Šta je novo?

Izaberi najbolji Honor telefon i osvoji Honor Band 4

Honor Srbija

Zvanični perdstavnik
Vendor
Učlanjen(a)
15.01.2018
Poruke
136
Poena
60
Verujemo da u ovom trenutku imamo zaista sjajan portfolio, ali nas naravno izuzetno zanima i mišljenje korisnika.
Zato bismo voleli da sa nama u komentarima ovog posta podelite vaše mišljenje o trenutno aktuelnim Honor telefonima, kažete nam koji od modela je vaš favorit i zašto, a mi ćemo jednog od vas nagraditi lepom nagradom.
Najskuplji telefon nije uvek i najbolji za svakog korisnika, pa verujemo da će odgovori biti zanimljivi.

Podsećanja radi, aktuelne Honor modele možete pogledati na ovom linku:
https://www.hihonor.com/rs/products/

Svi koji budu komentarisali imaće jednaku šansu da osvoje Honor Band 4, a dobitnika ćemo izabrati 22. aprila i objaviti u ovom threadu.
20181120015491517mhk503.jpg
 
Definitivno Honor 8X. Cenovno je odlično pozicioniran, atraktivan dizajn, izuzetno lepo leži u ruci, dobar ekran, pristojna kamera i odlična baterija. Na Kirin 710 čipsetu EMUI lepo radi, 4Gb RAM-a je svakako prednost u odnosu na Huawei P20 Lite koji košta približno isto novca, sveukupno dobro zaokružen telefon. Da ne ispadne da samo hvalim, prava je šteta što izlaz za slušalice nije glasniji.
 
Prema nekom mom misljenju i afinitetu ka telefonima sa velikim displejem i velikim baterijama, uz skoro pa potpuno zadrzavanje funkcionalnosti, prema mom misljenju je to Honor 8X Max.


huawei-honor-8x-max-2.jpg


Iako nije zvanicno dostupan na trzistu Republike Srbije (koliko znam), postoji mnostvo razloga zasto je ovo odlican izbor za osobu koja ne bi da potrosi ogromnu kolicinu novca za dobar i future proof telefon.

Kao neke od tih razloga bih izdvojio:

1. Ogromna baterija - svi telefoni se hvale autonomijom gde se naravno testiranje "steluje" tako da nema veze sa realnoscu i realnom upotrebom, laiku je dovojno da vidi broj 5000 mAh - to je takav kapacitet da se bukvalno trajanje baterije vise ne dovodi u pitanje i stavlja tacka na sve nedoumice oko toga da li ce baterija "izdrzati dan". Odgovor je ocigledan - DA.

2. Ogroman displej - licno smatram da su tableti obesmisljeni postojanjem ovako multifunkcionalnih uredjaja poput 8X Max i slicnih uredjaja, a to je prednost iz vise dodatnih razloga, prvenstveno zato sto uredjaj moze da se koristi za normalno dopisivanje sa jasno vidljivim tekstom i slovima zbog ogromnog displeja, odlican je za igre jer prsti odlicno mogu da "legnu" na displej bez osecaja skucenosti i zbijenosti, 7.12" je i vise nego dovoljno za bukvalno svaku igru, narocito jer prsti nece prekrivati displej kao sto to moze biti slucaj sa drugim telefonima. Osim toga, multimedija "on the go" je vrhunska na ovakvom displeju, u jednom momentu mozete da caskate preko drustvenih mreza, u drugom da lagodno igrate igre, u trecem gledate film ili spot/klip na Youtube-u sa istim osecajem lagodnosti kao da koristite tablet. Sta vise pozeleti od jednog uredjaja?

3. Odlican chipset - Snapdragon 636, idealna kombinacija stedljivosti, snage i odsustva osecaja da u ruci drzite sporet a ne telefon. Ukomponujte ovaj chipset sa ogromnom baterijom - jasno je zasto je odgovor na prvu konstataciju veliko DA.

4. Dizajn i kamere - dovoljno je da se baci pogled na 8X i veceg brata 8X Max i uvidece se da je mit o tome da su telefoni sa velikim dijagonalama "glomazni i ruzni" i da kamere na ovakvim telefonima nemaju sta da traze u oblasti mobilne fotografije. To je jednostavno netacno, mnostvo primera sa interneta upravo govori suprotno po pitanju fotografije, a sam pogled na telefon razbija mit po pitanju dizajna. Cak i (meni) suvisni notch je lepo ukomponovan u obliku kaplice - takozvani "drop" princip.

5. Cena - uredjaj ima cenu od nekih 250 evra u svetu, bukvalno ne postoji nista sto moze da pruzi istu dijagonalu, autonomiju i ugodnost za sve moguce namene za taj novac. Kako god da okrenete situaciju, ne postoji sansa da se ukomponuju sve tri prednosti u jedan paket. Najblizi tome jeste konkurentski Mi Max 3, ali manji displej daje manju ugodnost pri koriscenju za sve namene tako da je tu 8X Max opet pobednik.

Moze se primetiti da je opis kratak i da mana nema - zasto? Za ~250 evra dobijate monstruoznu bateriju, stedljiv a u isto vreme i snazan i hladan chipset, ogroman ekran sa minimalnim notch-om a uz sve to ne lici na crep fabrike gradjevinskog materijala "Mladost" iz Knjazevca :) Ocekivanja moraju biti nivelisana u skladu sa cenom, a za te pare ovaj telefon je blizak savrsenstvu.

Ostaje jedino zal za time sto telefon nije dostupan u Srbiji kao sto je to slucaj sa Honor 8X, ali ko zna sta nosi buducnost, mozda Honor iznenadi korisnike u Srbiji u nekom momentu ili uvozom ovog telefona, ili uvozom naslednika - kada se pojavi :)

Ukoliko do toga ne dodje, Honor Band 4 bi bio lepa uteha :)

Pozdrav Honor i Bench ekipi i forumasima i neka najmastovitiji pobedi :)
 
View 20

sviđa mi se rupa u ekranu, umesto notch
čipset
kamera

dovoljno

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Najbolji honor telefon za mene je Honor 8x. Prvo zato što je to moj telefon kojim sam ocaran. Od ekrana koji mi je super veliki pregledan i jasnog osvetljenja i boje, preko plavetnilo sa zadnje strane. Kamere su mi super i mogu da kažem za neki kućni video ili fotkanje dece i porodice i više nego što sam očekivao jer ovo mi je prvi susret sa Honor telefonima. Baterija mi je odlična. Evo danas sam već 6 sati sa upaljenim ekranom 8 baterija je na preko 60% a uvek kad nešto radim na telefonu u pozadini radi Deezer muzika tako da baterija je odlična kao i ceo telefon. Kompanija se potrudila da nam obezbedi dosta opcija za optimizaciju pa ako malo i vi date od sebe i potrudite se da optimizijete rad telefona onda možete u potpunosti da uživate dugo u ovom telefonu. Što se mene tice ovo je telefon za svaku pohvalu i preporuku. Ja sam ga uzeo preko Vipa na ugovor tako da nemogu da pričam o cenama ali za ono što dobijam mislim da je ponuda koju sam ja uzeo odlicna i da u ovom ranku nema boljeg telefona. Do sada sam bio fan Huawei telefona i dvoumio sma se između Mate 20 lite i Honor 8x i mislim da sam napravio nikad bolji izbor sa Honor telefonom. Hvala kompaniji HONOR na ovako dobrom telefonom.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Rekao bih da se trenutno u ponudi izdvajaju tri modela Honor telefona: Honor 8x, Honor Play i Honor View 20. Prema mom mišljenju najviše nudi Honor Play za tu cenu, odličan procesor, solidan multitasking, dobar ekran, velika bateriija, jedina mana su nešto lošije kamere, ali opet, nisu svakome ni toliko bitne. Honor 8x je nešto jeftiniji, ima za nijansu bolje kamere, ali rekao bih dosta slabiji procesor, tako da je na pravi način napravljena raspodela u tom srednjem segmentu. Svakako nešto niža cena Honor Play telefona bi verovatno učinila ponudu interesantnijom s obzirom da je direktan konkurent Pocophone f1 samo nekoliko hiljada skuplji.
 
Za pocetak zelim samo da pohvalim sjajnu podrsku i akcije Honor-a,za svaku pohvalu!
Sto se trenutnih modela Honor tice,definitivno se izdvajaju za malo "zahtevnije" korisnike 4 modela.

1. View20
2. Honor 10
3. Honor 8X (moj favorit jer ga i sam imam :d )
4. Honor Play

Za manje zahtevene korisnike tu je dosta modela od kojih izdvajam ova 2 modela,nisu skupi ali su sjajnih performansi.

1. Honor 8A
2. Honor 7A 3/32 verzija

Naravno da skuplje ne znaci i bilje ili kvalitetnije ali da se ne lazemo,svakako View20 i nesto skuplji P30 i P30 PRO,jesu trenutno najbolje od Honor-a i Huawei-a...
Posle zavrsne reci "KRAJ" Samsungu,odabrao sam za sebe telefon koji je bio na svakom koraku,svakoj reklami,svakom panou,bilbordu...naravno,rec je o sada vec legendarnom HONOR 8X.
Reklama mi je samo skrenula paznju na taj model ali specifikacije i karakteristike uredjaja su bili presudni u mom izboru.Jedinu zamerku koju sam imao je.....dobio sam model crne boje :S:
Proso je vec 4 meseca kako ga imam,jos prezaliti ne mogu model u plavoj boji.
Za mene je telefon generalno savrsen.
Dizajn,raspored kamera,materijal izrade...cista 10-a :wave:
Uz telefon ide zastitno staklo i original Honor maskica slikonska,providna.
Za moje potrebe,vise nego dovoljno 4 GB RAM-a i cak 64 GB za skladistenje podataka.
Aplikacije rade bez problema,bez kocenja,seckanja....ne moram vise da brisem jednu,da bi instalirao drugu aplikaciju i tako u krug.
Ekran je sjajan,ogroman,pregledan.
Kamera me je najvise zanimala,posle UPDATE-a Oreo sa 8.0 na 8.2,dobile su se dodatne funkcije kao sto je recimo AI u slfie modu,3D...dosta korisnih ali i zanimljivih stvarcica.Izuzetno mocna kamera,selfie takodje,fasciniran sam bio sa selfi fotografijom u totalnom mraku,kada je zasijao ekran a slika bila...neverovatna!
Svako ko je video fotografije bio je odusevljen,mogu samo da zamislim kakva je kamera kao i fotografije na modelu View20 :)
Sto se ostalih modela tice,Honor Play je za nijansu mozda zaista bolji od Honor 8X,po meni mozda i neprimetno,dok je Honor 10 zaista odlican,kamera je fantasticna,ne bi bilo u redu da kazem da je ista ili losija od Honor 8X,svakako,mnogo je bolja.View 20 je top trenutno od Honor telefona,nadamo se samo da je to tek pocetak.Model Honor 7A,takodje posedujemo,verziju 3/32 i prilicno smo zadovoljni odnosom cena-kvalitet.
Sve u svemu,za svaciji dzep telefon kompanije Honor,samo treba znati sta izabrati ali bilo koji odabir iz porodice Honor po meni,nema greske...
Ostalo mi je jos samo da sacekam izvlacenje i obradujem suprugu sa Honor Band 4 da bude cool i da se slaze sa 7A :smoke:
 
Poslednja izmena:
Kao i obično od strane @Honor Srbija i ovaj put mi forumaši imamo priliku da pokažemo svoj takmičarski duh, a usput malo bolje upoznamo uređaje iz Honor porodice (iskreno zavidim momcima iz Benchmarka koji svakodnevno to čine :type: )
Honor porodica mobilnih telefona je velika, pa bih odmah na početku napravio selekciju i izdvojio nekoliko Honorove dece ( :D ) , a najbolji može biti samo jedan.
A to su sledeći Honor uređaji koji poseduju kvalitet kojim spadaju u potencijalnu grupu najboljeg : Honor View 20, Honor 10, Honor 8x, Honor Play, Honor 10 lite
Kada pogledamo listu izbor i nebi bio težak. View 20 se bez sumnje ističe, i mnogi bi rekli da je najbolji.
Pa da kažemo nesto po malo o svakom od njh, šta ih to ističe a šta im nedostaje.

Honor View 20

Najmlađi od sve dece.:eyebrows: Verovatno i ponos Honor porodice, jer je došao sa nekim novim inovacijama kao što su ‘punch hole’ i 48 megapikselna kamera koja daje fantastične slike na ekranu od 6.4 inča. Fantastičan dizajn sa V oblikom prelivanja boja na leđima. Zatim imamo najnovji moćni HiSilicon Kirin 980 (7 nm) čipset koji će uraditi sve što zamislite bez imalo muke, takođe uz to dolazi 6gb rama i 128gb skladišnog prostora, i za kraj naravno odlična baterija od 4000 mAh koja ovome svemu daje odličnu autonomiju. I jedina stvar koja ostaje je cena, koja je verovatno I previsoka bar ovde u Srbiji. Iako fantastičan telefon ipak teško je izboriti se u moru drugih uređaja sličnih karakteristika.
Da li je on najbolji?

Honor 10

Imamo i najstarijeg člana sa liste. Sa svojim ekranom od 5.84 inča i dimezijama 149.6x71.2x7.7 mm imamo jedan kompaktan uređaj. Prilagodljiv je svačijoj šaci, tako da sa tim dimezijama privlači veliki broj potencijalnih kupaca. Dolazi nam sa Hisilicon Kirin 970 (10 nm) čipsetom i 4/6 gb rama 64/128 gb skladisnog prostora, tako da neće biti niti jednog problema tokom upotrebe ovog uređaja. Poseduje odličnu 16MP/24MP dual kameru na leđima, i selfi kameru od čak 24MP. Pa bez sumjne možemo reći da ćete praviti odlične fotografije. Kao nedostatak bih izdvojio neposedovanje slota za memorijsku karticu, tako da je ipak boje uzeti ovaj telefon sa 128gb skladišnog prostora.
Može li on biti najbolji?

Honor 8x

Ponosni vlasnik ovog uredjaja :banana: Dosta toga je rečeno o ovom odličnom uredjaju, pa da ponovimo nešto ukratko.
Uređaj sa premium izgledom i dizajnom. Full view ekran od 6.5 inča koji pokreće veoma dobar Hisilicon Kirin 710 (12 nm) čipset, sa 4gb ram i 64/128 gb skaldišnog prostora. Odlična autonomja sa baterijom od 3750 mAh. Mogućnost korišćneja 2 sim kartice i micro sd kartice istovremeno. I veoma dobre kamere. Neki nedostatci su izostanak USB type C porta, a sa tim i brzog punjenja, i stabilizacija videa.

Honor Play

On nam dolazi sa sa snažnim HiSilicon Kirin 970 4GB ram memorije i 64gb skladišnog prostora, i 6.3 inčnim ekranom. Jednom rečju ovo je odličan gejmerski telefon po odličnoj ceni. Pa tako u skladu sa tim ima interesantan dizajn sa iscrtanim detaljima na poleđini. Možemo zaključiti da je ovaj uređaj u odnosu na ono što nudi I cenu veoma blizu da bude najbolji, a da li će I biti? Pogledajmo u nastavku…

Honor 10 lite

Ovaj uređaj je veoma interesantan. Velikoj većini korisnika bi ovaj telefon bio odličan. Za relativno dobru cenu nudi mnogo toga. Već prepoznatljiv Honor dizajn koji telefon po izgledu smešta u neki viši segment. Ekran od 6.21 inča, pojreće ga već poznati čipset Hisilicon Kirin 710 (12 nm) koji će ovaj telefon učiniti ugodnim za svakodnevno korisćenje, nažalost za naše tržište ovaj uređaj dolazi sa 3gb rama i 32gb skladišnog prostora. Mada za većinu prosečnih korisnika to je sasvim dovoljno. Kamere su dobre, zadnja dual kamera 13MP/2MP i za ljubitelje selfija prednja kamera od 24MP. Po testovima baterija od 3400 mAh daje odlične rezultate.Moramo priznati veoma interesantan uređaj. Da li je dovoljno da bude najbolji?

Imaju još dva uređaja koja nisam uzimao u obzir pre svega što nisu dostupni na našem tržištu, ako sam u pravu. Jedan je Honor 8x MAX sa fantastičnom baterijom i ogromnim ekranom, ali jednostavno nije za svakog. Drugi je Honor Magic 2, fantastičan telefon ali koliko znam nedostupan kod nas.

To bi bilo to od mene…

Ili ipak ne… nisam rekao Ko je najbolji od sve dece, haha A to je… na jedan klik dole....možda i očekivano…

Moj osv… pardon usvojeni HONOR 8X :d :-devil-:



Pošto sam sa ovim uređajem proveo najviše vremena, i najdetaljnije sam mogao da ga testiram, a po viđenom ovaj uređaj jedostavno zaslužuje da bude najbolji. Ekran je fantastičan, veličina je taman na granici upoterebljivosti, bar za moju šaku. Hisilicon Kirin 710 (12 nm) bez sumnje može da se nosi sa svim izazovima koji su bili pred njim, bez ikakvih problema. Ni ujednom trenutnku nisam uočio nešto što bi probudilo sumnju u njegove performanse. Kamere su veoma dobre, mogu da se naprave odlične slike. Nekada treba I malo mirnija ruka, I malo podešavanja. Mana mu je što nema stabilizaciju videa. Nadam se da će u narednim apdejtovima Honor tim raditi na poboljšanju softvera kamere, itekako ima mesta za to. Autonomija mu je odlična, s obzirom da dosta vremena provodi samnom veoma sam zadovoljan. Jedan dan izgura uz celodnevno “mučenje”, oni umerenij mogu 2 dana bez problema. Premium dizajn uvek zadivi sve koji ga vide. Tako da odnos onoga što nam telefon pruža i cene je odličan.


P.S
Ovakvo dete bi svako poželeo haha :eyebrows::wave:

Sada bi to bilo to.
I da , svi mi forumaši smo nečija deca. Pa, neka pobedi najbolji od sve dece haha
Pozdrav!:wave:
 
Nijedan. Podrška vam je 0 (slovima: nula).

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Već su prethodnici sve rekli tako da bi bilo izlišno ponavljati napisano.
Trenutno dva best buy modela su Honor 8X i Honor Play.
Moj izbor bi bio Honor Play zbog boljeg procesora i type C konektora.
 
Starijoj devojčici sam kupila Honor Play ima bolji procesor a mlađoj Honor 8X ona obožava da fotografiše i pravi sam konkurent za narukvicu [emoji3] [emoji3]
Honor Play moj izbor.
 
Trenutno koristim Honor 8 Pro sa kojim sam ultra zadovoljan al na zalost nije na spisku dobavljivih za nasu zemlju.
Eventualni favorit bi mi bio Honor 10 koji iako je sad relativno "mator" model mi je i dalje privlacan dizajnom i funkcijama koje nudi.
O ovim novim azdajama ne vredi ni komentarisati :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Jedini Honor koji bi imalo smisla u ovom trenutku uzeti bio bi Honor View 20, eventualno Honor 10.
Sve ispod toga su poluproizvodi, sa dosta lošijim kamerama od konkurencije iz cenovnog ranga, iako se time najviše hvale.
Zato je Honor View 20 jedini racionalan izbor nekog ko je ljubitelj EMUI-a.
Nudi najjači trenutno dostupan hardver i više nego pristojne kamere.
 
Taj Honor View 20 nema ni Amoled ekran.. a za te pare morao bi da ga ima
 
Ja sam jedna od onih koje vole tehniku, ali, ne po svaku cenu.
- Kao klasično žensko, jako mi je bitan izgled telefona.
- Kao manje klasično žensko, jako mi je bitan odnos cene i kvaliteta.
- Kao atipično žensko, volim da mi telefon služi po potrebi i umesto kompjutera, a ne samo za razgovore, fejs i instagram. Prijateljice mene zovu za preporuku u vezi telefona, ne pitaju muževe. :)

Pre 3 godine sam, na nagovor prijatelja (priznajem), kupila Honor 5x dok ga još nije bilo u Srbiji, a ja malo znala o brendu. Da vam objasnim, dakle, pre 3 godine: 5.5 inča HD ekran, dve SIM kartice plus SD kartica (do 128 giga), 2 giga rama, čitač otiska prstiju, baterija od 3000mAh, brušeni aluminijum… lep k‘o lutka, i sve to za izrazito razumnu cenu!

Nikada me nije izneverio. Nikad zabagovao! Na njemu se igram, čitam, pišem, slikam, slušam muziku, gledam klipove… Režim sa dve sim kartice savršeno radi i vrlo je lak za upotrebu. Baterija mi i dalje traje 2 puna dana ako ne igram igrice, ali se i ovako prilično brzo puni. Ni sama ne znam koliko imam aplikacija, uključujući i sportske koje zahtevaju GPS, a moj Honor u najgorem slučaju ga nađe za minut.

Putovao je sa mnom. Kuvao se, smrzavao se. Padao mi je… i na beton i na pločice. Neznatna oštećenja sa strane, ništa nije naprslo, ništa se nije razglavilo. :Klanjanje Priznajem i ne ponosim se time, nikada ga nisam stavila u futrolu, ima samo (i još uvek originalnu) zaštitnu foliju na ekranu.

Moj trenutni favorit je, dakle, moj Honor 5x. Neću ga menjati još sigurno pola godine do godinu dana, ali već gledam koji će mi Honor biti sledeći telefon jer nemam nameru da menjam dobitnu kombinaciju. Za sada se dvoumim između fantomsko plave 8x i glečer sive 10-ke.

Zašto ova dva modela? Zato što su Honor telefoni odlični, sigurni i izdržljivi. Pored toga što su ovo dva prelepa modela, idu i na 5Ghz wifi, imaju 4 giga ram-a, AI kamere, 2 SIM kartice + slot za do 256Gb SD karticu, imaju NFC – meni više ne treba.

Dobro, treba mi ovaj Honor Band 4, da me podseti koliko sedim i podstakne da budem fizički aktivnija. Šteta što nema integrisani GPS, bilo bi fenomenalno ne nositi telefon na trčanje. Ali, neće se ovom poklonu gledati u zube, samo u ekran, i to sa ljubavlju! :)
 
Prema mom nekom skromnom mišljenju, definitivno sam vrh portfolia kompanije Honor je model View 20. Zašto?

Što se tiče dizajna, fenomalno izvedena arrow refleksija boje na zadnjoj strani telefona bilo da se odlučite za crvenu ili plavu varijantu(obe su podjednako neodoljive)je definitivno pun pogodak i kompanija Honor je imala hrabrosti za takvom izvedbom, što je prva medju proizvodjačima(i ne samo po tome) i takav potez treba pozdraviti i naglasiti.

O visokim perfomansama neću trošiti reči, jer se Honor zacementirao na sam vrh po pitanju “Šta se nalazi ispod haube?” modelima unazad.

Da se ne lažemo svi proizvodjači imaju spremne novitete i samo se čeka prvi ko će da probije led. Govorim o implementaciji prednje kamere i takozvani tear drop ili whatever izraz koji nadjete. Upravo model View 20 je otvorio vrata toj novoj tehnologiji koja je već uzela maha i svaka čast kompaniji iz Šenžena na hrabrosti za jedan ovakav potez, nije ni to lako.

E sad, možete da me ubijete u pojam odgovorima da nije sve u najskupljim modelima, ali kad u jedan uredjaj stavite sve ono za šta ste se potrudili i najbolje napravili i načinite ga okosnicom kompanije , onim po čemu će vaša kompanija biti pamćena i zapažena, onda je etički da će vam se taj telefon najviše dopasti.

Dakle, do 21. maja i predstavljanja novog šampiona u Londonu, moj izbor je definitivno model View 20.

Pozdrav forumašima i kompaniji Honor.
#capturewonder
 
Hvala svima na učešću, bilo je odličnih odgovora, kao i uvek.
Kako smo ovog puta rešili da svi učesnici imaju istu šansu, imena svih koji su odgovorili na pitanje smo ubacili u random generator, a ovog puta je najsretniji bio danijel00.
Čestitamo dobitniku, a uskoro će biti prilike da obradujemo i nekog drugog.

Kako bi sve bilo transparentno, izvlačenje je na ovom linku.
 
Nazad
Vrh Dno