Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Prosto, istoriju neće menjati jer im je do sada donosila ogroman profit. PS3 cena od 600$ za model od 60GB je bila fijasko i to više neće ponavljati.

Igrom slučaja uz PlayStation sam od prve konzole, pa tako pamtim da je PS1 u startu ljudima bio primamljiv jer je u odnosu na Segu Saturn imao 100$ nižu cenu (299$>399$).

PS2 je u startu imao prednost u odnosu na Xbox što je koštao isto koliko i PS1 i sam XBX, plus je bio najjeftiniji DVD plejer.

Nakon što su prodali 100+ miliona dvojke, ljudi iz Sonija su postali halapljivi pa je PS3 kao što rekoh bio pravi promašaj u cenovnom (a i sa Cell tehnologijom) smislu (499/599$<399/299$).

PS4 je u startu imao prednost u odnosu na Xbox One jer je (između ostalog) opet bio 100$ jeftiniji od konkurencije (399$>499$).

Tako da ni PS5 neće preći preko te "psihičke" barijere kupaca od najviše 500$ za kutiju, čak uzimajući u obzir i inflaciju ovih zadnjih godina.
 
Poslednja izmena:
Samo logično razmisliš i zaključiš da je sledeći put 1000 :D.
 
Price: How High Can it Go?
The Price of a console is always a touchy subject. At a minimum, we believe the PS5 will release at a $499 price point, but we are considering a $599 option as a possibility. The availability of the hardware and the state of the economy will be huge factors here.
https://www.ps5playstation5.com/
 
A zbir cena komponenti u avgustu 2019. i taj zbir u decembru 2020. nece biti isti. :p

Stoji sve to Dex ali mislim da spec vec imaju i verujem da je konzola u zavrsnoj fazi, kao i da su vec poceli da rade igre za istu.
A ako tradicija vec nalaze, ovo o cemu prica mare037 (kako za cene tako i za poredjenje hw-a), opet cemo imati underpowered konzolu na startu (4k/30fps) sa zastarelim hw-om da bi "pravi 4k" dobili tek negde sredinom EOL-a odnosno sa nekim "pro" verzijama...
Ja u svakom slucaju cekam Sonijevu objavu zvanicnog spec-a i cene i da vidim sta GS nudi. Ovako kako stojim sa backlogom i tempom kojim zavrsavam igre komotno mogu da sacekam PS5 pro verziju..
 
Ja mislim da danas Sony može ladno da traži 100$ više za Ps5 nego MS za novi Xbox... I to sve da su iste komponente u oba.

I nije sad da navijam za nekog, nego šta će mi konzola i za 200$ ako nemam šta da igram na njoj.
 
Poslednja izmena:
Ako flagship telefon košta 1000$ što ne bi i jedna flagship konzola? Ako ipak budu stavljali neki last year hardware onda možemo da očekujemo cenu 499/599.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Obicni ljudi daju 1000$ za tel, za konzolu im je mnogo 500
Gameri daju 1000$ samo za graficku, za konzolu 500 im je mnogo
Svi bi da se .... a da im ne udje....
PS3 arhitektura nije bila promasaj, nego pokusaj da se izadje iz PC mainstreem-a....
I da se nateraju developeri da rade...
Ovako, imamo sta imamo...
 
A malo vam kilo evara za konzolu? Za tu lovu svinja od računara na kome može što šta i da se radi pored igranja igara. Glupi Ameri prave frku oko cene veće od 500-600 dolara, a mi sa "opakim" standardom ćemo da opravdavamo buduću kupovinu.

Zašto i čime realno opravdavate tako (moguću) visoku cenu i šta je do đavola sad to flegšip konzola?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jeste, pošto pare i na zapadu padaju sa neba, pa tako velika većina daje 1.000$ samo za grafičku kartu.

PS3 arhitektura je bila potpuni promašaj jer su igre lošije radile nego na Xbox 360. Baš će developeri da se maltretiraju i ulažu svoje vreme, novac i resurse kako bi učili rad u novom okruženju. Iz tog razloga je i sama SEGA Dreamcast propala jer je bila teža za razvoj softvera, pa su je developeri izbegavali.

Ako flagship telefon košta 1000$ što ne bi i jedna flagship konzola? Ako ipak budu stavljali neki last year hardware onda možemo da očekujemo cenu 499/599.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Mešaš, jer su to dva potpuno različita tržišta.

Prvo, telefon je u ogromnoj većini zamenio ljudima kompjuter i gotovo 90% svog vremena provode na njemu. Drugo, proizvođač telefona ima od kupca samo tu jednu kupovinu, dok Sony, MS i Nintendo žive od prodaje softvera.

Jedino je sada PS4 od svih prethodnih konzola od starta donosio profit, jer je cenovno pogodio pravu cifru koja ljudima odgovara.

Tako da se slobodno opustite, nikada konzola neće koštati 1ooo dolara.
 
Generalno, koliko god da kosta bice bolja kupovina od PC-ja za tu namenu i uzecu je.....
Kao i svaku do sada....

PS. Igre nisu radile losije na PS3.... Nadji neko poredjenje sa TLOU, npr na toj generaciji....
I ja kazem da developere zabole za sve, zato izbacuju genericke igre i svi kukaju kako nema sta da igraju, sto i jeste istina...
Ali nije krivica do Sony-ja, nego do developera....
 
A malo vam kilo evara za konzolu? Za tu lovu svinja od računara na kome može što šta i da se radi pored igranja igara. Glupi Ameri prave frku oko cene veće od 500-600 dolara, a mi sa "opakim" standardom ćemo da opravdavamo buduću kupovinu.

Zašto i čime realno opravdavate tako (moguću) visoku cenu i šta je do đavola sad to flegšip konzola?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

PS konzolu uzimas na 6-8 godina pre nego sto dostigne EOL, na PC-u da bi bio aktuelan moras da menjas grafu na ~3-4 godine. PS je na duze staze bolja opcija za gejming, posebno za ekskluzive koje su ruku na srce bolje od PC ponude igara.
Naravno problem je u Srbiji sto je u vecini slucajeva mentalitet "hocu sve i odmah" pa se izvali 1k evra za PC bas uz taj izgovor da moze jos nesto da se radi na desku ali se onda za gejming piratizuju igre. JB tema za PS4 je nesto zamrla (bas iz tog razloga) a fin broj ljudi je nagrnuo na forum i ps4rke kada je pustena buva da ce sve moci da se odigra na PS-u za dzabe...

Slazem se sa pilacem- ako zaista zele da umanje taj gap sa PC trzistem i naprave iskorak u igrama, morace ovog puta da ponude jaci hardver koji ce moci da stane rame uz rame sa jacim PC-em (ako ne moze high-end segmentom) i pritom to bude po nesto vecoj ceni - inace opet PS4 scenario i underpowered masina (da ne kazem kanta). 650/700e za konzolu bih mogao da progutam ako zaista bude onaj spec iz glasina koje kruze i pritom nudi backwards compatibility, jer znam da sam miran za gaming rig do EOL-a PS5-ice...
 
PS. Igre nisu radile losije na PS3.... Nadji neko poredjenje sa TLOU, npr na toj generaciji....
I ja kazem da developere zabole za sve, zato izbacuju genericke igre i svi kukaju kako nema sta da igraju, sto i jeste istina...
Ali nije krivica do Sony-ja, nego do developera....

Igre jesu radile lošije i ovo ti pričam iz prve ruke, kao neko ko je igrao i na PS3 i na Xbox 360. Iako na papiru jači, 360 je imao bolje performanse. Uostalom pogledaj na netu poređenje.

Razlog za to je baš ono što sam rekao, krivica Sonija koji je odabrao Cell mikroprocesore. Ovo su jednom prilikom i sami priznali, a najviše su ispaštali igrači koji za ovu generaciju konzola nisu imali BC podršku.
 
Igre jesu radile lošije i ovo ti pričam iz prve ruke, kao neko ko je igrao i na PS3 i na Xbox 360. Iako na papiru jači, 360 je imao bolje performanse. Uostalom pogledaj na netu poređenje.

Razlog za to je baš ono što sam rekao, krivica Sonija koji je odabrao Cell mikroprocesore. Ovo su jednom prilikom i sami priznali, a najviše su ispaštali igrači koji za ovu generaciju konzola nisu imali BC podršku.

Ok, pokazi mi neku igru kao TLOU na 360....
Ne racunam multiplatforme, koje su pravljene za x86 arhitekturu pa potom portovane, ali ne i optimizovane za Cell...
A sta ce mi BC????
To je glupost koju svi provlace a niko je ne koristi....
Kao da mogu da igram kupljene igre....zadrzi staru konzolu, pa igraj sta hoces na njoj......
Ako mi se nesto igra, onda palim PS3, a za novo tu je PS4....
 
+1 slazem se za BC... mnogi su nalozeni na to kao da je to glavni feature nove generacije, daj ljudi bre koji vam je... Ja cu dobro da sagledam kako ce to sve da radi na PS5, ako opet next gen bude u 30fps, fala im , zaobilazim...
 
Ja cu dobro da sagledam kako ce to sve da radi na PS5, ako opet next gen bude u 30fps, fala im , zaobilazim...
Davno beše pisah. I dalje ne znam šta tražiš u console gaming-u. 60fps i te priče, teško ćeš se nagledati i naigrati.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ok, pokazi mi neku igru kao TLOU na 360....
Ne racunam multiplatforme, koje su pravljene za x86 arhitekturu pa potom portovane, ali ne i optimizovane za Cell...
A sta ce mi BC????
To je glupost koju svi provlace a niko je ne koristi....
Kao da mogu da igram kupljene igre....zadrzi staru konzolu, pa igraj sta hoces na njoj......
Ako mi se nesto igra, onda palim PS3, a za novo tu je PS4....

Ja ne znam ko je uopšte pomenuo naslov iz 1st party studija? Jasno sam rekao da su igre radile lošije na Cell arhitekturi, što znači iste one koje ima kod konkurencije. Ako već pominješ TLoU, komotno si mogao pre nje da staviš Killzone 3. A da MS na 360 nije imao šta vizuelno impresivno, pokreni Alan Wake, Halo, Gears of War.

Drugo, ako tebi i nekima ovde ne treba backward compatibility, zamisli, masi ljudi u svetu znači. Ne treba im da sakupljaju konzole kako bi pokrenuli naslov koji su kupili ranije, već žele da sa najnovije pokreću stare igre. Da im ne znači ne bi ostavljali onoliko komentara po forumima, portalima i vestima kada je Sony najavio BC za PS5.
 
Meni bi značila ta opcija iako posedujem i dalje sve prethodne generacije, znaš kad cu otići na tavan da jurim ps1, ps2 po kutijama sa sve igrama da obrnem neki naslov. Mrzi me i kod klinca u sobi na ps3 da upalim i jurim neki naslov da skinem, ds3 je očajan, odvikao sam se skroz.Bilo bi lepo da imam sve to u jednoj konzoli pa i da koštaju ti naslovi ali cu barem imati opciju da ih igram bez puno cimanja. Sa nadam se udobnim ds5.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
BC bih voleo da ima. Ja trenutno nemam vise nijednu konzolu. Ali sutra dan kad uzmem peticu i zaigra mi se nesto starije, odlicno bi dosla ta opcija. Ne cuva svako konzole *. Ja sam je prodao samo sto sam se zasitio.

A sto se FPSa tice, mislim da bi i neka sredina zadovoljila mnoge (45 fps) kao standard. Ne mora striktno 30 ili 60.
30 zna bas da umori, pre svega one koji se pride sluze kompjuterom i slicno pa im privikavanje ne ide najbolje... Meni treba 10 minuta da se priviknem na fps, nije mi toliki problem. Ali je pocelo ozbiljno da mi smeta poslednjih dana dok sam igrao...

Ucharted recimo ima takvu optimizaciju da mi deluje da ide u 60 fps, ali takve su bas retke.
 
Poslednja izmena:
Davno beše pisah. I dalje ne znam šta tražiš u console gaming-u. 60fps i te priče, teško ćeš se nagledati i naigrati.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Biće mnogo više i mnogo lakše sa Ryzenom, posebno sa ovim iskorakom koji su sad napravili. Ogromna je to razlika. Ljudi se odmah pitaju da li će biti standard, to neće svakako, a nema ni potrebe. Zašto bi recimo Until Dawn bio u 60 fps? Zašto u takvoj igri prosto ne bi gurali grafiku na maksimum? Ali u onim igrama gde je logično da bude će mnogo lakše postizati to, po meni ćemo imati drastično više 60 fps igara sledeće generacije. Čak smo i ove imali priličan broj u odnosu na prošlu i to sa najgorim procesorom ikada.
 
Poslednja izmena:
@Ivan

Pa dobro ako je tebi bolje da u Until Dawn imas napucanu grafiku a igra pritom radi u 15fps oke, ako ste tako navikli i ne smeta vam ok :p
Evo pre neki dan presao Killzone Shadow Fall po 2x i sad igram COD WW2 , KZ radi u 30-35 fps dok je Cod 60 fps, ko ne oseti razliku i ne vidi taj je lud covek, dupe i oko u fluidnosti i svemu. Moze i moraju i konzolaske igre da rade u 60fps... Ne znam samo kako vam ono nije mucenje u 30fps igrati voznju ili neki fps... Zato sam se uhvatio frejmova jer vise dosta mi je da se igre vuku ko prebijena baba
 
@Snake60fps

Kukaj malo glasnije, čuće te developeri, samo što nisu :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@eufrat

Idi zagrli svoj Pro mani se bre covece :p
 
Ti treba da budes svestan da je njima u cilju da guraju max mogucu grafiku u igrama (4K 30fps). Sve preko toga je samo bonus.

A kao sto sam pisao ranije, idealno bi bilo da implementiraju i poseban mod za 60fps (1080p~1440p). Pa svako da moze izabrati opciju koja mu vise odgovara.
 
Apsolutno se slazem da bi trebalo da forsiraju 60fps ali je 30fps zlatni standard i ako se to nije promenilo za 5 generacija nece nikada. Igracemo igre u 30fps narednih 100 godina... Jedino sto moze da promeni stanje je VR, jer on zahteva mnogo veci FPS.
 
@Snake1989
Ja te podrzavam,zato sam se i resio svoje konzole na svu srecu!Nije da nisam mogao da igram,ali kada sam kupio RDR2 i dosao u prvi grad...e tu sam pozalio sto sam uopste i pazario PS4!Neki subjektivni osecaj je bio da je igra radilu u 20 fps-a!Mucio sam se jos nekih 15h,igrao sam bukvalno na silu!Ma reko..gasi i prodavaj!Iskreno skidam kapu svima onima koji vec godinama igraju i zadovoljni su sa 30 fps-a!Zato se nadam da ce PS5 i da radi u 60 fps-a bez obzira kakva grafika da bude!
A kao sto sam pisao ranije, idealno bi bilo da implementiraju i poseban mod za 60fps (1080p~1440p). Pa svako da moze izabrati opciju koja mu vise odgovara
To bi bio pun pogodak!
 
Poslednja izmena:
waffler
 
Nazad
Vrh Dno