Šta je novo?

Star Wars Jedi: Fallen Order

retko bezvezna igra...zali boze pixela..deinstalirao brze bolje posle prve planete...
 
Ma troluje exste isto ko nas dvojica :p

Mada sam se ja naterao i skočio još na treću planetu,reko aj da vidim imal šta bolje
 
Aman ljudi ja sam veliki fan SW-a, evo gledao sam nedavno na AXN-u opet ponovo filmove iz serijala iako ih imam snimljene sve opet kada vidim na TV-u ja se nekako primim i odgledam po ko zna koji put ponovo...meni su cak i ove nove boze kao Solo film i nastavci orginalnog serijala gledljivi i dajem prelaznu ocenu...

Najgore kod ove igre je dobra grafika i relativno uverljiv svet, osim glavnog glumca koji je tipa Hulio Iglesias, to bih preboleo, ali da loot nema poentu i da je od svega toga skakutanje ostalo kao jedino na cemu igra pociva...pa to je blasfemija...cak je i tomb rider za ovo ozbiljna igra...zali boze pixela rekoh vec da se sve to nacrta i pripremi...

Dobra stvar je da sam sinoc instalirao KOTR2 da se oporavim od ovog shoka...kompletan prolog KOTR2, sa droidom, je interesantniji od cele ove igre...toliko o tome...
 
Poslednja izmena:
Igra je igriva, da nije SW sa lightsaberom, ne bih je igrao.
Grafika osrednja, nista spec, ali zahtevnost prevelika u odnosu na grafiku. Tu me podsetilo na Outcast.
Borba mi je onako, kontrole na kompu si kriminal, a to sam i ocekivao kada mi je na PCu prva poruka koju vidim, cak i pre ulaska u meni, da je najbolje iskustvo na gamepadu.

Bas nas unistise konzole, sve je zatupljeno i pojednostavljeno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ma igra je losa, jednostvano nije top naslov i ne vidim sto je mnogi brane. Kad sve saberem i oduzmem, daleko vise nedostataka ima igra nego dobrih stvari.
Igre koje potpisuje i radi EA stvarno nisu ni za q...ac
 
Igra nije losa kao sto propagiras (cak si i sam rekao da nisi ni ti neki fan SW, niti si igrao prethodne igre) ali nije ni top naslov.

Jedino pozitivno cemu mozemo da se nadamo je da odrade bolji nastavak i greenlituju Republic Commando 2, jer trenutno nema boljeg studija koji je kompetentan da uradi vrhunski (sci-fi) fps...
 
Nit sam fan Star Warsa nit imam pojma o prethodnim naslovima, ali ovo mi je kao jedna igra sasvim lepo iskustvo.

E svetu gde Mandalorian ima ocenu 9.1 i gde svi kažu kako je serija vrh...ova igra je takođe vrh...u mom malom skučenom svetu igra da budem politički korektan nije dostigla zacrtane ciljeve i planove...a i serija :p
 
Poslednja izmena:
Jednostavno zaboravite nivo Star Wars fimova i igara koje smo imali pre 20-30 i više godina. To se neće ponoviti, Disney se pobrinuo za to kod filmova i serija a EA kod igara... Tek će da bude krša kad D&D krenu da sakate Star Wars (dva klovna što su pisali Igru Prestola ako neko ne zna) :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
(dva klovna su inace pre mesec dana odustali od rada na novoj SW trilogiji)
 
Ja je igram evo vec par dana po 2h, meni je odlicna, nek bude bar 8/10.
 
Meni je takodje ok, nije toliko losa koliko bas svi govore. Za sada mi drzi paznju.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne govore svi, čak svi kažu da je igra odlična.
To ovde na forumu ima par likova kojima se igra ne sviđa, pa su i najglasniji.

U globalu je igra odlična i većina je zbunjena kako je EA ovako nešto sebi dopustila. :D
 
^ iskreno meni se svidja, nije sistem kao Force Unleashed gde bukvalno proleces kroz protivnike dok ovde ipak moras pripaziti jer se lagano gine. Cini mi se da je mesavina tomb rider,dark soul, sekiro. Kao sto sam rekao drzi mi paznju i igracu do kraja, sto se tice trazenja secreta meni je uvek zanimljivo iako daju samo estetski izgled sto nekima smeta.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Odlična je igra, na većim težinama je prilično teško. Datomir dominira i fajt sa onom ptičurinom :) Pre toga sjajna bitka sa devetom sestrom. Lokacije su prelepe i detaljne, lut sistem nije toliko loš... jeste kozmetika u kovčezima ali zato određeni daju dodatni stim a tajne lokacije kriju apgrejd za health i force. Force powers daju veliku raznovrsnost borbama i što je najbitnije, zabavno ih je koristiti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
OK je igra ali samo OK, barem meni, a evo i zašto... Gledano iz aspekta gomile SW igara koje su ranije izlazile, ovo je verovatno super igra i predstavlja pravo osveženje. Međutim sveobuhvatno gledano igra je prosek i to iz više razloga. Izostaviću osvrt na činjenicu da je skupljanje različitih delova za lightsaber potpuno besmisleno, već ću nastojati da ukažem na neke druge, po meni daleko bitnije stvari... ,)

Prvo i osnovno u igrama iz trećeg lica jeste kretanje i kamera. Ni jedno ni drugo nije napravljeno kako treba. Kretanje glavnog junaka je najblaže rečeno tromo, za trčanje bih čak mogao reći i da je loše animirano, naorčito u tranzicijama. Kada uporedimo ovo sa recimo Assassins Creed serijalom, razlika je očigledna. Dakle nema fluidnog kretanja, što u najmanju ruku zvuči čudno tim pre što je glavni junak jako mlad i logično bi bilo da se kao takav barem malo fluidnije kreće. Drugi problem je kamera koja realno gotovo nikada nije savršeno rešena u igrama iz trećeg lica. Međutim ovde se dešavaju neretko neke čudne stvari jer kamera ima običaj da odleti u neke uglove odakle je pogled nepregledan, a čak i tokom borbe često ume da sklizne u stranu mimo očekivanog pogleda te se realno gubi pregled akcije na sekund, što neretko rezultira fatalnim ishodom. Razlog za ovo je ne baš najbolje koncipiran locking mehanizam.

Treća stvar je gejmplej. Previše je ponavljanja. Prva stvar koja iritira i totalno nelogično izgleda je vraćanje u život protivnika koji su ranije utamanjeni i čini mi se da je svaki dalji komentar tu nepotreban s obzirom da je jasno zašto je to tu. Takođe one kliazajuće deonice su problematične prevashodno zato što ih ima previše. To je ok možda jednom ili eventualno dva puta da nabaciš negde, ali ne svaki čas... Logično stoje jedino na ledenoj planeti, na ostalim mestima su bukvalno nagurane.

Zatim dolazimo da kombat mehanike, koja je po običaju kada su SW igre u pitanju, uvek sa nekim falinkama.

Pre svega utisak je da nije najbolje izbalansirana, jer čak ni na najlakšem nivou težine pojedine protivnike nije nimalo lako pobediti. Razlog tome se ogleda u činjenici da je frustrirajuće teško izbeći određene napade protivnika kao i to što u gotovo 99% situacija glavni lik nema energije da izvuče vezano neke udarce. Ja uopšte nisam imao utisak da vodim jedi knight lika, već više nekog slabašnog i priučenog dečaka koji je blago rečeno užasan iz mačevanja, tj. nema pojma. Osim toga gotovo da nema protivnika koji ne ume da barata mačem i to više nego solidno. OK mi je da mačevanje ima objektivno neko trajanje, međutim ovde čak i jurišnici kada se dohvate neke močuge su u stanju da izblokiraju sijaset udraca pre nego neki od ponuđenih manevara urodi plodom što je ipak malo preterano. :zgran:

Što nas dovodi konačno i do najveće falinke u celoj toj priči a to je praktično konstatan nedostatak stamine u akciji, zbog čega nije moguće izvesti određene udrace. Stotinu puta mi se desilo da mi fali završni udarac koji glavni junoša ne može da izvede. Ovo potpuno razbija koncepciju ovako zamišljenog mačevanja i što je najgore zbunjuje, izbacuje iz takta jer iziskuje od nas da se dosetimo šta to možemo da izvedemo dodatno u deliću sekunde kako ne bi smo dozvolili protivniku da se pribere i krene u kontra napad, a to je najčešće i nemoguće izbeći! Dakle krajnje frustrirajuće?!! Uostalom, postavlja se pitanje kakav je to džedaj koji se smori i nema energije za napad nakon dva ili tri izblokirana udraca? U svim igrama ovog tipa niko nikada nije napravio da se gubi energija iz blokova a još manje da nije moguće napraviti neki udarac uopšte! Uzmimo na primer "For Honor", jer to je u ovom momentu verovatno igra sa najkompleksnijom borbenom mehanikom ovog tipa. Znači ovako nešto tamo ne postoji, a čak i kada potrošiš tamo svu staminu, snažan udarac je svakako moguće napraviti, doduše u nešto drugačijem sporijem izdanju. Zbog toga su borbe sve samo ne zbavane i do praktično pred sam kraj više nego mučne na osnovnom nivou težine, a za preko ne usuđujem se ni da zamišljam kako to izgleda. :smoke:

Poslednja stvar na koju bih stavio dodatnu primedbu jesu grafička podešavanja, o čemu sam već pisao. Kao što rekoh PC može više, a ovde imamo činjenicu da ova igra u PC izdanju nema aspolutno ni jedan jedini dodatak više u odnosnu na konzolnu verziju igre. Ovo je ponajviše neoprostivo zbog činjenice što se screen space refleksije, DoF, AO efekti i kontakt senke mogu bez problema aktivirati u bilo kom trenutku, dok je recimo za Paralax mapping potrebno jedva nešto malo dodatnog rada. No i pored toga igra izgleda sasvim pristojno, negde čak i vrlo efektno, ali to je ponajviše zbog činjenice da su određene stvari odlično dizajnirane, izmodelovane i teksturirane, a verovatno i zbog toga što sam Unreal endžin vrhunski odrađuje svoj posao u svakom pogledu.

Sve u svemu prosečna igra u kojoj nisam baš previše uživao, sa izuzetkom Dathomir sveta. :trust:
 
Poslednja izmena:
Cu' 50%, a tek dve nedelje igra u prodaji... Nije ti ovo Fallout76 :smash:
 
Konacno uhvatio malo vremena i premotao je.. sta znam. Gameplay je dobar, mada ja nisam ljubitelj souls/sekiro mehanike. GoW mi je nekako bas taman po tom pitanju.
Prica mi je malo tanka. Da ne spojlujem sad, al sve vreme se provlaci nesto i onda na kraju bude malo antiklimakticno. Davno bese ali ne mogu da se oduzmem utisku da me je Force Unleashed mnogo vise drzao pricom. Prvi deo pogotovo.

Da ne komentarisem koliko me vise smara sto su sve price izmedju originalne i prequel trilogije. Aman vise, dajte nesto cemu vec ne znamo epilog ili bar ima posledice po aktuelnu trilogiju..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ +1, sto vise igram vise mi se igra. Bukvalno pronalazeci sto vise secret i ostalog dobija se i experiance pa cu sve talente imati popunjene.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Probao juce sat vremena, onako zanimljivo. Ali ako ima tog backtrackinga verovatno cu odigrati nekih 30% igre. Ali ko zna videcemo...
 
Vlado, pređi na Bladborn.
 
Upravo prešao. Vidi se tu dosta motiva iz nekih drugih igara. Level design je stvarno dobro odrađen, prosto se vidi da je tu uloženo dosta truda. Sistem napredovanja je takođe dobro odrađen, mada na najvećoj težini jedan pogrešan potez i igra baš kažnjava. Igra imam svoje nedostatke i propuste, ali recimo da je za moj ukus to negde 9/10 maksimalno. Inače sam začin za kraj igre je fenomenalan! :D
Očigledno je Respawn kompanija koja ne može da zezne igru. Glavna napomena, igra nije za svakog. Ko hoće da protrči kroz igru, njemu će igra biti verovatno bezveze. Ako i bude nastavka, mislim da bi Respawn sledeći put to odradio za 10/10, u to sam siguran.
 
Nisam je presao, igram lagano, ali zaista ste me zaintrigirali i ishajpovali u vezi sa tim krajem, verujem vam i ocekujem spektaktl neki. Ne sumnjam u to jer znam da sam igrajuci TF2 bio prilicno odusevljen SP kampanjom i nekim obrtima sa kojima Respawn zna dobro da zacini. Jako iskusna ekipa, sve njihove igre su vrhunske, mislim i na period dok su radili kao InfinityWard na COD serijalu. Cim su najavili da rade ovaj SW znao sam da ce biti super. Svaka cast!

edit: Najjace je bilo to sto sam igrajuci Sekiro pomislio "*mjau**mjau**mjau*e, kako bi bilo dobro da neko uradi SW igru na ovu foru", mislim da je JFO bio najavljen u tom periodu ali da nije bilo nikakvog prikazanog gameplaya, tako da nisam znao da ce upravo Sekiro biti jedna od njihovih glavnih inspiracija.
 
Poslednja izmena:
Skinuo pre 3 dana i evo vec sam presao sve planete, trenutno sam na onoj gde je pod vodom prica.

Uglavnom, igram na Story mode-u i igra je savrsena. Ja licno ne vidim izazov u igrama poput DS-a ili Bloodborne-a jer me ta vrsta igara ne lozi, otud i story mode ovde. Igra je ODLICNA, meni apsolutno prija da uzivam u prici, odlicnoj grafici i sa povremenim boss tucama gde se necu mnogo maltretirati oko njih. Takodje, cini mi se da je igra odlicno optimizovana posto kod mene radi na 3440x1440 / Gtx980 / epic detalji.

Sve u svemu, svaka preporuka za jako prijatno single player iskustvo!
 
Slicno DS-Bloodborne tezinama je tek na Master/Grand Master.

Story Mode - Easy
Jedi Knight - Normal (default)
Jedi Master - Hard
Jedi Grand Master - Very Hard
 
Nazad
Vrh Dno