Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

Dve stvari. Prvo nekako sam ukljucio da mi se pojavljue tacka kad god tapnem na ekran (ne znam kako i kad) pa bih hteo to da iskljucim. Druga stvar, kapiram da vecinu sa ovog foruma ne zanimaju drustvene mreze, ali meni su potrebne zbog posla i ako ovo ne resim moracu da menjam telefon a ne menja mi se. Dakle kad se postavlja story na instagram toliko se kompresuje snimak da bude u kvadraticima, i defiitivno je do telefona, jer kada npr. taj isti snimak stavim na g-drive, skinem na matori p10+ i postavim na story snimak izgleda bolje. Da li je neko slucajno negde naleteo na resenje? Inace koristim 7t Pro . Unapred hvala
Aplikacija radi kompresiju a ne telefon. Razlika može da bude zbog odnosa ekrana, pa onda drugačiju kompresiju radi instagram na drugom telefonu.
Moja preporuka je da odradis cropovanje slike u pravom formatu sa nekom drugom aplikacijom (npr InShot) pa tek onda da kacis na story

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Ja nemam problema sa time.. A koristim ig i story - e svakodnevno..
Samo ima fora jer kad ja stavim sliku vidim super, ali moram da pazim kako stavlja jer kod drugih sa manjim ekranima i rezolucijom se ne vidi cela, srećom ig ti pokaže gde će iseći sliku i tjt

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pro kao nije..al ima kao neki drugi prbl sa proxym. Senzorom
 
Kako je moguce da se preko svi zivi zale na green tint na 7T modelu a kod nas niko ovde na forumu,prosto je neverovatno ili ne primecujete
Bas sam sad pokusao da vidim to ali izgleda da sam dobio dobar primerak.

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Meni vuče na zeleno ceo ekran kad je siva Boja pri niskom osvetljenju.
Ostale Boje su u redu.
Nije strasno ali problem postoji.
Ovde na foru nema puno 7T modela. Možda nekoliko
 
Sto se tice odnosa stranica to mi je jasno, nego sam kvalitet kao kvalitet bude mnogo los. Guglao sam malo vidim da su se zalili i vlasnici prethodnih generacija. Sacekacu malo mozda izadje neka zakripa, nemam pojma. Probao sam razne rezolucije i kombinacije, opet isto.
 
Sto se tice odnosa stranica to mi je jasno, nego sam kvalitet kao kvalitet bude mnogo los. Guglao sam malo vidim da su se zalili i vlasnici prethodnih generacija. Sacekacu malo mozda izadje neka zakripa, nemam pojma. Probao sam razne rezolucije i kombinacije, opet isto.
Kažem ti opet, probaj u nekoj 3rd party aplikaciji da pripremis sliku pa samo da objavis.

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Kakva je situacija u Sr po pitanju garancije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema je, ostvaruje se preko imei-a i dokaza o kupovini na sajtu.
Mozes iz Srb poslati da oni srede, samo dokaz da je kupljen na sajtu, placa se dostava samo.
Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gse se šalje?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Koju rezolucijju i hercažu ekrana koristite na 7/T Pro? Hvala
Auto switch rez, 90hz
Nema je, ostvaruje se preko imei-a i dokaza o kupovini na sajtu.
Mozes iz Srb poslati da oni srede, samo dokaz da je kupljen na sajtu, placa se dostava samo.
Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
Ja imam garanciju u Vipu. Oni rešavaju, ako ne daj bože zatreba, tako da sam opušten.. Al ja do sada nikada nisam nosio na garanciju telefon.. Nek se, da kucnem u drvo, tako nastavi..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Gse se šalje?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Gde god imaju centar za servisiranje. Mislim da je Poljska za Evropu.
Ovo važi samo ako se uzme online na njihovom sajtu.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Predstavljam kad je sadržaj na ekranu 2k on ode na 2k.. YouTube etc

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
Pa da, ali kako da znam u kojoj rezoluciji će šta da pusti? I koji je to sadržaj na ekranu baš 2k? Kad se stavi da je rezolucija ekrana 2k onda je sve na telefonu 2k (sem ako npr u YT promeniš rezoluciju klipa). Ali kako ja da znam koja je rezolucija ekrana ako upalim, Viber, Whatsapp, YT, Instagram, Facebook itd itd i npr neku igricu? Kako to OS određuje i da li to može da se vidi nekako? Hvala
 
Pa da, ali kako da znam u kojoj rezoluciji će šta da pusti? I koji je to sadržaj na ekranu baš 2k? Kad se stavi da je rezolucija ekrana 2k onda je sve na telefonu 2k (sem ako npr u YT promeniš rezoluciju klipa). Ali kako ja da znam koja je rezolucija ekrana ako upalim, Viber, Whatsapp, YT, Instagram, Facebook itd itd i npr neku igricu? Kako to OS određuje i da li to može da se vidi nekako? Hvala
Ne može da se vidi ja msm, ali svi programi koliko ja znam su HD, zato što nema potrebe da budu bilo šta drugo, zbog baterije..
A yt kad pustiš 2k klip on će to i biti, slike, video itd
Igrice takođe, ako su 2k biće 2k

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ortaku danas ispao mobilni i pukao displej .. može li neki savet šta činiti , da li pokušati ovde sa officijalnim servisom( i ako neko zna kako se zove taj servis ? ) ili mora da se šalje u njihov centar u EU ?
Baš zeznuta situacija.. 7 pro je u pitanju

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad sam ja slomio moj OP6, WinWin je prodavao, ali nisu hteli uopšte da pošalju na servis uređaj koji nije kupljen kod njih.
Treba videti gde VIP šalje.
 
Baš je teško na netu otkriti ko je serviser za OnePlus u srbiji .. mada znam da su minimalne šanse da oni prihvate mob :/
Ali bolje i to nego da se mobilni baci u kantu ..



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Oko ~€250 ispadne da se šalje u zvanični servis. Ali prihvataju samo one sa dokazom o kupovini(online).

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Hvala.
Znači uglavnom može u kantu..

Lepo ja savetujem ljude da nikada ne uzimaju malo popularan mob ili venčanicu , ali džabe

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ja gledam ako neko iskešira €700 za mob., mora imati 200-300e za ekran ako pukne. Isti je djavo da l' mu pukao s10+ ili op7p, slična je cena ekrana.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Pa ima sigurno ali odakle mu dokaz o online kupovini ako ga je uzeo preko kp ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I ja sam uzeo na KP. Jedina opcija da uzme negde ekran online, i ovde neki serviser da zameni.
P.s. pitao druga što drži servis, nema nigde kod nas da se poruči ekran, samo AliExp. :/

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baš tako, kao i meni za xiaomi mi 9t pro :D
Mada sam ja odustao jer se ne isplati, još zamenski displej nije identičan fabričkom!

Zvanični xiaomi servis ga ne prihvata jer je kupljen na KP :D
 
Poslednja izmena:
Znači kad vidim da napiše venčanica smuči mi se..
Ekran kad pukne nebitno je da li je s10 ili oneplus ili xiaomi.. Dođe mu na isto..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Uh nije tako.. telefoni koji su popularni kod operatera "lagano" završavaju divlji servisi. Lično znam dva primera , poslednji Mate 10 pro

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ekran kad pukne nebitno je da li je s10 ili oneplus ili xiaomi.. Dođe mu na isto..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Pa nije isto kad na telefonu od 370€ zamena displeja košta 200-250€ i kad za telefon od 700/800/900€ traže toliko ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno