Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Koliko rade i napreduju, nemaju kada da sede kuci i igraju igre, konzole su za lenj narod, debele amere i usporene evropljane u razvoju.. :D

Azija je u pokretu, nema vremena za bleju.. :D
 
Da nije bilo njih ne bismo se ni mi ovde raspravljali...... Na sta se ne bi zalili ovi iz pdf iznad :d
 
Sapuce se da ce novi Xbox biti jaci od PS5... :mad:
 
Jaka razlika od 1TFLOPS kad jedna komzols ima 14 a druga 15 TFLOPS. :d
 
Hoće li onda TloU2 raditi bolje na Xbox-u?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Svaki flopsi je bitan! A i pitanje da l ce toliko, mnogo mi to nesto.. :D

TloU2, hmm, i see what you did there, so mean! :smash:
 
Nisam nesto ispratio komsijsku konzolu, ali ako nastave da rade bez klasicnih ekskluziva, moz da sastave svemirski modulator GH15 kroz 19 dzaba sve...
 
MS-ove igre od skora svakako izlaze i na PC. tako da ih je svakako najbolje i najlepše odigrati tamo, tu dileme nema. :d

Što se njih tiče jedino me interesuje u kom smeru će odvući Obsidian i inXile, očejukem AAA rpg-ove od njih. Od ostalog još Forza Horizon serijal, jer su jedino oni uboli ono što smo maštali da NFS postanje jednog dana...
 
Jedino je Halo 5 ostao od ekskluziva da ga nema na PC-u. Kapiram da hoce da ostave barem jednu igru da opravda postojanje konzole.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Svi budući ms-ovi naslovi će stizati i na PC, pa i naredni Halo.

Od kada su pokrenuli play anywhere program oni sve to (konzolne generacije i windows) posmatraju kao jedinstveni softverski ekosistem.

Kupiš njihovu digitalnu igru (koja je izašla nakon pokretanja tog programa) na xbox one i možeš da je igraš na PC-u sa istog naloga, kao i na narednim konzolnim generacijama, sa sve sinhronizacijom achievement-a I ostalog.
 
Poslednja izmena:
Natovarice se oni sada sa novim naslovima, nece sve da se svede na par kao do sada, ali tesko da ce moci da pariraju Sonijevim izdavacima..

Ko ima solidan PC, Xbox uopste ne treba da razmatra.

Windows MS Store je inace tezak fail. :D
 
U kratkim crtama, prilicno je nebitno ako Xbox izbaci malcice jacu konzolu. A i to "jace" ako lansiraju, bude nista vredno pomena kako to obicno biva i kako me iskustvo naucilo.
 
Jel ostao neko na Benchu da igra nešto na Xboxu? Nekad nije bilo ovako :d
 
Nema nista, tema isto mrtva tamo, ili presli na PS ili uzeli PC..

Realno Xbox nema poentu ako vec posedujes solidan PC, nakacis Xbox dzojstik i potpuno isto ti se hvata..
 
Da je kod Xbox-a share igara kao na PS-u, tema bi bila zatrpana, a ovde bi se u većini slučajeva pričalo samo o iznajmljivanju konzole da se pređu ekskluzive. Kao što je nekada bilo u Xbox 360/PS3 eri.
 
To je normalno da se isto hvata dobar PC i Xbox, manje vise, kada kompanija ima takvu poslovnu politiku... Prosto je, svaku platformu prodaje softver, odnosno ono za sta je namenjena, dakle igranju igara, odnosno prodaju je igre. A kada imas kvalitetne ekskluzive na svojoj, one je i (dobro) prodaju. Naredni xbox slobodno moze da ime i 3x perfromanse narednog playstationa, ali ako situacija sa ekskluzivama ili bolje reci "ekskluzivama" bude kao sto je i u ovoj generaciji, a bice, dzaba im sve.
Svima je jasno zasto je ps4 ovoliko ostavio u prodaji xbox one, to sigurno nisu bolje performanse nego God of War, Uncharted, Horizon itd...Kao i PS+.
 
Pa i realno je u novembru sledece godine..
 
450-500 dolara je neka procena. Znači kod nas 800e :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ako budu te specifikacije koje navode(ssd, zen 2, 13 tf....), to je ok cena. Naravno, mislim na zvanicnu cenu. Mozda ce i kod nas Soni povremeno da pravi te akcije, kao sto je bila ona za novu godinu, pa ce moci da se uzme po nekoj normalnoj ceni. Ova poslednja sa "god of war" i "spiderman" igrama(za 4800) i nije bila nesto posebno.
 
S tim sto ce za godinu - godinu i po cene 13TF graficke, SSD-a, Zen-a biti (primetno) jeftinije nego njihove danasnje cene.
 
Da se razumemo, koliko god da bude mi cemo ovde moci uzeti iznos u evrima, koji ce tamo biti u usd. Samo, to sigurno ne ulaskom u radnju tipa win win, gigatron i slicne :d
 
Da se razumemo, koliko god da bude mi cemo ovde moci uzeti iznos u evrima, koji ce tamo biti u usd. Samo, to sigurno ne ulaskom u radnju tipa win win, gigatron i slicne :d
Kao što smo i do sada :) Samo nek izađe, ovo se day one uzima :) Ja već dve godine nemam PC u stanu, ne gejmerski, nego nikakav... iskreno, za ovakvu zver bih i više para dao. Siguran sam da će Sony u minus ići sa hardverom al će debelo nadoknaditi sa softverom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa da, i minusu su bili i dalje su pri prodaji ps4 konzole, ali procenat koji dobijaju za prodaju igara i pre svega ps plus servis im donosw ogroman novac.

Negde sam procitao da im je ps plus komercijalno najuspesniji proizvod u poslednjih 10 godina. To se odnosi navodno na celokupnu kompaniju....
 
Po trenutnoj ceni od $299 za PS4 defintivno se ne prodaje u minusu, tačnije PS4 se prodavao u minusu samo prvih par meseci nakon izlaska.

Ako PS5 stvarno bude imao 13TF, 1TB SSD, 24GB "ultra fast" RAM-a...očekujem prodajnu cenu od $499 koja bi pravila minus do oko $100 za Sony (mada bi to lako nadoknadili sa PS plus-om).
 
Nazad
Vrh Dno