Šta je novo?

Star Wars Jedi: Fallen Order

Ja sam kupio full igru. Mislim da mi je ovo prvi put u životu da sam dao toliki novac na igru i iskreno nije mi žao za sada. Imam oko 3 sata utrošena, cilj mi je da igram natenane i da istražim svaku uvalu i pukotinu.
Iako sam oko 3 sata igrao još uvek sam na prvoj planeti. Razlog je što odavno nisam igrao igru ovog tipa, mislim da mi je Assassin's Creed Brotherhood poslednje što sam igrao, a i to sam igrao sa KBM. Doneo sam kući danas XBox One joypad i pokušavam tako da igram jer je igra pravljena za taj tip kontrolera... i, treba mi vremena da se naviknem. Oggdo Boggdo-a sam jedno 10 puta pokušao da ubijem dok se nisam snašao u prostoru koristeći analog. Takođe čitao sam svaki lore item i rekao bih 2x sam pokrio svaki dostupni deo mape da ne bih propustio nešto. Za dalje ćemo videti, ali što se mene tiče ova igra je svakako vredna plaćenih para.

Što se pitanja da li dati 15 evropejaca na mesec dana pretplate da bi se došlo do igre tiče, rekao bih u svakom slučaju. Pa i ako vam se ne svidi, imate mesec dana da okušate nešto drugo iz EA kataloga što do sada niste obrnuli.
 
Igra nije losa , nemaju loading screen osim kada umres , borba je ok bar na jedi master jer drugu opciju nisam probao . I ja sam poginuo kod Oggdo Boggdo mini bossa jedno desetak puta . Fan sam SW-a i za sada je igra za mene nekih 5/7. Tek sam igrao nekih 2-3h pa nista nisam jos otkljucao od moci koje dobijete da bih detaljnije pisao.
 
Za 15e ovo i jos NFS Heat, za mene i vise nego dovoljno :)
 
Kakvi su utisci vas što se probali igru? Vredi tih 15€ za mesec dana da se pređe?

Ono sto sam do sada igrao (oko 2h) mislim da vredi volis platformisanje tipa Tomb Raider (Uncharted) pomesano sa borbom tipa God of War. Mehanika igranja je slicna Souls igrama sa mestima za meditaciju koji respawnuju neprijatelje, a sam dizajn nivoa je takav da ces se vracati na neka mesta tek kada budes razvio odredjene skillove.

Sve u svemu, meni je za sada prilicno dobro legla igra.
 
A kakva je optimizacija? Bolja nego kod igri sa frostbite engine-om?
 
Pa UE4 igre poprilicno dobro rade i na osrednjim masinama. Plus sto ovde moze da se ukljuci dinamicka rezolucija, kao kod npr. Gears 5.

Ti sa RTX2060 i i7 Haswellom nemas brige.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u 1440p na Epic gotovo uvek preko 60fps... Mada ima povremeni stutter.
 
Kod mene je sve na Epic 1080p varira dosta fps. Najgore je kada ulazim na neku novu instancu kada propadne fps na 40-50 mimo toga varira kako gde, viđao sam i 60 a i full 144 (monitor mi je na tom RR).
 
Za stutter probajte sa fps limitom i ukljucenim scanline sync-om u RivaTuneru. Sa istovremeno ukljucenim v sync-om u igri, pa posle bez (ako ne bude bolje).
Meni je tako pomagalo, odnosno peglalo situaciju, u nekim drugim igrama. Zagarantovano ne odmaze.

VTUpJAp.png
 
Poslednja izmena:
Odlicno radi igra, svidja mi se ovaj prelaz sa Frostbyte na U4, lepo je odradjena igra, cak mi lepse izgleda i od GeoW 5
 
^
To je samo zato sto si platio 15e, da si kesirao punu cenu drugu bi pesmu pevao... :)

+edit

Sinoc odgledao malo live stream-a od UpperEchelonGaming yt "rivjuera" - pitali ga kakvi su utisci o igri i zasto tek sada igra igru, zar nije dobio ranu review kopiju... Na sta je odgovorio:

"Ne dobijam rane kopije jer nazalost ne ljubim sfinkter (bukvalno rekao) od game dev studija. Cak i pre za neke igre koje sam zeleo da probam kontaktirao sam devove/studije za rane kopije i bio sam odbijen jer znaju da necu po defaultu da nahvalim igre."

Tako da je jedan od retkih rivjuera/kanala koji ima kicme da da objektivnu recenziju o igri, kao i da je nahvali ukoliko je igra to zasluzila.

Inace sto se same SW igre tice ima vrlo pozitivne utiske, prevashodno za borbenu mehaniku... Prica je prosecna (ali ok), jedino mu se respawn mehanike nisu svidele. Inace dace potpunu kada zavrsi.

Sve u svemu dobra ("postena") SW igra koju su fanovi ocekivali...
 
Poslednja izmena:
^
Za to se slazem, ne vredi punu cenu... Fina limunadica avantura koju kad predjem ubrzo cu i zaboraviti :)
 
Za stutter probajte sa fps limitom i ukljucenim scanline sync-om u RivaTuneru. Sa istovremeno ukljucenim v sync-om u igri, pa posle bez (ako ne bude bolje).
Meni je tako pomagalo, odnosno peglalo situaciju, u nekim drugim igrama. Zagarantovano ne odmaze.

VTUpJAp.png

Da li utiče to što imam GSync? Ne znam koji mi je opseg monitora, pa mozda imam stutter kada dipujem ispod 50.
Otišla je ova industrija u 3 lepe kada sa GPU-om koji košta 400 eura ne mogu sve na ultra u 1080p zaključano na 60fps.
 
Ko zna, svasta je danas moguce. Probaj ovo sa RivaTuner-om, a i u igri svakako stavi Max FPS 60.
 
Ovo je jedna dobra sw igra posle mnogo mnogo vremena, sve u igri mi odgovara pogotovo sistem uzet iz DS. Grafika je ok i nije zahtevna , radi na 1080p max podesavanja sa rx 480 . Samo da dodam da u igri postoji double blade lightsaber ako ga vec niste nasli.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Probao malo, slucajno izvalio da na Originsu sa Premiere pretplatom imam i to :D Prelepo izgleda, 570 4gb gura na 45-60 na Epic. Gameplay bas smooth sto bi rekli. Grafika prelepa. Prica primamljiva s obzirom da nisam nikada pratio Star Wars pricu. Usao zbog bencha ostao skoro 2 sata :) Face impression me kupio kontam, karakteri su odradjeni bas u sitnice.
 
Poslednja izmena:
I moj utisak je slican. Solidna igra i nista vise.
 
Mene najvise nervira sto se vracam po 100x na jednu te istu mapu kao sa drugim zadacima i to sa novim mocima da bi napredovao u delove na mapi koje prvi put nisam mogao. Postoji fora sa otkljucavanjem vrata i pravljenja precica ali brate mili trcim kao sumanut po nivou koji uopste nije mali, da nema one mape ne bih znao gde sam. Bar da su uveli neki fast travel ili nesto slicno. Ovako dodjem opet na mapu i gledam iste vojnike na istom mestu, ponovo respawnovane... znam da je to fora iz DS serijala sto mi je bezveze totalno ali ajde..
Grafika na momente izgleda predivno dok u nekim momentima ima bas nedostataka..npr za ovog glavnog junaka, imam osecaj kao da pero lebdi iznad zemlje, jeste da je mrsavac ali totalno los osecaj, uopste nemam neki osecaj da je na zemlji i da se oseca tezina neka. Isto desi se noge i ruke da mu propadnu u teksturama, kad protivnika odalamim i padne u vodu nema ni jednog talasa, bas nista, samo propadne... ima nesto sto zna da pokvari utisak , inace ovako solidno je i da sam platio punu cenu igru pokajao bih se, ovako za 15 e vredi
 
Mene najvise nervira sto se vracam po 100x na jednu te istu mapu kao sa drugim zadacima i to sa novim mocima da bi napredovao u delove na mapi koje prvi put nisam mogao. Postoji fora sa otkljucavanjem vrata i pravljenja precica ali brate mili trcim kao sumanut po nivou koji uopste nije mali, da nema one mape ne bih znao gde sam. Bar da su uveli neki fast travel ili nesto slicno. Ovako dodjem opet na mapu i gledam iste vojnike na istom mestu, ponovo respawnovane... znam da je to fora iz DS serijala sto mi je bezveze totalno ali ajde..
Grafika na momente izgleda predivno dok u nekim momentima ima bas nedostataka..npr za ovog glavnog junaka, imam osecaj kao da pero lebdi iznad zemlje, jeste da je mrsavac ali totalno los osecaj, uopste nemam neki osecaj da je na zemlji i da se oseca tezina neka. Isto desi se noge i ruke da mu propadnu u teksturama, kad protivnika odalamim i padne u vodu nema ni jednog talasa, bas nista, samo propadne... ima nesto sto zna da pokvari utisak , inace ovako solidno je i da sam platio punu cenu igru pokajao bih se, ovako za 15 e vredi

2 pitanja:

1) Jesi li igrao bilo sta od metroidvania tipa igara?
2) Jesi li igrao bila sta od JK igara?

Bonus pitanje:
Jesi li fan SW univerzuma i igrao bilo sta od igara na tu temu? Cini mi se da nisi bas bio svestan sta mozes da ocekujes kada si je uzimao...
Ako jesi pretpostavljam da znas koliko dugo ljudi cekaju neku igru na tu temu koja je iole pristojna. (citaj nije cash grab ili uradjena preko one stvari)
Ako nisi nista odigrao zahebi te moderne 144hz igre i baci se na Jedi Knight, Jedi Knight 2, Jedi Knight Jedi Academy, SW The Force Unleashed i onda udari dezert sa KOTOR 1 & 2. A mozes i Empire at War + ekspanizju ako igras RTS naslove jer je medju poslednjim boljim naslovima tog tipa

Btw igra jeste malo ranije izbacena (sudeci po testovima za sve platforme) tako ce neke stvari da se ispeglaju kroz naredni patch, mozda usput "promene" tj adresiraju i mehanike. Uzgred u planu mi je da je obrnem oko praznika i mislim da ne vredi punu cenu (60e) ali ~30e svakako.
 
Poslednja izmena:
Igrao sam Force Unleashed ili kako se zove, one Kotor i Jedi Academy prastare ili kako se vec zovu , nisam ... Da se razumemo, nisam fanatik za SW svet ali isto tako ih ni ne mrzim, sta znam, simpa su mi filmovi oduvek bili...
Kao akciona igra,mesavina Uncharteda, Tomb Ridera i Dark Soula je sasvim ok... Igram je vec 2 dana po 3-4 sata i kako vidim nisam jos ni na pola jer se trudim da sto vise skupim colectibles i istrazim...mada sve je kozmeticke prirode to sto se sakupi ali ajde :)
 
Malo realniji review :)

 
Pa to sto kaze , ocena je vise 7 nego 8 ili 9 kao sto su neki ocenili.
 
Sto se mene tice, 8/10 jer je SW igra.
Da je neki drugi IP 7/10.
Odigrao sam je na trecem nivou tezine.
 
U sustini, ko ne voli Star Wars i Uncharted, promasio je igru. :)
 
^
Pa i metroidvania igre (zbog backtracking-a) i DS igre zboga takticke borbe, cak mozda i nove TR zbog puzzle deonica.
Recimo meni se ovo "takticko" drljanje sa LS-om nikako ne svidja, JK je imao recimo lepo resenje - "strong style" (pored medium i light) gde si imao sirok zamah koji je prakticno uz jedi speed skill bio one tap kill. Ubija imerziju da moras neprijatelja vise puta da pogodis kako bi ga dokrajcio.
Velika je steta sto nisu veci broj Jedi vestina ponudili, posebno zbog Sith/DS vestina (force choke/lightning, life drain kojih je bilo jos u JK2/JK:JA pre 15 godina), pa cak i vise alternativnih zavrsetaka ("come over to the Dark side, we have cookies and milk"). Sa mehanicke strane rekao bih da su JK2 i JK:JA bili zabavniji za ostvarivanje tog fantasy Jedi power tripa...

Bice valjda sve adresirano u nastavku... :)

+edit
Btw Snake, odigraj i Republic Commando.
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo

E da da zaboravih na Republic Commando, igrao to jos kad je izasla... uff odlicna igra kad se setim :D
 
Mene borba vise podseca na Prince Of Persia, no Dark Souls.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno