Šta je novo?

Instaliranje drajvera za graficku

arcibalde

Slavan
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruke
5,933
Poena
405
Eh. Elem, ja cu da opisem sta sam radio posto ocigledno nesto ne radim kako valja.

1. Odlazak u Safe Mode i uninstall drajvera sa DDU
2. Restart
3. Ulazak u w7 normalno, w7 instalira neke njegove drajvere za graficku
4. Instaliranje pripremljenih drajvera za graficku

Ono sto se meni ne svidja je ta instalacija nekakvih w7 drajvera koje on nadje od pre Hrista. Zeleo sam to da izbegnem pa sam u polisi iskljucio to auto instaliranje drajvera. Odnosno, to je ono sto sam mislio da sam iskljucio, medjutim ta opcija u polisi sprecava instaliranje bilo kakvih drajvera jer sta god da sam pokusao nakon toga nije htelo da instalira nikakve drajvere (ikao sam trazio kao: Preventing Windows 7 to auto install drivers, evo ga link sa koga sam sledio uputstvo podesavanja polise: https://support.microsoft.com/en-ca...op-windows-7-automatically-installing-drivers )

Dakle, kako instalirati drajvere za graficku bez da W7 brlja i instalira nekog svog metuzalema pre instalacije zeljenih drajvera?
 
Pa mora windows da instalira bar neke drajvere jerbo bi dobio samo crni ekran kada se windows dignu. Koliko se sećam, W7 instaliraju samo univerzalne MS drajvere sa 800x600 rezolucijom koje onda zameniš sa kompatibilnim drajverima od proizvođača sa opcijom "Clean install" ako ima.
BTW. izašao je najnoviji DUU https://www.majorgeeks.com/files/details/display_driver_uninstaller.html sa ispravkama.
 
Poslednja izmena:
Windows instalira WDM drajvere.
Njih sam uvek gazio sa odgovarajućim drajverom sa sajta.
Ako je Nvidia u pitanju, imas opciju clean install da cekiras.
Nikad u zivotu nisam upotrebio DDU i mislim da nikad i nisam imao probleme sa drajverima za gpu.
 
Okej znači ti win drajveri moraju. Ma kada sam se igrao sa polisama učitao je on meni win bez ikakvih drajveri za grafičku, nije bio crn ekran već ono 800x600, zato sam mislio da može bez tog nekog osnovnog drajvera, baš da ide onako na "golo".
 
Okej znači ti win drajveri moraju. Ma kada sam se igrao sa polisama učitao je on meni win bez ikakvih drajveri za grafičku, nije bio crn ekran već ono 800x600, zato sam mislio da može bez tog nekog osnovnog drajvera, baš da ide onako na "golo".
Ti ih samo nisi video ali to su isti drajveri kao u safe modu.
 
Ima slucajeva kad se windows pravi pametan pa za neke legacy grafike pregazi drajver koji provereno dobro radi novijim sa windows update-a, a koji uopste nema 3D podrsku - npr integrisane Radeon grafike u E350/E450 kojima radi 3D akceleracija sa Win8 14.12 Omega i na Windows 10 OS, a Windows update instalira neku svoju verziju 15.7 kojoj ne radi 3D uopste. Ne pricamo o 800x600 drajveru nego o "punom" drajveru.
Doduse nisam probao link koji sam ostavio gde se bas cilja da ne azurira drajver za pojedinacan HWID, u mom slucaju sam samo ugasio bilo kakav drajver update.
 
Ti ih samo nisi video ali to su isti drajveri kao u safe modu.
Pa 'bem li ga, u device manager bio je žuti trouglić na vga adapter i pisalo je: "This device does not work", ako je i tada bio drajver ja ne znam :) Ja sam iz takvog "moda", želeo da ubacim drajvere ali izgleda da ne može.
Ma dobro uglavnom radi sada sve.
 
Nazad
Vrh Dno