Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ivan[emoji2400 je napisao(la):
;5922818]Mali podsetnik za sve: nalazite se na pc hardver forumu, zna se kakav se ugao gledanja ovde očekuje. Bukvalno se ne vredi ubeđivati. Ovo je neka druga publika i ako očekujete sveobuhvatan pogled na gaming industriju, bolje odmah odustanite. Ovde je fokus na hardveru, performansama itd, a mnogo manje na sadrzaju i celom iskustvu (koje veoma različito na pc-u i konzolama).

A kome se igraju igre kao Anno, zašto bi razmišljao o ps5 uopšte?
Ivan, večiti glas razuma :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
PS5 neće nikada izgubiti ni delić svog udela. PS je mašinerija za sebe i uvek i doveka će pružati najbolje igračko iskustvo.
Šta god da stave u njega, ljudi će ga kupovati i igraće iz svojih kreveta, fotelja...na velikim televizorima.
Ubaciti miš-tastatura podršku je totalno nebitno, za tako nešto postoji PC.

Ne budi tako siguran u to sto pises a verovatno i razmisljas tako, istorija je majka-pogledaj gde je SEGA bila nekad a gde je sad ili noviji primer gde je M$ i $ony imali udela 50/50% u prosloj generaciji konzola(ne racunam tu Nintendo). Ne oprasta se neuspeh, Xbox je napravio gresku na pocetku sa cenom, kinektom i always on...
 
Ne budi tako siguran u to sto pises a verovatno i razmisljas tako, istorija je majka-pogledaj gde je SEGA bila nekad a gde je sad ili noviji primer gde je M$ i $ony imali udela 50/50% u prosloj generaciji konzola(ne racunam tu Nintendo). Ne oprasta se neuspeh, Xbox je napravio gresku na pocetku sa cenom, kinektom i always on...
PS3 se prodao za oko 3-4M konzola više od X360, a izašao je godinu dana kasnije.

A M$-ova najveća greška od svih je nemanje kvalitetnih igara tj ekskluziva. Izeš sistem ako im se sve svodi na štancovanje Halo, FM i GeoW koji na kraju mogu i na PC-u da se igraju... Nadam se da će u novoj generaciji biti drugačija priča po tom pitanju inače Xbox is a no go for me.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Prosto je neverovatno da se svake godine ponavlja ista prica i da se uvek pojavi neko novi objektivan kome su AAA exkluzive na PS nista posebno a Sony napravio imperiju na tome :)

To i jeste realnost, jer i na PCu postoje jako dobre ekskluzive.
Niko nije rekao da tu nema fenomenalnih igara, ali je realno da ih nema nista vise nego na PCu.

Kao sto sam i rekao, neozbiljno je velicati jedno, a totalno ignorisati prednosti neceg drugog.

To sto se vama objektivne cinjenice ne svidjaju, vec hocete da tvrdite da je samo ono sto vas usko interesuje bitnije i bolje, govori o vama, a ne o cinjenicama.


Sto se tice igara, da ne mislim da su dobre, pa ne bih rekao da cu uzeti PS5 kada izadje.
Zbog cega bih i razmisljao o kupovini ps-a, da ne mislim da im je tih par igara vredno igranja?
Sigurno ne zato sto mi je lakse da ukljucim hdmi od ps, nego hdmi od kompa ili zato sto obozavam da slusam kako vristi dok pokusava da se ohladi...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na +70 miliona to je procentualno manje od 5% razlike, nisi shvatio moj post. Da naprave jednu katastrofalnu gresku prilikom kampanje, same konzole(inzinjerski), sta znam cega vec Sony ce puci jer nemaju para kao Microsoft. Naravno ne zelim da se to desi jer konkurencije treba da bude i bice jos veca ulaskom Google-a u celu tu pricu a tek oni imaju pare za bacanje...
Pa uzeo sam PS3 slim povoljno prosle nedelje da odigram opet par naslova. Nisam ni PC ni Xbox fanboy samo sam rekao cinjenice sa ako je Sega pukla tako lako moze i Soniju da se desi
 
Poslednja izmena:
Na +70 miliona to je procentualno manje od 5% razlike, nisi shvatio moj post. Da naprave jednu katastrofalnu gresku prilikom kampanje, same konzole(inzinjerski), sta znam cega vec Sony ce puci jer nemaju para kao Microsoft.

I moje neko mišljenje je ovako. Sony ima mnogo manje manevarskog prostora ukoliko ne ide sve glatko. Microsoft je već dokazao i pokazao koliko je spreman da upumpava novac sa drugih strana i da tek planiraju da idu tim pravcem (sračunajte sami srednjeročni gubitak od ove Gamepass akcije gde su ljudi nasvirali 3 godine pretplate za kusur).

Takođe i Google. Pogledajte koliko dugo su oni sipali para u bunar zvani YT za koji je pitanje i dan danas koliko je profitabilan.
 
Ovi fanboys likovi kad krenu da dizu u nebesa PS i njegove exluzive samo se nasmejem... pa o kakvim exluzivama silnim se ovde prica, Last of Us na jedvite jade ce izaci sledece godine pred kraj karijere PS4, Horizon glupost ne racunam, GT Sport koji ne zna se ni sta je, Until Dawn dobar ali covece 19 frejma u kom se vrti nije za svakog, evo sad malo isto su dobre ove CTR i Medievil sto ce izaci podrzavam, ali nista wow meni nije na ovoj generaciji, a nije da pricam u prazno, presao sam sve i svasta na cetvorci, isplatila mi se za sve pare, ali jasno je da pravi gamer pored konzole mora da ima i dobar PC ako ga ozbiljno zanima to.. ja jednostavno da nemam dobar komp sa PS4 bih se patio samo tako, Metro Exodus npr na konzolaskoj kanti je nemoguce igrati i bilo je tu jos igara sto ocajno rade, a na PC leti i izgleda miljama bolje... Ne kazem da necu kupiti PS5, ali reci da na PC nema nista da se igra, ma ajde.. lupetanje... Sa MS Gamepass ne znam sta cu pre da igram
 
Eve ga i glavni među objektivnim, samo tebe sam čekao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
PS4 dobre ekskluzive:
Uncharted 4 (+ Lost Legacy), The Last Of Us, Horizon Zero Dawn, Shadow Of The Colosus (doduse remastered), God Of War, RDR2 (mada bice i za PC uskoro), Until Dawn, Detroit Becoma Human, Days Gone, Sekiro, The Last Guardian.
I to je to, ni manje ni vise.

E sad da li je to dovoljno ekskluziva, to je stvar (ne)objektivnog posmatranja :).

PS3 je imao vise ekskluziva (dovoljno je pomenuti Dark Souls serija, koji je za PC izasao tek par godina kasnije).
 
Poslednja izmena:
PS4 dobre ekskluzive:
Uncharted 4 (+ Lost Legacy), The Last Of Us, Horizon Zero Dawn, Shadow Of The Colosus (doduse remastered), God Of War, RDR2 (mada bice i za PC uskoro), Until Dawn, Detroit Becoma Human, Days Gone, Sekiro, The Last Guardian.
I to je to, ni manje ni vise.

E sad da li je to dovoljno ekskluziva, to je stvar (ne)objektivnog posmatranja :).

PS3 je imao vise ekskluziva (dovoljno je pomenuti Dark Souls serija, koji je za PC izasao tek par godina kasnije).

Druze Sekiro, Detroit Become Human (izlazi za PC) ti nisu exluzive... rekao bih da je najbolja igra ove generacije RDR 2 pa eto i nje na PC XD
Meni je to malo exluziva i losih pre svega.
 
Dada, tu su i ekskluzive za PC koje su mnogo manje tražene nego ekskluzive za PS i samim tim i neka su samo za PC:)
Horizon Zero Dawn je remek-delo, Uncharted ceo serijal je nešto neverovatno, GoW takođe, RDR2 itd... Pored tih ekskluziva, na konzoli je moguće igrati i ove poznate naslove koji se igraju i na PCju.

Opet, nerealno je porediti PC i PS ili bilo koju konzolu. Imaš jednu konzolu koja se koristi oko 6+ godina i koja uglavnom košta otprilike $500. Za PC svi znamo kakva je to priča.
 
To i jeste realnost, jer i na PCu postoje jako dobre ekskluzive.
Niko nije rekao da tu nema fenomenalnih igara, ali je realno da ih nema nista vise nego na PCu.

Kao sto sam i rekao, neozbiljno je velicati jedno, a totalno ignorisati prednosti neceg drugog.

To sto se vama objektivne cinjenice ne svidjaju, vec hocete da tvrdite da je samo ono sto vas usko interesuje bitnije i bolje, govori o vama, a ne o cinjenicama.


Sto se tice igara, da ne mislim da su dobre, pa ne bih rekao da cu uzeti PS5 kada izadje.
Zbog cega bih i razmisljao o kupovini ps-a, da ne mislim da im je tih par igara vredno igranja?
Sigurno ne zato sto mi je lakse da ukljucim hdmi od ps, nego hdmi od kompa ili zato sto obozavam da slusam kako vristi dok pokusava da se ohladi...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Quotovao si mene a apsolutno si izvrnuo celu poentu mog posta... Ekskluzive na PS su vrhunske, ko tvrdi drugacije on je neobjektivan i tu se dalja diskusija zavrsava... Da li ih ima na PC ili ne to je potpuno irelevantno, pri tome niko nije rekao da nema vrhunskih igara i za PC, ali je prosto ovo je PS tema, zna se vrlo dobro zbog cega se PS uzima, a to su ekskluzive i jednostavnost koriscenja i o tome se prica od pocetka foruma ali se uvek nadju ljudi kao ti koji su objektivni i pokusavaju da ubede ljude da su te ekskluzive solidne... Ako jesu ok, tvoje misljenje, sto se uopste javljas u ovoj temi onda... bespotreban flame...

Samo mi nije jasno sto bi uopste vadio hdmi, valjda je poenta da kad ti se zaigra pritisnes dugme i spreman si za igru... Drugim delom te recenice si lepo pokazao ono sto je Ivan napisao i tu se nasa diskusija zavrsava :)
 
Ajde ovako.
Nisam ja poceo pricu o PC-u, vec drugi ljudi, govoreci kako Sony iz graficke na nivou RX570, prostom optimizacijom izvlaci 4k/30fps, sto apsolutno nije tacno.

Onda, kada sam ja odgovorio nekim cinjenicama vezanim za renderovanje i detalje i da te stvari ne mogu da se porede, nasao se ovaj post, pre kog je bio post, kakav ti to komp mozes da kupis za 500$, da fura 4k, totalno ignorisuci cinjenicu da PS4 nema zapravo 4k renderovanje, vec upscaling...
Nisi odgovorio na pitanje, pročitaj još jednom. Priča se o next genu. I ne pričamo o polovnim komponentama već novo, to se podrazumeva.

I opet na kraju poenta konzole tj barem PS su kvalitetne AAA ekskluzive koje PC može samo da sanja. Džaba PC-u i native 4K i 144fps k****a palaca kada igra ne izlazi za tu platformu...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

I tu sam ja odgovorio da je ovo notorna glupost, te da samo vi totalno neobavesteni, mozete da izjavite ovakvo nesto.
To sto je nekome bolje da trckara i bije ljude, umesto da razradjuje taktiku i city building, govori o njegovom ukusu, a ne o objektivnim cinjenicama.
Ja ne bih Anno 1800 ili Civilizations 6 menjao ni za 2 God Of War-a, koji takodje smatram vrhunskom igrom.

I apsolutno nisu nista posebno, jer i PC ima dobre ekskluzive.
Da nema, te za PS bi bile nesto posebno.
To ih ne cini manje dobrim igrama, samo nisu nesto posebno u odnosu na igre na PC-u.

Nigde nisam rekao da su te igre lose ili solidne, nemoj mi stavljati reci u usta.
Dakle, super igre, ali nisu posebne jer ima i drugih super igara, prosto.

Nista PS nije jednostavniji za koriscenje od PC-a...ukljucis na dugme, odes i kupis igru, instaliras i pokrenes.

I ko je i gde spominjao vadjenje HDMI-a, odakle si to izvukao?
Zaista se potrudi pa razmisli o onome sto neko prica, bez skakanja po pogresnim zakljuccima.

Drugi deo recenice je skroz realan, jer mi je zujanje Sonyja najvise kvarilo filing dok sam ga igrao...i naravno, sto ako hocu da predjem sa God Of War na Thief's End, morao sam da menjam disk...dok na PC-u nemam citac vec fazon 10 godina.
A odmah da napomenem kako sam igrao Sony, a isto sam igrao i komp na gamepadu, pa cak i bilo sta na misu i tastaturi, na tvrdoj podlozi za misa.

Pogledajte prilog 275934
 
Poslednja izmena:
Druze Sekiro, Detroit Become Human (izlazi za PC) ti nisu exluzive... rekao bih da je najbolja igra ove generacije RDR 2 pa eto i nje na PC XD
Meni je to malo exluziva i losih pre svega.

Lepo rekao gore covek, nemoj da se olaksavas bez potrebe... :) Znam da si nezadovoljan bio sa performansama na slimu pa ti je i to donekle pokvarilo iskustvo sa konzolom.
Na sve navedeno ako se dodaju jos 3 planirane ekskluzive dolazimo do sasvim solidne cifre odlicnih igara koje su se mogle odigrati samo na konzoli. Doduse neke su, kada se sada pogleda, ispale "timed exclusives", ali hbg opet si samo na konzoli mogao da igras prvih godinu dana...
Vise sam puta rekao, ali ako sve bude kao najavljeno za PS5 ja se na PC kao primarnu gaming platformu ne vracam. Sa ovim naslovima koje imam za PS4 i nadolazecim za PS5 (pa i cross-platform naslove), nemam zasto da sklapam PC za gaming osim za shootere (koje vise i ne igram) i poneki izometrijski RPG.

U prethodne 2 godine od kada imam PS4, odigrao sam ~20ak naslova sto je barem 2-3x vise nego sto sam obrnuo na PC-u u istom periodu... nuff said...
 
Nista PS nije jednostavniji za koriscenje od PC-a...ukljucis na dugme, odes i kupis igru, instaliras i pokrenes.

Ok, razumem sta hoces da kazes, ali i pored napretka, pc jos nije na nivou konzola.
I dalje je mnogo veca sansa da ti se na pc-u desi problem zbog kojeg ces potrositi minute/sate/dane, dok ga ne resis.
Neki su vezani za verziju Windowsa, neki za drajvere, neki za store, a ima i onih koji su posledice nesposobnosti developera (u bar 3 igre mi je HDR radio samo ako rucno iskljucim cable iz monitora).
Naravno, za nas iskusnije to nije toliki problem, ali za obicnog coveka koji bi samo da se igra, jeste.
 
Dobro, tu ima istine, ali se takodje desavaju zabodi i na Sony-ju, koje ces teze resiti, nego uvek moras da cekas update, ali istina, dosta redje.
Mada, nisam primetio mnogo nekih problema na PC-u u poslednje vreme, sve igre mi odmah bas lepo rade.
Zapravo, zanimljivo je da mi probleme prave samo igre na Microsoft store-u...


Opet, mi PC koristimo za sve zivo, pa se samim tim i dosta toga malo i poremeti.
Dosta bi to bilo jednostavnije da se pc koristi samo za igre :)

Daleko od toga da sam ja ret*ard koji ne konta jednostavnost koriscenja PS-a i mislim da nema dobre igre, kako se ovde banalizuje, samo treba biti realan i ne izmisljati toplu vodu i ne blatiti nesto drugo samo zato sto ti to ne koristis.
 
Poslednja izmena:
Al sto covek rece za Horizon da je glupost :D
RDR, Spiderman, Horizon, Uncharteda oba, Bloodborne, Persona, GoW... Igre bas jako urezane u memoriju.
Da ne pominjem mnogo drugih... da ne kazem sitnijih, koje sam uzivao igrajuci tipa Ratchet.

Elem, PS vs PC je kao predsednicka debata dvoje razlicitih ljudi. Iz krajnosti u krajnost se ide i preteruje kako bi neko svoju pricu jasnije istakao. Glas razuma skoro ne postoji.

A sto se ekskluziva tice, uvek sam za to da izadje jedna u par meseci, ali kvalitetna, nego da ih stancuju kao na traci, a da se utapaju u prosek.
Jer sreca, a u ovom slucaju kvalitet, je lep samo kad se ceka :D A ostale igre mogu podjenako za to vreme da se igraju kao i na PCu.
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo

Davne 2014 god kad sam uzeo obican Ps4 za Pro se nije ni znalo, a ama nijedan razlog me nije naterao da prodam ovaj i da menjam za Pro.. Igrao sam se i na Pro i isto #anje :)
Nije da sam nezadovoljan performansama obicnog ps4, vise sam nezadovolja sto Pro ne donosi u svakoj igri 60 frejma bar u 1080p ;)
 
Kad se nekome ne svidi nesto, totalno razumem. Nemam takozvanu "internet potrebu" da se macujem i ubedjujem u suprotno sa nekim.
Ali tako odlucno reci da je igra glupost je ipak previse.
 
Zaista zanimljiva i potpuno bespotrebna rasprava. Odigrao sam veliki broj odlicnih ekskluziva na PS4, ali kao primarnu platformu jos uvek smatram PC i gotovo sve multiplatform igre igram tamo.
Mislim da ce tako biti i sa novom generacijom.
 
Kao sto rekoh suludo je diskutovati ali je ovo zanimljivo... :)

Xepoj87 je napisao(la):
Nista PS nije jednostavniji za koriscenje od PC-a...ukljucis na dugme, odes i kupis igru, instaliras i pokrenes.

Daleko od toga da sam ja ret*ard koji ne konta jednostavnost koriscenja PS-a.

I kao sto rekoh bilo bi dobro da se prestane sa flameovanjem jer smo to prosli kroz svaku generaciju konzola i da se prica o novitetima o PS5, a ne o tome da li su exkluzive dobre ili nisu...
 
Poslednja izmena:
Ajmo bar jos 50 mišljenja da je pc bolji od ps pa onda lepo pometlati sve ovo. Who gives a.... sta je bolje. U ovoj temi je očigledno ko zalazi uopšte.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Nista cudno, za dummies je laksi, te ako cemo povrsno da gledamo kao vi na igre, isti su. To sam namerno rekao u tonu vaseg "igre za pc su krs, bitne su samo one koje izlaze za Sony i samo one valjaju".
A realnost je da moras da instaliras drivere i da je veca verovatnoca da ce nesto da podje po gorem, jer zbog milijardu i jedne mogucnosti PCa, mora biti i vise nekih problema.
Opet, daleko lakse srediti nego problem na Sonyju, i ako ih ima osetno vise.

To sve ima i svoje prednosti, ali da vas to zanima, da nije poenta vaseg pisanja samo u "ono sto ja volim je najbolje jer ja to volim", pa da se zaista malo i izdetaljise, a ovako neka ostane na tome da ste jako subjektivni jer se igrate samo na Sonyju i to je to.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno