Šta je novo?

Video Upscaling

djalf

Uticajan
Učlanjen(a)
27.11.2004
Poruke
10,712
Poena
1,545
Imam neke starije snimke koji su u 720x576 rezoluciji pa bih probao da upscale-ujem ako je ikako moguce. Vidim na netu da to moze After Effects da odradi, kakvi su rezultati? I neki predlog za neki drugi program koji to radi.
 
Iz iskustva, loš osnovni snimak, loš svaki snimak od tog osnovnog snimka. Nema te tehnologije, osim u filmovima.
 
Danas ne ali verujem da ce ovo biti moguce u buducnosti uz pomoc masinskog ucenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upscale odradi samo ako je namena da okacis na youtube ili neki drugi servis. Jedino za tako nesto bi imalo smisla.
 
To je interlaced snimak.. 50 poluslika u rezoluciji 720x288. Trebalo bi da te poluslike konvertuješ u 50 progressive i da se primeni filter koji bi izmislio parne odnosno neparne redove.
To može sa ffmpeg-om da se odradi:
ffmpeg -i ulazni_file.vob -vf yadif -c:v libx264 -preset slow -crf 19 -c:a aac -b:a 256k izlazni_file.mp4
Više detalja o yadif filteru ima ovde:
https://ffmpeg.org/ffmpeg-filters.html#yadif


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
@Censored svi algoritmi za upscale rade na taj način što "crtaju" nedostajuće piksele. AI treniran algoritam je bolji od "običnog" ali i za njega važi isto, jer ne radi preko magije ili naših želja nego preko matematike i fizike.
OK, crtaju sad u smislu da "razvlače" postojeće pixele, ali će u ne tako dalekoj budućnosti bukvalno kreirati nov pixel od nule, tj. "znaće" kako bi idealna slika trebalo da izgleda.

 
Topaz "AI GIGAPIXEL for video" je dostupan za windows.
Pored enhance opcije, poseduje naravno i upscale opcije
fenomenalni rezultati...
ne znam jel smem okaciti link za preuzimanje za topazove beta testere
njihov upscale na sajtu se plaća a ovako za desktop, jock, samo prvi put se ulogovati sa nalogom, posle block firewallom i to je to...bez cr...ova itd....
tako da ne znam jel legalno...., ali ipak ne bih ostavljao link u temi. :) da ne rizikujem ban, proguglajte :)
 
Poslednja izmena:
Probao DVDFab Video Enhancer AI, evo rezultata:


Lepo je odradio ali je dosta zahtevno, za 11 minuta treba 5-6 sati sa RX480. Takodje jos nema narodne verzije a sa Free moze da se odradi 5 klipa.
Sledece sto cu da probam je Topaz Video Enhance AI.
 
Poslednja izmena:
Ja razlike ne vidim
...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Probao DVDFab Video Enhancer AI, evo rezultata:


Lepo je odradio ali je dosta zahtevno, za 11 minuta treba 5-6 sati sa RX480. Takodje jos nema narodne verzije a sa Free moze da se odradi 5 klipa.
Sledece sto cu da probam je Topaz Video Enhance AI.

Bas je odlicno ispalo. :) Topaz bi trebalo da je isti ili za nijansu bolji.
 
@ludak
Ima razlike, skini slike pa uporedi u punoj rezoluciji.

@DeRadicci
Da, Topaz deluje ozbiljnije i veci je program od ovog sto sam probao. E sad kad bih ja umeo da to jos posle doradim pa da ispadne ovako:
 
To mozes u bilo kom programu tipa Adobe Premiere, da se igras sa RGB Levels, saturation i slicnim efektima. Mada ces izgubiti deo kvaliteta koji si dobio prilikom upscale-a, jer opet moras da eksportujes-konvertujes u novi video.

Vidi da li u Topazu vec ima tako nesto, pa da uradis odjednom.
 
Topaz nema te opcije na zalost, sad se igram sa njim, interesantan program. Probam ove profile koje ima pa uporedjujem sta je najbolje za ovaj stari video. Artemis se za sad pokazao najbolje, LQ verzija bas dobro ispegla ali menja izgled videa dosta, pogotovo lica, kao da je iscrtao u 3D neke delove. Ali opet, dosta bolje izgleda nego original i brzi je program od onog prvog.
 
@ludak
Ima razlike, skini slike pa uporedi u punoj rezoluciji.

@DeRadicci
Da, Topaz deluje ozbiljnije i veci je program od ovog sto sam probao. E sad kad bih ja umeo da to jos posle doradim pa da ispadne ovako:
Ima sada kada sma pogledao preko računara.
Preko TapaTalka nikakve razlike :)
 
Nazad
Vrh Dno