Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Bio bih vrlo iznenađen da je ovo pod dva thing pošto je objavljeno krajem prošle godine da je pomenuti Teruyuki Toriyama napustio SIE Japan Studio :) Inače producent na Bloodborne i Demons Souls Remake...
 
Ovaj intervju sa developerima od 2-3 min, mislim da je sony rekao da ce biti intervjua sa developerima ali ne u eventu vec posle eventa, zbog tog detalja samo sumnjam da je ovaj leak bas autentican
 
^ Konacno nesto realno i legitimno sto ce se desiti na eventu!
 
Ispade ok novije hladjenje. Nije mi jasno kako izmerise 40c u toku gejminga? Malo mi nerelano da cpu bude na 40c, ne videh koja je sobna temperatura.
 
Ispade ok novije hladjenje. Nije mi jasno kako izmerise 40c u toku gejminga? Malo mi nerelano da cpu bude na 40c, ne videh koja je sobna temperatura.
Stavio je termalni senzor sa strane CPU tako da je oko 20 stepeni realno viša temperatura samog jezgra po njegovoj proceni. Drugačije nije mogao izmeriti. Zanimljivo da se ventilator okreće na jedva 20% od maksimuma... dakle na 50-60% to bi bila stara dobra turbina sa PS4 :)
 
KOTOR Remake potvrdjen!
 
Nije loše ali neće skoro :(

Wolverine

Spider-Man 2

God Of War: Ragnarok
 
Hm… ne znam dal je do mene sto sam stariji pa nema više tog oduševljenja, ali ništa sem GoW i možda Kotor-a me nije odusevilo.
Može se reci da sam više očekivao, pre svega sto se ekskluziva tiče.
 
Ma kakvo crno odusevljenje kad igraju na istu kartu sa istim fransizama i jos ovaj stream je u jadnih 1080p sa krs bitrejtom pa se jos i lose vidi. Prosto neverovatno za nesto sto je bukvalno pre-recorded i treba da prikaze novu i unapredjenu grafiku da zele ovako da prikazu. Treba preskociti ceo stream i na miru pogledati trailer po trailer na njihovom kanalu u 4k.
Od igara apsolutno nista spec i za odusevljenje, mozda jedino mogu da kazem da je Insomniac najkvalitetnija masina koju imaju trenutno, posle odigranog sjajnog R&C jedini tim koji zaista prikazuje nesto sto se moze nazvati next-gen a isto ocekujem i od novog Spidermana (a verovatno i Wolverine-a).

Inace za GoW vec imam velike sumnje da ce biti cross gen kao i sto ce GT7 i novi Horizon.
 
Nema veze sa godinama, kako da se oduševiš kad je sve najočekivanije I najpredvidivije moguće... Pritom iz ps5 ugla opet loša varijanta, igra izlazi i za PS4 I izgleda kao DLC za igru iz 2018.

Ogromno razočaranje za mene, mada od ovog novog Sony-a je i moglo da se očekuje. Previše igranja na sigurno i sve manje razloga da poželim ps5.

To ne znači da ga neću kupiti, ali kurs kog se drže polako postaje jasan, a to je daleko od onog starog eksperimentalnog i ludog sonija.

Dobra vest je što su kupili studio Firesprite, bivši studio Liverpool (Psygnosis) koji su ranije rasformirali.

Dugo se nije desilo da ne bude baš NIŠTA za mene lično, ne kažem da im biznis plan neće uspeti, ali od mene nula za sada.
 
Da, eto još Wolverine koji me je zaintrigirao ali na osnovu jednog teaser-a ne mogu ništa da zaključim.
Samo se nadam da će biti klasifikovan kao 18+ :)

GoW bukvalno isto izgleda kao na PS4Pro, barem u ovom kvalitetu ovog stream-a.

Neverovatno mi je da nema nikog spremnog da uradi remake MGS ili npr novi Splinter Cell… tome sam se nekako nadao.
 
Nije bilo ništa za "harry potter hogwarts legacy"? Nisam stigao da odgledam celu prezentaciju. Vredi li utrošiti sat vremena?
 
GoW bukvalno isto izgleda kao na PS4Pro, barem u ovom kvalitetu ovog stream-a.

Neverovatno mi je da nema nikog spremnog da uradi remake MGS ili npr novi Splinter Cell… tome sam se nekako nadao.
Cim se igra na sigurnu kartu bice remastera/rimejkova (mozda ne za te igre) ali i to je mozda deo problema... za odusevljenje treba nesto novo, groundbreaking a ne sezdeseto izdanje GTA5. Vremena su se skroz promenila a iskreno nesto za sta mislim da ce mozda proizvesti neki wow efekat je najava PSVR2 i igara timova koji rade na njemu.

@njikolaj bolji video kvalitet trailera
 
Cim se igra na sigurnu kartu bice remastera/rimejkova (mozda ne za te igre) ali i to je mozda deo problema... za odusevljenje treba nesto novo, groundbreaking a ne sezdeseto izdanje GTA5. Vremena su se skroz promenila a iskreno nesto za sta mislim da ce mozda proizvesti neki wow efekat je najava PSVR2 i igara timova koji rade na njemu.

@njikolaj bolji video kvalitet trailera

Dobro, jedan remake MGS bi svakako bio pozeljan… znatno više nego kao sto ti kažeš GTA5. Samo je problem da će taj isti GTA5 opet više zaraditi nego većina igara.
Steta isto da nema nikakav novi IP, već su sve sami nastavci… ok, bio je ovaj Forsaken i onaj Tokyo ili šta već… nešto me nije privuklo, Forsaken tu i tamo.

Ali bas sam obratio pažnju u trejlerima na okruzenje u tim igrama i sve mi nekako deluje beživotno.
 
Mene je Forspoken baš privukao, deluje odlično. Ovo ostalo meh. Eventualno onaj bayonetta/nier/dmc rip-off kome ni ime nisam zapamtio.

Sve rimejkovi, remasteri, filmske licence i nastavci. Nove ideje bez.

Mada biću ovde dvoličan jer sam oduševljen sa idejom Kotor rimejka. Kad pogledam godinu dana unazad, svakako je DS rimejk najbolja igra koju sam odigrao.

Mada bilo je očekivano ovako nešto kada je krenula pandemija. Dolazi polako na naplatu, I tek će, zatvaranje. Jer u onakvim uslovima teško i da se moglo organizovati nešto epohalno novo.
 
To jeste tačno. Ovo je oblast gde je inače teško napraviti nešto izuzetno, a sad kad su ogromni timovi radili od kuće, još gore. Delovalo je da smo se koliko toliko povukli, ali sad se vidi da je baš ostavilo traga...
 
Mene je Forspoken baš privukao, deluje odlično. Ovo ostalo meh. Eventualno onaj bayonetta/nier/dmc rip-off kome ni ime nisam zapamtio.

Sve rimejkovi, remasteri, filmske licence i nastavci. Nove ideje bez.

Mada biću ovde dvoličan jer sam oduševljen sa idejom Kotor rimejka. Kad pogledam godinu dana unazad, svakako je DS rimejk najbolja igra koju sam odigrao.

Mada bilo je očekivano ovako nešto kada je krenula pandemija. Dolazi polako na naplatu, I tek će, zatvaranje. Jer u onakvim uslovima teško i da se moglo organizovati nešto epohalno novo.
Meni su ideje rimejka sjajne, što kažeš Demons Souls najbolja igra ove godine. Neko da napravi ozbiljan rimejk Clive Barker's Undying zlatom bih platio.

Sa ove prezentacije mi se sviđa Forspoken, jedan od pisaca je Amy Hennig (Uncharted series), zatim Gran Turismo 7... obe izlaze na proleće 2022. godine. GoW, Insomniac najave (oni stvarno vrhunski rade, svaka sledeća igra im je sve bolja), KOTOR remake koja će biti vremenski ograničena konzolna ekskluziva i još je u ranoj fazi izrade. Na PS blogu ima detaljnijih članaka za sve predstavljene igre.
 
11C razlike na procesoru u korist nove verzije
Mada memorija je toplija.
Sve u svemu ispade bolja nova verzija :unsure:
Dobro, bilo je očekivano da Sony izbaci svoje poređenje new vs old PS5, jedino mi je čudno što im je ovoliko trebalo da nađu nekoga da to uradi za njih. 😂

Mukice male nisu oni hteli da uštede na kvalitetu i količini komponenti, to oni za naše dobro rade...

Ja čekam ipak review nekog od ozbiljnijih igrača na tom polju, samo mi je simptomatično da su svi odjednom zauzeti i imaju druge radne prioritete, iako bi fakat kvalitetan test-video nao ovu temu bio vrlo gledan, samim tim i marketinški i novčano dobae za onog ko ga uradi i okači...
 
Meni ovi silni rimejkovi govore koliko je mrtvilo u industriji igara sto se tice kreativnosti.
Zasto experimentisati, isprobavati nove stvari kada je tu stara "krava" za muzu.

Mene licno ako uhvati nostalgija za nekom starom igrom, uvek cu uzeti da igram original radije nego rimejk.
Original ima svoju draz sa sve rezolucijom od 800x600 i krs texturama, ja je takvu pamtim.
 
To jeste tačno. Ovo je oblast gde je inače teško napraviti nešto izuzetno, a sad kad su ogromni timovi radili od kuće, još gore. Delovalo je da smo se koliko toliko povukli, ali sad se vidi da je baš ostavilo traga...
Mislim da to izvlacenje na rad od kuce bas i nije tacno jer imas Insomniac koji samo stancuje kvalitetne igre. Nije problem ni da zbog takvog okruzenja rad bude usporen, ono sto mnogo vise smeta je taj nedostatak kreativnih i hrabrih ideja za nov, postojeci IP i to sto se postepeno radi homogenizacija istih pa dolazimo do 3rd person open world zasicenosti.
 
Sada treba zadovoljiti shareholder-e pa svi igraju na sigurno. AAA igre su postale skupe i traže dosta novaca pa ti probaj da uradiš nešto novo. Jebiga to nam je što nam je. Možda se pojavi neki biser u ovoj generaciji konzola koji će opet dobiti svoj nastavak u sledećoj i tako u nedogled.
 
Mislim da to izvlacenje na rad od kuce bas i nije tacno jer imas Insomniac koji samo stancuje kvalitetne igre. Nije problem ni da zbog takvog okruzenja rad bude usporen, ono sto mnogo vise smeta je taj nedostatak kreativnih i hrabrih ideja za nov, postojeci IP i to sto se postepeno radi homogenizacija istih pa dolazimo do 3rd person open world zasicenosti.
R&C I MM su bili u debeloj postprodukciji kada je sve ovo krenulo. S tim da MM je više DLC nego nova igra, ali dobro.

I opet, ni jedan od tih naslova nije novi IP. A razvoj i predprodukacija su daleko jeftiniji, lakši i jednostavniji ako veći deo imaš u startu razrađen.

Isto važi i za buduća dela, ništa lakše od nastavka za Spajdija. Priča razrađena, aseti upotrebljivi jer će sigurno biti isti grad. A i za samu priču sigurno imaju asistenciju od strane Marvela. Pa u predprodukciji neće provesti ni stoti deo onoga što bi proveli da grade novi IP od nule. Samim time nema silnog sastančenja, brainstorming-a, deljenja ideja, pa silnog menjanja, brisanja i vraćanja na nulu. To jako teško ide sa radom od kuće. Svako ko je radio konferencije sa većim brojem ljudi zna kako su one neefikasne kad se rade od kuće. Nema ni desetog dela koncentracije i učestvovanja. I kažem to se već vidi po ovim najavama i tek će da se vidi. U narednih par godina nešto inovativno očekujem jedino od indie timova.

A najlakše je napraviti rimejk, sve ti je sevirano i odrađeno. Ostaje samo da odradiš tehničku stranu priče.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno