Šta je novo?

Ruter jedan port 10Mbps

exenet

Cenjen
Učlanjen(a)
27.08.2017
Poruke
54
Poena
105
Imam ruter na kom su svi portovi po 100Mbps, Wan I 4 lan-a. Zašto mi na jednom, tj poslednjem lan port-u pokazuje samo 10Mbps max? U pitanju je tp link TL-WR841HP. Nije modovan, fabrički firmware.
 
Kabel je ok, verovatno je port. Ruter je maltene nov ali eto.
 
Poslednja izmena:
Da li uvek taj port pokazuje 10 Mbps, čak i kada zameniš mesta uređajima?
 
Da isto se desava. Primetio sam da se cak i lampica na istom portu sporije pali.
 
Poslednja izmena:
U tom slučaju je verovatno nešto neispravno. Ako je u garanciji - reklamiraj. Ako nije, onda otvori pa pogledaj da nije neki elektrolitski kondenzator naduvan. Ako nije, probaj da flešuješ neki firmver, prvo fabrički ako postoji noviji, pa posle DD-WRT ili tako nešto, ukoliko postoji.
 
Kupljen je preko KP ima garantni list ali ne i racun, poslacu im meil pa cu videti.
 
Takodje sam primetio da lampice ne trepte vec samo svetle zeleno sto u uputstvu ne bi trebalo barem za wlan, wan i lan.
 
Proverili su u servisu garanciju i na žalost je istekla u novembru prosle godine. Pokusao sam da otvorim ruter, 2 srafa sam skinuo ali 2 nisam jer su bili ispod gumica za proklizavanje koje je nemoguće skinuti pa sam odustao. Navirio sam samo kroz plastiku i video 3 kondenzatora ali nista vise od toga tako da dok radi neka radi i onako je placen za 3 puta manju cenu.
 
Nazad
Vrh Dno