Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ko je kupio dosad PS5 presao je ili kupio vec Ghost of Tsushima, Gow, Uncharted 4, Days gone (dobili smo pola u ps kolekciji ) Bloodborne, Assasins creed valhala( ja kupio vec) , Spiderman (daju za ps4 30 fps prvi deo) ,a M. Morales-a, i Ratchet and clank (koji deli se dzabe na diskovima za 2500 uzeo oba diska presao prodao) bedno izgleda dati 100e za ove igre ma kakve bile.

Igrati igre sa ps4 koje nemaju update je mucenje posle ps5 i 60 fps. Sony kao Sony treba SSD skladiste 200e (7-8 igara i to je to ako ne snimate gameplay na postojecih 667 gb) sony bezobrazno skup Haptic feedback upitan dobar u par igra, baterija losa zato sam prodao prevrsili su svaku meru jos ce naplacivati PS5 Update za igre dobijene u kolekciji PS plus extra. i bice tako znajuci sony.

Za 100e moze da se kupi 4-5 vrh igara na akcijama jos ako se koristi sering koji na Razmeni Igara nikako ne funkcionise ma ko sta tvrdio ovaj ps plus extra gubi svaku smisao nema novih naslova tj novih igara oni su 70e . Dodje leto sportovi more kupanje ode pola Ps-plusa.

Dobra stvar je vibracija odlicna je, tisina ako ne dobijete Nidec fan, i malo cekanje na ucitavanje takodje coil wine kod 4 primerka prisutan sa kojima sam se sreo ali je obicno daleko konzola pa se i ne cuje, sem uvece, ali stavis sluske i pici. Nije da nije los Haptic feedback ali posle nekog vremana ga smanjujete zbog trajanja baterije i gasite, mikrofon na kontroleru i zvucnik su vrh za chat.

Ja sam se ispisao do PS5 i bar 2tb storage-a i konzole koja ce moci nadam se uz fsr 2.0 da izbaci 4k 60 pravih razlika je ocigledna to ce biti praznik za oci , jel kad dodje Unreal engine 5 ici ce na 30 fps ili bas manje detalje sto je neprihvatljivo za danasnje standarde.

Konkurencija nema ekskluzive al ima nove igre za iste pare a vi necete dobiti najnovije igre na PS plus-u novom.

Namera ovog posta je diskusija i moje iskustvo sa konzolom , najvise mi smeta mali storage za koji treba racunajte jos 200e plus konzola pogotovo us PS+ novi.
 
Ko je kupio dosad PS5 presao je ili kupio vec Ghost of Tsushima, Gow, Uncharted 4, Days gone (dobili smo pola u ps kolekciji ) Bloodborne, Assasins creed valhala( ja kupio vec) , Spiderman (daju za ps4 30 fps prvi deo) ,a M. Morales-a, i Ratchet and clank (koji deli se dzabe na diskovima za 2500 uzeo oba diska presao prodao) bedno izgleda dati 100e za ove igre ma kakve bile.

Igrati igre sa ps4 koje nemaju update je mucenje posle ps5 i 60 fps. Sony kao Sony treba SSD skladiste 200e (7-8 igara i to je to ako ne snimate gameplay na postojecih 667 gb) sony bezobrazno skup Haptic feedback upitan dobar u par igra, baterija losa zato sam prodao prevrsili su svaku meru jos ce naplacivati PS5 Update za igre dobijene u kolekciji PS plus extra. i bice tako znajuci sony.

Za 100e moze da se kupi 4-5 vrh igara na akcijama jos ako se koristi sering koji na Razmeni Igara nikako ne funkcionise ma ko sta tvrdio ovaj ps plus extra gubi svaku smisao nema novih naslova tj novih igara oni su 70e . Dodje leto sportovi more kupanje ode pola Ps-plusa.

Dobra stvar je vibracija odlicna je, tisina ako ne dobijete Nidec fan, i malo cekanje na ucitavanje takodje coil wine kod 4 primerka prisutan sa kojima sam se sreo ali je obicno daleko konzola pa se i ne cuje, sem uvece, ali stavis sluske i pici. Nije da nije los Haptic feedback ali posle nekog vremana ga smanjujete zbog trajanja baterije i gasite, mikrofon na kontroleru i zvucnik su vrh za chat.

Ja sam se ispisao do PS5 i bar 2tb storage-a i konzole koja ce moci nadam se uz fsr 2.0 da izbaci 4k 60 pravih razlika je ocigledna to ce biti praznik za oci , jel kad dodje Unreal engine 5 ici ce na 30 fps ili bas manje detalje sto je neprihvatljivo za danasnje standarde.

Konkurencija nema ekskluzive al ima nove igre za iste pare a vi necete dobiti najnovije igre na PS plus-u novom.

Namera ovog posta je diskusija i moje iskustvo sa konzolom , najvise mi smeta mali storage za koji treba racunajte jos 200e plus konzola pogotovo us PS+ novi.
Potpuno je ok ako ti ne odgovara konzola i ps pretplate.
Barem ps5 nije tesko prodata pa predjes na sta god ti odgovara najvise.

Ali u ovoj temi su uglavnom ljubitelji PS-a i petice. Pa ako mislis da nam "otvoris oci" od silne zaslepljenosti PS logom, trebace ti bolji argumenti :unsure:
 
Cim kudis Sony vredjanje te ceka, bas to ljubitelji PS5 i Golfa Srbistan.
Slusajuci vas kupio sam konzolu koja je poluupotrebljiva.
 
Realno je teško čitati tvoj post i to nije vređanje. Ako ti srpski nije maternji, onda svaka čast, a ako jeste, onda ti je PS5 stvarno najmanji problem.

A ako si kupio konzolu samo zbog komentara na forumu, onda se stvarno pazi interneta jer svašta ljudi pišu.
 
jedno pitanje, mozda glupo ali... Kako mogu da vidim da li je igra na 4k30 ili 4k60hz? tv je sony 65x90j
 
Realno @coldej je dosta toga upravu.
I dalje je vecina igara koje Sony forsira na ps+ za za PS4 platformu , realno uplatio sam ga ali slabo da imam neki benefit od njega kad sagledam period od kad sam ga uzeo.
Sto se tice skladista da ne dobija se puno ali se lako prosiri, nazalost to kosta zadnje vreme zbog svega i svageca u svetu ali to vazi za sve platforme. Meni trenutno stoji oko 27 igara na konzoli sve sa gameplayevima i imam jos ukupno 300gb prostora tako da to nije lose (da napomenem da sam prosirio osnovnih 667 sa dodatnih 1tb).
Nazalost ja licno sam se sveo na 2 igre, neke sam uzeo probao i nisam vise pokrenuo, ali zato klinac pika sve u 16 😂 nekad pikamo zajedno i to je ono sto je bitno. Konzola ne stoji ne kupi prasinu radi svoj posao🎮
 
Pazi, prvenstvena namena PS+ je online igranje, ove dodatne igre su samo bonus i nije osmišljen tako da ga ljudi zbog toga kupuju.

Ako si uzeo PS+ na popustu (kao što većina nas uzima), ispao ti je 30ak evra za godinu dana, a za te pare bukvalno jednu kršenu ili 2-3 onako igre možeš da kupiš. Ovde dobiješ 36. krastavac, ako ne nađeš barem 2-3 da se poigraš, onda stvarno jesi u gubitku.

Ja sa skladištenjem nešto pa nemam problema, imam uvek jednu do dve igre koje aktivno igram i par multiplayera (sport, tuče) i to je to.
 
Pazi, prvenstvena namena PS+ je online igranje, ove dodatne igre su samo bonus i nije osmišljen tako da ga ljudi zbog toga kupuju.

Ako si uzeo PS+ na popustu (kao što većina nas uzima), ispao ti je 30ak evra za godinu dana, a za te pare bukvalno jednu kršenu ili 2-3 onako igre možeš da kupiš. Ovde dobiješ 36. krastavac, ako ne nađeš barem 2-3 da se poigraš, onda stvarno jesi u gubitku.

Ja sa skladištenjem nešto pa nemam problema, imam uvek jednu do dve igre koje aktivno igram i par multiplayera (sport, tuče) i to je to.
Ma ja ne gledam da sam na nekom gubitku jer kao sto rekoh klinac igra. Ja zbog nedostatka vremena sam se sveo na 2 svoje igre, uz njih odigram ja jos 3 ili 4 uz klinca ili “goste” u splitscreenu.
Ono sto mi je npr razocaravajuce je koliko se forsira online connection. Shvatam ja danasnje poimanje online MP igranja ali u slucaju da postoji prekid interneta kao sto sam skoro imao ocekivao bih da neke igre rade u offline modu sasvim normalno sto se tice non MP contenta. Za primer dajem GT7 kad nema neta bukvalno je sve svedeno na 2 staze i 5 automobila iako sam otkljucao sve staze i imam preko 150 automobila kupljenih ili osvojenih.
 
Evo za one koje ne razumeju God Of war, Days gone, Guardians of galaxy, Rayman, Last of us 2, Grid Legends, Soul Calibur Vi, Astro, Ghost of Tsushima i 70gb na hddu slobodno. Pogotovu svi prelazite na ps+ novi na kome ima dosta igara, plus dobijen PS+ Collection imamo 20 igara, storage je truba. Ako vise ljudi koristi konzolu kao sto je kod vecine slucaj, mora da se uzima ssd od 24000 din plus konzola 90000 lepa cifra izadje.
Uputite ljudima odmah da se spreme na dalje troskove da budu upoznati sa cinjenicama valjda za to forum radi a ne dodju neki kao ja pa vam blate omijeni PS5 pa da se prepiremo, razmena iskustava valjda je i osnova foruma, ja cu sacekati PS5 pro koji ce imati sve ovo u startu i sacekati igre iz ove i sledece godine dok se malo i konzola omasovi radi razmene igara, trenutno je na razmeni tanka svirka.
 
Možda ja ne kapiram, ali valjda tome služi cloud koji imate preko ps+.. Ja imam sve te igre preko ps+ kolekcije i nove igre, ali nikad više od 5 da su skinute na konzoli, pošto igraju i deca.. Ako neku igru prekinem, obrišem je, snimim progres na cloud i posle ga svučem kada hoću da nastavim..
 
Možda ja ne kapiram, ali valjda tome služi cloud koji imate preko ps+.. Ja imam sve te igre preko ps+ kolekcije i nove igre, ali nikad više od 5 da su skinute na konzoli, pošto igraju i deca.. Ako neku igru prekinem, obrišem je, snimim progres na cloud i posle ga svučem kada hoću da nastavim..
eh al onda moras cekati da se igra ponovo skine i instalira, neprihvatljivo :p
Ja sam povezao neki externi hdd koji sam imao sa strane i na njega prebacujem ps4 igre. Iskreno radi prihvatljivo, daleko od toga da je polu upotrebljiva, ali eto sve su to sitnice koje nekima puno znace
 
Pazi, prvenstvena namena PS+ je online igranje, ove dodatne igre su samo bonus i nije osmišljen tako da ga ljudi zbog toga kupuju.

Ako si uzeo PS+ na popustu (kao što većina nas uzima), ispao ti je 30ak evra za godinu dana, a za te pare bukvalno jednu kršenu ili 2-3 onako igre možeš da kupiš. Ovde dobiješ 36. krastavac, ako ne nađeš barem 2-3 da se poigraš, onda stvarno jesi u gubitku.

Ja sa skladištenjem nešto pa nemam problema, imam uvek jednu do dve igre koje aktivno igram i par multiplayera (sport, tuče) i to je to.
Druže moj, sa osvrtom na prvu polovinu godine gospodnje 2022. godine, koja igra dobijena u sklopu PS+ je bila vredna ne igranja, nego uopšte instaliranja (uz napomenu da ne igram vožnje i sportske igre)?

2022-05
  • FIFA 22
  • Tribes of Midgard
  • Curse of the Dead Gods
2022-04
  • Hood: Outlaws & Legends
  • SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom
  • Slay the Spire
2022-03
  • ARK: Survival Evolved
  • Team Sonic Racing
  • Ghostrunner
  • Ghost of Tsushima: Legends
2022-02
  • EA SPORTS UFC 4
  • Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-Shot Adventure
  • Planet Coaster: Console Edition (PS5 only)
2022-01
  • Persona 5 Strikers
  • Dirt 5
  • Deep Rock Galactic
 
Evo za one koje ne razumeju God Of war, Days gone, Guardians of galaxy, Rayman, Last of us 2, Grid Legends, Soul Calibur Vi, Astro, Ghost of Tsushima i 70gb na hddu slobodno. Pogotovu svi prelazite na ps+ novi na kome ima dosta igara, plus dobijen PS+ Collection imamo 20 igara, storage je truba. Ako vise ljudi koristi konzolu kao sto je kod vecine slucaj, mora da se uzima ssd od 24000 din plus konzola 90000 lepa cifra izadje.
Uputite ljudima odmah da se spreme na dalje troskove da budu upoznati sa cinjenicama valjda za to forum radi a ne dodju neki kao ja pa vam blate omijeni PS5 pa da se prepiremo, razmena iskustava valjda je i osnova foruma, ja cu sacekati PS5 pro koji ce imati sve ovo u startu i sacekati igre iz ove i sledece godine dok se malo i konzola omasovi radi razmene igara, trenutno je na razmeni tanka svirka.
Pa je li realno da u isto vreme igras sve to? To su vecinom igre kojima se bas treba posvetiti i uzivati a ne saltati s jedne na drugu svaki dan. krastavac, ako zelis da imas instalirano sve sto ti je u library, nijedan storage na svetu ti nece biti dovoljan.

Ali bas stvarno ne znam kako mozes u isto vreme da igras GoW, DG, TLOU2 i GoT...
 
Malo ja igram, malo zena, malo deca i ne igra mi se svaki dan ista igra, nemam optiku ili gigabit da bih skidao igru svaki cas. Hdd je na tvu za filmove a i mogu samo ps4 igre na externi.
Taman kad vikendom ugrabim sat da igram skidaj igru muci se. Storage je mali ma sta rekli, glupo je sto saznas to tek kad kupis konzolu, jos ako instaliras Cod 130gb lele.

Mojim tempom prelazenje igre se svodi na pola godine zato mi treba na hddu a neke igre igram kao Wolfenstein sa vremena na vreme ili Doom kad se uzelim pucacina. Kada se uzelim voznji Grid legends, Dirt 4 ili Cilin 2.0.
Ne mogu da znam sta ce mi leci sednem i krenem pa vidim.
Imao sam 4 meseca ps4 pro veci storage manje igre ovo na PS5 kao ps4 512gb.
 
Druže moj, sa osvrtom na prvu polovinu godine gospodnje 2022. godine, koja igra dobijena u sklopu PS+ je bila vredna ne igranja, nego uopšte instaliranja (uz napomenu da ne igram vožnje i sportske igre)?

2022-05
  • FIFA 22
  • Tribes of Midgard
  • Curse of the Dead Gods
2022-04
  • Hood: Outlaws & Legends
  • SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom
  • Slay the Spire
2022-03
  • ARK: Survival Evolved
  • Team Sonic Racing
  • Ghostrunner
  • Ghost of Tsushima: Legends
2022-02
  • EA SPORTS UFC 4
  • Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-Shot Adventure
  • Planet Coaster: Console Edition (PS5 only)
2022-01
  • Persona 5 Strikers
  • Dirt 5
  • Deep Rock Galactic

Ako ti ne igraš sportske igre, ne znači da ih drugi ne igraju, valjda te mesečne igre treba da pokriju što veći broj potrošača, naravno da se nikad svima neće isto svideti..

Imam PS+ od prošlog aprila, platio sam dve godine ukupno oko 70 evra ako se dobro sećam..

Evo šta sam do sada igrao iz te ponude, možda neke od igara nikada ne bih kupio ali sam skoro svaku probao i dosta njih mi se svidelo.. Kada bi sabrao pojedinačne cene svake igre, svakako sam značajno bolje prošao sa pretplatom - Days Gone, Oddworld: Soulstorm, A Plague Tale: Innocence, Overcooked: All You Can Eat, Hitman 2, Team Sonic Racing, Sponge Bob (planirao da ga kupim, preduhitrili me) i FIFA 22 (imam 21 pa nisam kupovao, samo sam se prešaltao na novu)..
 
Druže moj, sa osvrtom na prvu polovinu godine gospodnje 2022. godine, koja igra dobijena u sklopu PS+ je bila vredna ne igranja, nego uopšte instaliranja (uz napomenu da ne igram vožnje i sportske igre)?

2022-05
  • FIFA 22
  • Tribes of Midgard
  • Curse of the Dead Gods
2022-04
  • Hood: Outlaws & Legends
  • SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom
  • Slay the Spire
2022-03
  • ARK: Survival Evolved
  • Team Sonic Racing
  • Ghostrunner
  • Ghost of Tsushima: Legends
2022-02
  • EA SPORTS UFC 4
  • Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-Shot Adventure
  • Planet Coaster: Console Edition (PS5 only)
2022-01
  • Persona 5 Strikers
  • Dirt 5
  • Deep Rock Galactic
Ja nisam igrao, ali znam da je brdo ljudi bilo oduševljeno sa Deep Rock Galactic. P5 isto kultna igra iako mene ne zanima npr. Isto je i jedna od ove dve u maju baš nahvaljena, sad sam zaboravio koja od ove dve.

Meni su realno Fifa i UFC praktično isplatile pretplatu. Ne igram ih dovoljno često da bih ih kupio, ali mi je top da ih imam za barem jednom nedeljno. Team Sonic sam probao, isto nije loš kad dosadi CTR.
 
Aj kad smo vec poceli o tome, meni je odgovaralo UFC 4 sto su dali, takodje prosle godine Wreckfest, dusu sam mu izigrao :D .
A Plague Tale: Innocence je isto okej bio, ali iskreno vise se razocaram kad vidim montly igre nego sto se obradujem.
 
Ok, verovatno je i do mene, jer ne igram MP, ne igram sportske igre i vožnje, pa nisam ciljna grupa Sony stratezima koji odlučuju koje igre će da daju u okviru pretplate...

Praktično, meni je poslednja igra koju sam sit izigrao, a koja je dobijena u okviru PS+, bila Days gone, a to je neki april 2021...
Od tada pa do sada sam instalirao i odmah deinstalirao BF:SW, Vampyre i Kingdom Come, ostale igre sam se jedva naterao a ubacim u library, jer sam svestan da ih nikad neću ni pokrenuti.

Jeste OFF, ali u istom periodu sam odigrao baš dosta igara koje je Epic dao BESPLATNO, pa ne znam da li je to do mene ili ovi stavrno daju kvalitetnije igre besplatno nego Sony kroz pretplatu, ali takav mi je utisak.
 
Pa definitivno nisi ciljna grupa za PS+, ne znam sto si uopste i uzimao to ako ne igras MP uopste, za iste pare si imao Now sa mnogo boljim igrama i milion posto bi bio zadovoljniji.

Ne znam da li je do marketinga ili do cega, ali kao da je Plus default opcija kod nas, bukvalno znam jednog coveka da je imao Now.
 
@Cika Kure nisi jedini u toj prici.Ja sam uzeo PS+ na godinu dana,a ne igram MP uopste!:LOL:
Mislio sam da ljudi uzimaju najvise zbog besplatnih igara,a MP je tu kao bonus,a izgleda da je obrnuto!:cool:
 
Isto sam i ja tako iz neznanja zbog igara a kao pravdao se imam i MP.
 
Inače danas je pušten Snowrunner ps5 verzija, besplatna je nadogradnja sa ps4 verzije. Igra prelepo izgleda u 4k 60fps 😍
 
Pa definitivno nisi ciljna grupa za PS+, ne znam sto si uopste i uzimao to ako ne igras MP uopste, za iste pare si imao Now sa mnogo boljim igrama i milion posto bi bio zadovoljniji.

Ne znam da li je do marketinga ili do cega, ali kao da je Plus default opcija kod nas, bukvalno znam jednog coveka da je imao Now.
Nisam uzeo PS+ "juče" imam ga već godinama, i igre koje dele u poslednjih godinu i po su neuporedivo lošije od igra koje su deljene ranije (bar meni, neko ko igra FIFU i NBA sigurno je zadovoljan)...

@bro82 Pa da, i ja ga tako tretiram, uzeo sam ga zbog dve-tri dobre igre godišnje. Poroblem je što u poslednje vreme ne daju ništa što iole valja.
 
Ja imam ps+ od početka usluge na glavnom nalogu i naigrao sam se svega i svačega od + ponude na ps3/4/5 ali mogu reci da su uvek prilicno kasnili sa dobrim naslovima .Sve što me je zanimalo obrnuo sam day one preko sher opcije na razmeni i kada sam neki prežvakani naslov dobio na + obrnuo sam ga ponovo zbog nostalgije . Ali jedna jedina igra mi je ostala u sećanju kao najbolja igra koju sam igrao sa + ponude a da je nisam prethodno kupio/igrao je Ether One ! Platinirao sam je sa uživanjem 😀
Što neko reče u prethodnim postovima jedva izvučem po koji sat nedeljno na PS5.Baš me zanima kako će ovaj novi ps+ premium da izgleda.
 
Ako ja dobro kapiram, ps plus od 100 e je ps plus Extra koji stupa na snagu od sredine Juna naravno to je evropska cena, ne znam sta vas sprecava da se registrujete na US verziju i platite manje.KP je takodje opcija ali mozda neke od vas odbija kao opcija. To dalje znaci da ce u opticaju biti mnogo vise naslova od ovih sto navodi coldej. Jeste malo budjava situacija sto ne mozemo da koristimo pun potencijal konzole, ali opet nije tako losa prica. Igre polako dolaze i bice ih sve vise, a obzirom na konkurenciju iz Xbox-a ne verujem da ce Sony moci da dozvoli sebi taj luksuz da nove igre dugo drzi van plus kolekcije. Ko zna mozda par meseci cisto da uberu sto vise kesa od ljudi koji ne zale novac na nove igre. A kad taj neki period prodje desice se nesto poput ove price sa igrom Returnal koja je relativno nova a vec je deo kolekcije...

Videcemo, ko zna, mozda za par meseci dobijemo novi Horizon, Rift apart i sve sto izadje u buducnosti. Realno igara ima mnogo, a vremena sve manje pa ko kako voli. Iskreno meni vreme trenutno ispunjava Spiderman remaster i Miles Morales, taman kad zavrsim njih prelazim na Last of us part 2, a onda ako bog da stize Witcher 3 next gen I ja sam Momci za ovu godinu miran :D
 
Meni je pretplata na SEA (Singapur, dve - tri godine, rekao bih) istekla pre neki dan i nemam nameru da je obnavljam. Ono što me zanima obično i kupim, a ovo što dolazi sa PS+ je uglavnom loše ili tu igru već odavno imam kupljenu. Konkretno, GoW je čini mi se mogao da se kupi za ispod 10$, tako da ko je hteo da ga odigra verovatno ga je već i kupio, plus što je isti na PS 5 kolekciji igara. Potpuno besmisleno je bilo da isti stave sada za "Dž".
 
Nazad
Vrh Dno