Šta je novo?

Star Wars Jedi: Fallen Order

Isto pomislih. Sve u svemu nekako mi je genericki i izforsirano, a znamo sta se dobija kad tim pod EAom radi nesto za sta nemaju strast i entuzijazam. Ni grafika mi cak nesto ne mirise, izgleda ga neki malo realisticnji take na SWTOR.
Al ajde, ume Respawn da odradi posao, pa mozda ispadne i da gresim. Izgleda da ce biti Prince of Persia fazona tipa trcanje po zidovima itd, pa ako taj melee sistem koji hvale bude kvalitetan... maybe maybe...
Mada imam osecaj da cu igrati ovo i sve vreme misliti "uh kako mi se igra Jedi Academy" :D
 
^ Kao da nisi igrao JK2, JK:JA... I tamo si imao kraca "trckaranja" po zidu... ;)
 
Secam se wallruna iz obe igre, ali vise kao neke polu-implementarine mehanike, bez nekog velikog akcenta na takvom kretanju, a svakako ne deonica koje su zavisile od toga.
Doduse, mozda sam samo ja tako igrao pa mi je tako ostalo u secanju, sta znam...
 
Isto pomislih. Sve u svemu nekako mi je genericki i izforsirano, a znamo sta se dobija kad tim pod EAom radi nesto za sta nemaju strast i entuzijazam. Ni grafika mi cak nesto ne mirise, izgleda ga neki malo realisticnji take na SWTOR.
Al ajde, ume Respawn da odradi posao, pa mozda ispadne i da gresim. Izgleda da ce biti Prince of Persia fazona tipa trcanje po zidovima itd, pa ako taj melee sistem koji hvale bude kvalitetan... maybe maybe...
Mada imam osecaj da cu igrati ovo i sve vreme misliti "uh kako mi se igra Jedi Academy" :D

Pricas ko da si odgledao neki gameplay trailer koji niko video nije.
 
Nope, samo utisci na osnovu ovoga sto su izbacili i pricali o igri
 
Classic bench forum, nikad nikome ne možeš udovoljiti, uvek kritika, uvek komentari, uvek kuknjava, uvek ranting... Koliko jadno i otrcano

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
My bad, bilo je par scena koje su mi izgledale znatno losije od ostatka pa pomislih da su in-game.
 
Opet dosadni Frostbyte engine,mehh...
 
Opet dosadni Frostbyte engine,mehh...

UE4 engine, dos'o si a sarmu prob'o nisi... :)
Bilo je nekih vesti sinoc na yt-u od onog azijata i drugog bradonje, posle zvanicnogg trailera, da je Respawn dobio "free pass" nakon uspeha sa Apexom pa otuda i ovako "lite" igra...
Tako da ima nade da dobijemo krsten SP naslov kao i potencijalni nastavak ako se EA ne umesa...
 
Poslednja izmena:
Ok, ali mi onda nije jasan EA, uništiš neku X igru da bi napravio Apex. Prođe dobro, a onda dozvoliš normalnu SP igru, a sa druge strane uništiš dobru, bar u planu, dobru Dragon Age igru, kako bi od nje napravio novi Anthem? Što znači šta? Da desna ruka ne zna šta radi leva?
 
UE4 engine, dos'o si a sarmu prob'o nisi... :)
Bilo je nekih vesti sinoc na yt-u od onog azijata i drugog bradonje, posle zvanicnogg trailera, da je Respawn dobio "free pass" nakon uspeha sa Apexom pa otuda i ovako "lite" igra...
Tako da ima nade da dobijemo krsten SP naslov kao i potencijalni nastavak ako se EA ne umesa...
Teško da ova igra igra ima bilo kakve veze sa uspehom Apex-a. Ako je istina da igra izlazi u oktobru, to bi značilo da njen razvoj traje minimum dve godine.

Ne možeš sklapati igru od nule za sedam meseci, pa ni predprodukcija ne traje toliko...
 
Meni je isto veoma cudno, jer bukvalno svaka igra im je ka tome orjentisana (evo i poslednje 2 NBA live igre, vidi se da je dizajnirana oko "live services" i vidno je "lite" verzija igre sa dosta kozmetickih dodataka koji se otkljucavaju grindom - jer verovatno zele da prvo naprave bazu igraca pa onda ubace mtx u nekoj sledecoj iteraciji). Mozda su odlucili da barem na kratko menjaju plocu.

A sto se Bioware-a tice, mislim da su oni definitivno pukli, da nemaju ljude sa jasnom vizijom koji bi izneli veci projekat. Uz to ih i EA sa forsiranjem FB endzina i obaveznom implementacijom mtx/mp-a dodatno ubija u pojam.

on-topic

Mislim da su neplanirano uspeli sa Apexom i verovatno dali Respawnu da radi na igri ali ovog puta po uslovima Respawna (ujedno im je i dobar pr/damage control posle skorasnjih neuspeha). Nije nemoguce da je i Dizni reagovao posle onog mtx sh*tfesta sa SW:BF2 i trazio da sledeca igra cist sp, bez EA bs-a. Ako igra uspe, lako mogu da odrade nastavak sa onim sto EA najvise voli.

Kao sto rekoh SW licenca im istice relativno skoro (2013. su potpisali na 10 godina) a smesno je sta su izbacili od igara do sada, nesto su morali da menjaju inace im je taj deal verovatno najveci fail u istoriji kompanije.

xtvrhsc0uxa21.jpg

Cak i da su izbacili solidne igre u fazonu JK/JK2/TFU/Republic commando prodali bi se u odlicnim ciframa, ali to za EA nije dovoljno jer je lova u mikrotransakcijama... KOTOR i da ne spominjem...
Zaista treba imati "talenta" da user3s ovakvu fransizu...

@rAMA
Ne, ali je recimo dovoljno da izbace mp mod i odluce da povuku mtx iz price.
Na kraju krajeva sacekajmo kada izadje igra da vidimo da li je sklepana na brzinu i mirise da su se ideje sa mtx-ijama motale. Sto se mene tice nadam se da ce biti dobro primljena a onda neka prilegnu na Republic Commando 2 jer tu Respawn kao riba u vodi..
 
Poslednja izmena:
Odakle tebi ideja da su oni dobili free pass nakon uspeha sa Apex Legendom? Pa za game dev ti treba minimum godinu dana pre production da bi mogli da kažu evo imamo trailer. Apex je samo 2 meseca star.

Najverovatnije je Frostbite...
 
Ne, potvrdjeno je da je igra u Unreal Engine 4.
 
Zanimljivo...


Mada opet Apex je u Source enginu tako da verovatno imaju drugačiji ugovor sa EA gde nisu pod moranjem Frostbita.
 
 
Videcemo kad izadje neki gameplay, ovako mozemo da baljezgamo u prazno samo
 
Sooo...

Uncharted (JK) tip igre smesten u SW univerzumu... ✔
Prosecna prica (verovatno) sa cameo fan service-om u vidu poznatih likova iz SW univerzuma, verovatno i pokojim kultnim setting-om...✔
Nudi mogucnost ispunjavanja Jedi tripa sa over the top mocima i lightsaber akcijom...✔ (force choke & lightning here I cum)
Nema dodatnih mt bs-a...✔

Take my money and run...✔

Skoro zaboravih... F*ck EA...✔
 
Poslednja izmena:
Meh...licno sam mnogo vise bio nahajpovan 2012 kad je prezentovan Star Wars 1313 koji je nazalost kasnije otkazan.
 
Sooo...

Uncharted (JK) tip igre smesten u SW univerzumu... ✔
Prosecna prica (verovatno) sa cameo fan service-om u vidu poznatih likova iz SW univerzuma, verovatno i pokojim kultnim setting-om...✔
Nudi mogucnost ispunjavanja Jedi tripa sa over the top mocima i lightsaber akcijom...✔ (force choke & lightning here I cum)
Nema dodatnih mt bs-a...✔

Take my money and run...✔

Skoro zaboravih... F*ck EA...✔

Totalno :D

Cool sto su ubacili Forest Whitaker-ovog lika iz Rogue One.
 
Sto se mene tice mogu slobodno i trilogiju da naprave od ovoga, pritom da peglaju zanat i evoluiraju kao sto je ND sa Uncharted serijalom... (a nadam se da hoce)

Realno trziste nema ovakav tip igara dok je Uncharted serijal na pauzi, pa i Tomb Raider. Tako da konkurencije nema, posebno za "heavyweight" 3rd person action-adventure naslov... Uvek ce ovo dobro da prodje kao sto su i JK igre svojevremeno pa i TFU 1 (2 je vec bila thrash), pre svega jer su SW igre u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljan ovim demo-om. Mislim da sam ovim konceptom ne mogu da pogreše pa makar to bio i EA.
 
Znači Force Unleashed samo malo manje mračno odnosno više Disney, i manje moći glavnog junaka

Nemoj da zaboravis, dzindzer mi deluje sumnjivo, mozda bude gay... :)

Sto kaze kolega Alex, zaista treba da naprave tezak krs da bi ovo uprskali. SW se uvek prodaje. Cak i ove SW BF igre bi mogle da prodju da nije bilo bs-a sa mikrotransakcijama.
A mogu ladno da izbace i nastavak dok im licenca za SW ne istekne... ;)

Bez zezanja sada, ja ovo def uzimam, na prvom PS sale-u, jer znam sta mogu da ocekujem. Cekam na punokrvnog naslednika JK2/JA a ovo definitivno lici na to.
 
Poslednja izmena:
Deluje dobro, jedino mi je glavni lik malo trom, pogotovo kad se uporedi sa Jedi Knightom.
 
Ćuti kad nisu stavili žensku za glavnog junaka. Meni je i to dovoljno. :)

Ovo se dugo čekalo.
 
Nazad
Vrh Dno