Šta je novo?

Slab as ssd bench?

MightyOutlaw

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2009
Poruke
1,034
Poena
350
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Ima li neku ideju sto je na laptopu hp 840 g3, uv500 240gb ima ovoliko slab as ssd bench? Nov sistem, GPT particija, trim ukljucen. Prosto mi je neverovatno da samsung evo ssd ima toliko bolji bench.
 

Prilozi

  • as-ssd-bench KINGSTON SUV5002 3.27.2019 12-16-18 AM.png
    as-ssd-bench KINGSTON SUV5002 3.27.2019 12-16-18 AM.png
    32.2 KB · Pregleda: 98
  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    120.7 KB · Pregleda: 82
Edit: Ufff, pogrešna tema, nisam video da je samo za SSD pre nego što sam postovao.
 
Poslednja izmena:
Ima li neku ideju sto je na laptopu hp 840 g3, uv500 240gb ima ovoliko slab as ssd bench? Nov sistem, GPT particija, trim ukljucen. Prosto mi je neverovatno da samsung evo ssd ima toliko bolji bench.
Pa moraš da upoređuješ samo sa jednim programom.
 
Samo sam sa jednim i uporedjivao, Samsung evo 860 ima preko 1000pts na as ssd bench-u.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Buduci da koriste istu podlogu, jedino moze biti do kontrolora.
 
Ovih par poslednjih AS SSD rezultata su lošiji od onih koje sam imao pre 7 godina sa Vertex 4, da li smo to otputovali kroz vreme ili program drugačije računa score sada?
 
Koliki ti je "wear leveling count"kao i upis terabajta? Pitam iz znatizelje.
 
Ako pitaš mene za taj Vertex 4, ne koristim ga više. Sada sam na Samsung 960 Evo, za njega SMART kaže 25.3 TB upisa za dve godine.
 
Masala al ga "przis"!!!
Pa sta radis sa njim?
 
Ne radim ništa što bi opravdalo to, bar koliko znam :D
 
XPG Adata x8200 pro 256gb, win10 x64, HP Elitebook G3.

Nego mi nije jasno zasto ima ovoliki TBW?

Mozda su ga testirali prije slanja iz fabrike. Po nekim modelima sam primjetio isto-bukvalno po otvaranju kutije pogledam smart i vidim par desetina pisanja gigabajta.
Ovo kod tebe je ipak malo previse u odnosu na moje iskustvo. A ako kutija nije bila celofanski/tvrda plastika zatvoren, mozda su prodavci malo testirali ili bio kupljen pa vracen?!

De pogledaj log sta kaze?

https://www.raymond.cc/blog/find-out-what-program-is-secretly-accessing-your-hard-disk-drive/
 
Poslednja izmena:
Deluje mi sve normalno, kutija je bila zapecacena sa obe strane. Odlicna stvar onaj heatsink, smanji temperaturu za 4-5c.

Za manje od 24h mi je podigao 62gb total hosts read i 22gb total hosts write po crystal info, jedino sto sam izmedju instalirao je kodi green build. Jedino da je do toga sto pise u info da ne radi TRIM.
 

Prilozi

  • Screenshot (15).png
    Screenshot (15).png
    87.9 KB · Pregleda: 42
  • Screenshot (14).png
    Screenshot (14).png
    86.9 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot (13).png
    Screenshot (13).png
    301.8 KB · Pregleda: 41
  • Screenshot (17).png
    Screenshot (17).png
    147.9 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Nemojte previse gledati taj TBW u CDI, na vecini diskova izgleda preuvelican tipa 10-20x.
Kod mene recimo se na SanDisk Ultra II povecava oko 6-8x brze nego na Crucial C300 i na m4.

THW ne treba da ukljucuje TRIM/GC.
 
Jest da je ova konverzacija ovde off topic ali ajde.
O ovome je već davno rečeno sve na forumu, i opet SSD nije HDD. To je kod SSD write amplification, tj. pokaže koliko SSD upisuje i čita unutrašnje (ne samo spolja iz OS-a; koji u u slučaju WIN-a uvek nešto piše-čita, pa pretraživači dosta keširaju npr. gledaš YouTube...) dakle wear levelling samog NANDa sa ili bez TRIM preko FW.
Modeli bez keša takođe imaju uvek veći upis (a ovisno kako su dizajnirani i mnogo veći), još ako se stavi u mašinu sa manje RAM-a a tek bez PF, ode write amplification nebu pod oblake tj. količina upisa na NAND.
A CDI (i drugi programi) koji čita taj podatak SMART-a, ga prevodi putem obrnutog inženjeringa, dakle nema standardne formule kod svih proizvođača za to, pa podatak ovisno od modela SSD-a pa čak i verzije FW može da bude pogrešan, zato uvek proveriti i sa alatom proizvođača...
 
Poslednja izmena:
Bez PFa ode WA? Why?
WA takodje nije 10x, cak i 2x je previse za danasnje SSDOve. A i THW ne treba da ukljucuje WA.
 
Da znam da nije logično za PF (jer je isto na disku) ali tako se ponaša WIN, bez njega ume da više kopa po disku jer manje kešira i u memoriju kad ga nema.
Lično sam video i WA od 25x! :d ali jeste bilo i virusa na mašini. Firefox npr. čuva sesiju na 15sec pa pogledaj koliko kešira sa više otvorenih tabova i sve je jasno. Ima na netu da ne dužim ovde...
THW i THR kod većine proizvođača i modela jako često uključuju WA (ja na 850 PRO npr. imam samo F1 - Total LBAs written, nemam ni čitanje!), a samo neki SSD pokazuju odvojeno kao TNW:

TNW.png
 
(ja na 850 PRO npr. imam samo F1 - Total LBAs written, nemam ni čitanje!)

Zar ovo ne zavisi od samih programa?!

Imam DriveDX koji je po prvim verzijama ocitavao i upis i citanje.Dok ova zadnja verzija koju imam samo upis.
 
Zar ovo ne zavisi od samih programa?!

Imam DriveDX koji je po prvim verzijama ocitavao i upis i citanje.Dok ova zadnja verzija koju imam samo upis.

Ne ne ovisi, programi mogu samo da čitaju i interpretiraju vrednosti, ali ja jednostavno nemam drugu vrednost u SMARTu što nema veze sa programom već sa FW.
 
Da znam da nije logično za PF (jer je isto na disku) ali tako se ponaša WIN, bez njega ume da više kopa po disku jer manje kešira i u memoriju kad ga nema.
Kakve veze ima da li kesira ili ne? Pitanje je koliko se upisuje. Sa Pagefile-om ce sigurno biti vise podataka poslato na pisanje nego bez. Kesiranje uopste nije nasumicno tako.
Cache manager ima 8sec time slice, jer su nasli da je to optimalni period. Ako se chunk od 64KB ne pise u tom time spanu, onda se flushuje cache. Mada za NTFS to ide skroz drugacije...
Ali ako upise 64KB, onda CM moze slobodno da flushuje odmah tih 64KB, jer prosto neverovatno je mala sansa da neki program opet tih 64KB prepise (ne, FFox i ostali >99% ne radi prepis, vec rade NEW_WRITE_RENAME, u kom slucaju se CC uopste i ne pita, jer se ne pise preko postojecih podataka, nego se novi upisuju).

Upisi na koje mislis i koji bi mogli ovde da menjaju nesto se koriste samo kod baza podataka, gde se stvari transakcijski rade, kroz log, tako da cache manager opet nije u igri (nijedan iole ozbiljan DBS ne koristi caching, tj. explicitno ga zabranjuju)
Ili neke hobi aplikacije koje ne brinu o gubitku podataka ukoliko se racunar ugasi.

Lično sam video i WA od 25x! :d
Eh, sad, Vertex2 i ostali sto rece Guz :)
ali jeste bilo i virusa na mašini. Firefox npr. čuva sesiju na 15sec pa pogledaj koliko kešira sa više otvorenih tabova i sve je jasno. Ima na netu da ne dužim ovde...
Again, kakve to veze ima? Dobar firmware, sto skoro svi SSDovi vec koju godinu imaju, ne sme da pridje 2ci za WA.
THW i THR kod većine proizvođača i modela jako često uključuju WA (ja na 850 PRO npr. imam samo F1 - Total LBAs written, nemam ni čitanje!), a samo neki SSD pokazuju odvojeno kao TNW:
OK, od ta tri, dva su dovoljna, treci se izracuna (RAID5 :D)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno