Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

To su samo nagadjanja za PS5 Pro. Izaći će ali možda 2024. Što se tiče Series X najavljena je samo revizija čipa (manja potrošnja) a ne bolje performanse.
 
Kako sam usao na Playstation scenu sa PS4 Pro 2018-te, uspeo sam da odigram i vise nego sto sam zeleo a i tada ima perioda kada nisam palio konzolu mesecima.
Nece mi biti problem da udjem na slicni nacin sa ovom generacijom. A i svakako PS5 sada em bez igara em na HD-tv-u ne bi bio pravi uzitak, em kuburi sa cenom i dostupnoscu.
 
Ko najavljuje PS5 pro za sledecu godinu? Bukvalno ne postoji nista osim glasina i zelja za Deda Mraza, pitanje da li uopste planiraju da se upustaju u tu avanturu s obzirom na nestasicu cipova.

Plus nema ni igara, ako mislis da je sad suludo dati velike pare za PS5, bice jos ludje dati jos vise para i igrati iste ove igre.
 
Čitao sam negde da 2028 izlazi pro verzija ps6. Trenutne konzole su smešne i debelo zastarele. Verujte mi na reč. I onako nema sta da se igra na ps5. To je ta logika koja se uvek provlači kroz temu
 
Mogli bi jedino da izbace neku slim verziju, ako je to ikako moguce zbog perfomansi i hladnjenja.
 
Čitao sam negde da 2028 izlazi pro verzija ps6. Trenutne konzole su smešne i debelo zastarele. Verujte mi na reč. I onako nema sta da se igra na ps5. To je ta logika koja se uvek provlači kroz temu
Pa ljudi se malo sprdaju, ali realo je slaba ponuda igara, plus i dalje uveliko forsiraju četvorku, i što se tiče proizvodnje i što se tiče cross-gen igara.

Šta znam, daleko je PS5 od must-have, naročito ko ima četvorku, ali ko nema, svako čekanje i nadanje boljoj situaciji u budućnosti je uzaludno.
 
Lagano bice igara... cinjenica je da je ova situacija takva kakva je, zbog nestasice cipova. Samim tim i dosta igara je Cross Gen.

Evo jedna nova najavljena za PS5/Xbox Series

 
Nije bilo bolje ni sa PS4, tek 2 godine posle izlaska su ekskluzive krenule masovnije da se pojavljuju - https://gamerant.com/ps4-exclusives-list-best/

Suludo je ocekivati da ce se igre kvaliteta HDZ Forbiden West ili Ratchet and Clunk pojavljivati svaka 2 meseca....
Situacija je bila još gora sa PS3. U prvi godinu dana imao si Resistance i Heavenly Sword. Obe težak prosek.

Ja sam i PS3 i PS4 u uvodnih par godina kupovao/prodavao u više navrata, jer bi uglavnom skupljao prašinu. Uvek mi je PC bila primarna igračka, a konzola za eskluzive.

Sad je situacija dosta bolja i raznovrsnija. PS5 nije prodat, iako je tu PC od 3k evra. Ravnopravno se koriste. Naravno utiče i to što se nema vremena kao nekada.

Neki imaju nerealna očekivanja jer su recimo PS4 uzeli na kraju ciklusa i onda izbindžovali i pregoreli sve ono što je izašlo godinama unazad i sad očekuju isti takav instant osećaj. A to nije moguće.
 
Jel još nekome ps5 počinje da bude dosadan? Nema ništa da se igra. Sve više igramo seriju s i starije dečije igre. Ja sam prešla spidermana, valhalu, racheta, sackaboy, returnal. Ostale ekslizive na ps4. Igre su im baš skupe.

Dobili smo mail da se ps+ transformiše bla bla. Nadam se jer ću ga prodati ako ovako nastave
rekao bih da je sve stvar ukusa, tj. ko sta voli da igra
ja se recimo bas dosta igram(za vreme koje imam na raspolaganju) ali uvek imam i znacajan backlog
kupujem naloge ili igre na storu kad je popust i u principu nikad nista nisam platio vise od 30e
trenutno najvise vremena ide na elden ring
plus su tu uvek za drustvo aktuelni pes, nba2k, mortal, teken
u backlogu su cyberpunk, star wars fallen order, miles morales, demons souls, sekiro, marvel guardians of galaxy, DMC5, far cry 6, ratchet&clank : rift apart, RE: Village...i jos svasta nesto
 
Naravno, nema brige oko toga.
 
rekao bih da je sve stvar ukusa, tj. ko sta voli da igra
ja se recimo bas dosta igram(za vreme koje imam na raspolaganju) ali uvek imam i znacajan backlog
kupujem naloge ili igre na storu kad je popust i u principu nikad nista nisam platio vise od 30e
trenutno najvise vremena ide na elden ring
plus su tu uvek za drustvo aktuelni pes, nba2k, mortal, teken
u backlogu su cyberpunk, star wars fallen order, miles morales, demons souls, sekiro, marvel guardians of galaxy, DMC5, far cry 6, ratchet&clank : rift apart, RE: Village...i jos svasta nesto
Većina tih igara je besplatna na gamepasu i prešli smo ih i samo su remasteri. Opet se vraćamo na spidermana i racheta za ps5. Za cenu igara koje su 20-30% skuplje od gamepassa (a neke i 100% jer su ovamo guardinas i avengeri besplatni) ne vidim zašto bi davali soniju porez na budale


Odlučili smo da prodamo ps5. Odlažu i vr novi. Ms ne pokidao u ovoj generaciji. Ako se stvari promene, možda ga kupimo opet. Neću više pisati u ovoj temi do tada
 
ne vidim zašto bi davali soniju porez na budale
ako cemo tako da pricamo, mogu onda i ja da kazem da samo budala moze da misli ce gamepass zauvek imati ovaj model usluge i pricinga
da ne pricamo kuda takav model neminovno vodi sto se tice kvaliteta igara(pogledati pod netflix)

ali da, najpametnije u tom slucaju je prodati ps5
vi idete na superiorniju platformu, a neko drugi ce biti srecan da se igra na ps
win win
 
Stvar je u tome sto ljudi ovde kupuju XBOX igre i Game Pass po smesnim cenama preko Argentine i Turske pa im je sve naravno mnogo jeftinije nego na Playstationu. Sve ovo jos funkcionise jer ne postoji XBOX Store za Srbiju srpske kartice jos uvek (uglavnom) prolaze.

Odatle i takve izjave da je Microsoft ovoga puta pokidao i slicno ali to nema puno veze sa realnoscu i sa pravim cenama. Pitam se koliko ljudi u Srbiji ce biti stvarno spremno da placa punu cenu za GPU kada do toga dodje.
 
Verovatno nikada kao sto se ni PS+ nije nikad placao po punoj ceni.
 
Stvar je u tome sto ljudi ovde kupuju XBOX igre i Game Pass po smesnim cenama preko Argentine i Turske pa im je sve naravno mnogo jeftinije nego na Playstationu. Sve ovo jos funkcionise jer ne postoji XBOX Store za Srbiju srpske kartice jos uvek (uglavnom) prolaze.

Odatle i takve izjave da je Microsoft ovoga puta pokidao i slicno ali to nema puno veze sa realnoscu i sa pravim cenama. Pitam se koliko ljudi u Srbiji ce biti stvarno spremno da placa punu cenu za GPU kada do toga dodje.
Isto možeš da kažeš i za PS i USA/srpsku prodavnicu ;)
 
Istekla mi pretplata na ps+ 16.04. Prelistah strane sajtove za koje sam dobio preporuke medju njima naleteh na game corner novi sad online shop 5000din je 12 meseci ps+ ....platio karticom sinoc .....nema koda da stigne na mail ... danas zovem broj moba iskljucen ....na mail ne odgovaraju mozda im treba vremena :) a mozda je i red flag ...javicu sigurno i ako je prevara i ako prodje ok
 

Prilozi

  • Screenshot_20220418-102614_Firefox.jpg
    Screenshot_20220418-102614_Firefox.jpg
    86.1 KB · Pregleda: 55
Ipak proslo sve ok ....12 sati trebalo da stigne kod ....ali prosao je bez problema
 
Isto možeš da kažeš i za PS i USA/srpsku prodavnicu ;)
Nije bas uporedivo - cene na PS USA prodavnici su desetek posto nize nego u Evropi a GamePass se kupuje po 300-400 dinara mesecno sto je 4-5 puta manje od realne cene. Isto vazi za cene za igre, razlika je nekada i veca.

Zato je XBOX postao toliko popularan jer se za vrlo male pare dobija puno igara. Koliko ce sve to trajati, ostaje da se vidi.
 
Nije XboX toliko popularan kod nas. Na KP ga ima za 535e. npr. Dosta ljudi ne zna za povoljnosti GP i kupovine preko Argentine.
 
Pale su cene i na zapadu jer je povecana ponuda. Ja zivim u Austriji i vise uopste nije problem kupiti XSX po redovnoj ceni a na oglasima ima dosta polovnih.

Sa druge strane, PS5 je i dalje jako tesko naci pa ili treba imati puno srece ili platiti preko 700€
 
Istekla mi pretplata na ps+ 16.04. Prelistah strane sajtove za koje sam dobio preporuke medju njima naleteh na game corner novi sad online shop 5000din je 12 meseci ps+ ....platio karticom sinoc .....nema koda da stigne na mail ... danas zovem broj moba iskljucen ....na mail ne odgovaraju mozda im treba vremena :) a mozda je i red flag ...javicu sigurno i ako je prevara i ako prodje ok
Na KP imas za 3900 RSD US region
 
Ovi imaju 138 pozitivnih komentara,trebalo bi da je ok ali za sve postoji prvi put.
Tek sad vidim da si dobio kod,a i procitao sam 139 review :)
Tek sad vidim da si dobio kod,a i procitao sam 139 review :)
 
Nije XboX toliko popularan kod nas. Na KP ga ima za 535e. npr. Dosta ljudi ne zna za povoljnosti GP i kupovine preko Argentine.
Pise se da je MS platio da ima prednost kod isporuke cipova, zato sada ima mnogo vise SX u ponudi, bukvalno ide ona nasa para vrti gde burgija nece 😊
Bice ovo uzbudljiva godina sto se igara tice, u vreme otkazanog E3 trebalo bi da bude vise prezentacija od strane publishera tako da bice veselo na obe konzole..
 
Jedno pitanjce. Koliko je dugacak hdmi koji dolazi uz konzolu?
 
Mozda ima metar :) kratak je bas ali srecom meni je ispod tv a tv na zidu pa je bas blizu.
 
Nazad
Vrh Dno