Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Jedino što je trebalo je da testira Rift Apart, koji koristi sve mogućnosti preporučenog SSD-a i koja je projektovan od nule za njega. A ne naslov koji je rađen i za PS4 HDD na umu :)

DF će sigurno odraditi bolji posao na ovu temu.

Btw, ea serveri se raspadaju, trenutno nije moguće ulogovati se u fifa betu.
 
Gejmeri jel neko zna sta se ovde desilo, i kako da vratim memoriju u normalu?
A kad vec pricam o memoriji harda koliko vama prijavljuje daje hard disk velicina? U mom slucaju je 667.2gb
Problem je sledeci, kad sam usao da proverim koliko memorije imam slobodno skontam da mi pise 96.16gb.
Igre i app mi zauzimaju 468.3gb, sejvovi 721mb i ostalo 102gb.
Problem je sledeci. Kad sam usao u igre i app i kad sam sabranio koliko igre koje trenutno imam zauzimaju, dobio sam cifru od skoro 100gb manje. Gde je nestao taj prostor? Zasto ga prijavljuje kao da je zauzet kad nije?
ASTRO PLAYROOM 11gb
Pes 2021 50gb
Trackmania 4.3gb
Twitch 1.3gb
Brawlhalla 685mb
Fishingplanet 10gb
Gta 5 89gb
Cod 176gb
Yt 500mb
Plant vs zombie 33gb
To je ukupno oko 376gb a on prijavljuje 468gb kao zauzeto
20210813_123019.jpg
 

Prilozi

  • 20210813_123056.jpg
    20210813_123056.jpg
    162.7 KB · Pregleda: 9
  • 20210813_123106.jpg
    20210813_123106.jpg
    174.9 KB · Pregleda: 9
^ Sistem i sistemski fajlovi?
 
Tako je za sve. I windows kad instaliras on ti "pojede" odredjeni prostor, telefoni takodje i sve sto ima svoj sistem.
Ps5 ima svoj sistem, od nekud mora da se pokrece logika za meni, opcije i svasta nesto, e taj sistem ti je pojeo 100giga.
 
Da li neko zna, ovaj upgrade za Ghost of Tsushima, da li je univerzalan za oba sistema ili mora da se placa za oba odvojeno? Sa ortakom sam uzeo (shared acc), ali sam ja u medjuvremenu presao na ps5, pa me zanima koja je prica. Nalazim na store-u ovaj upgrade od 19$ ali tamo stoji ps4. Da li je moguce da su to tako beduinski napravili da sad moras za oba da placas odvojeni upgrade...
 
Da li neko zna, ovaj upgrade za Ghost of Tsushima, da li je univerzalan za oba sistema ili mora da se placa za oba odvojeno? Sa ortakom sam uzeo (shared acc), ali sam ja u medjuvremenu presao na ps5, pa me zanima koja je prica. Nalazim na store-u ovaj upgrade od 19$ ali tamo stoji ps4. Da li je moguce da su to tako beduinski napravili da sad moras za oba da placas odvojeni upgrade...
29 dolara je apgrejd sa base PS4 na PS5 verziju Director's Cut
 
Trebalo bi da je i za PS4 i PS5 kad uplatiš apgrejd na PS5. Nema razloga da ne bude jer igra nudi skidanje PS4 i PS5 kad pokreneš preload, tako mi kaže drug koji je uzeo nosioca za PS5
I meni ima logike, ali opet vise nista nema logike dokle god su $$$ zeleni... Hvala na odgovorima, pricekace se neki popust kontam.
 
Da li neko zna, ovaj upgrade za Ghost of Tsushima, da li je univerzalan za oba sistema ili mora da se placa za oba odvojeno? Sa ortakom sam uzeo (shared acc), ali sam ja u medjuvremenu presao na ps5, pa me zanima koja je prica. Nalazim na store-u ovaj upgrade od 19$ ali tamo stoji ps4. Da li je moguce da su to tako beduinski napravili da sad moras za oba da placas odvojeni upgrade...

Ako sam skontao ima opcija GoT PS4 DC > upgrade PS5 (što košta 29.99 total), a ima i opcija GoT PS4 > upgrade to DC PS4 (što je 9,99).
 
Zaludeli su ga opasno... A na store-u imam samo upgrade od 19$ za ps4... Nije greda, sacekacu ovih dana, kapiram da ce vec neko odraditi upgrade pa cemo videti sta i kako. :D
 

Ako sam skontao ima opcija GoT PS4 DC > upgrade PS5 (što košta 29.99 total), a ima i opcija GoT PS4 > upgrade to DC PS4 (što je 9,99).

Starting on August 20:

If you bought Director’s Cut PS4, you’ll be able to upgrade to Director’s Cut PS5 at any time for $9.99 USD
You can also upgrade directly (from original Ghost of Tsushima PS4) to Director’s Cut on PS5 for $29.99 USD
 
Starting on August 20:

If you bought Director’s Cut PS4, you’ll be able to upgrade to Director’s Cut PS5 at any time for $9.99 USD
You can also upgrade directly (from original Ghost of Tsushima PS4) to Director’s Cut on PS5 for $29.99 USD
Druže to je i problem što @orckristeg piše da mu PS Store traži 19,99 USD za apgrejd sa obične verzije na DC dakle sve non PS5 verzija.
Da mu traže 10USD za apgrejd sa običnog na DC, a onda 9,99 USD sa DC na PS5 verziju, to bih razumeo i to se uklapa u cenu 29,99.
 
Bacite i sami pogled na store, ne znam da li nekom search daje taj 29$ upgrade?
 
Bacite i sami pogled na store, ne znam da li nekom search daje taj 29$ upgrade?
Samo ovo za 19.99USD

Ostaje ti da im veruješ na reč da će biti još jedan upgrade koji će koštati 9,99USD i koji će ti omogućiti da Got DC za PS4 apgrejduješ na PS5 verziju.

EDIT: Ovo: Additionally, players who have already have the PS4 Director’s Cut can also upgrade it to the PS5 version. This upgrade with cost an additional $9.99 and will be available from August 20, when the game releases.

Dakle, do 20.08 možeš kupiti ovaj apgrejd sa obične na CD verziju za 19,99, a posle 20.08 i apgrejd sa DC PS4 na DC PS5
 
Samo ovo za 19.99USD

Ostaje ti da im veruješ na reč da će biti još jedan upgrade koji će koštati 9,99USD i koji će ti omogućiti da Got DC za PS4 apgrejduješ na PS5 verziju.

EDIT: Ovo: Additionally, players who have already have the PS4 Director’s Cut can also upgrade it to the PS5 version. This upgrade with cost an additional $9.99 and will be available from August 20, when the game releases.

Dakle, do 20.08 možeš kupiti ovaj apgrejd sa obične na CD verziju za 19,99, a posle 20.08 i apgrejd sa DC PS4 na DC PS5
Hvala za info. Izjajarili su ga 10$ za otkljucani framerate al ajd...
 
Hvala za info. Izjajarili su ga 10$ za otkljucani framerate al ajd...
Klasika.
Mada nisu mi jasni, brzo su odustali od promocije PS5, valjda im prodaj ide dobro i preko svih očekivanja, pa rešili da već naplaćuje te PS4 to PS5 apgrejde.

EDIT: @arheolog1981 e krastavac, da, tako je...
 
ja sam uzeo ovaj upgrade od 20$ i iako imam PS5 necu da im dajem jos 10$, igracu bez tih dodatnih stvari, bitno da imam ekspanziju..
 
ja sam uzeo ovaj upgrade od 20$ i iako imam PS5 necu da im dajem jos 10$, igracu bez tih dodatnih stvari, bitno da imam ekspanziju..
Razumem i poštujem, ali zar se onda tu ne gubi smisao posedovanja PS5 u smislu da igraš igru u nižoj u rezoluciji, manjim FPS i sa lošijom grafkom kao što bi je igrao da i dalje nemaš PS5?

Da se razumemo smatram da Sony svojim korisnicima treba da omoguće da izvrše besplatan apgrejd igre sa PS4 na PS5 i to za sve stare i cross gen igre koje izdaju u narednom periodu, jer su korisnici te igre platili.
Npr. ako ja sad kupim HZD2 za PS4 po istoj ceni kao verzija za PS5 jer trenutno imam PS4, zašto mi ne bi omogućili da upgrejd skinem besplatno kad kupim PS5?
Jednostavno nema logike da rade ovo što rade, osim gramzivost i pohlepa.
 
Skroz jajarska fora, ali su ostavili prostora da se za svaku igru bira da li ce da bude besplatan upgrade ili ce da traze doplatu. I ja se slazem sa vama trebao bi besplatan upgrade, kad se vec dodatno placa Directors Cut sa novom expanzijom, sta ce jos i doplata za upgrade na PS5 verziju
 
Razumem i poštujem, ali zar se onda tu ne gubi smisao posedovanja PS5 u smislu da igraš igru u nižoj u rezoluciji, manjim FPS i sa lošijom grafkom kao što bi je igrao da i dalje nemaš PS5?

Da se razumemo smatram da Sony svojim korisnicima treba da omoguće da izvrše besplatan apgrejd igre sa PS4 na PS5 i to za sve stare i cross gen igre koje izdaju u narednom periodu, jer su korisnici te igre platili.
Npr. ako ja sad kupim HZD2 za PS4 po istoj ceni kao verzija za PS5 jer trenutno imam PS4, zašto mi ne bi omogućili da upgrejd skinem besplatno kad kupim PS5?
Jednostavno nema logike da rade ovo što rade, osim gramzivost i pohlepa.

Vec je bio besplatan PS5 upgrade pre par meseci, gde smo dobili vecu rezoluciju na 60fps, i ostale prednosti, tako je igram prethodnih nedelja. Mnogo je bolje nego na PS4.

Ovo sada za 10$ daje haptic feedback i adaptiv trigers, japanski lip sync i jos par stvari bez kojih mogu..
 
Gejmeri jel neko zna sta se ovde desilo, i kako da vratim memoriju u normalu?
A kad vec pricam o memoriji harda koliko vama prijavljuje daje hard disk velicina? U mom slucaju je 667.2gb
Problem je sledeci, kad sam usao da proverim koliko memorije imam slobodno skontam da mi pise 96.16gb.
Igre i app mi zauzimaju 468.3gb, sejvovi 721mb i ostalo 102gb.
Problem je sledeci. Kad sam usao u igre i app i kad sam sabranio koliko igre koje trenutno imam zauzimaju, dobio sam cifru od skoro 100gb manje. Gde je nestao taj prostor? Zasto ga prijavljuje kao da je zauzet kad nije?
ASTRO PLAYROOM 11gb
Pes 2021 50gb
Trackmania 4.3gb
Twitch 1.3gb
Brawlhalla 685mb
Fishingplanet 10gb
Gta 5 89gb
Cod 176gb
Yt 500mb
Plant vs zombie 33gb
To je ukupno oko 376gb a on prijavljuje 468gb kao zauzeto
Pogledajte prilog 314705
Ima slicnosti sa Windows instalacijom kako je neko napomenuo negde ispod tvog posta ali ovo "Other" nije fiksno zauzece, za razliku od onoga kod Windowsa, i ume prilicno da naraste. Nisam znao da ide na neke sumanute velicine. (videti reddit)


Objasnjenje ovde i kako redukovati.
 
Npr. ako ja sad kupim HZD2 za PS4 po istoj ceni kao verzija za PS5 jer trenutno imam PS4, zašto mi ne bi omogućili da upgrejd skinem besplatno kad kupim PS5?
Ne znam da li si primetio ali cena za PS5 naslove je 70 usd. Tako da će i HZD2 za PS5 najverovatnije biti 70, a PS4 verzija 60.

Za GoT su barem dali "besplatno" 60 fps patch još jesenas. Nisu stavili sve na naplatu.
 
krastavac, kad kupis neki uredjaj, valjda procackas po opcijama sta ima, pa ukljucis / iskljucis sta ti treba a sta ne.

Ja sam odmah ugasio da mi konzola sama snima kratke klipove kad osvojim trofej, jer bi to vremenom naraslo dosta.
Ne secam se ali verovatno ima opcija da pravi automatski i screenshotove pa sam i to ugasio..
 
@rAMA i @DBraveZ nisam stvarno upoređivao cene igara PS4 i PS5, a takođe nisam znao da je patch za Got već bio, i da je bio besplatan, pa da ovaj novi dodatak ustvari ne donosi ništa bez čega se ne može... Premda je ova podrška za novi džoj, lip sync na japanski vrlo zanimljiva...
 
Ko nije ranije imao GOT a kupi Directors Cut dobija osnovnu igru I ekspanziju ako plati verziju od 60€ a ako kupi verziju od 70€ dobija I upgrade za ps5.
 
Jel se nekom desilo kada se upali PS da umesto slike bude sneg? Danas upalim preko kontrolera konzolu i umesto slike samo sneg, pa malo zatreperi slika. Ugasio konzolu na dugme i opet upalio, sve bilo normalno.
 
Nazad
Vrh Dno