Šta je novo?

Antena za kucni risiver

NoviClan

Poštovan
Učlanjen(a)
14.01.2013
Poruke
12
Poena
55
Ova tema je vidim diskutovana pre 9 godina, pa su mi potrebne svežije informacije. Imam risiver Yamaha i dobre zvučnike i želim da slušam radio preko njega, a ne preko interneta. Kabl sa Postanet kablovske TV (lokacija je Mirijevo) sam razdelio skretnicom i ubacio ga u risiver, u antenski ulaz, ali uglavnom ima dosta šuštanja. Obična žica-antena koju sam dobio uz uređaj takođe mnogo ne pomaže. Koju radio antenu biste preporučili da mogu normalno da se hvataju radio stanice. Hvala.
 
Ja kada sam tražio antenu ze risiver uglavnom su komentari bili da pređem na internet radio, ili da razvučem kabal do velike antene na terasi što nije rešenje i ostah na onoj krš što ide uz njega, nadam se da se pojavilo neko revolucionarnije sobno rešenje :D
 
Тешко да постоји добро собно решење јер то хвата одбијене сигнале од околних зграда. Од када памтим, постоје посебне FM антене које су постављане на кров, ја сам имао такву годинама, док нису радили надградњу а ја у међувремену прешао на кабловску.
Питање је и до када ће да се емитује аналогни сигнал, мислим да (бар овде у Нишу) још нема ниједног DAB сигнала док је FM релативно ОК.

Ако развлачење антене које обично иду уз рисивер не помаже, онда мора да се иде напоље.

Ја радио слушам углавном у аутомобилу, кући имам већи избор музике. А и пошто 99% слушам 202, то могу и на планети.
 
Планети земљи. Ама бре ртс планети.
 
Аух!
Нисам знао, бре!

PS
Ја инсталирао, регистровао се, и ... и даље не могу да слушам 202.

Предајем се

Није жвака за .... мене
 
Poslednja izmena:
Аух!
Нисам знао, бре!

PS
Ја инсталирао, регистровао се, и ... и даље не могу да слушам 202.

Предајем се

Није жвака за .... мене

Ne znam kako ne možeš da slušaš sa RTS Planete. Ja sam uredno registrovan, ulogujem se bez problema, i volim da čujem "Oblak u bermudama" na BG202 naknadno iz Slušaonice, jer ne stignem utorkom uveče. Nego što se tiče radio stanica. Slušam radio uživo preko interneta, preko računarskih Altec zvučnika, ali to nije to. Zato želim da se vratim i da slušam radio preko tunera/receivera i velikih zvučnika, ali je prijem signala loš. Postoji li neko rešenje, sem spoljašnje antene, da se dovede kvalitetan radio signal do risivera. Da li signal sa SBB D3I boxa može da pomogne u tom smislu.
 
Пробао сам неке кабловске варијанте и то је очај. Оглавном клипује, динамика нула, као када се слушају домаћи дискови. Кући ипак ретко слушам радио јер имам сву музику која ме занима ;) а ако бих и слушао, опет се враћам на 202 и планету. Комп ми је свакако повезан на појачало и све остало.
 
Poslednja izmena:
Квалитет звука је друга прича, а већи проблем је што ови радио канали на кабловским немају везе, као да их ради неки тонац домаће музичке продукције типа сити или гранд. Клиповано, никакав S/N и динамика ... ту нема ни 10dB. ;) Бар тако је било када сам пар пута хтео да слушам нешто док сам користио СББ.

Што се аналог касета тиче, ту мора да се гледа на бројке с резервом. Мерења су углавном на -20dB VU метра што никако није уобичајено слушање а на 0dB VU метра боље да никада не напишу карактеристике. Пример је да најбољи Sansui дек из једне серије има фреквентни опсег 20-20.000 на -20dB VU метра али се на 0dB спушта на неких 150-9.000 ... а ретко чујемо звук на -20dB.

П.С. Мој тјунер има SNR 68dB. ;)
 
to je jedan od boljih tunera. kaset dekovi su oko 75db (nakamiči dragon dolby c, type IV kaseta)
 
Poslednja izmena:
Е тај је ваљда просечан дек. ;) Мој дек има 69dB са долби Б.

Небитно, на деку не можеш да слушаш радио програм. ;) Питање је било како слушати радио.
 
napravi antenu. gore je lepo opisano.
 
Нисам ја питао, антену сам имао док сам слушао радио кући. Сад само у ауту слушам радио, није ми овако потребан. Поменуо сам да сам пробао неке преко кабловских али је то било очајно. Можда су се поправили а и поменуо сам да једини радио који слушам имам и преко планете.
 
Апликација им је благи...
Покреће се увек са ртс1, за 202 мора да се иде на избор, па ртс програмска шема, па скроз у десно....
Пробао и кроз ватрену лију, ради ок. Мада ми није јасна регистрација ?
 
Poslednja izmena:
Што је сигнал слабији, потребна је боља и јача антена а много утицаја имају и препреке. Многи се ваљда сећају подешавања кровне антене за телевизоре са неколико учесника који се довикују. ;) За радио није било потребно тако нешто а и оно што се слушало је углавном имало добар сигнал. Овде је некад давно понеко успевао да нахвата и студио Б ако је на брду и има добру антену. У сваком случају се проба дипол који иде уз пријемнике па онда иде на следеће, нешто на тераси па на крају и на крову.
Покреће се увек са ртс1, за 202 мора да се иде на избор, па ртс програмска шема, па скроз у десно....
Слаб си експлорер? Када се пријавиш, кликни на Уживо и одмах изабери шта те занима. Или букмаркуј https://rtsplaneta.rs/linear/16091 па када кликнеш на њега и пријавиш се, креће 202.
Пробао и кроз ватрену лију, ради ок. Мада ми није јасна регистрација ?
Шта није јасно? Услуга се наплаћује гастарбајтерима тј у иностранству, за нас је (и даље) фрај.
 
to je jedan od boljih tunera. kaset dekovi su oko 75db (nakamiči dragon dolby c, type IV kaseta)
A Marantz zlatna seija tjuner, ili Tehnich kaset deck sa metal kasetama troglavas (snimas i na drugom kanalu odmah cujes kako to zvucina na kaseti), Tandberg gramafon sa ortofon glavom preko 100DM donosilo se iz Madjarske, sony CD palyer koji ima teg koji se stavlja preko CD da nimalo ne oscilira.
To sam nekad imao....Bilo nekad...:wave:
 
Све је то испало из употребе. Сада се форсирају грамофони не би ли се мало обрнуле паре од старих плоча и у тој причи су рисивер и антена солидна комбинација, свакако боља од оних пластиканера који се продају уз комп па по вољи слушаш радио или нешто са компа.
 
Све зависи од положаја собе и предајника, може да прође и неки одбијен сигнал али слабије станице тешко. Ја сам давно имао кровну а после се сналазио и са развученим диполом од ћошка до ћошка.
 
Elementa je imala Iskrine FM antene, krovne! Ja je imam i dobra je.
 
Nazad
Vrh Dno