Šta je novo?

Linux,sbb,distrowatch.com

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Linux,sbb,distrowatch.com, ne radi mi distrowatch.com u svim linuxia i svim browserima preko SBB, odem na Telekom ladno ga ucita. Pitam ove na SBB kazu kod njih radi, ajd da verujem. Ne znam jedino ako nije fora oko SBB CGNAT pa je ta zbirna javna za nas najmanje 100 blokirana.
 
Linux,sbb,distrowatch.com, ne radi mi distrowatch.com u svim linuxia i svim browserima preko SBB, odem na Telekom ladno ga ucita. Pitam ove na SBB kazu kod njih radi, ajd da verujem. Ne znam jedino ako nije fora oko SBB CGNAT pa je ta zbirna javna za nas najmanje 100 blokirana.

Probaj TOR preko SBB-a ili stavi 8.8.8.8 kao DNS. Ako proradi, problem je do SBB-a.
 
Poslednja izmena:
Probaj TOR preko SBB-a ili stavi 8.8.8.8 kao DNS. Ako proradi, problem je do SBB-a.

Preko Tor browsera radi, preko 8.8.8.8 ne radi, izgleda da su negde bloknuli distrowatch a zasto ne znam. trecerot prodje 3 hopa i posle nista. Domen je registrovan to sam proveravao, znaci nije istekao zakup,
mozda je napisao nesto sto se nekima ne dopada pa ga neki bloknui a neki ne.
 
Ista priča, sbb iza nat-a. Mesec ili dva me nije puštalo na distrowatch, a sad opet pušta normalno, mogu na distrowatch bez proxyja.

Za proveru u tim situacijama koristim https://downforeveryoneorjustme.com/

Rešenje je uzeti skuplji paket ili statičku adresu - ili trpeti česte antibot provere, recatcha gluposti i zabranu pristupa određenim sajtovima. Mene od kuće jedan domaći sajt za oglašavanje ne pušta, piše "Your current IP is not allowed".

Sa posla pristupam svemu normalno - SBB statička adresa.
 
Poslednja izmena:
Preko Tor browsera radi, preko 8.8.8.8 ne radi, izgleda da su negde bloknuli distrowatch a zasto ne znam. trecerot prodje 3 hopa i posle nista. Domen je registrovan to sam proveravao, znaci nije istekao zakup,
mozda je napisao nesto sto se nekima ne dopada pa ga neki bloknui a neki ne.

Menjaj provajdera.
 
Rešenje je uzeti skuplji paket ili statičku adresu.

Pa ovo drugo možda a prvo ne garantuje da nećeš ući "u blokče". To se distrowatch brani od celog opsega adresa(jer im je tako zgodnije) sa kojih su primetili da malver (ili nesavesni pojedinac) pokušava da nađe "zanimljivu" stranu za hakovanje.
 
@vlado_ns
Paz covek sa SBB trazi od mene windows da probam ili Android, kazem nemam. Posle kaze njemu radi. Stavim VPN ladno radi. Ja stedeo uzeo sve u paketu i telefon imao dva broja, jedva posle dobio opet dva ali me zezli, jedna broj ne moze da zove drugi i obratno. Nisu mi spojili TV da vracam program, imam kabl ali necu i nemogu da se penjem i lepim UTP za plafon. Vratim preko PC i EON-a kad propustim kraj. Uticnicu za optiku imao montiranu oni mi stavili njihovu umesto da su spojili tu koju sam imao i koja je lepo na zidu a ne ova njihova koja stoji pored radnog stola na pomocnom delu i stalno pazim da ne otkinem opticki kad brisem prasinu Meni je tom mogo bitno da jedan broj moze da zove drugi. Kad si penzos pa ti svaki dinar vazan onda ga jos i ispusis, najcrnje je kad im se zalis sve kazu nije do njih, sve sto si napisao desava se i meni. I Sad sam ispusio za monitor, prodali mi monitor koji se greje ko furuna na jednoj starni, kad sam primetio posle 2 dana kazu mora na servis i odjednom pronasli da je ostecen, javili posle 8 dana da nisu pronasli kvar i drze monitor sad za koji dan 30 dana. Imao sam ISDN mogao sam da radim perverzije sa ta 2 tel. broja, svi telefoni da zvone ili da su brojevi splitovani i vezani za odredjeni telefom, kod ovih ne moze nista, a ono njesra od telefona stodaju to je uzas, moj stari Panasonic 100x bolji, skoro sm bacio i neki sa sekertaricom, Panasonic nadzivi sve te novije.
 
@alex3043,
Jedva je usao SBB u ulaz, prvu ekipu su neki stanari hteli da biju iako su ljudi imali preko 51% saglasnost. Znas kako je bilo sa Yu, raspala se, tako i sa zgradom od 22 ulaza, izmislili upravnike i sad je svaki ulaz vaska obaska.
Neki imaju Radius vektor, SBB, Telekom, Orion optiku a neki nista ili samo jednog provajdera. Do pretprosle godine bilo je samo ADSL i onda je pocela trka. Sad ako imas normalne ljude u ulazu imas sve ponude i sve provuceno a ako nemas kao kod mene onda moras fizicki da obezbedjujes majstore koji su vukli vertikalu jer se uvek nadje neki pormeceni kome to smeta. Sva optika je provucena kroz kolnadu i samo je islo grananje u ulaz, moj je zoidjen jer dalebu
nisu dale da provajderi udju u ulaz.
@dolmen,
Neki Danski provajder sece prolaz, neko je ako sa moje "javne" CGNAT adrese i ladnjaka blokiraju. Sve ista kecanja kao sto pise @vlado-ns. Kad mi u 21 veku jos uvek se akakmo sa IPV4 a ja sam na zadnjem poslu pocetkom 2002 radio sa ekipom projekat IS i jos onda uveliko u evropi su u nekim zemljama vec imali IPV6 ( mislim da je jedan osd modova na SC iz Svedske vec bio na IPV6) i ja sam u projektu trazio da se kupuje oprem akoja ce podrzati IPV$ i IPV6. Sad zadnje dve nedelje pocela i brzina downloada da biiva u kB umesto u MB. Pustim update a ono sporo do bola, pogledam brzinu ono katastrofa.
 
Nazad
Vrh Dno