Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ja sam 123, ako je tako i pod predpostavkom da su svi ps5 digital poručivali, onda dodjem na 123-40 =83, tj da sam 83.
Imamo Gamecentar, games, cl i gigatron, ne znam da li je još neko u Srbiji odradio PreOrder, ali barem svako do njih treba da dobije po 100 digital i 100 disk verzija...ili je cifra velika?

Ipak, verovatno su spremili barem tih 200x4(prodavnice), tj 800 komada za zemlju od 6,5 miliona stanovnika, pa koliko god da smo siromašni...

Digital verzija će stići daleko manje, to su mi potvrdili i u Gigatronu. Nije takva situacija samo kod nas, globalno je tako, Sony je proizveo daleko manje digitalnih verzija.

There was huge demand for the cheaper Digital Edition, but also reports there was far less Digital Edition stock to go around. Now, retail sources Eurogamer has spoken to have said this was accurate.

A source at one major UK retailer said their company's stock allocation had been around 25 per cent Digital Edition versus 75 per cent regular PS5, though this might vary slightly from store to store.

Other sources claimed the ratio was even higher, with ratios around 20 per cent Digital Edition to 80 per cent regular PS5 suggested.

Over the weekend, Ars Technica polled GameStop stores in the US and found a similar situation over the pond. Stock allocation for nine GameStop outlets across the country ranged from as low as 13 per cent Digital Edition up to 33 per cent, with an overall average of 25 per cent Digital Edition stock altogether.
 
Poslednja izmena:
Sto znaci da su ocekivali da ce na jednu digitalnu prodati tri opticke. Hmmm, ja bih ocekivao da ce odnos biti bar 1:1 u zemljama sa dobrim internetom...
 
Pa nisu slučajno to radili... Ja iako sam za digitalnu tj. 99% sadržaja će biti digital išao sam na disk verziju. A ionako nemam ni jedan BR drajv.

Koji im je razlog za ovaj odnos ko zna, možda su krenuli samo sa 1 verzijom pa kad su "načuli" da će konkurent imati i jeftiniju verziju odlučili se na takav potez. Možda namerno zbog diskova... Ko će ga znati.
 
Razlog je jednostavan. Ako im je razlika u ceni 100e, a drajv ih izadje oko 20-25...sto bi svesno gubili novac?
 
Upravo. Možda nije ni bilo digitalne verzije u planu pa su odlučili zbog konkurencije da je naprave. A tiraž će formirati po potražnji preordera ako ih prodaja konkurentske S verzije natera na to ako ne onda će da drže ovaj odnos.
 
ja bi rekao da inicijalni plan nije bio da razlika izmedju 2 verzije bude 100e
onda kad su videli MS planove, morali su nesto da urade da ostanu konkurentni
odatle i ova "papirna" ponuda digital edition sa vecim gubitkom za sony, ali znacajno manjim brojem proizvedenih konzola
 
I ja iskreno mislim da je ova prica gore navedena, jednostavno MS ih je zeznuo sto se tice cena i onda su morali da ispadnu konkurentniji pa je digital samo 400 $ i razlika je mala bas

Vama kojima je ponudjena disk verzija umesto digitala kada ste preorderovali, jel ste placali cenu za disk verziju ili digital ? Ako su nudili disk po ceni digitala pa i da se pristane , ako su nudili po punoj ceni jer ovih nema na stanju, ne znam zasto bi neko pristao....

Takodje ovo je lagani marketinski potez Sony-ja za 'nestasice' konzola, da bi se stvorio osecaj 'panike' kod ljudi da nesto propustaju i nece moci da dodju do toga, videcete kako ce se puniti police do.kraja godine, bice kutija za sve....

Jeste i covid situacija i sve, ali zar mislite da sony pre 6-10 meseci nije znao za sve to ? Jos su se hvalili da su pojacali proizvodne trake kao i servise za dostavu, nema tu nikakvih problema, mozda bude za nase trziste ili Istocnu/jugoistocnu evropu, ali ostatak sveta ce biti pokriven, budite sigurni u to
 
I ja iskreno mislim da je ova prica gore navedena, jednostavno MS ih je zeznuo sto se tice cena i onda su morali da ispadnu konkurentniji pa je digital samo 400 $ i razlika je mala bas

Vama kojima je ponudjena disk verzija umesto digitala kada ste preorderovali, jel ste placali cenu za disk verziju ili digital ? Ako su nudili disk po ceni digitala pa i da se pristane , ako su nudili po punoj ceni jer ovih nema na stanju, ne znam zasto bi neko pristao....

Takodje ovo je lagani marketinski potez Sony-ja za 'nestasice' konzola, da bi se stvorio osecaj 'panike' kod ljudi da nesto propustaju i nece moci da dodju do toga, videcete kako ce se puniti police do.kraja godine, bice kutija za sve....

Jeste i covid situacija i sve, ali zar mislite da sony pre 6-10 meseci nije znao za sve to ? Jos su se hvalili da su pojacali proizvodne trake kao i servise za dostavu, nema tu nikakvih problema, mozda bude za nase trziste ili Istocnu/jugoistocnu evropu, ali ostatak sveta ce biti pokriven, budite sigurni u to

Druže pa ko će da ti da disk verziju po ceni digitala :) Pristao bi zato što neće biti ni disk verzije dovoljno do kraja :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Zasto mi nudis alternativu da platim vise ? Ako hocu bas taj proizvod, ja hocu bas taj i to je to....ne vidim poentu

Ovo je naravno subjektivno sve

Zamisli odes da kupis limuzinu u auto salon i oni ti kaze, limuzina se ceka 3 meseca, ali ima karavan za 15-20 % vise para, ja ne bih uzeo....
 
Niko ne brani da čekaš digitalnu niti oni nešto nude sam biraš. Sve u svemu čekaćemo i jednu i drugu verziju...
 
Sony je najavio da korona neće uticati na proizvodnju. Ako neko ima insajderske informacije neka podeli.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Pioneerko vam stalno daje insajderske informacije ali malo ko ocigledno cita
 
Kao što neko napisa, Digital je, barem za sada, paper konzola.
 
Svuda su više prodali disk verzija, posebno na zapadu gde ljudi imaju velike kolekcije BR-ova. Ja sam isto naručio digital i rekli su mi da njih stiže manje... sad koliko tačno, ne znam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izlazi Bladborn za ps5 i PC , remaster, ne remake i dolazi dodatni sadržaj, koga nema u ps4 verziji.

skip to 18:30

 
Poslednja izmena:
Evo, sve se unervozio Sony kako će ljudi u Srbiji ostati uskraćeni... Evo vam ovoliko i ćutite...otprilike su u tom fazonu.
Nismo mi u krugu zemalja gde ide gro isporuke...
Imam ja još šta igrati na PS4...kad se sve lepo slegne, pa dorađena verzija 2, 3...odem lepo do onog poznatog gospodina sa KP, i biram sa lagera...
 
Dođe ti na isto. Nemačka dobije mnogo više ali mnogo više ljudi i naruči pa je verovatnoća da ispadneš u prvom krugu prilično slična.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja u nemačkoj danas drugi put nisam uspeo da preordujem,rasproda se za par sekundi, sajtovi im baguju. Valjda preopterecenje. Tako da dodje gore nego kod nas..

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Ja sam naručio u Švajcarskoj oko 12. Kažu mi da u prvoj turi dobijaju samo oni koji su naručili do 6 ujutru. Teško ću upasti i za decembarsku isporuku ali mi je bar narudžbina otvorena. Trenutno nigde više ne može da se naruči a mnogi su ga i skinuli sa sajtova :)

Za Xbox X nema problema. Potvrdili su mi isporuku u 10.11.

Trenutno tri najprodavanije konzole su PS5, PS5 Digital i Xbox Series X. Tim redosledom.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zamislite ovoliki hype i guzva, a konzola ima neki problem, ili se greje, bucna itd, posle cekate red i da vratite ili? :D :p
 
Zamislite ovoliki hype i guzva, a konzola ima neki problem, ili se greje, bucna itd, posle cekate red i da vratite ili? :D :p

haha, komentar godine looool

inace, citao sam juce i danas da je gomila radnji preko tipa gamestop, game, walmart itd. dobila nove zalihe danas, pa eto mozda se i ovi nasi dopune ovih dana :)
 
Zamislite ovoliki hype i guzva, a konzola ima neki problem, ili se greje, bucna itd, posle cekate red i da vratite ili? :D :p
Ukoliko se izabere dostava, tih 14 dana da se vrati bez razloga je sasvim dovoljno ako se ispolji neka veća mana. A tu je i garancija od dve godine.

Takođe ne vidim problem u uzimanju disk verzije, svakako će i ona držati veću cenu kad jednog dana bude išla na oglase. :)
 
Ako budu i dalje ovakve nestašice zapravo, koliko vas “prvoturaša” planira da flipne konzolu na KP za profit :)
 
Valjda je poenta doći do konzole, a ne preprodaja? :)
 
poenta je ojariti i opariti
 
Ako izvisim za ps4, idem na kutiju, baš me briga. Nisam još prešao Fallout 4, God of war, igram tek sad arkam knighta, a odessy i origins je prešla žena, pa sam ih kao i ja prešao. Plus nisam Nejtana još zadnji deo obrnuo, niti Dishonord, a sve imam.

Inače i nema nekih igara za ps5 realno...Možda zbog toga i imaju luksuz da kasne sa isporukama... 1080p izgleda jako bedno na 8k ekranu, zbog toga sam i hteo da se upscaleunem na 4k i više hz, no preživeću ako ne igram u 4k do marta...

Ali da je launch g. a. Y. sa ovim kašnjenjem - g.. a.y je
 
Poslednja izmena:
Ako budu i dalje ovakve nestašice zapravo, koliko vas “prvoturaša” planira da flipne konzolu na KP za profit :)
Specijalno ću da zaradim 100 evra. [emoji23]
Ma ko ih yebe ako ne bude konzole odma evo ubiću se od muke na trgu. [emoji2]
Nisam prešao 5 igara na PS4.
Jel PS5 uopšte ima 60 FPS igre ili opet 20 FPS?

Sent from my Oneplus 8
 
Nazad
Vrh Dno