Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Stoji da ne treba m&k za konzole (niti od istih da se pravi pc), ali recimo nema vise smisla niti izgovora da izbace konzolu koja nece moci da pogura 1440p 60fps-a i full 4k 30fps i da pritom zveknu neku jacu cenu. (opet mislim da je 499e neki "mentalni" plafon za prosecnog kupca koji ne zele da probiju)
Posebno nema smisla da izbace "kantu" sada gde je i GPU na mobilnom polju recimo sustigao PC pandane i kada AMD nema vise krs CPU - sto su bili vec problemi kod prosle/trenutne generacije na launch-u (pored termalnih problema, eventualno i boljih aftermarket djostika)...
Lagano im Ryzen 3600 i Radeon 5700, CPU i GPU iz sredisnjeg segmenta, zavrsavaju potrebe naredne 3-4 godine (do refresha) i mogu biti "potpune" gaming/multimedia masine kao primarnu opciju.

Nema svrhe da pljunem(o) 600+ (ili 800) evra u prvih godinu dana if not 2 godine (dok se ne nakupi novijih naslova) da bih odigrao par ekskluziva koje su se pojavile pred EOL (ili proslogodisnje ekskluzive u 4k). Realno PS4 pro iako 2 godine star moze onda da mi izgura jos 2-3 godine dok ne izbace novu refresh verziju PS5-ice i dok se ne nakupi malo naslova...

Ali opet ako je konzola recimo 800e a ne moze da pogura ovo gore sto sam naveo, onda je logicnije dodati 400e preko i sklopiti masinu koja ce nuditi vise.

Pa to dobijamo sigurno, nemoj da si u dilemi. A sve preko 499 za PS5 nema sanse da se desi vise nikad.

Sto se tice 60 fps, iako uvek moze da se kaze da je to odluka developera, ovog puta bas ima mesta za performance mod skoro u svakoj igri. Mnogo ce to lakse biti sa normalnim procesorom.

Bice sigurno i igara gde ce se sve terati do samog kraja, ali vazno je da standard bude visi nego ove generacije, a nema razloga da ne bude.
 
To je taj balkanski "state of mind" :D

Umesto da se navija da Sony omogući više funkcionalnosti, pa da svako može da bira šta će i na koji način da igra ovde "e baš volim što neće"

Sta Sony dobija time? Meni bas balkanski zvuci "hocu da mi konzola zameni i kompjuter pa da ustedim pare".
M+k donosi probleme u MP, a i developeri bi morali dodatno vreme da trose da optimizuju igre i za taj vid upravljanja (jer je pc ekipa jako osetljiva ako osecaj nije "pravi").

Sto se tice 60 fps, iako uvek moze da se kaze da je to odluka developera, ovog puta bas ima mesta za performance mod skoro u svakoj igri. Mnogo ce to lakse biti sa normalnim procesorom.

Tome se i ja nadam.
Verovatno necemo dobiti locked 60 u nekim igrama, ali sve to freesync moze da ispegla.
 
Poslednja izmena:
Sta Sony dobija time? Meni bas balkanski zvuci "hocu da mi konzola zameni i kompjuter pa da ustedim pare".

Radiš za Sony pa si zabrinut za njihovu dobit?
A i ovo pod navodnicima je klasična balkanska zamena teza - to niko nije rekao.

Stvar je vrlo prosta, neke igre volim da igram na džojstiku, a za neke bi mi više odgovarao miš.

Nema tu ništa loše, a za dobit korporacija me zabole ;)
 
Poslednja izmena:
To je taj balkanski "state of mind" :D

Umesto da se navija da Sony omogući više funkcionalnosti, pa da svako može da bira šta će i na koji način da igra ovde "e baš volim što neće"
Što Balkanski "state of mind"? Sony je konzola, a na konzoli se igra džojstikom. Ako ti se igra fps, a ne možeš na džojstiku tj kontroleru, izvoli pa pređi na PC. Zamisli sada igraš neki mp, npr Titanfall 2 i ti na kontroleru a neki tamo na m&k i ubija te stalno.
 
Znači izbor je loša stvar :)

Zamisli sada igraš neki mp, npr Titanfall 2 i ti na kontroleru a neki tamo na m&k i ubija te stalno.

E to je već ok argument i tačna konstatacija!
A ujedno i odgovor na pitanje miš vs džojstik u FPS igrama ;)
 
Poslednja izmena:
Nije izbor loša stvar.
Ali izbor nije besplatan.
Sony je probao sa podrškom na ps3, nije se primilo i podrske više neće biti (posebno ne sada kada je Sony top dog).
Mi možemo da kukamo oko toga (i sam sam to radio nekada), ali nema smisla.
 
Poslednja izmena:
Da, m&k je uvek miljama ispred kontrolera u FPS igrama i tu nema dileme. FPS igre se prave za konzole da bi ih i ljudi koji nemaju PC mogli da ih odigraju. Plus, FPS za konzole su optimizovane za kontroler. Mislim da Sony ne bi nikada trebao da omogući m&k u igrama, jedino u web browseru, yt i tako tim aplikacijama. Ako bi omogućio u igrama, jednostavno konzola ne bi više bila konzola...
 
E, a jel imas nekih novosti o ps5? :) ugusili ste temu nenormalno.
 
Malo je deblji i deluje malo veca povrsina touchoada. 3 slika narocito zanimljiva [emoji4]
271ef30f709f512769982ee1ecef3426.jpg
 
STIZE PORSKA!!!

E Mare, Mare, pa to je devkit, na cemu da rade? :D
 
Ivan[emoji2400 je napisao(la):
;5988289]STIZE PORSKA!!!

E Mare, Mare, pa to je devkit, na cemu da rade? :D
Ma znam bre, sto se lozis [emoji4] vidis da napisah zanimljiva slika
 
Steta sto dzoj nece imati lightbar, dobro mi je dosao kad sam u mraku pa trazim svari oko sebe pa osvetljavam XD..mislim da mu je to i jedina funkcija bila hahah
 
Naivni su ko francuske sobarice, šatro leakovi... sve fino tempirano da održava čorbu toplom do zvanicne objave... iskusno nema sta.

Jel me oko vara ili je ono xbox beli kontroler u desno?
 
Ako uopšte i pomenu neki detalj o konzoli. Ono što se čeka je 12ti februar, gde će zvanično i biti najavljena konzola.

Mada i tu opet očekujem da ne pokažu kako sama konzola i izgleda, već više tehnologiju koja nova generacija donosi. Isto kao što je bilo sa PS4.
 
Bio si u pravu. Dobismo logo!

4b5db096b9eb3b6fb5a5cf1aa75cd7a3.jpg


2b52c00caf0b208e39783a3a6bdc0971.jpg
 
Poslednja izmena:
Nju dizajn :d

 
Poslednja izmena:
Pa dobro, nisu nista objavili sto nismo znali, cekamo februar, sto kaze Mare.. Prvo Samsung 11-og pa onda Sony 12-og.. :D
 
A to za taj 12. je kao sigurno da ce biti neka konferencija?
 
Nazad
Vrh Dno