Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

Čekaj, ti to ozbiljno pitaš?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Planirano je 2022 u zvaničnim radnjama, pa onda tek kod operatera [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
A koji je OPO model kod nas bio kod operatera?
Nijedan.
Zato sam se začudio da čovek pita kada će ga biti kod Vipa.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Pogledaj recenziju OnePlus 7t Pro na istom ovom sajtu i biće ti jasno zašto sam pitao.
 
Ako misliš na ovo:
LINK
Iako sam brzinski pročitao nigde ne piše decidno ko će ga i da li će ga uvoziti.
Ponavljam, do sada nijedan OPO model nije zvanično uvežen u Srbiju, sumnjam da će to biti i sa ovim modelom.
Ima drugih puteva nabavke, naravno, ali zvanično mislim da neće biti.
Suviše su jaki Samsung i Huawei uvoznici na ovom tržištu.
Pa i Xiaomi je jedva uspeo da "uđe".

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ne mislim na to, mislim na model 7t Pro, moja greška vidim da je ovo tema za običan.
 
^^ Misli na YT recenziju.
Inace OP je zvanicno dostupan kod nas, ima ga u par zvanicnih radnji. [emoji4]
 
Ja nigde ne videh 7/7T. Sad je kod nas aktuelan 6 i 6t pa odobravaju neke smešne popuste od par hiljada dinara na već totalno napucane cene. I to su im uglavnom izložbeni modeli (ne na štandu, već ispod stakla).
 
Novih nema jos uvek, i dalje su u tim radnjama aktuelni proslogodisnji modeli. I to po suludim cenama, slazem se.
 
Stigla zver danas. :) Pišem detaljnije utiske i kačim fotografije kamere sutra jer se još bavim konfigurisanjem i prenosom podataka sa starog XZ Premiuma.

Prvi utisak je fantazija. Dizajn, naročito zadnje strane je nešto najlepše što sam na telefonu video do sada. Ne mogu da se odlučim da li je lepši sa ili bez casea s obzirom na Alcantara kožu koja tako lepo deluje na dodir.

Brzina i fluidnost je takva da mi Sony, Iako u top stanju, deluje usporeno.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Op op, zavidim ti. Daj bar koju fotku telefona [emoji851]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo I fotki telefona (slikano sa XZ premium) i slika sa kamere. Ima i ultra wide I makro, po koja noćna:
https://drive.google.com/folderview?id=10IFMpFkkKRX4BEjPqeoVxDAG3a0aVHGq

Što se utisaka tiče:
Warp charge je cool, sa 23% do 85% mu je trebalo pola sata.

Ekran je fenomenalan, veličina, bez notcha, boje, kontrast a najviše 90hz, definitivno next gen I nakon ovoga nema nazad na 60hz :)

Haptic feedback pri kucanju je jako precizan i prijatan.

Telefon jeste jedan od težih i glomaznijih. Ja sam navikao na XZ premium pa je meni ok ali vidim potencijalni problem.

Što se softvera tiče, baš mu lepo stoje McLaren dodaci, kao što je Lockscreen sat, animacija za otključavanje, tamne ikonice i wallaper. Jako mi se dopada što nema nikakav bloatware, SEM Google aplikacija preinstaliran. Čak nema Twitter, Facebook, Dropbox i slično. Iako je prilično minimalističan i brz, najviše zamerki imam na Launcher.

A sad negativno:

Kamera mi nije bila presudni faktor. Dok god pravi ok dnevne fotke meni je dovoljno. Ali recimo usporedili smo sinoć noćne sa p20pro i čini mi se da Huawei tu ima prednost. Jedan korisnik mi je na PM pisao da ima note 10+ i da mu je kamera jako bitna. Ako je tako, ja lično ne bih prelazio na OP7.

Nisam fan zakrivljenih ekrana i verovatno ću se navići ali više bih voleo da je suptilnije zakrivljen, kao npr note 10 ili XZ Premium ivica.

Launcher sam spomenuo, Iako brz i sa par intesantnih ideja najviše mi smeta što u "drawer" modu ne postoji mogućnost sortiranja aplikacija niti kreiranja foldera. Tako da ću verovatno da probam neki alternativni Launcher tipa Nova. Ono što je tada problem je double tap na Desktop za gašenje ekrana.

Toliko za sada, pozdrav :)


Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako da ću verovatno da probam neki alternativni Launcher tipa Nova. Ono što je tada problem je double tap na Desktop za gašenje ekrana.


Sent from my HD1913 using Tapatalk

Ja koristm Novu godinama i trenutno mi je double tap - lock screen. Ne vidim zasto bi to bio problem, radi najnormalnije.
 
Radi kao doxa.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Double tap to lock ima i na Oneplus launcheru.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
U vezi double tap to lock, čitao sam na OP forumu da bolje radi sa nativnim launcherom nego na nova osim ako nije rootovan. Moraću da probam :)

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Nekada davno kada sam koristio double tap to lock na Nova launcheru uvek se prilikom sledećeg uključivanja ekrana morao unositi passcode. Nisu radile biometrijske metode otključavanja.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nova Launcher radi sa DT2W bez problema, i ne treba passcode niti bilo koja verifikacija nakon otključavanja.
To je bio slučaj (koliko se sećam) do KitKata ili tako nešto, nakon toga je rešeno.
 
Baterija za sada sasvim solidna.
56c4ffcf2a1309609f6f5ba4e4c2ca75.jpg
24ed5448b58775c01b0622d7670da8d1.jpg


Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Ne gubi vrijeme na GCam verzije 7.xx jednostavno ne rade kako treba, ili imaš totalni crash ili dobiješ fotke koje su toliko isprane i blijede, ili prednja kamera ne radi. Probao sam ih sve i pratim razne teme po forumima i još nema nista vrijedno pažnje od novijih verzija.
Meni najbolje radi 6.2_GCam_Arnova_2.2.2b2.apk sa custom libs Savitar V3 plus xml config.
Realno koristim je samo za indor i low light, preko dana je stock camera više nego dobra posebno za video i wide angle slike.

Edit: ja sam na OP 7T
Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Važi hvala za info, koristio sam i ja do sad arnova 6.2,ali reko da probam novu da li je bolja i šta se dešava :)

Sent from OnePlus 7 Pro
 
7pro bio 620$, 7t 520$ i 7t pro 820$...ipak čekam osmicu.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno