Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Meni nije jasno kako igra koja izgleda brutalno kao sto je Ghost of Tsushima radi u fidelity modu(graficki mod) na 60 fps ( u fazonu nije locked ali nikad nisam primetio framedrop, tako da je performance mod maltene beskoristan) dok nisam primetio da i jedna druga igra nudi graficki mod a da nije lock na 30fps, pritom grafika ni da prismrdi GoT. Pricamo o nekom next gen contentu a jos uvek smo zaglavljeni u 30 fps eri
 
Sve što je pod Sony kontrolom kao što je npr. Ghost of Tsushima izgledaće i radiće odlično na PS5. Ostali naslovi su mačka u džaku.
 
I kad se Sony pita dobijemo nešto ovako. Ovo je sigurno neki 1080p performance mod ali opet je prisutan.

FfoA1JSXwAANOcK.jpg
 
Sve što je pod Sony kontrolom kao što je npr. Ghost of Tsushima izgledaće i radiće odlično na PS5. Ostali naslovi su mačka u džaku.
Battlefield 2042 radi na 3840x2160 rezi 60FPS, ponekad pada ispod 60 u guzvama.

Nema opravdanja. Developeri zacrtaju 30FPS da ne moraju optimizirati igre, i vozi. Da ne kazem da 2042 ima najbolju grafiku trenutno na trziostu sa po 120 igraca u jednoj partiji i ogromnim mapama.

Ali eto, jos jedan dokaz da je PS5 PRO pozeljan na predhodnu diskusiju od prije par stranica.
 
Zacrtaju 30 da bi radilo i na PS4/pro i Xbox S, da zahvate najviše igrača i kupaca.
 
Neka radi na old gen 30FPS. Nije razlog da na PS5 bude zakucano na 30FPS.

Kada bi bila opcija GPU usage na konzoama, onda bi se vidjelo koliko su pojedine igre lose optrimizirane. Od postojanja konztola se tvrdi da se vise izvuce iz hardvera nego na PC-u radi low level pristupa komponentama. Ali to definitivno nije slucaj za pojedine naslove. 30 i 40FPS pricu treba zakonom zabraniti. Odose oci.
 
Zbog panela od 120hz
 
GOD OF WAR RAGNAROK GRAPHIC MODES
  • Favour Resolution – 4K/30FPS Locked
  • Favour Performance – 60 FPS Locked
  • Favour Resolution (High Frame Rate On) – 4K/40FPS Locked
  • Favour Performance (High Frame Rate On) – Unlocked Up To 120 FPS (mostly around 90-100 FPS so far)
 
Da li ovo znaci da kod mene nece raditi 4K/40FPS Locked mod jer monitor nije VRR ni HDMI 2.1? Inace podrzava 144fps i Ratchet and Clunk radi perfektno u Fidelity modu - 40fps
 
Da li ovo znaci da kod mene nece raditi 4K/40FPS Locked mod jer monitor nije VRR ni HDMI 2.1? Inace podrzava 144fps i Ratchet and Clunk radi perfektno u Fidelity modu - 40fps
Ako ti monitor podržava 120Hz, radiće. Ovaj mod ne zavisi od VRR.
 
Da li je neko probao onaj Gembird 2.1 kabl?

Da li zaista radi sve?

Klinac mi je povukao konzolu sa police i sad mi prekida kabl (srecom nije se iskrivio port) pa gledam sta drugo da kupim
 
Da li je neko probao onaj Gembird 2.1 kabl?

Da li zaista radi sve?

Klinac mi je povukao konzolu sa police i sad mi prekida kabl (srecom nije se iskrivio port) pa gledam sta drugo da kupim
Kupio ja takva 2 kabla pre nekog vremena. Testirao 4K 60hz hdr i radi bez greške. Nikakve smetnje nisam primetio. E sad nemam 4k 120hz tv da bih mogao da ti potvrdim da li kabl baš ispunjava 2.1 standard. :)
 
Da li je neko skorije produzavao ps plus extra preko vaucera sa 3rd party sajtova? Jel i dalje funkcionise po principu da se dobije nepunih godinu dana tj srazmerno smanjeno u odnosu na essential? I da li ima neke naznake da ce mozda biti godinu dana ps plusa preko storea na akciji ili ce morati da se plati puna cena od $100?
 
Ja, i ne - doplaćuješ cenu da bude ta dužina.
Ne smanjuje dane pretplate.
 
Ne znam, ja sam pre neki dan uzeo običan vaučer i onda sam morao da plaćam razliku za sledeći tier.
 
To je valjda ako jos nije istekla pretplata a imas uplacen extra
 
To je valjda ako jos nije istekla pretplata a imas uplacen extra
Imam extra koji traje jos malo manje od 2 meseca, pa razmatram koja mi je najpovoljnija solucija da ga produzim, ako je uopste ima. $100 odjednom da se iskesira nije malo, al ako nema druge varijante onda krastavac tako ce biti
 
Kupi negde vaucer za osnovnu pretplatu od tipa 40e i kada uneses dobices srazmerno manje ekstra pretplate (pisali su vec ranije, 2/3 valjda)
 
Ja sam odradio tu varijantu upravo, deluje mi da je trenutno najpovoljnija takva konverzija.

 
Ja sam odradio tu varijantu upravo, deluje mi da je trenutno najpovoljnija takva konverzija.

moraću ovo da probam ,i meni ističe premium krajem decembra .
 
Ja sam planirao to da uradim ali eto nisam bio siguran da i dalje radi jer po guglu kad kucam nisam uspeo da nadjem nista na engleskom a nesto mi se ne baca 40 evra na vaucer ako na kraju ne mogu na taj nacin da produzim extra sub.
 
Mozes sigurno, samo je pitanje id scenarija u kom se nalazis. Ja sam imao jednu situaciju a Phoenix drugu.

1 istekne ps plus ti kupis vaucer za ps plus i kada aktiviras imas 365 dana esenciju, doplatom od 40 usd ides na ekstra pa potom doplatom od 40 ides na premium. Meni su se prikazivale te opcije ali nisam isao na premium posto me jelte ne interesuje.

2 phoenix je imao aktivnu pretplatu i kad je aktivirao vaucer isti se automatski konvertovao u opciju koju je imao aktivnu u tom trenutku. Znaci preracunao je koliko dana treba da mu da za taj vacuer koji je esencija u extra ili premium (ne znam koju opciju koristi) i po broju preostalih dana aktivne pretplate. Neka me Phoenix ispravinali sam ga ja razumeo da mu je tako radilo.
 
Bas tako, "obican" vaucer za godinu dana sam aktivirao i prebacio mi je u 219 dana Extra tier. Ja sam ovo odradio pocetkom oktobra, nema sta da ne radi sad. Jednostavno ne moze da pogase te stare kartice koje su pravili, dok ih ima da se kupe radice ove konverzije.
 
Onda super ako tako radi mada sad kucam ps plus vaucere i vidim da ih nema vise po 40$ najjeftiniji je za 48, tako da u principu i nije neka velika usteda trenutno, s obzirom da 100$ dopuna kosta 94$, znaci samo 6$ ustede u odnosu na kupovinu preko storea. Ostaje samo da se nadam da ce biti neka akcija mozda za black friday ili novu godinu
 
Nazad
Vrh Dno