Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Za mene je PS5 day one kupovina, tri godine sam samo na PS4 i sad sam uzeo PC da pređem Disco Elysium... prešao i od tad stoji ugašen :) Nemam vremena ni za gejming na jednoj platformi a kamoli njih više. Od PS5 očekujem da popravi browser... YouTube, HBO i Netflix lepo rade i to je sve što meni treba :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja isto (mislim) da sam im Day One kupac.
Sad klinci igraju PS4 na 5.05 i vec su izvrteli sve sto ih je interesovalo, a PS5 mi se namece kao logicna kupovina, jer onda ne moram da menjam ovu za pro zbog 4k tv-a, ili da je update-ujem da bi igrali nove naslove. Za mene je to win-win...
 
Ih, sta ce ti browser na konzoli pored telefona u ruci. I za ovo ostalo je bolji telefon + chromecast npr....
 
Ivan[emoji2400 je napisao(la):
;6000917]Ih, sta ce ti browser na konzoli pored telefona u ruci. I za ovo ostalo je bolji telefon + chromecast npr....
Karikiram, imam Samsung q6fn koji ima bolji browser svakako :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Slusam nekog IGN čiku u podkastu o tome koji TV treba pazariti za PS5. Naravno, minimum je neki Samsungov model od 3000 evra.
M'da...

Elem,
pade mi na pamet odmah da ce i ovde biti veselo (verovatno) oko izbora TVa za peticu.
Ja sam po preporuci sa foruma (Vladimir Pejic) uzeo SONY xd8005 za PRO, (sad je vec prilicno zastareo model). Sluzio me je za konzolu, sad sluzi kao monitor. Valjda ce izgurati i peticu par godina, ne menja mi se bas TV.
 
Što bi menjao TV kad će sve raditi u 30fps do maks 60fps. Jedino treba juriti TV sa dobrim HDR-om.
 
To eventualno za neku Pro verziju X godina kasnije, kada budu smislili neki novi HDR standard. [emoji23]
 
Indukcioni rešo :d Nije teško da lepše izgleda od Dev Kit-a.
 
Valjda nece imati i tu mogucnost, da svojom vrelinom kuva kafu :d
 
Hahaha bas to :)
 
barem lepša od onog čučavca...
 
E ljudi, s obzirom da nisam ispratio pocetak ni jedne nove konzole, pitam se kakve cene igara budu prvih godinu, dve nakon izlaska? Jel bude standardno 60 dolara kao na store-u, ili bude i skuplje?
 
Verujem da će biti isto, 60 bucks. Nema razloga da bude skuplje osim ako nije GOTY, De Luxe itd
 
Pa to sam i ja pomislio, al sta znam, ne secam se launcha cetvorke pa nisam siguran. Pitam se samo vredi li sad uzimati 4ku da obrnem sve sto sam propustio ili sacekati nekih pola godine od izlaska petice pa uzeti to, dileme, dileme :D
 
Najisplativije bi ti bilo da sada uzmeš polovnu četvorku i da u narednih 12-16 meseci odigraš šta si propustio i potom pređeš na PS5.

Jer:

a) 5ca će koštati i više od duplog u odnosu na PS4
b) polovna PS4-ka neće izgubiti toliko na vrednosti za godinu i kusur dana (baš zbog cenovne razlike između PS4-PS5)
c) čak i da odlučiš da pređeš na PS5 u trenutku kada nisi prešao kupljene naslove, moći ćeš da ih odigraš na novoj generaciji

Što se tiče igara tu se ne menja ništa, s tim da je u zadnje vreme čak i smanjen period do sniženja od 10-20$. Primer, GoW je izašao u drugoj polovini aprila, u junu je već bio na 50$, a 4 meseca od izlaska već na 40$ (35$ sa PS+).
 
[emoji848]
98fb7b0a215e8003a89833095584b58f.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Najisplativije bi ti bilo da sada uzmeš polovnu četvorku i da u narednih 12-16 meseci odigraš šta si propustio i potom pređeš na PS5.

Jer:

a) 5ca će koštati i više od duplog u odnosu na PS4
b) polovna PS4-ka neće izgubiti toliko na vrednosti za godinu i kusur dana (baš zbog cenovne razlike između PS4-PS5)
c) čak i da odlučiš da pređeš na PS5 u trenutku kada nisi prešao kupljene naslove, moći ćeš da ih odigraš na novoj generaciji

Što se tiče igara tu se ne menja ništa, s tim da je u zadnje vreme čak i smanjen period do sniženja od 10-20$. Primer, GoW je izašao u drugoj polovini aprila, u junu je već bio na 50$, a 4 meseca od izlaska već na 40$ (35$ sa PS+).

Za ovo si u pravu, sve, samo hmm sto polovnu cetvorku, msm razlika izmedju polovne fat i nove slim verzije je oko 30-40 evra, sto stvarno nije toliko mnogo, a nikad ne znamo u kakvom je stanju ta polovna konzola, i jos velika vecina polovnjaka koji se prodaju su te fat verzije paa sta znam, nikad ne znamo jel ima neku falinku i koliko je ocuvana, meni uvek nekako deluje da su fat verzije konzola losijeg kvaliteta, moguce da gresim, zato sam i ovde da se informisem
 
Poslednja izmena:
Veća je razlika od tih 30-40€. PS4 OG je imao da se nađe za 160-170€, dok je novi Slim preko naših Mađara 230€. Mislim možeš ti da uzmeš i novu jer je povoljna cena, s tim da ćeš sa polovnom manje izgubiti na razlici u ceni iduće godine.

Ja sam inače na CUH-1116a verziji iz DriveClub Bundle-a i dan danas nakon toliko godina radi kao prvog dana. Jesu nešto bučnije od Slim revizije, ali opet to dosta zavisi od naslova do naslova. A opet i zavisi ko koliko održava prostor gde stoji sama konzola, pošto je prašina broj jedan razlog nenormalne buke. S druge strane pre kupovine obavezna lična provera u kakvom je stanju konzola.
 
50e razlike između ganc novog slima najnovije revizije, i par godina arčene, igrane i uredno zaprašivane (pa još stare revizije) ?

nema tu mnogo dileme
 
Opet kažem 60-70€ uštede nije na odmet, a može da se nađe odlično očuvan primerak. Nije svakom konzola primarno mesto za gejming i dosta njih je prešlo tek nekoliko ekskluziva na njoj. A cena može ide i do 150€.
 
Dobro da, nadju se i nize cene, zavisi od slucaja do slucaja, pa ako je samo u buci razlika onda zasto i ne ustedeti neki dinar, vise ce se davati na igre :D Ma da ne bih posle prodavao konzolu kad budem prelazio na PS5, dao bih je mladjem bratu, zato sam sve vreme razmisljao da uzmem novu slim verziju, bitno mi je da traje posto ce se igrati jos godinama...
 
Na mom fatu od kako je ociscen i zamenjena pasta, konzola je necujna...a posle 5 god nakupio se svega.. sumnjam da je Slim puno tisi od ovog jer tesko moze biti puno tise od ovog
 
Nazad
Vrh Dno