Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Jašta :) Razlika između PS5 i Xbox će biti samo u pakovanju. Performanse će biti u 5%, ko uspe više da klokuje :) I naravno, biće bitne samo za merenje patke jer se u radu osetiti neće...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Bile je priča pre par meseci da će izbaciti dve verzije. Slabija bi po teraflopsima trebalo da bude negde između Xbox one I ovog novog x... znači oko 8-9 teralops-a.
 
Poslednja izmena:
Ali kad GameStop daje analizu detalja koji postoje još od prošle godine, lol. Ne pamtim koje je parče plastike pre imalo ovoliko clickbait naslova. Možda iPhone 4.

Elem, ništa im MS nije zapržio. Niti to recimo može Sony njima. Obe kompanije kupuju hardver od drugih proizvođača i bore se da što povoljnije prođu sa nabavnom i potom tržišnom cenom. Jedino kako bi jedni drugima napravili pometnju u vidu jačine hardvera je da idu u veliki minus svake prodate jedinice, što niko od njih ne želi. A naročito ne investitori.

Zato će i ovoga puta obe konzole biti identične što se tiče hardvera. Par teraflopsa više kod jednih ili drugih na papiru ne znači razliku u tolikoj meri krajnjem korisniku. Više je tu radi marketinga.

Bile je priča pre par meseci da će izbaciti dve verzije. Slabiju bi po gflopsima trebalo da bude negde između Xbox one I ovog novog x... znači oko 8-9 glops-a.

Pre će biti oko 6TFlops jer planiraju nižu cenu od PS5, koji će po svemu sudeći biti na 9.2TF. Pritom, nova arhitektura je efikasnija od prethodne, pa su tako "novih" 6TF ustvari jači.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam između onog xboxa sa 6 tflopsa i ovog novog sa 12.
 
Navodno žele dosta nižu cenu od PS5, pa je po meni jedino logično da se zadrže oko 6ce. Jer pored efikasnosti, nova generacija će doneti i daleko bolji CPU, pa će XB:SX svakako biti jači od XB:OX, iako bi grubo imali isto TF, nije sve u njima.

Ali sva su to puka nagađanja dok neko ne objavi zvanično.
 
Poslednja izmena:
Ma koji bre GameStop lol...

MS je izbacio svoj info jer zna da je jaci od PS5, a ovi se cuvaju ne znam ni ja zasto. Sto se tice snage, do sad je mozda i bila trik, ali mislim da vise nece, sve zavisi od igara. Razlika nije mala, uz tehnologiju koju spominju, bice tu dosta od samog trika.

Razlika u kutiji nije bila ni u ovoj generaciji, pa nece ni u sledecoj. Xbox daleko tisa i jaca, manja, pristupacnija.

Koliko cekamo na info o PS5, toliko imam utisak da necu nesto biti odusevljen kada objave jer se u principu vec sve zna, bilo je dosta leakova koji su ispali tacni. Jedino izgled se ne zna, tu se nadam da nije opet neka pljeskavica stil...
 
Ma koji bre GameStop lol...

MS je izbacio svoj info jer zna da je jaci od PS5, a ovi se cuvaju ne znam ni ja zasto. Sto se tice snage, do sad je mozda i bila trik, ali mislim da vise nece, sve zavisi od igara. Razlika nije mala, uz tehnologiju koju spominju, bice tu dosta od samog trika.

Razlika u kutiji nije bila ni u ovoj generaciji, pa nece ni u sledecoj. Xbox daleko tisa i jaca, manja, pristupacnija.

Koliko cekamo na info o PS5, toliko imam utisak da necu nesto biti odusevljen kada objave jer se u principu vec sve zna, bilo je dosta leakova koji su ispali tacni. Jedino izgled se ne zna, tu se nadam da nije opet neka pljeskavica stil...
Pa upravo sad razlika u teraflopsima neće da bude ogromna da pravi toliku prednost jer obe platforme imaju vrhunsku grafu i procesor. Evo plastično, imaće recimo pandan Ryzen 5 3600 i RX 5700 obe. I obe će biti sposobne za 4k/60 gaming. Nije kao da će PS5 da ima Celeron i R7 250 :) Sve je to marketing. Ako nas je nešto naučila prethodna generacija je to da MS može da ima dosta jaču konzolu opet će Sony da ga ušije jer ima ekskluzive...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
12 TF vs 9 TF na istom cipu je kao 2080 vs 2060, nikakve razlike, al u duvnu:d
A za kontroler i glasine, hmmm
 
Znam o cemu pricas, ali sad mozda bude drugacije jer uvode nove tehnologije, plus 3 flopsa nije malo kao razlika, ali videcemo.

Ovako na papiru mi deluje da ce kompanije imati vise prostora za doterivanje igara, dodatne efekte, stabilniji fps u korist jace konzole.

Eskluzive su samo "nama" bitne, u svetu ne toliko, vise obracaju paznju na mogucnost igranja starijih naslova, bolju grafiku i cenu konzole.
 
Ma pusti to, isti cip, isti proizvodjac i prosta matematika.
9tf + 30% =12tf znaci ps5 bi mogao biti za 30% slabiji od boxa.
 
Znam o cemu pricas, ali sad mozda bude drugacije jer uvode nove tehnologije, plus 3 flopsa nije malo kao razlika, ali videcemo.

Ovako na papiru mi deluje da ce kompanije imati vise prostora za doterivanje igara, dodatne efekte, stabilniji fps u korist jace konzole.

Eskluzive su samo "nama" bitne, u svetu ne toliko, vise obracaju paznju na mogucnost igranja starijih naslova, bolju grafiku i cenu konzole.

Ne obraćaj pažnju na "nezavisna" istraživanja da ekskluzive nisu bitne. Koliko se samo PS4 prodalo zbog Bloodborne... Govorim ti da je sve marketing, mogu da napišu 18 teraflopsa pa šta? Hoće third party igre da rade u 60 na xbox a u 30 fps na PS5? Neće naravno. Niti će biti očigledna razlika u performansama ni u nivou detalja. Osim naravno uvećano 10 puta pod mikroskopom digital foundry :) Ono što je Sony izvukao iz PS4 sa God of War, Horizon i Spiderman igrama... pa jedva čekam prvu ekskuzivu za PS5 ;)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da zanemarimo terflopse ali mnogi izgleda imaju selektivnu amneziju pa su zaboravili kako je Sony sa PS4 hteo da uvali 4 giga rama pa kad su videli da je M$ ubacio 8 onda su brže-bolje i oni.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
LoL, obavezno kod oftamolga da ti prepise djozluke neke.
Cuj ne vidi se razlika, jedino ako si godinama na Sony igrao i pokvario oci od mutnih ps3 do upscalanog 4k na ps4pro :d
 
Da zanemarimo terflopse ali mnogi izgleda imaju selektivnu amneziju pa su zaboravili kako je Sony sa PS4 hteo da uvali 4 giga rama pa kad su videli da je M$ ubacio 8 onda su brže-bolje i oni.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Sem što to nije istina... ovaj drugi deo za MS :) Feedback of developers je bio ključan da povećaju na 8gb. Ne treba zaboraviti da je PS4 imao ddr5 ram a xbone ddr3 i da je procena oko 30 dolara PS4 modul bio skuplji

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne obraćaj pažnju na "nezavisna" istraživanja da ekskluzive nisu bitne. Koliko se samo PS4 prodalo zbog Bloodborne... Govorim ti da je sve marketing, mogu da napišu 18 teraflopsa pa šta? Hoće third party igre da rade u 60 na xbox a u 30 fps na PS5? Neće naravno. Niti će biti očigledna razlika u performansama ni u nivou detalja. Osim naravno uvećano 10 puta pod mikroskopom digital foundry :) Ono što je Sony izvukao iz PS4 sa God of War, Horizon i Spiderman igrama... pa jedva čekam prvu ekskuzivu za PS5 ;)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ekskluzive su nebitne, BC je vrlo bitan. PS4 je zato prodat u tričavih 109M primeraka, dok se XO prodao u zavidnih 47M primeraka.

:)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da zanemarimo terflopse ali mnogi izgleda imaju selektivnu amneziju pa su zaboravili kako je Sony sa PS4 hteo da uvali 4 giga rama pa kad su videli da je M$ ubacio 8 onda su brže-bolje i oni.

Baš se tako desilo, da. Sony je otišao u budućnost i u maju 2013-e na predstavljanju XB1 video da MS pokazuje 8GB, pa se vratio nazad i u februaru iste godine brže-bolje ubacio istu količinu, pa još čak bržu od njihove.

Kada bi se to tako samo dešavalo, gde bi nam kraj bio...

Najlepša stvar kod konzola je što se ne pitaju samo njihovi proizvođači. Zato je Mark Cerni uradio odličan posao jer je pre postavljanja za glavnog arhitektu četvorke, uradio mnogo diskusija sa developerima u krajnjim specifikacijama sa raspoloženim novcem. Duplo više RAM memorije je koštalo jeftinije od druge komponente, pa je zato CPU ispaštao.
 
Poslednja izmena:
Inače je industrijska špijunaža nepostojeći termin pa im zato treba vremenska mašina?[emoji1]



Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ms je usrao motku prosli put sa online drm i skupljom konzolom zbog kinecta, a usput su bili i slabiji hardwerski.
Igre su losije izgledale i radile na boxu, logicno da ga sem okorelih amera niko nije uzeo.
 
Inače je industrijska špijunaža nepostojeći termin pa im zato treba vremenska mašina?[emoji1]



Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Kad smo kod selektivne amnezije podsetimo se i nekoliko tako Microsoft poteza: kontroverzni check in online every 24 hours i zabrana na korišćene igre. Tek nakon velikih protesta su uklonili obe stvari.

In an interview with GameTrailer, Don Mattrick, President of Microsoft’s Interactive Entertainment division, said: “Fortunately we have a product for people who aren’t able to get some form of connectivity, it’s called Xbox 360. If you have zero access to internet, that is an offline device.” He then independently raised the issue of whether or not Microsoft would support soldiers on deployment with the Xbox One — and stated that they wouldn’t. “I’ve got to imagine that it’s not easy to get an internet connection. Hey, I can empathize. If I was on a sub, I’d be disappointed.”

U prevodu je rekao kupcima uzmite PS4 :) Zato su toliko loše i prošli...

Ne mogu reći da je to zakucalo finalni ekser u odluku da ne kupim od MS nikad ništa... to je svakako Windows 8 koji je godinu dana ranije izašao :) Trenutno "uživam" u održavanju računara sa Win 10 i sjajnim odlukama da se update ne može nikada isključiti ili recimo kako se podešavanja mreže sama promene nakon istog i samim tim file sharing učine nemogućim ili kako se u servisima mora uključiti poseban servis da bi se dva računara videla. User friendly nema šta.

Izvinjavam se na off-u ali morao sam o ovom zlu malo :D


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Niko normalan ne poriče tu gadost što je M$ pokušao da izvede. Zato su i platili i treba tako.

Samo me iritira bezumni fanbojizam. Razumem argument sa ekskluzivama i tu kapa dole Soniju, ali da ti (hipotetički) prodaju 25% slabiji hardver po istoj ili većoj ceni, e to i nije baš ok. Mada, tržište će sve reći.

Upropastiće nas "kolikogoddakoštaday1" kupci[emoji1]

I još nešto.

Čitao sam i nadam se da rade na tihom i efikasnom hlađenju jer ovo što sad imam u dnevnoj sobi je bukvalno glasnije od taštinog profesionalnog frizerskog fena za kosu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Niko normalan ne poriče tu gadost što je M$ pokušao da izvede. Zato su i platili i treba tako.

Samo me iritira bezumni fanbojizam. Razumem argument sa ekskluzivama i tu kapa dole Soniju, ali da ti (hipotetički) prodaju 25% slabiji hardver po istoj ili većoj ceni, e to i nije baš ok. Mada, tržište će sve reći.

Upropastiće nas "kolikogoddakoštaday1" kupci[emoji1]

I još nešto.

Čitao sam i nadam se da rade na tihom i efikasnom hlađenju jer ovo što sad imam u dnevnoj sobi je bukvalno glasnije od taštinog profesionalnog frizerskog fena za kosu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Hajde da sačekamo i Sony da pokaže karte, da saznamo cene pa ćemo lako. Nije fanbojizam, ja lično ću uzeti ps5 i ako bude 9 teraflopsa i ista cena kao Xbox. Što se mene tiče tih potencijalnih 25% potiru Last of Us 2 i Ghost of Tshushima sami :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Inače je industrijska špijunaža nepostojeći termin pa im zato treba vremenska mašina?[emoji1]

Aha, po tome ispada da je Sony špijunirao MS i kada je video da će XB1 imati 8GB kao daj i mi da ubacimo toliko i predstavimo svoju konzolu 3 meseca pre njih? [emoji1]

Pa onda je MS komotno mogao da zaokruži na 10GB u bilo kojem trenutku do maja kada su predstavili XB1... Ne ide to baš tako.

Pritom, za tu prvobitnu količinu RAM memorije se ne bi ni znalo da nije Soni, tj. sam Jošida jednom prilikom novinarima rekao. Tako da nije to bila nikakva podvala i raskrinkavanje neke zavere.

Samo me iritira bezumni fanbojizam. Razumem argument sa ekskluzivama i tu kapa dole Soniju, ali da ti (hipotetički) prodaju 25% slabiji hardver po istoj ili većoj ceni, e to i nije baš ok. Mada, tržište će sve reći.

Apsolutno se slažem protiv fanbojizma, ali si ti sada upravo opisao ono što je MS uradio te 2013-e. Slabiji hardver su naplaćivali 100$ više od Sonija. A da, dobijao si Kinect koji niko nije tražio. I na kraju je tržište i reklo.

Uostalom, ako se 9.2TF ispostavi kao tačnim, eto PS5 za 400$/€. Ili 500$ ako MS stavi da bude 600$. Sigurno im neće biti ista ili veća cena kao za 12TF.
 
Ekskluzive su nebitne, BC je vrlo bitan. PS4 je zato prodat u tričavih 109M primeraka, dok se XO prodao u zavidnih 47M primeraka.

:)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Tehnicki, ja sam uzeo PS4 zbog remastera koji su iskocili u tom trenutku, kao i novih ekskluziva tada aktuelnih... :p
Za PS5 bi mi vec bilo bitno da li ce imati bc (sto hoce), cisto iz aspekta da li cu je ranije ili kasnije uzeti i obrnuti neke naslove koji nisu najbolje radili bas najsrecnije i na ps4pro. Mada najverovatnije necu prvih 6 meseci da pazarim, cisto da bih izbegao boljke prvih modela.

Inace 5700 vs 2080ti iako ce biti custom karte, tih 30% ne igra neku veliku ulogu u startu jer ce kasnije ionako da padne refresh konzola (obe sigurno ne mogu da guraju 4k60fps, cak ni 30 sa rtx-om koji se gura u pricu), mada me iskreno 4k60fps trentuno ne lozi.
Ja mislim da ovde neki i dalje nisu svesni sta je Sony uspeo da izvuce sa "kantom" od hw-a ispod haube u PS4, posmatrajuci iz ugla PC masine - samo neka pogledaju trenutne top ekskluzive i razmisle malo sta pisu i da li je na desku tako nesto igrivo... A prvi put bih rekao da ce oba tabora da izbace konzole koje ne kaskaju hardverski 2gena unazad za PC-em...

Bitnije mi je da ponude 1440p 60fpsa sa eventualnim upscale-om (performance mode), da je hladjenje dobro (+da nije jet engine) i naravno bolje dzojstike.
 
Poslednja izmena:
PS4 eskluziva nema vise tu tezinu jer dosta igara izlazi ili je izaslo na PC, a PC je po meni XBOX, tako da mu dodje na isto. :p

Ali poprilicno mi smeta sto idu tim tokom, ja sam zbog "tih" igara odlucio da predjem sa PC-ja na PS4 da mi bude main gaming opcija iako imam uslova i mogu da ulozim u PC.

MS se zajebao jedno i posle toga samo pluseve imao, isto kao sto se PS3 zajebao, pa je Xbox 360 razvalio.. Ne moramo sad u proslost, svi su imali svoje uspone i padove, fokusirajmo se na buducnost.
 
Ako se koronica jos malo zahukta cini mi se da ce se cekati malo duze na novu generaciju.
 
Ako se koronica jos malo zahukta cini mi se da ce se cekati malo duze na novu generaciju.
Kad smo već u off otišli, Korona je mrtva s prolećem :) Zašto je nema u Africi i ostalim toplim krajevima? Jednostavno kao i SARS ne podnosi toplotu...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
PS4 eskluziva nema vise tu tezinu jer dosta igara izlazi ili je izaslo na PC, a PC je po meni XBOX, tako da mu dodje na isto. [emoji14]

Koja to? Još nijedna Sony ekskuziva, dakle razvijena od studija u vlasništvu Sony-ja, nije izašla za PC :) Death Stranding je timed a Kojima Studios nije njihov...
Ako puste Horizon to će biti prva. Evo danas tačno tri godine od kad je izašao na PS4 kad smo već tu :)


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kakvi ekskluziva nema težinu. Što Sony napravi retko ko može da isprati. Masa ljudi je kupila PS samo zbog ekskluziva uključujući i mene. Aj što nas čekaju God of War, Spiderman, Horizon Zero Dawn, Bloodborne, Uncharted-a nastavci, ko zna šta još spremaju kao nove naslove. Tako da je meni PS5 sa backward compatibility-ijem sigurna kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno