Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Jedva cekam! :D
 
Holy shit vest, konacno nesto konkretno. Mislim da day one kupovina uopste nije ni bila dovedena u pitanje i da su izbacili i "losije" vesti. :)
 
Zaista odlične vesti. Potvrda manje-više poznatih informacija o APU-u, tj. čitavoj hardverskoj strukturi konzole od ranije... Na kraju, potvrđena PS4 backwards compatibility. Milina. :)
 
Taman da pređem bloodborne po treći put, konačno nadam se bez frame pacing problem.

A i za RDR2 bi trebalo da bude dovoljno i igrivo, kad ga već imam na nalogu. :)
 
Mnogo me raduje ovo oko PS4 kompatibilnosti. Ja sam prodao konzolu pre par meseci, dobro ce mi doci ta zaledjina da predjem neke naslove koji ce izaci u medjuvremenu do pojave petice.
 
Samo da ne ode na 500-600e.

a zasto bi to recimo bio problem?
bukvalno dobijes nesto na cemu mozes da se igras godinama bez ikakvog razmisljanja za duplo manje novca nego da si na PC-u ili stagod
mislim da kada rasclanis cenu na 4-5 godina (uzimamo to kao pretpostavku nekog veka trajanja) to je stvarno jeftino
a posebno je irelevantno da li ce biti 450 ili 600 evra, tih 150 kad podelis na recimo 4 god ispada ti malo manje od 40 evra godisnje vise ili 3 evra mesecno pa to je jedna kafa u gradu...
 
Recimo da je previse za roditelje i njihove srpske plate da kupuju deci.
 
Kakva bomba niotkuda :D

Baš sve promene su stvarno suštinske, ssd je na pc-u samo brže učitavanje, ovde se podrazumeva da su igre kompletno dizajnirane oko toga, to neće moći na pc-u zbog konfiguracija bez ssd-a. Ne može da se računa na to za razvoj.

Ista priča za ray tracing. Ovde će to da bude moguće i u "najobičnijim" igrama i sa mnogo više posvećene pažnje i vremena, jer je prisutno kao standard.

BC se podrazumevao po meni, ostaje da vidimo da li će možda otići i dalje sa ps1-ps3 podrškom.

Ovo će biti baš smooth tranzicija, moći će da računaju na 100+ miliona korisnika koji imaju debeo razlog da opet uzmu playstation.

I ja mislim da će biti maksimalno 499 (I voleo bih), sve preko toga bi podsećalo na onu staru priču.
 
Poslednja izmena:
Taman da pređem bloodborne po treći put, konačno nadam se bez frame pacing problem.

A i za RDR2 bi trebalo da bude dovoljno i igrivo, kad ga već imam na nalogu. :)
I posle da ti skuplja prašinu, tako beše? :D

Najbolji komentar na ps5 najavu, "taman da odigram bloodborne opet" :D

Odigraj kad već imaš, šta te briga xD
 
Poslednja izmena:
Super. Meni je ovo takodje day one kupovina. 500e nije mnogo ako ispoštuju sav ovaj hardware.
 
Kao sto rece kolega iznad, ako "ispostuju" hw o kome se suska (kao i bc) za mene je ovo isto day one kupovina... Realno za 500-600e dobijamo 4k60fps gaming masinu za ~6/8 godina (koja ce ovog puta moci da gura i desk naslove), po ceni jedne graficke karte...
 
Uh bas fine vesti, jako mi se dopada. Nadam se da ce i sa cenom da ostanu u rangu 500$, sad je pitanje sta raditi sa ps4, prodati na vreme dok je jos cena tu i tamo okej ili cekati ps5 pa onda menjati :D
 
Ma nek i bude 600-700e , samo da ne osakate kako bi se ukopili u 399... ovo za sad deluje odlicno
 
Znam da je prerano ali gde da se uzme, KP elita ili nasi pilicari? Kod nas vec vidim 100-150e vise u ceni.. :D

PS4 prodas sest meseci ili godinu dana pre izlaska petice, dok je jos u dobroj ceni, nema svrhe da cuvam Pro iako je vrhunski primerak.
 
Ja vec vidim da ce moj u oglase cim izigram Days Gone :D... A Tlou 2 cu na petici radije odigrati nego cuvati cetvorku samo zbog te igre
 
Znam da je prerano ali gde da se uzme, KP elita ili nasi pilicari? Kod nas vec vidim 100-150e vise u ceni.. :D

PS4 prodas sest meseci ili godinu dana pre izlaska petice, dok je jos u dobroj ceni, nema svrhe da cuvam Pro iako je vrhunski primerak.

I uhvatis se za bobana ako ne bude bc sa PS4... Saceka se zvanicna najava (potvrda) na njihovom eventu pa onda u oglase...
 
Pa vec je zvanicno potvrdjeno.
Nije dao intervju bilo ko, vec covek koji dizajnira konzolu.
 
Sta ste se toliko uhvatili tog bc, kao da je to najbitnija stvar u next genu. :trust:
Pre bih hteo da igram nesto novo nego da opet prelazim nesto sto sam vec igrao na cetvorci...
 
Dobro, naravno da bih sacekao sve detalje koji se mogu znati o PS5-ci, nego pitam ove sto su vec radili preorder za fat i pro, gde, kako sta, kakva su iskustva, cekanje i slicno.. :D

A za prodaju cisto sumnjam da ce da padne cena i kad izadje PS5, ima cetvorka da drzi cenu jos neko vreme..
 
Sta ste se toliko uhvatili tog bc, kao da je to najbitnija stvar u next genu. :trust:
Pre bih hteo da igram nesto novo nego da opet prelazim nesto sto sam vec igrao na cetvorci...

Ima nas koji ne precrtavamo igre kada ih prvi put predjemo ;).

Recimo, pre nego sto je izasao DMC5, odigrao sam DMC 1/2/3, a posle petice i DMC4 i DmC.
Trenutno uglavnom igram SFV online. Ako bude BC-a, moci cu da prodam ps4, kupim ps5 i nastavim da igram igru, ovog puta bez frame dropova (kojih sada prilicno ima).
Osim toga, neke igre kao sto su GOW ne planiram vise nikada da igram, osim ako budem to mogao da uradim u locked 60.
Rama je vec pomenuo BB. Verujem da ima ljudi koji to ne razumeju, ali sredjen framepacing bi me naterao da igru ponovo odigram.

Razumem da nekoga ovo ne zanima, ali sto se mene tice M$ je podigao lestvicu u ovoj generaciji i to sada ocekujem i od ostalih.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je Cerny pogodio sweet spot 100%. Ceo dizajn oko Zena 2, Navija i generalno gadjanje veceg price pointa da bi se izvukao generacijski skok u odnosu na PS4 (Pro) je otprilike perfketno osmisljen. Nemamo jos TF brojeve, ali ne verujem da ce ikoga razocarati.
 
^
GPU/APU ce sigurno biti najskuplja komponenta uz SSD (ili SSHD), da li je 1440p upscale ili full 4k je nebitno ako gadjaju stabilnih 60fps kao standard. Neke igre iz ove generacije "placu" za istim... 1440p 60fps (+upscale na 4k) mogu lagano da postignu sa vegom 64, odnosno 2060/2070 pandanom... A masovna proizvodnja verovatno krece za godinu dana, do tada vise nego dovoljno vremena da se finalizuje spec i cena...

Sta ste se toliko uhvatili tog bc, kao da je to najbitnija stvar u next genu. :trust:
Pre bih hteo da igram nesto novo nego da opet prelazim nesto sto sam vec igrao na cetvorci...

Zasto da ne? Zasto bih morao da drzim staru (ps4) konzolu da mi skuplja prasinu ako mogu da pokrenem sve naslove (iz ove i sledece generacije) na jednoj konzoli i to sa mnogo boljim iskustvom? Sto da mi naplacuju opet za neki "remastered edition" kada mogu da izbace patch na sledecoj generaciji (odnosno otkljucaju fps). Posebno sada kada su digitalne igre jeftinije i vecina nas ima pozamasne biblioteke... Nier, GoW, RDR2, HZD, pa i Uncharted 4 (kao i ove "git gud" soulsborne) "placu" za 60fps-a i rado bih ih odigrao opet... A gde su jos par naslova koji tek treba da se pojave i koje ce da cede i ovako vec vremesni hw iz PS4 (pro) konzola...
Radije bih voleo da vidim kvalitetne remake-ove starijih naslova iz ps1/2/3 ere (kao predstojeci FF7, ili mozda neki MGS remake) nego da nas sisaju za PS4 igre...

A iskreno nesto mi se ne drzi ps4 iz sentimentalnih razloga, posebno sto ce sledeca generacija imati mnogo bolje resenje za hladjenje (i verovatno biti manje bucna).
 
Poslednja izmena:
Kakvih 1440p? Pa Pro i XBX renderunu 4K CBR/native u gomili naslova. CBR tehnika ili temporal reconstruction ili šta već u 4K će biti mnogo zastupljeniji sledece generacije. Uostalom, 1440p ima skoro isti render time kao 4K CBR tako fa nema smisla ići ispod toga.
 
Da nacrtam...
1440p60fps kao performance mod, i 4k sa "dinamicnim" fps-om, bi mi isto bilo ok.

Voleo bih da vidim da uguraju neki pandan za 2080ti gpu, ali je nerealno da sve to uz veci ssd spakuju i da cena ne ode preko 600e...
 
Da nacrtam...
1440p60fps kao performance mod, i 4k sa "dinamicnim" fps-om, bi mi isto bilo ok.

Voleo bih da vidim da uguraju neki pandan za 2080ti gpu, ali je nerealno da sve to uz veci ssd spakuju i da cena ne ode preko 600e...

To nikad nije bilo na nivou konzole resavano, vec u okviru igara. Jer nikad ne znas gde je bottle neck i da li 4K sa varijabilnim FPS-om moze da se zakuca na 1440p sa zakljucanim.
 
O čemu mi pričamo kada je hw bio krš, da se ne lažemo i ovo što su izvlačili je bilo fenomenalno...
Sada iole u startu da imaju manji gap nego što je to slučaj bio sa izlaskom ps4-rke. AMD ima kršten CPU i nadam se i GPU. Ako zaista pucaju na ono što je Cerny spomenuo (što je odlično jer neće biti bottlenecka) ne znam kako misle da ponude ispod 599$...
 
Prodavace ga sa minimalnim minusom ako treba, al ce od softvera da se izuseravaju sa parama.

Nece to preko 500$
 
Mislim da je jako tesko trenutno predvideti koliko ovo moze da kosta sa nekom preciznoscu.
1. Ne znamo clock za CPU (utice na yield)
2. Ne znamo nista o GPU. O Naviju se skoro nista ne zna oko arhitekture, niti znamo broj CU niti njihov clock (oboje utice na yield)
3. Ne znamo da li je APU ili su CPU i GPU odvojeni. Prva opcija utice na yield, druga povecava troskove u startu zbog dupliranja komponenti ali pozitivno utice na yield.
4. Ne znamo koji SSD je u pitanju niti bandwith.
5. Ne znamo da li je RT hardverski ili preko computea. RTX jezgra su zauzela mnogo povrsine na Turing cipovima.

Ali generalno arhitektura stvara utisak da ce biti skuplja igracka od PS4.
 
Nazad
Vrh Dno