Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ја једини "проблем" који имам је нпр кад листам лево десно од продавнице (скроз лево) па до слика (скроз десно) пребрзо па опадне FPS, мислим да је то нормално. Нпр ако држим дугме да иде лево или десно најбрже могуће онда изгледа као да је 40 FPS или тако нешто, али немам проблема са кашњењем или учитавањем. Све игре такође раде како треба.
 
nikakvih problema sem kada zeza net onda se reflektuje inace radi normalno tečno
 
Kako je dobro odrađen PS5 upgrade za Metro Exodus. Igrao sam na PS4 Pro, prešao dva puta... ovo je nebo i zemlja. FPS zakucan na 60, grafički bolje izgleda, ray tracing... druga igra totalno.
 
Sad će ti reći da je RT prevara. 😁
 
Ufff, treba mi pomoc oko par pocetnickih stvari...

1. Da li mogu da uzmem disk od drugara (ps4 igra) i da ga igram regularno na svom ps5? Da li u tom slucaju mozemo paralelno da igramo tu igru ili mora disk da bude u konzoli?
2. Da li mogu da se ulogujem sa drugarovim nalogom kod sebe i igram igre koje on ima? (ovo sam uradio ali 80% igrada je zakljucano iz nekog razloga, imaju katancic u gornjem desnom uglu - sve su disk verzije, jedino withcera koji je disk verzija radi ovako)
3. Kako generalno radi taj share naloga na ps4-ps5 konzolama?
 
Jeste mi budjav adsl, ali na istom sam koristio box i bilo je dosta fluidnije. Nije strasno, privikavam se. Nego, zašto ne prepoznaje savegame sa Ps4. Iskopirao sam uredno sa flesa. Tamo u meniju vidi sve pod Ps4 save vidi sve uredno, ali kad udjem u igru ide iz početka. Naravno na istom profilu sam na kom sam igrao i snimao na Ps4.
 
Ufff, treba mi pomoc oko par pocetnickih stvari...

1. Da li mogu da uzmem disk od drugara (ps4 igra) i da ga igram regularno na svom ps5? Da li u tom slucaju mozemo paralelno da igramo tu igru ili mora disk da bude u konzoli?
2. Da li mogu da se ulogujem sa drugarovim nalogom kod sebe i igram igre koje on ima? (ovo sam uradio ali 80% igrada je zakljucano iz nekog razloga, imaju katancic u gornjem desnom uglu - sve su disk verzije, jedino withcera koji je disk verzija radi ovako)
3. Kako generalno radi taj share naloga na ps4-ps5 konzolama?
1. Možeš, ali disk mora biti u konzoli sve vreme tokom igre.
2. Možeš, ali.... pogledaj pod 3.
3. Prvi post teme: PlayStation 5 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju
 
Hvala na odgovorima ali nisam siguran da sam nasao sve odgovore...

2. ono sto me buni je kako ja mogu da igram disk verziju witchera kod sebe koju sam povukao sa drugarovog naloga (tako sto sam se ulogovao na njegov nalog kod sebe) ako je potreban disk da bi se igrala disk verzija?
3. sto se tice share-a u tom postu/temi se prica o share-u prilikom kupovine igre... Nesto ne mogu da povezem to i objasnim sebi pitanje pod 2.
 
Izvini, požurih sa linkom. Mislio sam da je obrađeno u toj temi, ali ne mogu da nađem.

2. Ne bih znao. Disk je ključ za igranje i bez diska, nijedna igra koja je dodata sa diska (ima ikonicu diska kod same igre, mada nisam obratio pažnju kako je na PS5) ne bi trebala da radi bez diska. Moguće da je Witcher izuzetak, jer je dev tim prilično labav sa pravilima, jer je izašla za PS4, a ti bi je igrao na PS5.

3. Da bi delio nalog sa drugom, morate da se ulogujete sa vašim nalozima na obe konzole. Onda, nalog tvog druga se stavi za primarni kod tebe, a tvoj se stavi kao primarni kod njega. Da bi ti skinuo igre koje je on kupio, uloguješ se kod njega na nalog, otvoriš Library i pokreneš skidanje igara koje želiš, izloguješ se sa njegovog naloga i vratiš na svoj. Sa svog naloga igraš igre sasvim normalno, osvajaš trofeje, itd. Dokle god je njegov nalog primarni na tvojoj konzoli, neće biti katanaca na igrama koje si skinuo sa njegovog naloga i možeš normalno da ih igraš. Isto važi i za njega, samo obrnuto, uloguje se na tvoj nalog da pokrene skidanje igre, a igra sa svog naloga. Nema nekih značajnih ograničenja, osim što pazite da se ne ulogujete u isto vreme na jedan nalog.
 
^ @CarnX ipak ti druže lepo iščitaj, jer, bez uvrede, ne znaš gde biješ sa pitanjima...

A odgovor na pitanje br. 2 (koji ne možeš da nađeš) je elementarna logika. Disk verzija igre se instalira sa diska na HDD konzole, ali ne može da se pokrene igra bez diska u konzoli, u suprotnom bi u Srbiji bila prodata ukupno dva diska po igri, pa bi na ta dva diska igrala cela Srbija... :ROFLMAO:
 
Svim pojedincima koji kupe PS5, mislim da vam je najbolja opcija da lepo odmah uplatite PS+ i možete da uživate u igranju 20 igrica u startu i to su odlične igre u pitanju.


  • Batman: Arkham Knight
  • Battlefield 1
  • Bloodborne
  • Call of Duty Black Ops III Zombies Chronicles
  • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  • Days Gone
  • Detroit: Become Human
  • Fallout 4
  • Final Fantasy XV
  • God of War
  • inFAMOUS: Second Son
  • The Last Guardian
  • The Last of Us Remastered
  • Monster Hunter: World
  • Mortal Kombat X
  • Persona 5
  • Ratchet & Clank
  • Resident Evil 7: Biohazard
  • Uncharted 4: A Thief's End
  • Until Dawn
 
Izvini, požurih sa linkom. Mislio sam da je obrađeno u toj temi, ali ne mogu da nađem.

2. Ne bih znao. Disk je ključ za igranje i bez diska, nijedna igra koja je dodata sa diska (ima ikonicu diska kod same igre, mada nisam obratio pažnju kako je na PS5) ne bi trebala da radi bez diska. Moguće da je Witcher izuzetak, jer je dev tim prilično labav sa pravilima, jer je izašla za PS4, a ti bi je igrao na PS5.

3. Da bi delio nalog sa drugom, morate da se ulogujete sa vašim nalozima na obe konzole. Onda, nalog tvog druga se stavi za primarni kod tebe, a tvoj se stavi kao primarni kod njega. Da bi ti skinuo igre koje je on kupio, uloguješ se kod njega na nalog, otvoriš Library i pokreneš skidanje igara koje želiš, izloguješ se sa njegovog naloga i vratiš na svoj. Sa svog naloga igraš igre sasvim normalno, osvajaš trofeje, itd. Dokle god je njegov nalog primarni na tvojoj konzoli, neće biti katanaca na igrama koje si skinuo sa njegovog naloga i možeš normalno da ih igraš. Isto važi i za njega, samo obrnuto, uloguje se na tvoj nalog da pokrene skidanje igre, a igra sa svog naloga. Nema nekih značajnih ograničenja, osim što pazite da se ne ulogujete u isto vreme na jedan nalog.
Hvala na odgovorima... Ovo mi upravo treba sto se tice pitanja 3.


^ @CarnX ipak ti druže lepo iščitaj, jer, bez uvrede, ne znaš gde biješ sa pitanjima...

A odgovor na pitanje br. 2 (koji ne možeš da nađeš) je elementarna logika. Disk verzija igre se instalira sa diska na HDD konzole, ali ne može da se pokrene igra bez diska u konzoli, u suprotnom bi u Srbiji bila prodata ukupno dva diska po igri, pa bi na ta dva diska igrala cela Srbija... :ROFLMAO:
Iscitao sam sve to, ali nisam bas nasao odg kao sto rekoh... Svakako, mozda sam malo konfuzan sa pitanjima, ipak sam PS noob, do sada sam se samo na PC igrao pa mi je sve novo...
Slazem se da je elementarna logika, ali aj mi objasni zasto mi witcher (disk verzija) radi preko rugarovog naloga kod mene, bez diska? Cak njegov nalog nije primarni kod mene... Samo sam ga dodao i instalirao igru...
 
^ Otkud znam, to nije moguće...
Jedino si nam možda prećutao (ili ne znaš) da drugar na nalogu ima i digitalnu verziju igre...
 
Zvao sam ga bas da vidim sta ima od disk verzija sta od digitalnih, uslikao mi sve disk verzije, withcer je definitivno disk...
Ali mozda su ekspanzije digitalne, pa zato radi i kod mene... hmmm
 
Zvao sam ga bas da vidim sta ima od disk verzija sta od digitalnih, uslikao mi sve disk verzije, withcer je definitivno disk...
Ali mozda su ekspanzije digitalne, pa zato radi i kod mene... hmmm
Pa ako ni njemu ne treba disk da bi igrao W3, definitivno je igra u digitalnom formatu, a disk može da okači na retrovizor...
 
Da li je ista verzija od pre sklanjanja sa store-a ili je sa novim zakrpama?
Nisam je odigrao pa bih je mozda kupio ako će sada da radi normalno.
 
ne verujem da je ista verzija kao ore, pre neki dan je izasla 1.23 pa je verovatno ta verzija.
 
U čemu je razlika između PlayStation plus i Play Station Now? Isto koštaju za 12 meseci a ja ne vidim u čemu je razlika?
 
Playstation Plus ti daje 2 igre mesečno i mogućnost da igraš igre online (multiplayer), a Playstation Now je streaming servis, gde igraš igre iz biblioteke dostupne u okviru servisa.

U oba slučaju su ti igre dostupne dok je servis aktivan. Nekad plus da i više igara, a mislim da sada PS Now dozvoljava igre da skineš i instaliraš kod sebe (nisam siguran).
 
U oba slučaju su ti igre dostupne dok je servis aktivan. Nekad plus da i više igara, a mislim da sada PS Now dozvoljava igre da skineš i instaliraš kod sebe (nisam siguran).

Skoro sam imao PS Now. Servis dozvoljava da se skinu glomaznije igre koje bi imale problem da se efikasno stream-uju preko neta, dok je većina ostalih stream-only, s obzirom da se radi o uglavnom staroj biblioteci igara (ps2, ps3, ps4). Ja sam servis imao 4 meseca, koliko da odigram sve što me zanima od starih igara, a od ovih mesečnih su mi uleteli Resident Evil 7, Street of Rage 4, Detroit: Become Human i još par igara. Tako da, PS Now mi jedino ima smisla zbog nostalgije ili ukoliko se želi odigrati neka stara igra koju smo propustili, al kad se to sve izgustira, prelazi se na PS+
 
Šta rekoste za sejvove? Vidim mnogi se žale po netu da ne rade...
Sejvove za koje igre?
Crossgen PS4 i PS5?

Po mom iskustvu, kad god mi je trebalo nijedan sejv nije radio čak ni sa PS4 na PS4 (tipa započnem igru na PSNow, posle je dobijem ili kupim, ne mogu da nastavim sejv), pa nije baš verovatno da sad sve radi sa PS4 na PS5.
Jednostavno toliko mnogo je regiona i podregiona za svaku igru, koji ne funkcionišu jedni sa drugima da je implementacija sejva lutrija.

EDIT:
@Blatex pa i na PSNow i na PSPlus nemaš novijih igara.
Ja npr. ne igram multiplejer, pa bi mi možda više godio PSNow nego PSPlus, ali pošto ne stignem da odigram ni ove dve igre mesečno što daju, za četiri godine sam nakrcao brdo igara koje nisam odirao, pa pretplatu za PSPus produžavam po automatizmu, a ne iz neke potrebe, jer više od 2/3 neodigranih igara neću nikad ni instalirati, a kamoli igrati. Tako da, brat bratu, odigram 5-6 igara godišnje koje stignu u PSPlus paketu (a i to je idalje isplatljivo).

Mene lično kod PSNow nervira što posle određenog perioda brišu igre sa servisa, pa mi se par puta desilo da započeta igra bude obrisana sa servisa pre nego što je završim.
 
Poslednja izmena:
Skoro sam imao PS Now. Servis dozvoljava da se skinu glomaznije igre koje bi imale problem da se efikasno stream-uju preko neta, dok je većina ostalih stream-only, s obzirom da se radi o uglavnom staroj biblioteci igara (ps2, ps3, ps4). Ja sam servis imao 4 meseca, koliko da odigram sve što me zanima od starih igara, a od ovih mesečnih su mi uleteli Resident Evil 7, Street of Rage 4, Detroit: Become Human i još par igara. Tako da, PS Now mi jedino ima smisla zbog nostalgije ili ukoliko se želi odigrati neka stara igra koju smo propustili, al kad se to sve izgustira, prelazi se na PS+
Može da se skine bilo koja igra koja je za PS4 bez obzira na veličinu. PS2 i PS3 igre isključivo strimovanje.
 
Npr ne radi mi sejv na ps5 od igara koje sam przio na Ps4. Ne radi mi sto sam probao days gone, gow itd...
 
1. Nešto ne radiš kako treba 😋
2. Nije u pitanju isti nalog
3. Igra nije iz istog regiona (tipa na PS4 si igrao fizičku kopiju za EU tržište, a sada igraš digitalnu za US)

Nešto od ova tri je u pitanju. Nemaš PSN+ pa da automatski povlači sejvove?
 
3. Igra nije iz istog regiona (tipa na PS4 si igrao fizičku kopiju za EU tržište, a sada igraš digitalnu za US)
Rama, ovo bi mogao da bude problem kod mene za CoD Modern Warfare. Ja sam prošle godine na PS4 strtovao da skidam War Zone, koji je sastavni deo CoD ali free to play na moj nalog koji je USA(region 1) tu mi je vezan PS+. Sada sam kupio CoD MW za evropu(region 2) i neće da je stratuje, kao da nisam instalirao igricu, nego mi traži da kupim za region 1_ USA. Da li ovo možda razlog zašto ne mogu da startujem igicu i ako jeste koje je rešenje?
 
Da li imaš napravljen nalog za region za koji si kupio igru? Ako imaš samo US nalog, mora da napraviš još jedan, za region 2.
 
A da li za taj novi nalog moram da imam vezan PS+ ili ne?
 
Nazad
Vrh Dno