Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

bice zanimljivo ako ovaj exploit sa PS+ collection natera sony da preispita svoju politiku oko sherovanja naloga
Mislim da znaju oni sve oko sharovanja i nece dirati to, ako ga ukinu *mjau**mjau**mjau* igre su sve skuplje.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ako postoji preko 50 logovanja na jednoj konzoli, sa različitim aktivnim PS+ nalozima postoji automatska zaštita na mreži koja banuje MAC adresu konzole. To je automatski proces. Videćemo.

Što se mene tiče ako i mora neko da bude banovan voleo bih da to budem samo ja. Zasad sve radi normalno

Zanimljivo ovo će skoro sigurno pritegnuti share jer od ovoga nema odbrane, budući da su stalno neophodni novi login podaci (user:pass).
Isto tako, kada neko bude prodavao konzolu sa tipa-49 logovanja (čovek radio share), hoće li budući vlasnik morati da saznaje kroz banovanu konzolu?:d
 
Zanimljivo ovo će skoro sigurno pritegnuti share jer od ovoga nema odbrane, budući da su stalno neophodni novi login podaci (user:pass).
Isto tako, kada neko bude prodavao konzolu sa tipa-49 logovanja (čovek radio share), hoće li budući vlasnik morati da saznaje kroz banovanu konzolu?:d

Nije to lifetime varijanta, nego detekcija abnormalne aktivnosti u datom momentu, nešto kao overload informacija u jednom danu ili jednoj login sesiji takoreći.
 
ako sam dobro razumeo exploit su koristili za igranje na ps4, sony moze samo da ogranici kolekciju da radi na odlikašu
 
Kako radi Mafia Remake na PS5? Je l neko od vas probao?
 
Jesam ja probao na kratko mafiu, posto mi je na ps4 pro bila gotovo ne igriva tj oni dropovi na 10 fps :/
Koliko sam primetio na ps5 je to vec mnogo bolje ali to sam nekih pola sata igrao i sigurno da bolje radi.
 
Call of Duty odlicno koriscenje mogucnosti joypada! Brutalni trigeri. Jedino sto mi ne ide multiplay, kontam da igraju na mis+ tasturi.
 
Jesam ja probao na kratko mafiu, posto mi je na ps4 pro bila gotovo ne igriva tj oni dropovi na 10 fps :/
Koliko sam primetio na ps5 je to vec mnogo bolje ali to sam nekih pola sata igrao i sigurno da bolje radi.
Pa to pitam, znam da je za last gen bila katastrofa, a nigde nisam naleteo na bench za PS5. Čisto da znam da li da uzimam ili ne. Hvala :)
 
Bilo bi fino da neko proba da li random tastatura i miš na usb šljakaju na PS5. Npr na COD. Izbegavam fps igre na konzoli jer ne mogu da se naviknem na kontroler, jednostavno nemam tu kontrolu.
 
Bilo bi fino da neko proba da li random tastatura i miš na usb šljakaju na PS5. Npr na COD. Izbegavam fps igre na konzoli jer ne mogu da se naviknem na kontroler, jednostavno nemam tu kontrolu.

Isprobano, radi bez problema, COD, Borderlands 3, Valhalla, Warframe, R6 Siege, Fortnite ...
Ako imaš 144Hz monitor, koristi PS5 HDMI kabl, ostavi sve oko video podešavanja na Automatic, pod Game/App Settings / Game Presets izaberi Performance mod i radiće ti COD automatski u 120FPS.

Igra filtrira mečeve prema input kontrolama, pa igraš samo protiv K&M igrača. U svakoj od igara može fino da se podešava osetljivost, pošto će ispočetka biti malo prebrzo na blagi dodir.
 
Cemu mis i tastatura odjednom kad se godinama ispira mozak kako je nepotrebno? Otkud želja da se tako nešto uopšte proba... Svima će vam pocrkati konzole [emoji23]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
PS4 je dobio MK support na svojoj premijeri [zbog par F2P MMO igara], retke nove igre to ubacuju cisto kao bonus ili da bi omogucili vise ljudi da igraju MP gde se sakupljaju pare od mikrotransakcija i pretplata. Imaju montetarni razlog da naprave online podrsku gde svako moze da igra.
 
pa stave podrsku pa ko hoce neka koristi ko nece ne mora, i odvoje da ne igraju gamepadi vs mk i gotovo
 
Ljudi probao sam veceras konzolu kod kolege, ono je sjajno :D jedva cekam da posedujem jednu u svom domu :) samo sam Astro probao da bih imao dozivljaj DualSense-a i ono je bukvalno mnogo dobro, ne znam sa cime da uporedim, vibracije na ds4 su smesne u odnosu na ovo :D

Potpuno novo iskustvo i konzola apsolutno ide ka tome da vas ubaci na mesto dogadjaja kao da ste onaj lik u TV-u :D

Ogromne su mogucnosti sa novim kontrolerom, samo se nadam da ce u buducnosti biti iskoriscene na pravi nacin, pre svega u obicnim igrama poput fight igara, voznji i sportskih, a tek onda igara poput witchera, gowa i slicno :)

Osetno je tezi novi kontroler u odnosu na ds4, ali sasvim lepo lezi u rukama :) cela konzola sa kontrolerom ostavlja neki utisak necega novog i buduceg :) ps store konacno radi onako kako treba da radi sto je odlicno :)

Ne znam sta bih jos mogao da napisem, ali ako vas zanima nesto pitajte :D
 
Pazario PS5 na oglasu u usa, naravno preplatio sam ali i ovde je nemoguce dodji do konzole.
Nosim ga u Srbiju za mesec dana gde sam uzeo LG 65"CX model, jedva cekam da probam.

Zanima me ta podsrka za mis i taststuru, da li to radi kako treba ili ima delay
Posto fps ifre ne mogu da smislim na dzojstiku

Sent from my SM-G986U1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pazario PS5 na oglasu u usa, naravno preplatio sam ali i ovde je nemoguce dodji do konzole.
Nosim ga u Srbiju za mesec dana gde sam uzeo LG 65"CX model, jedva cekam da probam.

Zanima me ta podsrka za mis i taststuru, da li to radi kako treba ili ima delay
Posto fps ifre ne mogu da smislim na dzojstiku

Sent from my SM-G986U1 using Tapatalk

Ko kaže da će sve igre (FPS) podržavati M&K? To sve od developera zavisi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pazario PS5 na oglasu u usa, naravno preplatio sam ali i ovde je nemoguce dodji do konzole.
Nosim ga u Srbiju za mesec dana gde sam uzeo LG 65"CX model, jedva cekam da probam.

Samo vodi računa, kod njih je struja na 110V, kod nas na 220. Trebaće ti konvertor koji to reguliše, nije dovoljno samo da promeniš kabal za struju.
 
Pazario PS5 na oglasu u usa, naravno preplatio sam ali i ovde je nemoguce dodji do konzole.
Nosim ga u Srbiju za mesec dana gde sam uzeo LG 65"CX model, jedva cekam da probam.

Samo pazi na carini, ovi naši se iživljavaju na boraniji, a npr. ovi što dovlače tonu robe mesečno iz Mađarske im ne smetaju.

Poznaniku pre dva-tri meseca zaplenili dva Kindl-a što je uzeo za sestru i kevu, kao nije prijavio da izbegne plaćanje carine... Srali mu i za sat što je nosio na ruci (ništa posebno, par stotina dolusa), ali to mu ostavili, jer nije poneo kutiju u prtljagu...

A mojima pre tri-četri godine sestra od strica dovukla iz USA četiri Kindl-a, međutim ona ima USA pasoš pa ne smeju u oči da je pogledaju, a ne da trkeljišu prtljag... Što se naših tiče, može 10kg koksa da prevuče lagano...
 
PS3/PS4 i PS5 su univerzalni, nema smisla da prave drugačije. Nebitno je gde je kupljen, ali moraće samo kabl da promeni, jer Američki ima one pljosnate konektore.
 
Bar je taj kabal sitnica, 10tak evra.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
E onda okej, kontao sam da zbog regiona i dalje menjaju napon. Dvojka koju sam kupio na eBayu je rađena za japansko tržište, nije mogla da šljaka kod nas.
 
Bar je taj kabal sitnica, 10tak evra.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Da nije univerzalan, bez trafoa bi spržio konzolu. Ne znam kakva je situacija sa trafoima sada ali kad sam ga uzimao za Xbox 360 (on nije imao 110-240v) nisam mogao da nađem da valja ispod 50e

Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
 
Običan adapter za 300 dinara je dovoljan, ne treba čak ni drugi kabal...
5dc35ef7cdf2d07fb44a44c7e4101035.jpg


Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Nije mi frka da platim carinu, videcu jos, do sada sam zadnjih 5 puta prosao bez kontrole, imam zelenu kartu vrlo lako mogu da im kazem da vracam konzolu nazad sto i mogu da uradim, jer zivim 6 meseci u srb, 6 meseci ovde.
Nikad mi nisu nista naplatili, svasta sam nosio, al opet mozda je jer i zivim ovde, za sve postoji prvi put. Ako konzola u Srb kosta 500e, 150e bi onda mogli max da naplate jel tako? 10% carina i 20%pdv

A sto se tice kabla, lako cu kabal da kupim :)

Sent from my SM-G986U1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno