Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Digital na Store-u a disk na KP-u.
 
Eventualno sacekati malo, mozda se i kod nas pojave bundle-ovi PS5 sa GoW, pa mozda bude veca ponuda na KP.

EDIT: Mada sam negde procitao da se uz Bundle ne dobija disk, vec redeem code za digitalnu verziju.
 
bice kod nas "bundlova"... ja sam posle mesec dana uzeo Forbidden west disk iz tog "bundla" za 2k dinara... Verujem da ce ista prica biti i sa GoW
 
Ragnarok za sad samo po punoj ceni. Ne verujem da će biti popusta do sledeće godine.
Bundlovi se podrazumevaju ali ako ne daju disk onda nema ništa od toga.
 
ma ja mislim na ove nase bundlove, od 100k i 3 diska
 
Ragnarok za sad samo po punoj ceni. Ne verujem da će biti popusta do sledeće godine.
Bundlovi se podrazumevaju ali ako ne daju disk onda nema ništa od toga.
Ako bude redeem code u bundle onda mozda moze i jos jeftinije da se prodje ako eventualno kupac nema nameru da igra GoW. :)
Mada ne znam dal takav kupac PS5 postoji. 😁
 
Ako eventualno kupac nema nameru da igra GoW. :)
randall park whats the point GIF by The Orchard Films
 
Treca "prava" igra za PS5 posle dve godine!

Woo Hoo Season 5 GIF by Friends
 
Ali to je i jeste PS4 igra, 10e skuplja, 10fpsa bolja, i sa texturama i senkama na High. :)
 
Ja sam pre-orderovao Ragnarok digital za moj ps4 slim, valjda će raditi solidno 1080p/30fps , bolje od toga ne očekujem.
 
Da li je neko preordeovao Hogwarts Legacy? Mi ne znamo da li da uzimamo da ga opet ne odlože
 
Očekivano da bude dobar, al aj videćemo da li je baš toliko dobar :D
Isto su uzdizali u nebesa i Plague Tale Requiem, sjajne recenzije, a mene je nekako smorio. Nisam se vezao za priču i likove, koliko u prvoj igri. Ipak, s Kratosom sam od dečačkih nogu tako da je ovde emotivna spona odavno prisutna.
 


Ocekivano solidan nastavak. Utisak na osnovu recenzija da nece biti trilogija?

Mali off vezan za SkillUp-a
Steta je sto se njegov prvobitni kanal LaymenGaming raspao, tu je uvek dosta bolje odradjivao recenzije igara i generalno su uvek ubadali u centar sa kritikom. Posebno sa trecim burazerom kada je gostovao.
Ali nazalost i ta kritika je uticala da ga/ih par kompanija "stave na crnu listu" i time ga ogranice od dobijanja ranih kopija - sto ga je primoralo da se fokusira samo na SkillUp kanal i recenzije su mu od tada uglavnom pozitivne i uzdrzane od ostrije kritike. Od tada uze saradjuje sa Sonijem a i cesce dobija pozive za eventove sa placenim putnim troskovima - sto je jos jedan lep primer kako se u industriji utice na ocene kriticara.
Zaista steta jer sam ga smatrao jednim od boljih YT recenzenta.
 
Poslednja izmena:
Zato ne treba slepo pratiti jednog recenzenta. Pročitaš više opisa, vidiš i one najnegativnije kritike, i na osnovu toga daš zaključak dal igra najpre vredi uzimanja, a onda tek ide lični utisak prilikom igranja jelte.
Npr ja volim da slušam ACG-ja, ali retko kad su nam se poklopila mišljenja. Igre na koje on otkida meni su meh.
Ono što mi je za sad sjajno kod GoW:R recenzija je da svi govore kako je igra visoko ispolirana. A bogami, kad se setim i prošle igre, igrao sam day 1 i glatko je išlo. Danas se to ceni pogotovo u moru neoptimizovanih bagovitih igara.
 
Koja fora sa HFR i VRR? Sta, kako, zasto?
 
HFR se odnosi na televizore/monitore koji podržavaju 120Hz.

VRR, odnosno variable refresh rate, ti je tehnologija gde se osvežavanje tv-a/monitora sinhronozuje sa fps-om, sa čime dobijaš da nema tearinga I ostalih nuspojava ako fps nije stabilan. I to mora TV da podržava.
 
Na osnovu ovog screenshota, izgleda da monitor ipak mora da bude HDMI 2.1 da bi HFR funkcionisao sto (bar za mene) drasticno smanjuje broj opcija, iako monitor podrzava 120 fps....
 
^
Samo sto je to cena za one koji su blizu granice sa Svajcarskom ili u Svajcarskoj, jer MM ne isporucuje van drzave...
Inace kod tog Ragnarok Bundle-a u pitanju je nova revizija konzole 1200b - prakticno je PS5 slim PCB i nesto bolje termalne karakteristike (i "ojacan" hdmi prikljucak) od OG PS5-ice i prethodne 1116, koja je ujedno i "najgora" opcija za uzeti sto se termalnih karakteristika tice.
 
Ali bitno da na KP i nasi prodavci digli odmah cene po izlasku vesti, a prodaju stariju reviziju. :D
 
To je zato sto je i Sony podigao cene bas pre nego sto je doslo do "tihe revizije" konzole pre koji mesec.

Ima na YT-u teardown i review te nove revizije, koja je verovatno i test platforma za slim varijantu. (pretpostavlja se da ce slim biti sa oznakom 1300a/b)
Interesantno je da je nova revizija jeftinija za proizvodnju, vidi se koliko su smanjili na bakru i velicini PCB-a (za 1/4) uz to je i dosta laksa...

OG launch serija deluje najpouzdanije (i kvalitetno odradjeno),barem sto se hladjenja tice, jedino je lutrija sa kulerima (isto kao i kod PS4pro) i problematican hdmi port.
Ali daleko lakse moze da se raspakuje i servisira u "kucnoj radionici"...
 
To je zato sto je i Sony podigao cene bas pre nego sto je doslo do "tihe revizije" konzole pre koji mesec.

Ima na YT-u teardown i review te nove revizije, koja je verovatno i test platforma za slim varijantu. (pretpostavlja se da ce slim biti sa oznakom 1300a/b)
Interesantno je da je nova revizija jeftinija za proizvodnju, vidi se koliko su smanjili na bakru i velicini PCB-a (za 1/4) uz to je i dosta laksa...

OG launch serija deluje najpouzdanije (i kvalitetno odradjeno),barem sto se hladjenja tice, jedino je lutrija sa kulerima (isto kao i kod PS4pro) i problematican hdmi port.
Ali daleko lakse moze da se raspakuje i servisira u "kucnoj radionici"...
Pa da, i gde naci sa OG verziju i sa krstenim ventilatorom. Bilo bi dobro da izbace Slim uskoro. :D
 
Eventualno sacekati malo, mozda se i kod nas pojave bundle-ovi PS5 sa GoW, pa mozda bude veca ponuda na KP.

EDIT: Mada sam negde procitao da se uz Bundle ne dobija disk, vec redeem code za digitalnu verziju.
Biće tipa kao ovaj paket sa Fifom i kontrolerom
Ako bude redeem code u bundle onda mozda moze i jos jeftinije da se prodje ako eventualno kupac nema nameru da igra GoW. :)
Mada ne znam dal takav kupac PS5 postoji. 😁
Postoje. To su kupci koji će kasnije da kupe igru a ovako bi im se više isplatilo da kupe samo konzolu
 
Ali bitno da na KP i nasi prodavci digli odmah cene po izlasku vesti, a prodaju stariju reviziju. :D
Problem je što većina tih preprodavaca ni ne koristi Sony,samo onako čisto radi reda prelepe informacije o njemu koje su našli na netu i onda kreće dranje zato što je Sony 5 trenutno teško nabaviti pa većina njih daju čak i 1000e za njega.
 
Nazad
Vrh Dno