Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

Napokon neke inovacije .. samsung je morao to odavno da uradi , ali odavno oni prate Kineze umesto da ih "vode"

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Svidja mi se taj ekran od 90Hz, nadam se da ce ubrzo postati standard za top modele. Kamera koja iskace mi se ne svidja (sigurno nece imati IP68).
Ne znam za ostale, ali mene recimo glava redje boli kad na kompu koristim monitor sa bar 75Hz umesto 60. Oci se takodje manje crvene. Iskustvo sa par monitora...
 
OnePlus 7 Pro / Pro 5G:
6.7" 3120x1440p - 19,5:9 - 90Hz

48MP F1.6 OIS+EIS, 8MP 3x Zoom F2.4, 16MP 117° F2.2, Selfie: 16MP F2.0

Snapdragon855, 6+128GB, 8/12+256GB,
UFS 3.0

4000mAh 30W Warp Charge

In-Display FP

Blue/Grey/Brown
____________________________
OnePlus 7:
6.4" 2340×1080p

48MP F1.7 + 5MP Depth (Rear)

3700mAh 20W

Snapdragon 855, 6+128GB, 8+256

+

Bullets Wireless 2
izvor https://twitter.com/Samsung_News_/status/1120330004464832513
 
Zašto uopšte izbacuju model koji nije pro ?
Pro kao što sam i rekao , najbolji mob ove godine, ako ne računamo bespotrebni zakrivljeni ekran.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato da taj model bude cijenjen cca 550€ kao sadašnji 6T. Pro će sigurno biti dosta više. Ne bih se čudio mu stave cijenu od 700€
 
Op7 pro 5g ce biti tu oko sedmice, op7 pro(4g) ne bi trebalo da bude vise od €599.
 
Znači oko 650e ? Previše svakako.
Za te pare uzmeš preko oglasa p30 pro ili s10.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
OP je utripovao da je Samsung, dati 800e za OP je ludost


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za svaki telefon je ludost dati 800e. [emoji846]
 
Dao bih do €600 za Op7 Pro, za Huawei i Samsung je nelogično dati €900+. Pa nije im džabe spala cena 30% a izašli 'juče'.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
OP je utripovao da je Samsung, dati 800e za OP je ludost


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam sta su Samsung i Apple utripovali. Ni jedni ni drugi odavno ne vode glavnu rec u mob industriji. Dati 1000€+ za njih je ludost.
 
Za Samsung se slazem, ali nemojmo se zavaravati za Apple. Uporedjivati Apple sa bilo kojom drugom IT kompanijom nema puno smisla. Jednostavno im se moze. A OnePlus je krenuo dobro, ja sam vremenom postao i njihov fan, ali ako unište sa cenom, ode sve dodjavola...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone jedini drži cenu, to stoji. Ali ne vidim šta nude više od konkurencije za te novce zaista. Ecosystem? Ma daj, imam 24 godine [emoji23]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Moze se i Samsungu, ali veliko je pitanje do kada ce im se moci, i jednima i drugima. Promena na vrhu je neminovna, verovatno ce je biti vec sledece godine a tada je samo nebo granica za Kineze. Neogranicena sredstva + odlicna poslovna politika neminovno dovode do uspeha.
 
OnePlus 7

Samsung ne uzimam kao neku kompaniju koja je usmerena na racunare i mobilne uredjaje. Bio je to HTC nekada i sada Huawei (opciono) i OnePlus. To su kompanije koje su usmerene samo na racunare i mobilne uredjaje. Samsung, LG, MEIZU, XIAOMI, proizvode mnoge druge stvari. Ako sad gledamio samo kompanije koje su usmerene na racunare i mobilne uredjaje jasno je zasto apple ima prednost. Ja iskreno verujem da ce i OnePlus u buducnosti biti mnogo iznad svih. Mlada je i perspektivna kompanija, samo da ne krene kao HTC.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oppo i Vivo su u toj prici glavni, oni dosta ulazu i u marketing. OP je tu vise da isprati njih i uzme deo kolaca po potrebi.
 
I ja sam furao samo HTC od 2010 do 2016, onda Oneplus. Za*ebali su displej na op5 sa onim jelly efektom, od tad sam se distancirao malo. Čekam op7 pro, ako ubace dobre senzore i odgovarajuću cenu, eto me opet u op sekti. Do tad Poco i 9-10h sot.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Oppo i Vivo su nazalost slabo dostupni nama pa ih zato ne pominjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne pravdam cenu Applea i Samsunga, oba su bezobrazluk, ali snaga brenda je snaga brenda. Pri istoj ceni, istim performansama, istoj brzini... 95% ljudi ce uzeti Apple/Samsung pre OP, bar u ovom trenutku. Huawei jos i moze da se juri s njima, odavno su kod ljudi prosli status “kineza”

Da rezimiram: ako si manji brend moras da nudis vise za istu ili manju cenu jer nemas mindshare i brand recognition. Koliko ljudi van IT foruma znate da su upuceni u OnePlus telefone, a koliko u Samsung, Apple pa i Huawei? Tim pre sto OP nema kod operatera


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, tacno. OnePlus polako ali sigurno ide gore, zato kazem, ako sa cenom uprskaju pukli su


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samsung ne uzimam kao neku kompaniju koja je usmerena na racunare i mobilne uredjaje. Bio je to HTC nekada i sada Huawei (opciono) i OnePlus. To su kompanije koje su usmerene samo na racunare i mobilne uredjaje. Samsung, LG, MEIZU, XIAOMI, proizvode mnoge druge stvari. Ako sad gledamio samo kompanije koje su usmerene na racunare i mobilne uredjaje jasno je zasto apple ima prednost. Ja iskreno verujem da ce i OnePlus u buducnosti biti mnogo iznad svih. Mlada je i perspektivna kompanija, samo da ne krene kao HTC.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Huawei usmeren samo na mobilne ? [emoji23]

Druga stvar, ne može OnePlus završiti kao htc jer iza njih stoji Kina. Mislim može , ali kada i ako izbije veliki rat

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Piše opciono. Jeste usmeren na mobilne uredjaje, mobilne mreze , modeme i slično, ili si ti naučniče čuo da Huawei pravi veš mašine??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od sledeće godine uleću i u tostere kamoli mašine :)
A odavno su najveći gigant u komunikaciji i opremi koja ide uz to. Njima je fokus mreža i iot

Huawei je kompanija mnogo bliža Samsungu nego ovima što su samo fokusirani na mob( ovi koje si gore nabrojao )

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam jesam jedini kome smeta ali izduzise 16:9 na 18:9, sad je 19,5:9, na sta ce to liciti dalje?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
^ Ako prezivimo nove Xperia modele, prezivecemo sve. [emoji16]

...bar u ovom trenutku...

Kljucni deo citavog posta.
U mob industriji se situacija menja maltene iz dana u dan.
Pitanje je trenutka kada ce Huawei preuzeti tron. Nedugo nakon toga ne bih bio iznenadjen da u top 3 vidim sve kineske proizvodjace.
Marketing je kljucna stvar u ovoj borbi. Xiaomi bez trunke ulaganja u isti uspeva da ostvari neverovatne rezultate. Huawei je vec u potpunosti uplovio u taj svet, Oppo i Vivo rade sjajan posao na tom polju itd. [emoji4]
 
Kad padne cena pro modelu uzimam ga sigurno. Nazaokruzeniji proizvod svakako.
 
Ja ne znam jesam jedini kome smeta ali izduzise 16:9 na 18:9, sad je 19,5:9, na sta ce to liciti dalje?
Skroz se slazem :( Medjutim to mora tako verovatno iz dva razloga:
- sirina ne moze dalje, a da ne znaci cao velikom delu trzista
- (ovo je samo moja pretpostavka, nema ideju da li je tacna) tehnologija je takva da ne moze, barem ne isplativo, da se pravi OLED ekran vece sirine sa tim visinama? Ili trosi previse, pa je ovo nacin da se ustedi na bateriji :)
 
Nazad
Vrh Dno