Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ali se zna da će Sony sebi pucati u nogu ako ovo bude preko 500$. Konzole preko toga nisu predviđene za uspeh (ma koliko koštao ekvavilent PC). Samim tim ne verujem da će ponovo biti alavi kao sa PS3.
 
Sto se mene tice, neka grunu cenu koju hoce, PS5 i OLED/QLED 90 serija, manje ce da me kosta nego PC koji sam planirao da sastavljam kad izadje Ryzen 3 serija..
 
To baš i nije pametno razmišljanje i vodi u fanbojizam i može samo da ide ka tome da se ugledaju na proizvođače telefona i dignu cenu na 1ooo$. Onda će narod opet da priča kako im za taj novac kompjuter ne bi trajao koliko ta generacija konzole.

Proizvođačima malo fali da postanu alavi i srećom Sony je tu svoju kartu iskoristio suludom cenom PS3. Takođe je i M$ sa XB X modelom pokazao da mogu da se spakuju odlične performanse za taj cenovni rang (iako je 500$ bila na izlasku, najviše se mogla naći po 400-430$).
 
Upravo to pomislih da napišem. Nekada je iPhone, Samsung, ..., koštao 500-600€ a sada "cepaju" ohoho preko 1000. ;)

Magična granica je 500$, ako to probiju idu lagano ka 1000$.
 
Bas ste optimisticni sa svim tim brojkama. [emoji23]
Meni nesto deluje neverovatan taj 4k 60fps gaming na konzolama, koliko god to bio neki logican sled dogadjaja. Drugo, ako se to i dogodi, tesko da ce cena biti ispod tih famoznih 500$.
 
i meni je delovalo kad se pojavila ati 9700pro da napredak grafičkih kartica više nema smisla, kad tamo...
 
Za tu pricu je potreban dobar hardver, a to sve prate i lepe cene. To o cemu vi pisete nema teoretske sanse da bude ispod 500-600$.
Dakle, ne pricam o isplativosti takve inevsticije vec iskljucivo o samoj ceni konzole.
 
Pa i treba da košta 500-600 evra kad pogledaš šta će biti unutra. Mislim da je to realno... plus, AMD je Soniju sigurno dao vrhunsku cenu za CPU/GPU rešenje jer znaju da će 100 miliona kopija ps5 da se proda.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ok, hajde onda da slozimo ovako - kolike su sanse da AMD/Radeon izbaci grafu koja ce po perfomansama biti makar na nivou 1080ti a kostati duplo manje?
Jer bih rekao da je to neki "bare minimum" za bazu PS5-ice o kojoj Cerny prica i da ce GPU i SSD najvise diktirati cenu - odnosno hoce li ubaciti high-end resenje ili posegnuti za nekim srednjim segmentom...
Za ssd (ako bude) idu sigurno na najjeftiniju i najpouzdaniju varijantu - kao sto je slucaj bio sa Hitachijevim 2,5" 1tb (koji je vazio za najpouzdaniji 2,5" 1tb hdd na trzistu)
 
Poslednja izmena:
Taj ssd koji će oni da ugrade nema veze sa onim što se prodaje danas, biće neko custom rešenje ko zna kako integrisano u sistem, verovatno i zato jeftinije. Ne verujem da je to klasičan ssd drive na osnovu onoga što je rekao Cerny.

Znaš i sam da se to ne sklapa od pc komponenta na it svetu :D.

Mnogo toga je nepoznato od vrlo bitnih stvari, a očigledno da imaju odličnu saradnju sa amd-om i dobiće verovatno tačno ono što su zamislili.

Performanse mogu da budu malo bolje ili lošije, ali u suštini ovo zvuči kao pravi next gen sistem.

Koje god specifikacije da budu i koliko god blizu ili daleko bilo u odnosu na pc, po meni 600 ne može da se desi. Sva logika koju imam mi to govori i prosto sam u neverici kad čujem da to pominjete.

Ispalo bi kao parodija ili loš vic kad bi se to desilo. 500 može...


Ostaje da vidimo, šta drugo :).
 
Poslednja izmena:
Nema sanse da odu u svet telefona i da grunu cenu vecu od 600e, ali sto kaze drustvo iznad, 500e mislim da je max, opet i cena novog Xboxa igra ulogu takodje u ceni PS5-ce..

Mobile svet je nesto drugo, ljudi uzimaju dosta na rate, jer u drzavama van balkanske banane se daleko isplati i sve je povoljnije, kod nas jedino pretplatis telefon, i okruzen si lopovima.. I da uzimas za kes, visina plate kaze sto da ne...

Mare ako si mislio na mene da idem u fanbojizam, ne bas, samo gledam da izvucem najbolje za svoj novac. :D
 
Dosadni ste ko proliv sa nagadjanjima oko cene. Bice 499$ 100% kraj price. Sve preko toga imace problema sa prodajom.
Prodavace s minusom kao sto su sa cetvorkom radili prvih godinu-dve. Nadoknade prodajom softvera. Cilj je da sto vise ljudi kupi tu konzolu da bi im 6-7 godina u kontinuitetu prodavao igre svo vreme.
 
Taj rad.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Neka si nam rekao.

Mare ako si mislio na mene da idem u fanbojizam, ne bas, samo gledam da izvucem najbolje za svoj novac. :D

Ma ne na tebe. :D Nego sam mislio generalno kao tržište koje je odvelo i te telefone u fanbojizam, pa sada ljudi opravdavaju zašto jedan iP ili Galaxy koštaju koliko koštaju.
 
:D

Nego recite mi vi sto ste radili preorder, kod nas, na KP, kakva je procedura, kad stize konzola i slicno? :D

Eufrate sine..
 
ja prognoziram izmedju 599 i 699
 
A možete misliti kod nas koja će biti cena :D C........Land sad traži 500 eura za ps4 pro :D I prodaju ih što je najgore

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kod nasih pilicara ne uzimam ni najsitnije stvari, neverovatno kako ljudi ne prosire vidike i prestanu da pretplacuju stvari...
 
Neverovatno kako ljudi u Srbiji nisu u mogucnosti da pljunu 400-500-600 evra odjednom nego su primorani da placaju na rate. Neverovatno.
 
Nase radnje su na crni petak davale popust tako sto su cene pale na regularne cene konzola u svetu(kad nije crni petak).[emoji16]

K/p all the way.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Da znas Sale, smesno.. :D

DeRadici ima i na KP na rate, za one koji ne mogu da ustekaju.. :p
 
Na rate na kp, alaaaa, čega se sve neće setiti samo pare da nam uzmu :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da da, i dobijes fiskalni.. :D Evolucija bato!
 
Dosadni ste ko proliv sa nagadjanjima oko cene. Bice 499$ 100% kraj price. Sve preko toga imace problema sa prodajom.

Dosadni smo a i sam nagadjas. [emoji23]
Videcemo uostalom, kolika god cena da bude, ako konzola bude nudila sve sto ocekujemo to ce biti top bez obzira na cenu.
 
https://pastebin.com/9bqReyzm

Resena dilema, 449$.. Cak da lik gresi (po postu koji je okacen jos u decembru, lik ili je dao prave informacije ili ima toliko srece da je sve pogodio), nece biti veca od 499$.

Ako ide u budle sa GTA VI,

TAKE MY MONEY!!!
 
cena osnovne konzole, sa ryzen/navi based APU (8core +SMT , gpu jači od VII, 16gb HBM shared memory pool) će biti 450 usd.
 
Poslednja izmena:
Znalo se za tu okvirnu cenu i taj post, ali je on najavio 2TB običnog HDD-a. Tako da cena može da ide koji evro/dolar gore, ali preko 500$ neće 101%.

Neverovatno kako ljudi u Srbiji nisu u mogucnosti da pljunu 400-500-600 evra odjednom nego su primorani da placaju na rate. Neverovatno.

Dolar uštede dnevno do izlaska i eto para onom ko nema odjednom da da. Ostaće čak i za igru.
 
Poslednja izmena:
Pa SSD od 2TB nema teorije da stave, ali hybrid drive lagano.. Sad pitanje je kakav je SSD u pitanju, 1Tb je must jer igre su kako je krenulo po 100gb+ i vise.. Tako da to jedino moze da digne cenu, sve u svemu I Like It!

I ovo sto gube navodno 100 dolara, nadoknadice lagano PS Plusom, cak Premium bice sigurno skuplji..
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da docekam novu generaciju vec jednom, ovo je i predugo trajalo mucenje sa ovom, mada jos traje :).. evo probao WW Z i ono je uzas kako radi, sve ovo novije sto sam probao na PS4 je tako odradjeno da me boli glava od loseg fps-a...
 
Nazad
Vrh Dno