Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Naravno da nisam u top 100.
10121 broj porudzbenice

Ako ne trebuju 150 komada...

Odakle inace ovolika sila konzolasa za day 1? Imao sam drugaciju predstavu o broju korisnika u Srbiji.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Mnogo ljudi nije htelo da ide na ps4 pa su cekali ps5

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Mnogi(neki clanovi iznad i ja medju njima) sa ps4 ce preci na ps5 zbog next gen hardvera. Evo i DualSense Wireless Controller PS5 preorder za 9000 dinara.
 
Sad sam se čuo tamo gde sam preorder u C*******L***-u, teško da će svi dobiti. Ima i obaveštenje na sajtu:
"Preorder je premašio procenjene količine. Porudžbine ostaju otvorene, a redosled isporuke konzole zavisi od datuma porudžbine. Isporuka može biti odložena za kasniji datum."

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Napisao sam pre par dana, imate postove gore, sta je realno da se desi... [emoji6]
Nemojte mastatati o 100 konzola...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ispod 200 trenutno.
Možda se dese neka čuda u medjuvremenu, ako se ispostavi da je ovo puštanje količina na kašičicu samo deo osmišljene strategije za stvaranje hajpa.
To ćemo još da vidimo, ali trenutno realno stanje je ovo što sam napisao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
koji su k onda stavljali preorder uopste ako ne mogu da obezbede za vise od uze porodice?
 
Za to pitanje moraš da se obratiš PlayStation korporaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ispod 200 trenutno.
Možda se dese neka čuda u medjuvremenu, ako se ispostavi da je ovo puštanje količina na kašičicu samo deo osmišljene strategije za stvaranje hajpa.
To ćemo još da vidimo, ali trenutno realno stanje je ovo što sam napisao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za PS4 nije bilo ovako malo ili nije ni navala bila tolika?

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Bilo je vrlo slično za ps4, ali i neuporedivo manja navala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ono sto je meni recimo glupo je to sto Sony očito želi da sto više ljudi uzme verziju sa diskom. Danas su mi direktno iz radnje rekli da su dobili daleko više “fizičkih” konzola nego “digitalnih”, a tako čitam i po netu za radnje preko. Logika nalaze da je jednostavnije napraviti digital edition, tako da ne postoji komplikovanost proizvodnje kao limitirajuci faktor već očito želja da se uzme više kinte i natera gomila ljudi da uzme skuplju konzolu
 
Vrlo je jednostavno, diskovi su i dalje najtrazeniji na trzistu.
 
Što se tiče Clanda ne verujem da imaju posebne brojeve samo za PS5 mislim da su ovo ipak sve on-line porudžbine.

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
Ja stvarno ne znam kakve to veze ima sa njima... Ili treba da samo ponovim taj prethodan post?

Saberi 1 i 1 bice ti jasno
 
Ispod 200 trenutno.
Možda se dese neka čuda u medjuvremenu, ako se ispostavi da je ovo puštanje količina na kašičicu samo deo osmišljene strategije za stvaranje hajpa.
To ćemo još da vidimo, ali trenutno realno stanje je ovo što sam napisao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa ne bih se baš složio. Kada je jedan Mađar dobio 70 na day 1 za PS4, prosto je neverovatno da cela Srbija dobije ispod 200. To je smešno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Smešno ili ne, to je tužna realnost. Što se ps4 tiče legalni kanal je u startu imao manji broj konzola od švercera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrlo je jednostavno, diskovi su i dalje najtrazeniji na trzistu.

pa ne znam sad, ovde tvrde drugacije: https://www.ccn.com/playstation-4-digital-game-sales-overtake-physical-thats-a-first/

Digital downloads on the platform accounted for 53% of full game software sales from the start of the year to June – a 10% jump on figures for the same period last year. For over half of the 42.9 million units sold, consumers opted to download rather than invest in digital copies

jos bitniji je trend kretanja dogadjaja od same te cinjenice da je prodaja digitala nadmasila fizicke kopije, jer raste bas opasno iz godine u godinu
pritom, cak i da se manje prodaje digital, ne prodaje se toliko manje da dobijes 2 digitalne i 48 fizickih konzola
 
Jasno, ali onaj koji uzima digitalne igre moze ih uzeti i na Digital i na Blu Ray konzoli, a onaj koji uzima disk moze samo na BR, o tome se radi
 
u pravu si, verovatno je onda Sony procenio da od tih 53% kupljenih digital igara velika vecina kombinuje te digital sa diskovima (moj slucaj na ps4 recimo) a da je mali broj onih koji iskljucivo kupuju sa psn store-a
 
Biće tako nekako.. I treba da odvoje onaj sadržaj koji je samo digital (recimo PS+, PS Now, V-bucks i slično), mada mislim da je to u ovom članku već odvojeno
 
Sad PSN+ na cdkeys je 31,79$ iliti 24,39 funte
 
Ja sam orderovao i platio u Gamecentru u roku od sat vremena cim je stigla notifikacija da je krenuo preorder, ali nista ne javljaju novo?

Meni rekose danas u game centru da ako sam narucio i platio, onda je sve ok. Potvrdili su da su dobili pare i rekli mi da je to to.
 
Mnogi(neki clanovi iznad i ja medju njima) sa ps4 ce preci na ps5 zbog next gen hardvera. Evo i DualSense Wireless Controller PS5 preorder za 9000 dinara.

Bas tako, jednostavno je nemoguce sklopiti takav hardver za isti novac koji se trazi za konzolu. Osvrnuo bih se i na PS4, koji je u startu imao "prevazidjene" specifikacije, grafiku u rangu hd 7790 i ubogi AMD procesor, dok je kod petice obrnuta prica, treba dati 500$ samo za procesor koji bi bio brzi od Zena 2 koji je u konzoli, a gde je tu nvme ssd, grafika u rangu rx 5700 xt itd itd...
 
Večeras je i tehnomanija otvorila preorder na par sati, ali samo disk verzija je bila.
Ja sam u CL stao u red za digital verziju, videćemo šta će biti do izlaska

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Ja sam ovde u SG od velikog lanca dobio sledeci mejl juce:

We have received an overwhelming response for the PS5 pre-order,

and Sony have advised that the tentative arrival date for your order will be between

late December 2020 to March 2021 (subject to change).

Jedino je sigurno da nista nije sigurno.
 
Ja sam ovde u SG od velikog lanca dobio sledeci mejl juce:

We have received an overwhelming response for the PS5 pre-order,

and Sony have advised that the tentative arrival date for your order will be between

late December 2020 to March 2021 (subject to change).

Jedino je sigurno da nista nije sigurno.


Jeste li i tamo plaćali unapred isto, ili samo prijava?
 
Ja sam ovde u SG od velikog lanca dobio sledeci mejl juce:

We have received an overwhelming response for the PS5 pre-order,

and Sony have advised that the tentative arrival date for your order will be between

late December 2020 to March 2021 (subject to change).

Jedino je sigurno da nista nije sigurno.

Ako je stvarno tako onda ce Xbox da razvali za prodajom. Ja se neckam koju uzeti, za obe nemam. Na Soniju ima ovih 20 igara maltene besplatno, na Xbox je pretplata cini mi se skuplja ali mi se dopada kako konzola izgleda pritom ce biti dostupna za razliku od Sonija. Najradije bi uzeo graficku karticu ali lakse je kupiti Soni PS5 nego graficku pritom su cene apsolutno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ske. Deluje mi da ce Xbox biti konkuretan ovog puta.
 
Nazad
Vrh Dno