Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 3 VS Pocophone F1?

fructal

Slavan
Učlanjen(a)
10.10.2005
Poruke
515
Poena
320
Cao svima,

Vidim da ima ljudi koji su sa Pocophone-a presli na Mi mix 3 pa me zanimaju misljenja iz prve ruke...


Koliko vidim primarni senzor kamere je isti na oba, s tim sto mi mix 3 ima opticku stabilizaciju + sekundarni senzor nije isti. Takodje, imaju isti SD cipset, isti gcam port... pitanje - koliko je glavna kamera bolja na Mi mix 3 u odnosu na Pocophone?

Posto bih uzimao u VIPu, gde je razlika u ceni izmedju ova 2 modela 24-26k u zavisnosti od paketa (24300din vs 1din, na primer), koliko je u tom slucaju Mix 3 dobra kupovina, s obzirom da vidim da im se po KP cena razlikuje ~130e?

Izrada mi nije presudan faktor s obzirom da ce telefon odmah u neki case.

Najvaznija mi je kamera, zatim ide baterija - koliko krace traje na Mix 3 (referenca mi je 3100mah na Oneplus One 5.5" ekranu)?

Sve ovo uzimajuci u obzir da telefon menjam na 3-4 godine, dakle maksimalno cu ga iskoristiti, prelazim sa OnePlus One. Da li je u tom slucaju Pocophone vec pomalo "zastareo" kompromis?

Tnx unapred.
 
Poslednja izmena:
Obzirom da ti izrada i dizajn nisu faktor nikako se ne isplati dati 200 evra više (pa ni tih 130e razlike na oglasima). Kameru od jednog i drugog možeš videti na Flickru, imaju hiljade fotografija slikanih sa Pocophone i MM3, pa ih u dosta slučajeva možeš i skinuti u originalnoj rezolucij, zumirati i steći svoj sud o oba modela i njihovim kamerama.
 
@djura2018: a jel moze malo detalja? :) meni (na osnovu ono malo sto sam ih cackao u MI shopu / VIPu) nema dileme da je Mi Mix 3 bolji, samo nisam siguran da li je bas 200e bolji.

@djurkash: da, to je opcija koja mi je pala na pamet, samo sto je trenutno kod nas Mi 9 (na KP) skuplji bar 60e od Mix 3, iako bi trebalo da im je ista retail cena... plasim se da i VIP ne ide tom logikom i odvrne nerealnu cenu zato sto je u pitanju svez xiaomi flagship.
 
Pa evo ovako. Mix 3 bolja izrada, bolji ekran, vise interne memorije, bolja kamera ( iako imaju iste senzore ), noviji telefon, nema notch.
Jest da tebi pola nije bitno, jer telefon ide u case, ali ipak je tako, zato i ta veca cena. Pa cak i samo pakovanje je lepse nego za Poco, mi8 ...
 
@djura2018: a jel moze malo detalja? :) meni (na osnovu ono malo sto sam ih cackao u MI shopu / VIPu) nema dileme da je Mi Mix 3 bolji, samo nisam siguran da li je bas 200e bolji.

@djurkash: da, to je opcija koja mi je pala na pamet, samo sto je trenutno kod nas Mi 9 (na KP) skuplji bar 60e od Mix 3, iako bi trebalo da im je ista retail cena... plasim se da i VIP ne ide tom logikom i odvrne nerealnu cenu zato sto je u pitanju svez xiaomi flagship.
Malo si preterao manja je razlika, oko 40tak eur, prvo Mi9 se tek pojavio, i još se nije stabilizovala cena... Drugo, VIP nije KP i ne formira tržišnu cenu, već u skladu sa svojim kalkulacijama, pa ako je nabavna cena bila ista, nema razloga da povećavaju maržu... Barem u teoriji...

F1
 
OK, da, teorija je takva.. u svakom slucaju u pravu si, baterija navodno fino drzi, kamera je dovoljno dobra da vredi sacekati, a mozda malo ispomera ostale cene...
 
Nazad
Vrh Dno