Šta je novo?

PC za video obradu

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Kupio bih nov kompjuter, ali ne znam tacno sta bih jos uzeo, znam samo da bi sigurno isao SSD od 512mb ili 1T, bar 32GB ram memorije, ne znam za koji procesor da se odlucim AMD ili Intel, koju maticnu, graficku? Cena mi nije toliko bitna, moze i do 1500 evra. Posto cu da radim u After Effects, Premiere, Photoshop bitna mi je brzina. Sta mi preporucujete?
Hvala unapred svima.
 
Ako je Adobe i bitna je brzina, onda Intel. Ako su CUDA jezgra potrebna, a verovatno jesu, onda nVidija.

Daće ti neko predlog ubrzo šta tačno (moram da "begam" sada, pa nemam mnogo vremena), ali računaj min i7 8700 i RTX 2060.
 
Poslednja izmena:
2060 je overkill za video obradu. Čak ni grafička nije potrebna jer Adobe programi koriste integrisanu grafiku u Intelima za akceleraciju. Intel je (trenutno) u prednosti ali AMD je cenovno isplatljiviji. Imaj u vidu da ti uz AMD treba grafička karta, uz Intel ne, što smanjuje razliku u ceni...

Ja bih sačekao par meseci jer sredinom godine AMD izbacuje nove Ryzen procesore koji bi mogli da budu mnogo bolja solucija od Intela, i cenovno i u performansama. Na žalost, još se ne zna ništa o njima, moraćemo da sačekamo release. Ako nije baš hitno, sačekaj...
 
Iz ličnog iskustva sa video montažom(Vegas, WMM i drugi programi), najviše vremena štede procesor, memorija i SSD. Ako već imaš unapred siguran izbor u programima, najbolje je da pitaš na forumima korisnika tih programa koji hardware oni koriste i sa čime su zadovoljni.
 
Taj 8c/8t CPU je bolji u nekim stvarima, ali je u mnogo vise stvari losiji od AMD 8c/16t varijante.

Kao sto je jurodivi vec pomenuo, bolje je da sacekas novu generaciju Ryzen-a.

Za ozbiljan rad sa 4K videom ti treba 64GB.

Sto se graficke tice, uzmi najjeftiniju Nvidia-u sa 6GB vRAM, i bice ti sasvim dovoljna.
 
9700K je dobar izbor ali, da ponovim, mudrije je sačekati par meseci. Ako se nema vremena, onda uzmi Gigabyte Z390 Aorus Pro ili Aorus Elite matičnu.

Imaj u vidu, 9700K traži dobro hlađenje. Računaj na 50-100€ za kuler, bilo vazdušni ili vodeno hlađenje.
 
Ima i jeftinijih kućišta od Define R6...nema potrebe za njim ako ne stavlja nekoliko HDD-ova i 240+ mm vodeno hlađenje. NZXT otpada jer nema 5.25“ slotove. Za vazdušno hlađenje bih gledao Corsair 270R, ako još može da se nađe kod Mađara, na primer...
 
Nazad
Vrh Dno