Šta je novo?

Pocophone F1 ili neki drugi?

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,361
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Drugarica planira da uzme nov telefon pa me je zamolila za pomoc, a ja se bas nesto i ne razumem u android pa reko da pitam ovde.

Gledala je nekoliko telefona: A8 2018, Xiaomi F1, Huawei P20 Lite

Ja sam joj rekao da joj je najbolje da uzme F1 ali opet, nisam siguran. Sta bi bio vas predlog? Uzima preko operatera pa je samim tim ogranicena na VIP-ovu ponudu.
 
Totalno različiti telefoni. P20 lite odmah izbaciti iz priče jer je dosta lošiji od oba. A8 ima bolju izradu od F1, ali lošiji cpu i gpu. Ako su joj bitne performanse, a estetika ne, onda f1, a ako joj je bitna estetika, a performanse ne, onda A8.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poco bez dileme, ako izrada i Amoled nisu bitni.

Ako je izrada bitna, Mi 8 Lite.
 
Kolega je uzeo A8 pre neki dan, fino izgleda. Nisu joj bitni izrada i ekran, hoce onaj koji ima najbolje performanse.

Zanimljivo deluje ovaj Mi 8 Lite ali ga nema u vipu.
 
Kakvih bagova?
 
"Drugarica" koju ne interesuje izgled telefona???

Jesi li siguran da je žensko?
 
Drugarica od mog druga je uzela Pocophone, sama je birala, ima zenskih osoba kojima telefon nije modni detalj :)
 
"Drugarica" koju ne interesuje izgled telefona???

Jesi li siguran da je žensko?

Siguran :)

Nisam rekao da je ne interesuje izgled, vec da joj je to manje bitno. U principu, svidjaju joj se navedeni modeli pa izmedju njih trazi najbolji.
 
Pa ne moze ni jedan Lite model ili midrange samsung da se poredi sa specs poca loka... i to je mesanje baba i zaba. 20 lite, A8 i mozda mi 8 lite pa i ajde pitanje ali poco nema veze nikakve mnogo ozb hrdver. samo sto nije uopste ni lep ni moderan :D
 
Upravo zato me je i pitala za savet, a ja vas. Jer ona ne zna nista o tome :)
 
Nisam koristio, 10x sam ga drzao i cackao, ne svidja mi se donja ona ivica i raspored kamera.. mi8 je lepsi, ima cise premium osecaj kao i raspored kamera nekako mi je ‘sveziji’ ali to je mozda jer mi se svidja IP X dizajn... od svih mi se najvise svidja Mix 3 po dizajnu i osecaju i koliko je hot, to je jedini xiaomi koji bih kupio sad.
Svejedno, UI mi se ne svidja njihov, iako znam da bi se navikao verovatno za 2 sata


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cudno, ja sam imao priliku da podesavam dva komada i oba puta sam se odusevio kako lezi u ruci, pravo osvezenje posle klizavog aluminijuma i stakla, plastika uopste nije loseg kvaliteta, pre bih uzeo takvu plastiku nego staklo, ali vecini ljudi se staklo svidja jer lepse izgleda, to sto je klizavo, sto lako puca, sto skuplja otiske i sto je skuplje za zamenu je ljudima uglavnom nebitno.
 
F1 bez razmišljanja. Moja devojka ga koristi od Decembra i jako je zadovoljna. Baterija odlična, performanse top. GCam u 2 klika se instalira. Ekran dobar i svetao. Kvalitet izrade je dobar, na prvo držanje u ruci sam mislio da se radi o aluminijumskom telefonu. I da, crveni je top.
 
Nazad
Vrh Dno