Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

Tamo velika razlika,ovde imas vec skidane s10 i p30 sa mreze za 700 mozda i manje tako da je op7 totalno losa kupovina jer navodno dolazi sa nekom garancijom koja je ostvariva verovatno ali tteba da se ceka mnogo
 
Ne znam zašto upoređujete telefone sa lošijim čipsetom, većim bezelima, osrednjim ekranom(p30 pro 1080p amoled), lošijim interfejsom(stvar ukusa doduše), sporijim telefonima generalno. Plus je trenutno Huawei blokiran svuda za budući upgrade sistema. Garancija je ostvariva uz natezanje sa indusima preko supporta, al' ako ispljuneš €700, majku mu valjda imaš i ~€200 ako kvrcne ekran..
Edit:
Ako može neko od admina da promeni naziv teme u Oneplus 7/Pro.

Sent from my PocoF1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^
To i meni nije jasno, vecito se porede kao da su ekvivalentni telefoni :)
 
Mene zanima jel i sedmica ima isti onakav ekran kao 6t i 5t (video kod druga) da su slova mrljava i ne znam kako da objasnima ali kao da je ekran okerenut naopacke. Uzasno izgleda na 5t i 6t

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
6T nema takav ekran, osim ako nije stavljn neki zamenski loš. 5T ili neki drugi je beše imao žele efekat, ako o tome pričaš (zaboravih koji beše model, ali da, imao je sa žele efektom).

Ne, ne zakljucujem iz specifikacija nego drzim telefon u ruci. Imao sam i Samsung S10+ pre njega i jednostavno Oneplus radi brze i fluidnije od njega, zato sam ga i promenio. Cekam sta ce doneti Note 10 novo pa mozda uzmem njega. Ja gledam sa aspekta cena u Americi ne u Srbiji. Ovde osnovna verzija 7 Pro sa 6/128GB kosta 669$, sa 8/256 GB je 699$, a sa 12/256GB je 749$. Dakle poprilicno niza cena nego u Srbiji, ali u Srbiji skoro da i nema normalnih cena, a i nije nikome od proizvodjaca neko preterano interesantno trziste. Iskreno ni ja ga ne bih tamo platio 750€. Ovde je S10+ 1.000$ i po meni ne vredi te pare.

Najbrži android definitivno jeste 7 Pro, nekad 6T, sada 6T laguje za 7 Pro :) U Srb je situacija da je S10+ jeftiniji od OP 7 Pro, poredim cene na oglasu nove jer 7 Pro i nema nov u radnjih da bih uporedio. Naravno, ja sa aspekta iz Srb poredim cene.
 
Ne mogu da opišem, ali slova su mrljava uopste nisu oštra. Drug sada ima 6t pre toga je imao 5t, i isti su po tom pitanju Sada kada se vrati u irsku kupice 7.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
7 Pro ima brutalan ekran, tačka.
6T ž odličan amoled, nisam imao zamerke, niti sam imao problema sa 6T, čak se razmišljam o 6T, nije jaka cena i dosta pruža za tu lovu.
 
Da li sada uopšte ima i poente uzimati 6t pored obične 7.. verujem da su im i cene slične , a obična 7 je ipak bolji mob

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@telep

Ja sam ovo sto ti pises primetio kod p30 pro, nekako slova uopste nisu ostra, kod mene na 6t je sve vrhunski, bas dobar ekran ima.
 
Prvi aosp rom(nije gsi).
b8351f70c2682047657c3aca28c33b2a.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li kineska verzija OnePlus 7 moze da radi na nasim mrezama bez problema? Navodno postoji razlika u mrezama koje kineski uredjaji podrzavaju, bands 30/32/46/71 nisu podrzani. Neki ljudi kazu da se razlika ne primeti i da sve radi normalno, da li je mozda neko imao iskustvo da kod nas koristi kinesku verziju?

Razlog kupovine kineske verzije umesto globalne bi bio naravno cena(obicna kineska 7 je oko 380e u kini).
 
Pogledaj na kineskom sajtu .. čini mi se da sam pročitao da podržava LTE 7 i LTE 20.. brutalna cena u Kini , ali ovaj put neću moći da ga dovucem :/

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Može li se u Kini kupiti verzija "za ovde" (ako kineska nije kompatibilna)? Na šta treba obratiti pažnju?
 
Nisam koristio običan (verujem da je odličan), ali Pro kida, ne postoji brži telefon, ekran je bolest. Koliko je Pro? Ma uzmi i taj običan i šalji za Srb ako ti se ne sviđa.
 
Nemam para sad na kartici da kupim, da imam kupio bih :)
 
Da li kineska verzija OnePlus 7 moze da radi na nasim mrezama bez problema? Navodno postoji razlika u mrezama koje kineski uredjaji podrzavaju, bands 30/32/46/71 nisu podrzani. Neki ljudi kazu da se razlika ne primeti i da sve radi normalno, da li je mozda neko imao iskustvo da kod nas koristi kinesku verziju?

Razlog kupovine kineske verzije umesto globalne bi bio naravno cena(obicna kineska 7 je oko 380e u kini).

Da li je neko ovo proveravao? Ima neposredno iskustvo? Imam priliku da ga kupim u Kini, značio bi mi odgovor. Hvala!
 
Te mreže koje ne podržava kineski model se koriste u USA, ne u Evropi, sve aktuelne evropske mreže su podržane.
 
Znači, mogu da ga uzmem, flešujem Oxygen ROM, i to je to?
 
Trebalo bi da podržava sve naše lte 'bendove'. Tako je, samo flešneš Oxygen global.
00a14c94bb168ea59754e9b1224d712f.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kakav je vibra motor? Pretpostavljam da nije na nivou jabuke, ali me zanima jel bar na nivou Samsunga?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vibra motor nije na nivou jabuke, ali je.mnogo bolji nego na OP6t. Meni je bolji od samsungovog.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Gde primećujete kakva je vibracija, uvek me zanimalo?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Možda im je uključena za kucanje po tastaturi.
 
Svuda se to primećuje, gde god da ima haptic feedback. Jedini telefon gde sam primetio da je vibra motor blizu ovog na jabuci je pixel 3 xl.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Sutra mi stiže moj primerak, nek ide zivot. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Opa, jedva cekam poredjenje sa Mix 3. [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno