Šta je novo?

Koji telefon?

Učlanjen(a)
02.08.2018
Poruke
1,023
Poena
100
Pozdrav, mama mi bila na pijaci u nedelju pa joj ukrali s9, pa kao privremeno resenje sta je najbolje uzeti za oko 150-200e?
Imam problema sa njom da joj objasnim oko Xiaomi telefona, za te pare Samsung je No Comment. Neki Mi A2 lite?
Od koriscenja joj treba za ono standardno.. viber,wa,neke drustvene mreze, pozivi. I APLIKACIJE BANKE. pa me zanima da li ce to da radi na Mi A2, znaci nikakve modifikacije, romovi itd. out of box. ?
I jos neki predlog je dobrodosao. Nikako preko 200e. Nek malo prodje vremena pa ce se uzeti neki bolji.
 
Verovatno ce se zaliti da je bled ekran ako joj uzmes neki koji nije sa Amoled ekranom.

Od telefona relativno manjih dimenzija, A2 Lite je jedino sto valja u tom cenovnom rangu. Za 200e imas odlican Mi 8 Lite, ali je i vecih dimenzija.

Od Samsunga, a da je podnosljivo, u tom cenovnom rangu imas A6+, ali je on jos glomazniji od Mi 8 Lite.
 
Teško će se mama sa S9 navići na krševe A7 ili A6+. Samsung se sa tim telefonima vratio na 2016 godinu!
 
sad sam opet pricao sa njom, nece nista sto nije samsung :)
Nemoj da je ubedjuješ, pazari joj Samsung i rešena stvar... Ja ne bih išao na polovan S7 osim u slučaju da znaš lično prvog vlasnika (to jest koliko dugo je korišten telefon). E sad šta tačno drugo od Samija ne bih znao, valjda ima nešto za gospodju ljubitelja Samsunga :)
 
Gledao sam polovni s7 ali necu ipak polovni, novi se ne isplati. Videcu mozda sacekam malo pa uzmem s9.. ne vredi posle njega nista gore nece biti zadovoljna ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne vidim razlog zasto sada uzimas nesto do 200evra? pa ces kasnije drugo sta.

edit: nemoj da me pogresno svatis.
Ako mislis kasnije kupiti ponovo s9, onda nemoj bacati te pare do 200evra. Nabavi joj neki bilo koji pa cak i polovan, ali samo da rade te aplikacije. Kasnije kad skupis pare kupis s9 ili vec bilo koji.

Ja kuci imam jedan Jiayu F2 i on mi sluzi kad prelazim na novi telefon. Prvo prodam aktuelni, pa onda dok ne odlucim sta koristim jiayu. Ili uzmem od sestre stari Lg g2. Sluze nekoj svrsi dok ne uzmem ono sto zelim.
 
Poslednja izmena:
Jedan detalj oko bankarskih aplikacija. Do skora su mi u Poštanskoj tražili ličnu verifikaciju aplikacije u banci, pri instalaciji na drugi telefon (sada može online).
Proveri u njenoj banci može li online, jer je definitivno smaranje uzimanje privremenog fona, pa do banke - pa trajnog fona, i opet do banke.
 
Uzet Samsung A7 na kraju za sad. Skroz ok telefoncic. Zlatna boja, 4/64, amoled ekran 6’ , AOD funkcija, dual sim. 3 kamerice od koji je jedna wide sto je poprilicno slatko i korisno imati na telefonu(s9 nema), pritom kamere uopste nisu lose... 3300mah baterija u odnosu na s9 (3000 cini mi se).
jedina zamerka realna je micro usb i nedostatak onog 3D touch....
Koristio sam u zadnjih godinu dana Note8, Note 9, i sad iphone xs... mogu vam reci da za 200-220e ovaj A7 uopste nije los.
Naravno fale mu neke funkcije i malo fluidnosti ( ne kazem da nije fluidan alii malko mu fali da bude bas ok telefon slican note 8 naprimer.. )
Uglavnom nista spektakularno od zamerki, malo tezine za bolji osecaj u ruci bi bilo plus.
Nije bilo nikakve sanse za neki xiaomi da se njoj dopadne, ali uopste nisam nezadovoljan ovim telefonom i veoma se lepo ponasa, rekao bih da je po radu jako slican note 8... sto je [emoji106]



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi ruzno se ponasate, procitajte prvi post u temi.
Mami su ukrali S9 na pijaci star 6 meseci, a dok se ne bude imalo opet love za telefon malo je ruzno tako pricati, ovu temu sam napravio za nesto drugo, sta da uzmem mami a da bude ok za neki period.
Ja sam uzeo Xs a ona s9, a ako mislite da je lepo dati posle 1500e u 6 meseci za telefone jos 500 za novi s9 malo preterujete..
Znam ja sve to ali nemorate biti takvi.
Nabrojao sam pozitivne strane ovog telefona a da je kao s9 nije sigurno, uzivajte. A ja cu kad budem imao lovu opet da odvojim za telefon isti zameniti.
Iovako ne robujem tehnici. Niti koristi ona telefon 3 godine


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi su samo komentarisali da je uzet krs za taj novac, a mogao je (sto se mene tice i morao) je biti uzet Xioami RN5 koji je za klasu iznad. No dobro.
 
A7 2018 uopste nije toliko los, FullHD Amoled ekran, 4/64 memorija, chipset sa dva A73 jezgra (i 6 A53) u CPU delu, 3300mAh baterija, wide angle kamera, staklena ledja. Sasvim okej telefon :)

Prevideo sam da mu je cena pala na ~200e.
 
Ne razumem da ljudi kupuju telefon koji ne mogu da priušte.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
A7 2018 uopste nije toliko los, FullHD Amoled ekran, 4/64 memorija, chipset sa dva A73 jezgra (i 6 A53) u CPU delu, 3300mAh baterija, wide angle kamera, staklena ledja. Sasvim okej telefon :)

Prevideo sam da mu je cena pala na ~200e.

Upravo tako. Možda kamere i nisu nesto posebno, ali je telefon skroz OK.

A ovi Xiaomi fanovi, OK ljudi, ali shvatite da nismo svi isti... Za neke od nas Xiaomi ne dolazi u obzir.
 
Ne razumem da ljudi kupuju telefon koji ne mogu da priušte.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока

Kome si ovo uputio? Mislim nebitno je komentar nije na mestu.
Ja sam rekao da u zadnjih 6 meseci je dato 1500e za telefone i da je glupo odmah davati jos 500 jer imamo i druge obaveze osim kupovine telefona u zivotu. Tako da preskoci komentarisanje. Ako nije meni upuceno svakako opet preskoci sa tim stavom.
Telefon je kostao 220e i uopste nije krs. Upravo kao sto ljudi pisu. Skroz je ok teefon za te pare.
Moja majka nikada nije nosila nista osim samsunga i apple kao ni ja. Mislio sam malo da je urazumim i za 150e kupim mi A2 lite ili mi8 lite na 2,3 meseca pa da posle pazarim nesto bolje ali ne vredi. Ne zeli i nece i kraj.
Xiaomi je dobar middle range brand ali ne moze posto poto. Pogotovo ga necu majci uvaljivati ako ne zeli.
Hvala ljudi koji su ste me razumeli za A7..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo tako. Možda kamere i nisu nesto posebno, ali je telefon skroz OK.

A ovi Xiaomi fanovi, OK ljudi, ali shvatite da nismo svi isti... Za neke od nas Xiaomi ne dolazi u obzir.
Za neke od vas ni Huawei nije dolazio u obzir, ili bolje da citiram, "Huwei", dok (ti) Kinezi nisu nasipali vise od Samsunga u marketing, dotle je doslo da samo iz frizidera nije izlazila reklama za prehajpovani, precenjeni, losiji od prakticno svih u klasi P20 Pro. Onda je "Huwei" preko noci postao kvalitetan, iako se nista nije promenilo, samo su nabili cene, S10+ je bolji i kompletniji uredjaj od P30 Pro, a prodaju se po slicnoj ceni, tj najavljeni su po slicnoj.

Tu je bila prica i za Nokia telefone, dok se nije ispostavilo da je podrska troma, softver bagovan, da je fusareno na ekranima, usb portovima i da telefone prati gomila softverskih i hardverskih bagova, toliko o famoznom Android One sistemu i kvalitetu koji ide uz njega.

Takodje je fascinantno sto i OnePlus i Motorola telefoni nemaju to "kinesko" vidjenje, no dobro. U vise tema sam pokusao da objasnim da nije poenta u Xiaomi brendu, da postoje i drugi brendovi sa tim odnosom ulozeno/dobijeno (ukljucujuci Samsung, Motorola, Nokia i Asus, dakle ne samo kineski brendovi), ali da tih brendova ili modela na nasem trzistu nema.

Sto se konkretno Xiaomi telefona tice, ima ponesto za svakoga, stock android, MiUI, plasticni telefoni sa odlicnim hardverom, telefoni odlicne izrade sa solidnim hardverom, Amoled, IPS, plastika, keramika, staklo, itd.

Skoro je bratanac uzeo Mi 8 Lite, ja lepsi telefon nisam drzao u ruci, po meni lepsi i od S8/S9, odlicno lezi u ruci, izrada vrhunska, notch nije ogroman pa ne bode oci, IPS ekran odlicnog kvaliteta, standardno dobar chipset, odlican i brz softver, kamera najbolja u cenovnom rangu. Jedina zamerka telefonu (ako izuzmemo zamerku sto na njemu ne pise neki drugi brend) je sto nema NFC, sve ostalo je top-notch, a kosta 200e. Naravno, chipset, ekran, kamera i zvucnici nisu u rangu flagshipa, ali to je i za ocekivati u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam nista protiv xiaomi branda, za koji dan planiram da uzmem el. trotinet njihov. Smatram da imaju jako kvalitetne stvari za ulozeni novac. Samo telefon volim da bude samsung ili apple. Navikao sam se i volim ih. Ja konkretno ne pljujem xiaomi vec ih podrzavam kao i huawei! I iskreno se nadam da ce uspeti u svojim ciljevima. Mami sam bas hteo uzeti mi8 lite jer je prelep i odlican za 190-200e. Ali nece, hoce samsung pa to ti je. Slazem se da ne treba pljuvati xiaomi ni druge kineske brendove jer ja ih prvi volim, OnePlus mi je takodje miljenik i nadam se ogromnom uspehu njihovom jer zasluzuju! Samo sebe takodje ne vidim sa njihovim mobilnim. Sto nema veze sa tim dal ih ja volim ili ne. Ali isto tako ne podrzavam agresivno poturanje na nos samo xiaomija kao jedinu marku vrednu u rangu do 250e ( ne mislim na tebe ti uvek argumentujes za razlikutu od onih na koje mislim) jer je upravo Samsung A7 2018 danas kupljen za 220e i mogu reci samo hvale za taj telefon u odnosu na ocekivanja za taj cenovni rang!
Zivela braca kinezi i jedva cekam njihov jos veci razvoj kao i dolazak i uticaj na evropsko i nase trziste! Hocu El. Trotinete, el. Cetkice za zube, smart sijalice, smart home resenja, wireless kamere, dronove, pa nismo mi gubavi! Volimo i mi Elektronske igracke koje sluze necemu!!! Salute


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za neke od vas ni Huawei nije dolazio u obzir, ili bolje da citiram, "Huwei", dok (ti) Kinezi nisu nasipali vise od Samsunga u marketing, dotle je doslo da samo iz frizidera nije izlazila reklama za prehajpovani, precenjeni, losiji od prakticno svih u klasi P20 Pro. Onda je "Huwei" preko noci postao kvalitetan, iako se nista nije promenilo, samo su nabili cene, S10+ je bolji i kompletniji uredjaj od P30 Pro, a prodaju se po slicnoj ceni, tj najavljeni su po slicnoj.

Ništa se nije promenilo? Sipali u marketing? Ti si propustio izgleda napredak Huwaia u svetsku klasu, što je šteta. Ljudi imaju najbolju kameru na tržištu, a najbolja kamera danas prodaje najbolje telefone, performanse su dovoljno dobre i u srednjoj klasi. Godinu dana niko im nije ni blizu, a sada su još malo dalje od ostalih.
 
Kakve veze ima kamera sa kvalitetom i pouzdanoscu uredjaja?!

Xiaoni telefoni imaju bolju kameru u svakom segmentu od Huawei telefona osim u flagship segmentu, pa tvrdis da uredjaji nisu kvalitetni, a Huawei ima najbolju kameru u flagship segmentu, ergo to je svetski brend i uredjaji su super kvalitetni i pouzdani, nije vise "Huwei" [emoji23] [emoji23] [emoji23]
 
Ne vidim razlog zasto sada uzimas nesto do 200evra? pa ces kasnije drugo sta.

edit: nemoj da me pogresno svatis.
Ako mislis kasnije kupiti ponovo s9, onda nemoj bacati te pare do 200evra. Nabavi joj neki bilo koji pa cak i polovan, ali samo da rade te aplikacije. Kasnije kad skupis pare kupis s9 ili vec bilo koji.

Ja kuci imam jedan Jiayu F2 i on mi sluzi kad prelazim na novi telefon. Prvo prodam aktuelni, pa onda dok ne odlucim sta koristim jiayu. Ili uzmem od sestre stari Lg g2. Sluze nekoj svrsi dok ne uzmem ono sto zelim.

Pametno. Za oba dela posta.

Džabe bacati pare za među fon ako će se ići na neki jači. Sigurno u kući imate neki fon za privremenu upotrebu. Ako nemate možete pozajmiti od nekoga.

Ja isto tako u rezervi imam jedan LeEco Le 2 Pro koji koristi moja ćerka, a koji ja preuzmem kad sam između dva fona (tad ona dobije tablet). 3GB/16GB više nego dovoljno jak čipset. Odličan za sve primene sem u fotkanju. Sad mi ispao jedan S6 na 60EU koji će mi od sada biti backup fon.

@ivanbass1

Ja sam stari Samsungovac. Imao S5, A5 2016, S5 Neo, S7 na kraju S9 Plus. Ono što me najviše privlačilo brandu je bio interfejs i uvek najbolja kamera na tržištu. Na kraju sam se totalno razočarao sa S9 Plus. Telefon koji je očaj sa baterijom i kamera koja je tek za nijansu bolja nego na S7 sa kojim sam ga zamenio. Zato sam lepo prodao S9 Plus i rešio da uzmem neki Xiaomi ili P20 Pro. S9 Plus sam prodao 10tak dana pred izlazak S10, prodao ga za isti iznos za koji sam ga i kupio. Sačekao izlazak P30 Pro pa od ortaka uzeo P20 Pro za neke smešne pare. I stavio 250eu u džep. Sad imam bolji fon za mene (ovo "za mene" namerno naglašavam). P20 Pro je bolji u meni najbitnijim segmentima. Fotkanju i bateriji. Interfejs nije ni prići Samsungu, Video takođe. Ali te dve stvari se da preživeti. Nedostaje mi i Samsungov Smart Switch preko kojeg sam godinama prelazio sa starog na novi fon. Samsung kažu ima bolji ekran. Ja nisam primetio. Možda jer sam na Samsungu koristio FHD a ne 2K rezoluciju. Premium feeling isto bolji kod Samsunga.

Generalno, mislim da novi Samsung i Huawei ne mogu da idu po istoj ceni. Jednostavno Samsung vredi malo više nego Huawei. Ali kad se posle određenog vremena iskristališu cene, Huawei pandani su jeftiniji nego Samsung. Primer: S8 je konkurent bio P10. Na KP S8 polovan je u rangu P20 a S8 Plus P20 Pro. S7 se gađa sa P10.

Razmišljao sam čak da uzmem Mi8 nov i da se zezam sa GCam i sl. Ali sam digao ruke od toga, ponajviše zbog odvratnog notcha. Bio je na nekom popustu u Mi Shopu, a i na KP je oko 310 eu nov. Ali...

I za kraj, nikada više za fon neću dati više od 300 - 350eu. Ma šta nudili. Moj stari S7 je bio zakon. Ne znam koji me đavo terao da ga zamenim. Ne postoji jedna stvar koju sa njim nisam mogao a koju sam mogao sa S9+/P20 Pro.
 
Poslednja izmena:
Ma ok je to ima ona neki alcatel pixi sluzbeni, ok radi za pozive poruke itd. A taj prelazni period ne bi bio 5-10 dana vec 2,3 meseca. Tj do juna, jula... pitanje mozda ako ne i do septembra jer dolaze periodi letovanja... i lepse je otici negde malo opstenije sa vise love...
kupljen je svakako vec telefon, hvala na odgovorima i mi smo bili svesni svega sto pisete ali taj alkatel nije mogao biti neki telefon koji ce izdrzati par meseci ipak ima 1 gb rama.. on je basic telefon


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po meni lično, nema potrebe kasnije ni da joj uzimaš S9. Ona neće videti nikakvu razliku između A7 i S9. Sem ako joj kamera nije bitna.
 
Nije joj bitna kamera, mislim slika dosta ali nema ona neke zahteve. Uzeo bih joj s9 ili s9+ zato sto se emotivno vezala i jer joj se izuzetno dopada. A ako ona za 2,3 meseca kaze da joj A7 radi posao i da joj je ok nek ga koristi dok joj opet ne ukradu ne daj boze ili se nesto ne desi drugo... u celoj prici se vrti vise taj emotivni faktor.. ****ga, nije ni muskom prijatno kad mu neko izvuce telefon ili novcanik a kamoli zeni koja ode u nedelju ujutru na pijacu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znam priču, moja žena ima LeEco Le Max 2, kinez al ubica. Svojevremeno kupio S7 (običan) i njega. Dobio ih skoro istovremeno. S7 platio 330 a LeEco me izašoao 160eu sa svim troškovima (Ali). Ona imala J5 2016. Ja joj dam da bira, kontajući da ima Samsung i da će da uzme Samsung flagship. Kad ona uze Le Max 2 (cigla, FB_IMG_1522306867956.jpg, 5.7" 16:9). Pitam je jesi li sigurna, ona jeste. Ono fora, vidi koliki ekran. Neće joj smetati zbog veličine jer nosi torbu stalno.

Od tada sam pokušavao par puta da joj zamenim fon, ali neće ni za živu glavu. Tipa, veliki ekran, ima odličnu kameru a i košta malo, pa i ako ga ispusti (par puta) nije neka šteta.

Sve je stvar navike. Videćeš da majka za koji mesec neće dati da joj se zameni fon.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno