Šta je novo?

Oppo Reno

Ako prodjes gradom i pitas 100 ljudi za OPPO, sta mislis koliko ce znati?
Ne verujem da bi dobro prosli, a verujem da su kvalitetni. [emoji846]
Svojevremeno niko nije znao ni za Xiaomi a Huawei su smatrali nekim nizerazrednim brendom, ZTE takodje dok je bio na nasem trzistu, samo low-end modeli.
A gde su sada? Xiaomi, ako ne i vise, onda je u najmanju ruku podjednako popularan kod nas kao Samsung i Apple, Huawei takodje, ubijaju sa marketingom na nasem trzistu, gde god se okrenes tu je Huawei. Polako ali sigurno sve dolazi na svoje mesto. [emoji6]
 
Pa da, ali dosta njih zna za one+ a praktično su Oppo, Vivo, One+ i sad Realme svi u vlasništvu iste firme.

Nikad nisu bili preterano interesantni na našem tržištu verovatno zbog visoke cene, ali već godinama u nazad imaju dobre inovacije u svetu telefona.
 
One Plus treba posmatrati kao njihov globalni brend, makar za sada.
Nadam se da ce u buducnosti biti popularniji i ostali njihovi brendovi. [emoji4]
 
Ja bih ovaj Reno 10x pazario po nekoj dobroj ceni na keca. Kao i onaj Nex S dual display. Ma samo da se pojave zvanično kod nas pa će ih biti po oglasima po solidnim cenama.
 
Nazalost bojim se da se tako nesto nece dogoditi u skorijoj buducnosti.
 
Kontam da će mu u evropi cena biti 600-650 eur, jer je u kini 530 eur odnosno 4000 žujana.

edit: možda malo manje ako budu pratili xiaomi zbog Mi 9. . .znaćemo za par dana svakako.
 
Poslednja izmena:
Meni je ovo lepši i kompletniji telefon od Mi 9. Ako su slične cene (pa i da je Reno 50e skuplji) bez dileme bih kupio Reno.
 
Meni je ovo lepši i kompletniji telefon od Mi 9. Ako su slične cene (pa i da je Reno 50e skuplji) bez dileme bih kupio Reno.

Definitivno je i meni lepši i kompletniji, ali zakljucan bootloader mi je ono što ga vuče nazad. Na primer ako mi color os ne bude odgovarao ne mogu da ga zamenim za neki custom rom.
 
A gdje će uopšte moći ovo da se uzme? Pa ni prošlogodišnjeg Find X nije bilo nigdje ( ni dan danas ga nema)

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Ponoc sapa iskreno da ti kažem nemam pojma, moj plan je da ga uzmem preko naših gastosa u Nemačkoj ako ga bude tamo u prodaji.
 
Ponadao sam se normalnoj ceni u eu, ali ipak 799e što je previše, bar za mene i za jedan telefon.
 
Izgleda smešno. Ja bih pre dao pare za oppo nego za oneplus.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nekako mi je one+ u prednosti sto ima zajednicu a oppo telefone drze u kavezu... Bez mogućnosti otljucavanja i custom romova. Ali mi je ovaj telefon vrh po specifikacijama... I po kineskoj ceni. Da se moze ubaciti eu rom dokopao bih se nekako kineske verzije.
 
To stoji, da je OP bolji zbog custom podrške.
Ali kome ne treba i ne želi da otključava telefon. Bolja opcija je oppo

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sad mi izišla reklama za OPPO u Francuskoj 499evra 256gb verzija. Ne znam ko može razmatrati nove pixele pored ovog telefona

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sad mi izišla reklama za OPPO u Francuskoj 499evra 256gb verzija. Ne znam ko može razmatrati nove pixele pored ovog telefona

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ja ne znam koji ih moze i ovde kod nas uzimati u obzir, a kamoli preko. Ovde sa 24 meseca garancije za 500e Galaxy S10e ili Huawei P30 lagano.

Sto se tice ovog Oppo-a, meni se bas svidja ovaj koncept, voleo bih da vidim da Redmi (Xiaomi) izbaci nesto u ovoj klasi cipseta, dakle nesto tipa sa SD 675, SD 710 ili SD 712 za nizi novac.
 
Imam prilike da možda nabavim ovaj telefon iz Kine.

Ima li neko iskustva sa njihovim OSom? Pošto kako mi je čovek napomenuo, izgleda da im je OS jako strog i da recimo ne dozvoljava instaliranje drugih launchera.
 
Ima na tradingshenzen oppo reno 10x zoom za 357evra 128/6 gb verzija

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I ja se razmisljam. Ne smem trosit pare sa kartice, ko zna kad cu kuci u Srbiju, a u Francusko sam gde to stize na vreme i bez nekih drugih troskova

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ipak je Kineska verzija. Moze unlock bootloadera ali ne moze instalirati globalni rom

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno