Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Konzola i dodaci i jedan CX 48 OLED ili Q95, moj racun place, zena ce da me ubije! :D
 
Nije sve samo u SSD-u.
 
Pa i treba da stigne, ali i kostace kao konzola! :D
 
Nije sve samo u SSD-u.

Ne mogu neki ljudi da shvate da uredjaj nije ova ili ona komponenta, vec jedna celina.

A uostalom, PC je uvek bio brzi odmah kad se konzola pojavi, pa mu to nije pomoglo da ima bolje igre, nego ima sve neke otpatke koje niko ne igra na konzolama :D Najbolje igre na PCu su sa Xboxa, a Playstation ima u svakom zanru bolju igru od Xboxa :D
 
Poslednja izmena:
Ivan[emoji2400 je napisao(la):
;6114566]Iskreno, meni jedna od najjadnijih next gen prezentacija ikad. Sve pogresno uradjeno, pogresan izbor igara, pogresan redosled. Indie sranjima nema mesta ovde, osim ako bas odskacu po nekom pitanju i skrecu paznju.

Prva stvar ikad pomenuta, GTA 5....OK.

Gran Turismo - ocekivao sam mnogo vise.

Kompletan sou mi je bio los i ostao sam hladan i to kao playstation fan 25 godina.

Iste fransize, dosta toga mi je izgledalo kao da ladno moze da radi na PS4, a ostalo kao da je za android.

Nijedan tech demo koji ce da pokaze odredjene segmente hardvera i da to svakom bude jasno. Bez fokusa, pretrpano.

Dizajn - ne svidja mi se ni malo. Prvo, deluje kao dizajn bez ideje i cilja, dizajn radi dizajna, a drugo, nema ni trunke Playstation DNA-a u njemu. Neko ko ne zna o cemu se radi ne bi ni znao da je ps u pitanju, eventualno neki amaterski render.

Jako, jako sam razocaran. Ono sto je do sad bilo glavno, a to su igre mi je najveci problem. Znamo kakva je sad situacija, to sto se otkrije, zna se da nam je to za narednih par godina.

Vidi se da je tehnologija vrh, bice vrh generacija, ali konkretno Sony ponuda me bas razocarala. Jos jedan Horizon, jos jedan Spiderman, bas nula od mene.

MS nije nista bolji po tom pitanju, ali je makar poruka i utisak koji su do sada ostavili drugaciji.

Vrlo lako moze da se desi da ovo bude prvi playstation koji cu da preskocim, ako se nesto bitno ne promeni.

Kad im je ta priča prošla sa PS4, zašto se toga ne bi držali i na PS5?

Obrati pažnju na to koliko su novih, a pri tom i uspešnih, franšiza lansirali u aktuelnoj generaciji.

Sve reboot, remake, remaster, postojećih franšiza. Što je najgore, pored toga što najviše kritikujem tu politiku igranja na sigurno, i sam najviše iščekujem Demons Souls remake...


Pa čak ni najbolju igru u generaciji, Bloodborne, ne bih nazvao novom franšizom, već malo izmiksanom formulom, sa pravom se to sada zove Soulsborne serijal...

Što je najzanimljivije, sve nove IP-ove su počeli puštati na PC, Detroit, Death Stranding, pa sada i first party naslove poput HDZ-a.

Inače kad si već pomenuo indie naslove. Da nema indie "stanja", ne bi ni bilo da se odigra nešto originalno i inovativno... Sve ostalo je igra na sigurno i provereno...
 
Poslednja izmena:
:D
cc629af2fbc1c988dedf4f4898d8c13b.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nisam nasao nigde, znam za backward compatibility, ali planira li se crossplay ? Vidim da ce Destiny 2 biti, ali idu li to pojedinacno naslovi ? Tipa najvise me zanima za sportske igre (aka fifa) i neke aktuelne tipa ajde Fortnite, PUBG ? Imam finu ponudu za Pro, pa me jedino to muci. Performanse, hardver.. nekako meh ne pratim to previse, bitno da se kotrlja :)
 
Da, pojedinacno. Neki podrzavaju crossplay, dok neke igre ne.
 
Počele da kruže glasine o ceni od 699$.
 
Video sam i ja cenu, pisalo je na Amazonu £599, ali 2tb verzija

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Mnogo je to para.. Ako stvarno bude 700e, uzecu cetvorku pro, metnem ssd i cao.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Koliko nas ovde ima telefone od €500+ koji će biti EOL za manje od 2 godine? Podosta.. Dakle pare na Sunce [emoji452]

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Pa neće biti 700 dolara, evra, čega god... svakako vredi i više od toga na osnovu specifikacije ali Sony je jako sporo startovao sa PS3 i cenom za dva modela od 500 i 600 dolara. Tu su se opekli, ne verujem da će ponovo. Ja računam da je sad realno da 500 bude digital a 600 Blu-ray verzija. Razlika od 100 je povelika ali verujem da bi Sony sa digitalnom išao na veći gubitak jer ako njih više proda više će da zaradi od prodaje igara... nema još bar dve ruke do prodaje krajnjem kupcu kao sa diskovima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mnogo je to para.. Ako stvarno bude 700e, uzecu cetvorku pro, metnem ssd i cao.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Pa i mnogo je bolje uzeti cetvorku, nece biti ljudskih igara za PS5 bar godinu dana ako ne i vise. I ne vredi da stavis SSD, usko grlo je kontroler.
 
Ja imam Pro sa 2tb ali hdd, spremam se da mu kažem doviđenja [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
nećete ništa dobiti sa SSDom u cetvorci, to neće biti petica niti na igrama ta brzina iščitavanja i slicno jer ostali hardware nije dovoljno dobar

ma po meni nema šanse da preko 500€ bude digital verzija, preordera će biti po većim cijena to sigurno ali ne treba to uzimati kao cijenu

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
nećete ništa dobiti sa SSDom u cetvorci, to neće biti petica niti na igrama ta brzina iščitavanja i slicno jer ostali hardware nije dovoljno dobar
Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Svakako bolje nego originalni 5400 hdd - neka je i samo 5% brži, na sto sati igranja to je bar sat-dva manje blejanja u "Loading". Ja sam stavio prošle godine i ne žalim se, ionako su ssd-ovi danas povoljni.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno