Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

Imotep95

Slavan
Učlanjen(a)
25.03.2015
Poruke
3,279
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-10400f
RAM
16
GPU
rtx 2060
Miš & tastatura
g403
Mobilni telefon
iPhone 13 Pro Max
Pristup internetu
  1. Optički internet
OnePlus 7

Najgore je što najverovatnije neće imati skener lica, koji je perfektan na one plus 6. Imaće samo otisak prsta ispod ekrana koji opet nikada neće biti precizan kao fizički.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može da ima skener lica, jedino što će kamera non-stop da se koristi, barem kod mene koji proveravam telefon malo-malo po ceo dan. Inače jeste jako praktičan, skener otiska nije toliko dobar, tako da 95% vremena otključavam telefon tako što samo okrenem telefon ka sebi. 6T za sad radi savršeno, 7-icu verovatno preskačem, za sad apsolutno nikakav razlog nemam za novi telefon.
 
Ja koristim one plus 6 i iPhone Xr, tako da polako zaboravljam na skenere otiska prsta. Mnogo je praktičnije i munjevito brzo. Bilo koji android bez skenera lica preskačem sigurno. Jedina stavka koja fali na 6 i 6T su stereo zvučnici, bar meni to fali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Džabe mu sve pošto dolazi verovatno sa zakrivljenim ekranom.. a mogao je biti telefon godine.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne zna se još da li ce biti zakrivljen sigurno.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Meni se kod Face Unlock ne sviđa to što najpre treba da kliknem na dugme za otključavanje, iako mi je potpuno jasno da tako mora da bude i da bi otključavanje samo okretanjem prema licu bilo jako glupo.

FP otključavanje mi više odgovara, čim uzmem telefon u ruke samo dodirnem prstom senzor i to je to.
 
Zato imas raise to wake opciju, da ne bi kliktao dugme :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
OnePlus 7

Kako misliš treba da kliknes na dugme za otkljucavanje? Pa samo uzmeš telefon i okreneš ka sebi, nema nikakvog dugmeta? Kod iPhona moras po ekranu preći nakon face unlocka, na one plus-u ne, ali u oba slucaja nemaš nikakvog dugmeta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad sam probao, trebalo je da se pritisne dugme sa desne strane, pa tek onda ekran prepozna lice i otključa telefon. Ako samo uzmem telefon i okrenem ga ka sebi, ništa se ne desi.
 
Očito da je na tom telefonu bila isključena raise to wake opcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja na Mi 8 imam i raise to wake koji instant radi i mogućnost double tap to wake.
Toliko sam se navikao na Face ID da ne bih mogao da se vratim na redovno korišćenje senzora otiska prsta (pogotovo da pređem na ove u ekranu koji su mi prosečni, na nivou S6/S7) iako mi je i on aktiviran na telefonu.
 
Jeste na one plus mora double tap ali to nije dugme. Ne moras ga traziti sa strane nego samo double tap.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Znam, rekoh gore da može i double tap, ali ne volim ga, često bih ga slučajno budio kao što mi se ranije dešavalo sa drugim telefonom.
 
Raise to wake je jako naporan, kad god mrdnes telefon on pali ekran, ja na Xs ga drzim iskljucenog. cak i kad hodam ako ga drzim u ruci a ruka ode malo vise on se budi... a i pritom to instant unlock iz dosta velikog ugla me 'nervira' tako da tap to wake je skroz ok...
 
Meni na op6 osim stereo zvucnika nista drugo i ne fali. Sto se snage tice, i da ostave ovaj čipset svejedno je [emoji3]

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Lakše se lomi. Svaki pad je relativno koban za telefon...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Lakše se lomi. Svaki pad je relativno koban za telefon...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Okej to može da se uzme kao argument, doduše mislim da to jednako važi za sve telefone koji su stakleni sendvič (faktički za sve telefone danas). Meni je S8 par puta ispao ali ništa se nije polomilo, čak nije ni imao zaštitu. Na stranu ako nekome smeta tokom upotrebe, ali očito da se ljudima to sviđa iz nekog razloga pa zato i prave.
 
Meni se iskreno mnogo svidjaju zakrivljeni ekrani, pogotovu s8 plus, s9 plus, ali na zalost znam mnogo ljudi kojima se telefon bukvalno lomio na tepihu... Tako da, ko voli nek izvoli ;)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Meni se iskreno mnogo svidjaju zakrivljeni ekrani, pogotovu s8 plus, s9 plus, ali na zalost znam mnogo ljudi kojima se telefon bukvalno lomio na tepihu... Tako da, ko voli nek izvoli ;)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Jedan od razloga zasto dosta ljudi izbegavaju Samsung telefone. Zakrivljen ekran. Tu spadam i ja. :D
 
Okej to može da se uzme kao argument, doduše mislim da to jednako važi za sve telefone koji su stakleni sendvič (faktički za sve telefone danas). Meni je S8 par puta ispao ali ništa se nije polomilo, čak nije ni imao zaštitu. Na stranu ako nekome smeta tokom upotrebe, ali očito da se ljudima to sviđa iz nekog razloga pa zato i prave.
Naravno, objektivno edge ekran je na oko mnogo lepsi od obicnog/ravnog. Na Samsungu donekle i ima smisla jer ima neku funkciju, ali nidje veze da ga i Huawei forsira, a sada nazalost i OP. Naravno izgled je prvi faktor.
Sve u svemu Pro verzija novog OP modela ce biti zver. [emoji4]
 
https://www.phonearena.com/news/OnePlus-7-renders-leak-design-similarities-OnePlus-6T_id115329

Verovatno stereo zvučnici na oba modela , ali naravno bez 3.5mm ulaza.
Biće ovo možda i najbolji mobilni ove godine uz pixel 4

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Polako, nismo jos ni na polovini. [emoji3]
Tesko da ce neki model prici Note 10 (naravno SD verzija). A i novi Mate ce sigurno biti zver.
Stigli smo do stadijuma gde jednostavno ne mozes da izdvojis najbolji mob godine, moze samo neki model da ti se vise dopadne od drugog. Najbolji jednostavno ne postoji, nijanse su u pitanju. [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno