sta nekom jos treba?

Da je izasao mesec dana ranije verovatno bih ga uzeo pre XSa, pogotovo sto ce se moci dovuci iz HU za ~600e odmah po izlasku. Bolji je po svemu osim FaceIDa, cak je i sistem jednako fluidan kao iOS (main selling point iPhonea po meni, osim samog brenda)

E sad ako mu cena u EU bude visa od ocekivane, *mjau**mjau**mjau*...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pravo poredjenje je u redu, ali ovde se OP u potpunosti stavlja u drugi plan tim "poredjenjima".
Pise se kako je kamera losa a mob juce predstavljen, baterija losa za tih 4k mAh itd itd.
Sacekajte da neko sa foruma dodje do svog primerka pa iznese utiske iz prve ruke. Ovako u krug se moze pisati u nedogled.
 
Poslednja izmena:
Svi smo mi pomalo ljubomorni :) pa zato pisemo tako. Mislili smo manje cene, kad ono.
 
Do izlaska ovog telefona svima su bile jako loše, nepraktične, nesigurne ove motorizovane selfi kamere. Sad odjednom niko o tome ne priča...
 
Nema sta,super je tel samo mislim da su se precenili , vmoraju jos da rastu da bi dosli do ovog cenovnog ranga, videcem9
 
Da je na oba modela pocetna cena bila bar za 100e niza, minimum bi 5 clanova vec za mesec dana imalo ovaj mob u ruke, i ovde bi nam na forumu iznosili svoje stavove.
Iznenadila je sve nas cena, neocekivano od OP-a, al ok... trebace malo izvesnije vreme da ovaj model bude aktivan ovde za diskusiju ...

Jedva cekam domace recenzije, videcemo ko ce ga se prvi docepati na Balkanu :D
 
Do izlaska ovog telefona svima su bile jako loše, nepraktične, nesigurne ove motorizovane selfi kamere. Sad odjednom niko o tome ne priča...
Te selfi kamere, posebno na ovom forumu, nikome ne trebaju. Po meni je i idealno rešenje, verovatno se već par godina radi na rešenju ekrana bez bezela i ovo jeste bilo jedno od rešenja, uz notch, punch hole I sva ostala.

Meni samo nije jasno zašto Amoled ekrani ne simuliraju Led notifikaciji u sklopu "always on" tehnologije. Bukvalno bi se samo par piksela uključivao i to samo ako notifikacija postoji, što bi povećalo i uštedu baterije. Prosto mi neverovatno da nešto ovako korisno NEĆE da omoguce, ali ubacuju Zen modove i slično.
 
Meni isto ne smetaju ovakve selfi kamere. Cak sto vise sam ljubitelj takvih jos od pocetka.
U vezi amoled i simuliranja notifikacija, xiaomi ima nesto slicno, ali to je samo kad stigne poruka, notifikacija, i posle ne vise. Kao sto sam kazes, ne vidim razlog da taj edge notification ne radi sve dok se ne otkljuca telefon.
 
Meni se jako sviđa ovo rešenje pop up selfi kamere. Od samog početka mi se sviđa. Daleko bolja priča od notcha i mrtvih piksela. Jedino dobro rešenje pored ovoga mi je Nex Dual display, ali to je neka druga priča.
 
Meni isto ne smetaju ovakve selfi kamere. Cak sto vise sam ljubitelj takvih jos od pocetka.
U vezi amoled i simuliranja notifikacija, xiaomi ima nesto slicno, ali to je samo kad stigne poruka, notifikacija, i posle ne vise. Kao sto sam kazes, ne vidim razlog da taj edge notification ne radi sve dok se ne otkljuca telefon.
Ovi su za op7 čini mi se najavili nešto kao edge notification kod xiaomi-a

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sve je to ok, ali da li ce biti sve dok se ne otkljuca telefon? kod xiaomi to je samo u trenutku kad se dobije notifikacija o novoj poruci, i vise ne
 
Kod ostalih proizvođača nakon otključavanja telefona notifikacije idalje stoje na zaključanom ekranu dok se ne pročitaju ili uklone, dok tako nije kod Xiaomi-a. Nadam se da neće da kopiraju Xiaomi po pitanju notifikacija jer je to jako loša ideja. :d
Bilo bi dobro kada bi postojala ta egde lighting opcija da se podešava interval paljenja. Npr pri dospeću poruke pa na 30 sekundi nakon gašenja ekrana.
 
Cene u Kini :
OnePlus 7 8gb/256gb - 390e

OnePlus 7pro 6/128 -520e
8/256 - 585e

Kakva krađa u EU :)

In terms of selling price, one plus 7:8G+256G: 2999 yuan, 12G+256G: 3499 yuan, released on June 5.

One plus 7 Pro: 6G+128G: 3999 yuan, 8G+256G: 4499 yuan, 12G+256G: 4999 yuan, released on May 21 (Suiyuejin is on sale in June).





Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sta cemo sad? Za 500€ valja? [emoji1787]
 
Nazad
Vrh Dno