Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Pa izlazi oko Veterans Day ili Thanksgivinga, kao i prethodnih nekoliko puta (i Xbox i Playstationi).
 
Poslednja izmena:
Bas i ne. :D


Predstavljanje za praznike 2020. Koje bre praznike...


Tu oko Svetog Nikole ili Svetog Jovana. Taman mozes, kada se vratis iz crkve, da obrezes slavski kolac, prekrstis se tri puta i skoknes da kupis novi PS5... :d


Sta mislis koje/cije praznike i koje trziste je Soniju najbitnije? :)
 
Poslednja izmena:
Igrice koje su mi zapale za oko na kraju klipa: Dead Space 4, Killzone 4, Max Payne 4, Medal of honour...jedva čekam

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Fin flashback za Killing Day, kako me je to nekad odusevljavalo kao i niz drugih koncept/vaporware trailera sa Sonijevog E3 2005:

 
$499, cenim da im toliko treba da bi izasli na 0, preko toga prelaze "granicu" tj psihicku barijeru koju su kupci spremni da izdvoje za konzolu.

Ne vidim logiku da se ceka cena Xbox-a, jer ekskluzive prodaju konzolu (barem je do sada tako bilo) a kako ih Xbox nema tj nema jace i primamljivije naslove posebno iz ove generacije MS je taj koji mora da daje ispod cene Sonijeve konzole kako bi privukli musterije.
Za PS5 se ocekuje GoW2, HZD2 i verovatno Uncharted nastavak koji su sami po sebi "console seller", a tu su iz ove generacije tuce naslova spremnih za bc u 4k + "next gen" Tlou2, Ghost of Tsushima i FF7 remake...
Ako MS ne spremi nesto uskoro kao kec iz rukava po pitanju igara (+povoljniju cenu konzole) a PS5 ne bude zesce hardverski zabrljan, ne vidim sta ima tu da trazi jer ce Playstation igrati u svojoj ligi. Cak je i logicnije uzeti PS5 samo zbog broja bc naslova (ako se neko vec odlucuje za d1 kupovinu).

Sa druge strane trenutni Xbox X kada padne na/ispod 200e + gaming pass deluje kao odlican dodatak za "man cave" i cisto da se obrnu neki stariji Xbox naslovi u 4k.
 
Čak i samo ove nastavke što si naveo, a gde su još sijaset drugih, + bc, su meni dovoljan motiv i razlog da razmišljam samo o PS.
Svakako, hardverski mora da bude veoma potentan ne bi li ispunio očekivano...vrhunski naslovi će uvek biti tu, tu greške nema.
 
Ma nek kosta i 600-700e ima da vredi, kad telefon u**ani mogu da kostaju po 1000e sto ne bi mogla jedna konzola koja izlazi svakih 8-9 god.
 
Validan argument. Kao što @Yojinbo reče, sami naslovi koji će biti za PS5 su dovoljni razlog da kupim konzolu i po malo višoj ceni nego što se prethodnici bili

Evo ja se polako opraštam od svoje četvorke, još malo i farewell...
 
I ja, malcu od sestre kontam pokloniti. Kupljen day one u BiH kod druga u Creed Shopu 490eura. Nikad bolja kupovina. Zavrsen RDR 2, kakva bajka od igre.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Citam temu ali ne nalazim, pa da pitam ovdje, sry na off, ne znam iskreno gdje da pitam ovo. Jel se isplati sad dati 300E za PS4 pro ili 340e za Xbox one X (to su cijene kod nakupaca, u radnjama su osjetno skuplje) ili treba cekati pojavu novih konzola? Ne vjerujem da cu i kada izadju moci dati 500-600e za njih, ali da li ce tada PS4 pro ili Xbox One X pasti jos? Ili prosto nema svrhe sad i tada kupovati stare konzole? Hoce li nove igre za PS5 raditi na PS4 pro? Sry na ovakvim pitanjima, ali veze nemam o konzolama. Uzeo bih klincima da igraju, da ne pilje u telefone.

Nema svrhe po meni.. jedino bas ko je preskocio celu ovu gen. pa da nadje neki polovan PS4 do 150e , inace je bacanje para.
 
Ja izbrisah pitanje, postavih u temi Xbox one X, ali hvala na odgovru. Nikad nisam imao konzolu, a ni oni. Ja sam igrao na PCu, i to nisam poslednje 2-3 godine nista.
 
Hah, a ja se vec ponadao da ce max payne 4 :)
 
Konačno da im je došlo iz dupeta u glavu :)
 
I vi sad sviruckate u kozni duvacki instrument...

Za konzolu i gamepad - 4k i 60fps (ako zaista mogu da izvuku toliko) je vise nego dovoljno, naravno da pritom bude i "high settings" po pitanju grafike.

144hz na konzolama tj posebno na gamepadu nema smisla i vise je za FPS/tabacine, odnosno ove sto onanisu na m&k iz jedne teme iznad... :)

Uzeci u obzir sta je ispod haube, a to je najverovatnije modifikovana 5700 - sta mislite koja podesavanja i rezolucije su realna?
(ja tipujem na "performance mode" u 1440p60hz uz mozda upscale i "resolution mode" full 4k30fps)
 
Poslednja izmena:
Necemo mi videti 120fps na PS5. Što bi rekli "mark my words".
 
To je sve stvar izbora developera ali za veliku vecinu naravno da nece biti 120fps. Sa druge strane PSVR je dizajniran za 90hz i 120hz tako da PS4 to odavno "gura", a videcemo da li ce jos kakav skok sem rezolucije donesti i PSVR2.
 
Znaci svi zele da bude jeftino, i da bude podrska za stariju generaciju? Pa to sada ima Xbox...

Grafika na sredini, eksluzive kojima se Playstation ponosi nikog ne zanima.. :D
 
Ako bude 500 eu ja uzimam odmah. Ako sacuvaju i kompatibilnost, a ne vidim sto ne bi jer je ps4 zapravo pc, bice vise nego dovoljno za prelazak na novu generaciju. Preskocio sam namerno Pro, icu cu direktno na ps5 sa ps4.
 
E ovo reci pre par godina (u eri PS3) bi bio potpuni blasphemy.
Filipenko bi ocupao ono malo kose sto mu je ostao, driver bi prestao da vozi, Bane bi se banovao... :D
A tek pilac sta bi rekao :d
 
E ovo reci pre par godina (u eri PS3) bi bio potpuni blasphemy.
Filipenko bi ocupao ono malo kose sto mu je ostao, driver bi prestao da vozi, Bane bi se banovao... :D
A tek pilac sta bi rekao :d

Pilac bi rekao: "Ja i dalje koristim isti nick, a sta je sa tobom?" :d
A i PS3 nikako nisi mogao zvati PC, ali ajde da ne raspravljamo o tome opet, da ne bi se vratili na recenicu iznad... :D
 
Da, konzole su PC tek sad od ove zadnje generacije ps4, pre nije bilo tako, ali videli su kojim putem trebaju da idu, pravilna odluka, na opstu srecu i nas pc igraca, zbog vece kompatibilnosti kod portovanja, a to verujem da ce biti i na jos znacajno vecem nivou na novoj generaciji.
 
A few of the features GameStop mentions include:

Full 8K TV support
Bespoke 8-core AMD chipset
3D Audio
Built-for-purpose SSD storage
Backwards compatibility with PS4 games/PSVR hardware
Ray tracing capabilities


GameStop also goes on to detail its 8-core, 16-thread CPU based on AMD's Zen 2 microarchitecture that is sure to impress the crowd. Though we don't know how many teraflops its GPU is — for reference, the Xbox Series X has 12 TFlops — we can still expect an enhanced GPU capable of delivering ray-tracing, which is a technique that more realistically renders light.

https://www.androidcentral.com/ps5-...op-8k-support-backward-compatibility-and-more


Possible PS5 controller patent shows wireless charging attachment, similar design to the DualShock 5 Back Button Attachment

https://www.androidcentral.com/possible-ps5-controller-patent-shows-wireless-charging
 
Poslednja izmena:
Kriju ko zmija noge. Možda im je M$, bar što se sirove snage tiče, zapržio čorbu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno