Šta je novo?

PC konfiguracija

AcaPop

Cenjen
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruke
16
Poena
155
Postovani,

Potrebna mi je pomoc oko sklapanja konfiguracije, najveci moguci budzet je 650€.
Uslov je prodavnica EM*I, graficka karta ne ulazi u cenu posto je posedujem, moj izbor je:

MOBO: ASRock master sli x470 15990 cena rsd
CPU: Ryzen 2700 cena 31990 rsd
SSD: Kingston A400 480GB cena 6990 rsd
RAM: Kingston HyperX predator 3000MHz cl15 8GB cena 7890 rsd
Kuciste: Antec P7 cena 6490 rsd
PSU: FSP Hammer 600W cena 6990 rsd
Ukupno: 76340,00 rsd

Prihvatam sve sugestije!

Unapred zahvalan,
Pozdrav!

Aleksandar
 
Lepo si to sastavio s tim sto bih ja uzeo neku jeftiniju b450 plocu i 16GB ram
 
Uzeo bih kroz mesec dana jos 8GB RAM-a.
Opredelio sam se za x470, iz razloga sto nemaju neki izbor b450 chipset-a, posto planiram OC posle nekog vremena uz rashlasni sistem odgovarajuceg ucinka.

Znaci da je konfiguracija sasvim korektna za date namene, hvala na odgovoru!
 
Poslednja izmena:
U principu za neki srednji OC do 4.2/3GHz B450 ploce (malo bolje uglavnom iz MSI palete) rade bolji posao od jeftinih x470 ploca ali ih nema u firmi u kojoj kupujes. Ako hoces OC veci od toga, preporuka ide za ASRock AM4 X470 Fatal1ty Gaming K4 (jedini normalniji izbor u E**i). Da se razumemo, ne kazem da je ta ploca losa ali nema nekih zvanicnih testova, ako neko zna nesto vise o njoj neka ti napise. Svakako budjav izbor ploca tamo....
 
Slazem se za izbor ploca, ali sam prinuđen da uzmem kod njih... Inace ploca koja mi se najvise dopada je MSI B450 Tomahawk ili Mortar, ima dosta pozitivnih recenzija.
Ukoliko neko zna nesto vise o doticnim ASRock x470 plocama, ili generalno nekoj koju imaju u ponudi u ovoj radnji, bio bih zahvalan da napise nesto o tome, inace OC ne bih ni pokusavao preko 4.2/3GHz.
 
Više od 4.2 GHz nećeš ni izvući, heh...
Anyway, MSI Tomahawk/Mortar su odlične ploče ali kad si već osuđen na tu radnju, moraćeš da se pomiriš sa ASRockom, to ti je. Ploče koje imaju tamo su meh ali, poslužiće, šta ćeš...
 
Nazad
Vrh Dno